Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100

Co si o téhle heli myslíte?
Anketa končí za ned 15.02.2009 11:22
Nepovedený klon 13%  13%  [ 2 ]
Jako vše ostatní,za málo peněz málo muziky 88%  88%  [ 14 ]
Celkem hlasů : 16
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2010 10:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 17
Bydliště: Třebíč
Zdravím :wink: Asi mám úplně blbej dotaz ale vrtá mi to hlavou. Takže: Jde nějak udělat abych mohl na DX6i mít u HK-450 zatahovací podvozek?? Strašně se mi v Phoenixu zalíbila ta Agusta 109 a HeliArtist ju dělaj právě s tím podvozkem což se mi hodně líbi, ale novou RC bych kvůli tomu nerad kupoval :(


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2010 12:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2008
Příspěvky: 1040
Bydliště: Jižní Morava(Veseli n. M.); Praha 10 (Chodov-Kunratice)
Normálně to nepůjde protože prostě nestačí kanály, leda to nějak zbastlit. Napadá mně třeba připojit zisk gyra na servotestr ve vrtulníku a podvozek pak ovládat kanálem zisku gyra z příjmače...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2010 17:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 963
Bydliště: Praha
Kubajz píše:
Zdravím :wink: Asi mám úplně blbej dotaz ale vrtá mi to hlavou. Takže: Jde nějak udělat abych mohl na DX6i mít u HK-450 zatahovací podvozek?? Strašně se mi v Phoenixu zalíbila ta Agusta 109 a HeliArtist ju dělaj právě s tím podvozkem což se mi hodně líbi, ale novou RC bych kvůli tomu nerad kupoval :(

U nekterych gyr je pripojeni zisku gyra volitelne(zisk gyra lze pak nastavit natvrdo na gyru), rozhodne se koukni do navodu ke gyru). Ztratis tim ale moznost prepinat rezimy gyra a moznosti nastavovani v radiu.
Take je mozne dat do heli na zisk nejaky pulz generator.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2010 8:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2009
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha 4
Ahoj, vím, že nenavazuji na téma, ale chci se zeptat na vyvažování listů:
mám listy na 450ku (laminát) a rozdíl mezi nimi je 2 gramy. Jak lze dovážit tento velký rozdíl? Izolepa je hodně lehká, už mám na listu bambuli a pořád není dovážený. Ideální by bylo dovážit něčím těžkým, ale nejsem sebevrah. Má vůbec cenu dovažovat takový váhový rozdíl? Nebo odvrtat někde lehčí list? Ale kde? V těžišti? Blbost...
A ještě jeden dotaz - když bych použil dřevěné listy, je pravda, že se spíš rozštípou pouze listy a osičky zůstanou v pohodě, nebo obě osy odejdou stejně, jako když škrtnu s laminátovými listy? Díky za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2010 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
Osky sa ohnu aj tak, na to nema vplyv ake su listy, len aka velka je rana...

Tie listy sparovat niekto dokaze :?: :D 2gr je podla mna velmi vela, najviac sa mi na 325 listoch podarilo dorovnat 0,5gr. Skusit kupit rovnake a potom pripadne ked sa pri pade poskodi jeden, tak dopasovat. Pokial sa da, vacsinou je to aj tak problem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2010 15:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 963
Bydliště: Praha
Tomtom8 píše:
Ahoj, vím, že nenavazuji na téma, ale chci se zeptat na vyvažování listů:
mám listy na 450ku (laminát) a rozdíl mezi nimi je 2 gramy. Jak lze dovážit tento velký rozdíl? Izolepa je hodně lehká, už mám na listu bambuli a pořád není dovážený. Ideální by bylo dovážit něčím těžkým, ale nejsem sebevrah. Má vůbec cenu dovažovat takový váhový rozdíl? Nebo odvrtat někde lehčí list? Ale kde? V těžišti? Blbost...
A ještě jeden dotaz - když bych použil dřevěné listy, je pravda, že se spíš rozštípou pouze listy a osičky zůstanou v pohodě, nebo obě osy odejdou stejně, jako když škrtnu s laminátovými listy? Díky za rady


Nemam presnou vahu abych mel predstavu jak moc je rozvazeni 2gr, ale asi to bude dost.
Osobne mam v oblibe lepit izolepy spise vedle sebe nez na sebe(nejdrive doprostred a pak vedle po stranach), pouzivam dve barvy a delato krasne kolecka :-D Pokud udelas na listu bambuli tak se ti zmeni na listu odpor a cele vyvazovani je naprd(proto nejde dovazit moc rozvazene listy).
Lepeni vedle sebe ma nevyhodu ze pri nepresnem lepeni hrozi, ze si rozhodis teziste listu, proto ho porad musim kontrolovat. Maximalne sem lepil 5xvedle sebe(pak sem zacal druhou vrstu a pokud nepomuze ani to pak jdou listy do kose:-D ).

Navrtani tezsiho listu je take dobry napad(aerodynamicky tim list moc nenarusis), dira by mela byt v tezisti(pricnem i podelnem), pokud s tezistem nechces hejbat. Ale mel bych strach aby se nenarusila nosna struktura listu(musel by si par listu rozpytvat aby si videl do ceho by se vrtalo a parkrat navrtat aby si zjistil kolik hmoty ti jaky prumet veme a ve finale udelat nejakou pevnostni zkousku jestli list neni moc oslabene).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2010 10:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2009
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha 4
No právě, to vrtání mi přijde dost brutální. Jinak to, jak vypadá list uvnitř vím až moc dobře (bohužel :D ) Právě odvrtání dvou gramů je díra jako do pr... A odvrtat jeden gram a na druhém listu dovážit druhý gram je asi taky zběsilé. Nebo víc malých dírek - to by pak bylo jak létající cedník. Asi by se nic zásadního nestalo, ale... Co se dá dělat? Asi počkám, až číňan pošle nějaké těžší listy a pak budu kombinovat. Včera přišly 3 páry nových, ale zdají se být spárovýny docela dobře. tak je jěště zvížit každý zvlášť a až nějaký štípnu, začnu je kombinovat. Nebo udělám burzu singl listů podle gramáže :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2010 14:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 963
Bydliště: Praha
Tomtom8 píše:
No právě, to vrtání mi přijde dost brutální. Jinak to, jak vypadá list uvnitř vím až moc dobře (bohužel :D ) Právě odvrtání dvou gramů je díra jako do pr... A odvrtat jeden gram a na druhém listu dovážit druhý gram je asi taky zběsilé. Nebo víc malých dírek - to by pak bylo jak létající cedník. Asi by se nic zásadního nestalo, ale... Co se dá dělat? Asi počkám, až číňan pošle nějaké těžší listy a pak budu kombinovat. Včera přišly 3 páry nových, ale zdají se být spárovýny docela dobře. tak je jěště zvížit každý zvlášť a až nějaký štípnu, začnu je kombinovat. Nebo udělám burzu singl listů podle gramáže :P

Vrtat do levnych listu bych se docela bal, aby nestratili pevnost.
Jinak o te burze listu jsem uvazoval take, protoze mam doma pres 10 listu, ktere vetsinou nemohu sparovat. Cim vic lidi tim vic paru by se dalo dohromady.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2010 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2008
Příspěvky: 1040
Bydliště: Jižní Morava(Veseli n. M.); Praha 10 (Chodov-Kunratice)
2g je strašně moc, jestli lítáš nějak brutálně tak se na ty listy vykašli. Jestli ale jen visíš na malých otáčkách tak doporučuju postup co jsem zvolil kdysi sám. Vyvažil jsem normálně páskou, jen jsem pod ní dal pár cm trubičkového cínu=)

Měl jsem z toho obavy, někdo mi tu za to určitě vynadá, ale ty listy pak frčely solidně dokud jsem je nerozštípal o ocelové tyčky u rajčat=)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2010 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2008
Příspěvky: 828
Bydliště: Červený Kostelec
Já bych koupil nový!Dneska listy nejsou zas tak drahý než něco riskovat..Třeba ty dřevěný od Align choděj slušně....

_________________
Chopso 7EW , MSH PROTOS 500 , Torsion SOLID Blades
Futaba 8FG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2010 23:00 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
ËWRYBADY píše:
Já bych koupil nový!Dneska listy nejsou zas tak drahý než něco riskovat..Třeba ty dřevěný od Align choděj slušně....

Muzes sem prosim hodit link na ty obycejne Align drevene listy? Vsude jsem videl jen karbonovy...tak mozna pro zacatek by me stacily ty dreveny.Diky Psena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2010 13:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2008
Příspěvky: 828
Bydliště: Červený Kostelec
Tak třeba tyhle: http://www.hobby500.eu/launch.php?s=pro ... duct=14067
nebo: http://www.hobby500.eu/launch.php?s=pro ... duct=14069 nebo: http://www.hobby500.eu/launch.php?s=pro ... duct=21766
Ty karbonový teda karbonový určitě nejsou(možná vevnitř) a jsou ideální na začátek.Krásně stabilní.S těma dřevěnejma se dá zalítat i akrobacie..

_________________
Chopso 7EW , MSH PROTOS 500 , Torsion SOLID Blades
Futaba 8FG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2010 15:25 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Diky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli HK-450 z HC
PříspěvekNapsal: stř 16.04.2014 18:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
pokračování tady: viewtopic.php?f=104&t=65513

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz