Switch to full style
Coaxiální vrtulníky od hraček až po průzkumné prostředky.
Odeslat odpověď

Přestavba Easycopter V2

ned 20.12.2015 16:01

Ahoj,
již delší dobu se mi doma válí dnes již nelétaný pidi vrtulníček Easycopter V2 (snad to je on, viz foto) s původní 35MHz soupravou. Pohon byl tenkrát jednočlánkem lipolkou, ale tu už nemám. Rádio je nějaké časem sešlé a co vím tak moc dobře nefungovalo, navíc je to fakt low-end setovka.

Rád bych to jen tak pro radost předělal na 2,4GHz, ale říkám si, jestli když už to budu mít celé rozebrané, tak tam jako pohon nedat nějaké čínské brushless motory.

Jelikož vrtulníky a koptery jsem nikdy nedělal, dovedl by mi někdo poradit, jestli to vůbec může fungovat, a případně jaké komponenty vybrat? Napadlo mě tam dát nějakou z hobbyking desek (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=65885 nebo něco podobného), k tomu nějaký malý 4 kanálový FrSky přijímač (schopný fungovat s Taranisem). Zvládne nějaká z těchto desek uřídit koaxiální vrtulník?

Žádná deska s vestavěnými regulátory se asi nedělá, že? Takže mě nemine mít k tomu ještě dva regulátory + nové motory - to asi bude nejmenší problém, prostě půjdu po hmotnosti a vhodných rozměrech... Na té původní elektronice bylo sympatické, že na jedné malinkaté desce měli 35MHz přijímač, gyro i regulátory, takže to bylo lehké a malé...

Děkuji předem za radu,
Pavel

Edit: našel jsem jednu s ESC: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... rated.html -takže to očividně jde, ale zase je nejspíš jen pro n-koptery...

Re: Přestavba Easycopter V2

ned 20.12.2015 17:11

No určitě ti poradí někdo fundovanější, ale můj názor je že výměna jakékoli součásti toho co máš v plánu,
tě výjde dráže než koupě nového a funkčního stroje v podobné kategorii.
Takže za mne bych se do toho vůbec nepouštěl .... ale myslím to v dobrém :lol:

Přesto ti fandím a přeji ať se zadaří

Re: Přestavba Easycopter V2

ned 20.12.2015 18:30

1 není smysluplné dávat na koaxiální heli stabilizační desku .
2 postrádá smysl na této helině cokoli předělávat
3 kup novou baterku a "lítej" a čas a energii věnuj učení s klasickou helinou
aktuálně vyprodávaj T-rexe 250 padlovou verzi - Pecka ji má za 2300 s motorem a reglem.
Budeš mít základ, na kterém se můžeš vyřádit a hlavně dostupné díly .

Re: Přestavba Easycopter V2

ned 20.12.2015 19:53

Díky za rady, nicméně já to nechtěl ani kvůli ušetření nákladů za nový funkční stroj, ani jako stabilizaci, jen prostě z technologického hlediska to rozběhat na 2,4GHz + brushless... Takže mi vyloženě šlo o desku, která zvládne převádět logiku ze 4 kanálového přijímače na změny otáček dvou koaxiálních rotorů. Ale jestli je to blbost a neproveditelné, tak to samozřejmě beru.

Pavel
Odeslat odpověď