Switch to full style
Coaxiální vrtulníky od hraček až po průzkumné prostředky.
Odeslat odpověď

Netočí se motory koaxu s přijímačem Spektrum

sob 27.04.2013 1:29

Dobrý den, prosím Vás SOS, nebyl by někdo tak hodný a neporadil mi? Můj veliký problém v motorech u heli ESKY BIG LAMA Nutně jí potřebuji provozovat na technologii Spektrum a proto jsem vyměnil přijímač ESKY za SPEKTRUM. Má sice mezi sebou zpřeházené vývody, ale to vůbec nevadí. Obě serva fungují a hýbou se, ale motory se prostě nepohnou. Vyzkoušel jsem ještě další dva přijímače Spektrum a stále to samé. Jedině když druhý motor přepojím např. do výstupu ELE, tak se oba roztočí jako blázni a pákou pro ELE dochází ke změně otáček. Zároveň jsem zkusil oba výstupy z přijímače, jestli jsem je neodbouch, ale serva se v nich hýbou normálně. Když vrátím zpět původní přijímač ESKY, tak je vše v pořádku. Zkoušel jsem to několikrát. Co dělám špatně, prosím poraďte mi, Co si mám ještě dokoupit, aby motory chodily s přijímači SPEKTRUM?
Motory jsou připojeny přes řídící desku (serva jsou přímo do přijímače) a baterie je také do řídící desky. Zkusil jsem i několikrát vymazat model ve vysílači a začít znovu a znovu přijímače přihlásit. Vše jde jako po másle, jen motory se nehnou.
Moc děkuji.

Re: Netočí se motory koaxu s přijímačem Spektrum

sob 27.04.2013 7:29

Ono to asi takhle jednoduše nepůjde. Originál přijímač bude v sobě mít i řídici elektroniku pro motory , gyroskop, atd....V podmínkách "Domácího žvýkání" to asi nepůjde realizovat....

Re: Netočí se motory koaxu s přijímačem Spektrum

sob 27.04.2013 8:41

vlkodlak píše:Ono to asi takhle jednoduše nepůjde. Originál přijímač bude v sobě mít i řídici elektroniku pro motory , gyroskop, atd....V podmínkách "Domácího žvýkání" to asi nepůjde realizovat....


No právě BigLama to má celkem inteligentně uělaná tak, ře je oddělený přijímač a řídící jednotka. Takže by to teoreticky mělo jít.

Pokud jsou motory řiditelné jinými kanály, hledal bych chybu v tom, co na který kanál leze. Asi klíčové je, kde se u originálu mixuje kanál otáček a bočení (otáčení kolem svislé osy), ale dost pochybuju, že by to orig. vysílačka mixovala.
Tak bych to nevzdával, chce to ale experimentovat - jak se to chová při změnách na jednotlivých kanálech u obou vstupů řídící jednotky?

Re: Netočí se motory koaxu s přijímačem Spektrum

sob 27.04.2013 10:32

Zkus zreverzovat kanál plynu ...

Re: Netočí se motory koaxu s přijímačem Spektrum

stř 17.12.2014 13:41

Nikde jsem nenašel kapacitu baterky tohoto vrtulníčku. Dodaný nabíječ je 4,2V/500mA. Nevíte někdo?
____________________________
Are you worried about 70-466 brain dumps dumps exam testking.net - JN0-633 brain dumps preparation? We offer up-to-dated hood practice questions and www.holycross.edu dumps with Sterling College exam pass guarantee of mcts training.
Naposledy upravil kathi dne pát 02.01.2015 12:36, celkově upraveno 1

Re: Netočí se motory koaxu s přijímačem Spektrum

stř 17.12.2014 14:31

kathi píše:Nikde jsem nenašel kapacitu baterky tohoto vrtulníčku. Dodaný nabíječ je 4,2V/500mA. Nevíte někdo?

Spatně jsi hledal. Po zadání dotazu ESKY BIG LAMA do Google je to napsáno hned v prvním odkaze/eshopu, který Google našel.
Odeslat odpověď