Switch to full style
Coaxiální vrtulníky od hraček až po průzkumné prostředky.
Odeslat odpověď

Problém s MJX T-38

sob 29.12.2012 22:39

Ahoj, jsem vrtulníkový začátečník a mám MJX T-38 (T-638). Bohužel mi po dvou dnech přestal fungovat, resp. chová se takto: Když chci vzlétnout, neodlepí se vůbec od země nebo jen málo a jde zase na zem. Jako by mu chyběl tah. No a pokud startuje na hladkém stole, točí se při tomto pokusu kolem své osy. Měl pár pádů jelikož jsem začátečník, takže se asi něco poškodilo, ale nevím co. Myslím si ale, že bych to s trochou dobré vůle mohl opravit, jen bych potřeboval poradit v čem by mohla být chyba. Včera večer mi sjelo ozubené kolečko z hřídele na zadním motorku, tak jsem ho povytáhl zpět nahoru a lítal dál. Dnes dopoledne se ale vrtulník začal chovat takto a chová se takto pořád, baterie je nabitá. Budu vděčný za každou radu! Děkuji :wink:

Re: Problém s MJX T-38

ned 30.12.2012 1:45

Boris008 píše:A.....neodlepí se vůbec od země nebo jen málo a jde zase na zem. Jako by mu chyběl tah. No a pokud startuje na hladkém stole, točí se při tomto pokusu kolem své osy. ....
....Včera večer mi sjelo ozubené kolečko z hřídele na zadním motorku, tak jsem ho povytáhl zpět nahoru a lítal dál. .....

Pokud se jedno kolečko protáčí na hřídeli, pak jeden rotor nezabírá pořádně.
Zajisti ho na hřídeli, třeba Loctitem.
Zkontroluj vymezení vůlí mezi pastorkama a oběžnými koly, jestli nejs¨dou převody nafest nebo naopak s velkou vůlí.

Re: Problém s MJX T-38

ned 30.12.2012 19:52

Super, povedlo se, přesně jak jsi psal to bylo protáčením kolečka na hřídeli motoru :) Takže moc moc díky! :wink:

Re: Problém s MJX T-38

pát 02.01.2015 19:27

Také bych poprosil o radu. u vrtulniku t 38 se mi zniceho nic asi po 5dnech letaní přestala točit spodní vrtule. (jsem začatečník, takže nějaké rány určitě dostal) Co s tim? Je to na reklamaci? Podotykam že já sam to nejspis opravit nedokažu.

Re: Problém s MJX T-38

čtv 15.12.2016 2:56

U těchto vrtulníků se stával problém s tím, že se posouval pastorek motoru po ose. To znamená, že do sebe nezapadal pastorek a ozubené kolo.

Druhým problémem všeobecně u mini vrtulníků je to, že když vrtulník spadne na bok, držíte plyn, tak ošoupete ozubená kola a motor sice točí, ale nemá jak přenášet energii.

Kdybyste sháněli díly na vrtulníky, máme jich celkem dost zde: https://www.rcprofi.cz/nahradni-dily-rc-vrtulniky.html
Odeslat odpověď