Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: mikro vrtulnicek, poradte s vyberem
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2011 1:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2009
Příspěvky: 8
preferuji jedno rotor, 4ch
maly rozmer, lehka vaha ale i slusna stabilita:)
moznost vymeny baterie s dobrym pristupem, pripojeni pres kontektor, proste hodit novou a letat dal
hodila by se k tomu nabijecka, doporucte

cena bez nabijecky cca 1500-2000

dam na doporuceni a zkusenosti, nechci poridit neco co bude furt rozbity a bez nahradnich dilu.

celkem dlouho jsem si vystacil s dvourotorem a nabijeni pres USB, chtel bych se posunout dal

diky za rady
Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: mikro vrtulnicek, poradte s vyberem
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2011 7:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
ahoj co třeba colibri V4,5 v profipacku? cena cca 2000

http://www.youtube.com/watch?v=14xTB6a-pzA

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mikro vrtulnicek, poradte s vyberem
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2011 8:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 37
Taky jsem pro Kolibříka splní co žádáš a v tom kufru to je super. Doporučil bych snad jen pro jistotu dokoupit unašeč listů stojí pár korun ale při nějakým karambolu může podlehnout.
Nezničitelný vrtulník ještě žádný bohužel není (:((


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mikro vrtulnicek, poradte s vyberem
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2011 15:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2009
Příspěvky: 8
mam tedy ted vyber jeste tezsi, to teda dekuju:)

colibri 4,5 V
scorpio 1&10
a Efly Sport RTF

jako hlavni kriterium bych videl dostupnost dilu, hlavne motory, listy no vlastne vsechno, tak trochu v tom tapu a hlavne mozna nejaky veci proste "pasujou" i z jinej rad modelu.

nemuzete mi pomoci se v tom zorientovat a poradit s cim by byl pripadny servis, resp. dostupnost dilu ejlepsi

jinak mi prijdou ty modely srovnatelny...ale jestli mate nejakej postreh ke konkretnimu, tak sem s nim,
diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mikro vrtulnicek, poradte s vyberem
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2011 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
phubner píše:
mam tedy ted vyber jeste tezsi, to teda dekuju:)

colibri 4,5 V
scorpio 1&10
a Efly Sport RTF

jako hlavni kriterium bych videl dostupnost dilu, hlavne motory, listy no vlastne vsechno, tak trochu v tom tapu a hlavne mozna nejaky veci proste "pasujou" i z jinej rad modelu.

nemuzete mi pomoci se v tom zorientovat a poradit s cim by byl pripadny servis, resp. dostupnost dilu ejlepsi

jinak mi prijdou ty modely srovnatelny...ale jestli mate nejakej postreh ke konkretnimu, tak sem s nim,
diky
Colibri V4.5 = Scorpio 1&10 = Nine Eagles Solo Pro II
Díly jsou shodný, liší se jen barvou. Je jich všade dost.

Ten Efly Sport je nejspíš totéž, co Thunder (nějaký 4-místný číslo) a nejspíš i nějaký další produkt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mikro vrtulnicek, poradte s vyberem
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2011 19:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
na Colibriho koupíš díly skoro i v pekárně :) Je to hodně rozšířený modýlek. Verze v kufru má dvě baterky, tak jednu lítáš, druhou nabíjíš. Do zásoby bych určitě přikoupit držák hlavního rotoru, já ho ulomil hned :D

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: mikro vrtulnicek, poradte s vyberem
PříspěvekNapsal: stř 14.12.2011 14:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Ať se neopakuji, něco ke srovnání Kolibříka a E-Fly sport jsem napsal tady:
viewtopic.php?f=104&t=25126&hilit=eFly&start=690
Dostupnost dílů na oba se zdá být srovnatelná, leccos je u nás a zbytek např. na HC, tam je to ale na déle.
Když zajdeš v Praze k Peckovi do Šestky někdy mimo špičku, určitě ti je taky oba rád taky předvede v letu :-), skladem je má oba a za dobrou cenu.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: mikro vrtulnicek, poradte s vyberem
PříspěvekNapsal: stř 14.12.2011 15:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2009
Příspěvky: 8
ten Efly ma polovicni kapacitu baterky, podobnou vahu...jak je to s vydrzi baterie, resp. kolik minut letu to zvladne, se 4ch zacinam, tak by se neco stabilenjsiho hodilo, stejne neverim ze by to v mych rukach vydrzelo dyl jak mesic bez oprav :lol:
ale jak jsi psal, i ty slusnejsi lyziny byl byly asi lepsi, takze o nem uvazuju
diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mikro vrtulnicek, poradte s vyberem
PříspěvekNapsal: stř 14.12.2011 17:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
phubner píše:
ten Efly ma polovicni kapacitu baterky, podobnou vahu...jak je to s vydrzi baterie, resp. kolik minut letu to zvladne, se 4ch zacinam, tak by se neco stabilenjsiho hodilo, stejne neverim ze by to v mych rukach vydrzelo dyl jak mesic bez oprav :lol:
ale jak jsi psal, i ty slusnejsi lyziny byl byly asi lepsi, takze o nem uvazuju
diky

Měl jsem je vedle sebe a IMHO jsou baterky stejně velké - v obou případech cca 150mAh, doba letu tak 6-8 minut.
Pouze ke Kolibříkovi dostaneš dvě (tj, že je můžeš střídat), k eFly si musíš druhou nebo další dokoupit (tady lze sehnat kolem stovky, od Ťamanů asi za dolar/ks + poštovné). Ty baterky se liší ještě konektorem - Colibri má atypický konektor jako součást lyžin, a baterka se do něj zasouvá, eFly má baterku do lyžin pouze zasunutou a standardní minikonektor na kablíku pak připojuješ na baterku.
Ke kolibříkovi je k baterkám síťový mininabíječ, k eFly USB kablík, ale pro nabíjení neoriginálních baterek je mnohem lepší použít standardní modelářský nabíječ (pokud ho tedy máš), kablík dky standardnímu minikonektoru není problém sehnat nebo udělat.
Jak jsem radil, pokud můžeš, nech si oba ukázat vedle sebe, nejlíp v letu, nic ti nedá lepší srovnání. Rozdíl letové hmotnosti je do 2gramů.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: mikro vrtulnicek, poradte s vyberem
PříspěvekNapsal: stř 14.12.2011 18:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2009
Příspěvky: 8
Jiri píše:
phubner píše:
ten Efly ma polovicni kapacitu baterky, podobnou vahu...jak je to s vydrzi baterie, resp. kolik minut letu to zvladne, se 4ch zacinam, tak by se neco stabilenjsiho hodilo, stejne neverim ze by to v mych rukach vydrzelo dyl jak mesic bez oprav :lol:
ale jak jsi psal, i ty slusnejsi lyziny byl byly asi lepsi, takze o nem uvazuju
diky

Měl jsem je vedle sebe a IMHO jsou baterky stejně velké - v obou případech cca 150mAh, doba letu tak 6-8 minut.
Pouze ke Kolibříkovi dostaneš dvě (tj, že je můžeš střídat), k eFly si musíš druhou nebo další dokoupit (tady lze sehnat kolem stovky, od Ťamanů asi za dolar/ks + poštovné). Ty baterky se liší ještě konektorem - Colibri má atypický konektor jako součást lyžin, a baterka se do něj zasouvá, eFly má baterku do lyžin pouze zasunutou a standardní minikonektor na kablíku pak připojuješ na baterku.
Ke kolibříkovi je k baterkám síťový mininabíječ, k eFly USB kablík, ale pro nabíjení neoriginálních baterek je mnohem lepší použít standardní modelářský nabíječ (pokud ho tedy máš), kablík dky standardnímu minikonektoru není problém sehnat nebo udělat.
Jak jsem radil, pokud můžeš, nech si oba ukázat vedle sebe, nejlíp v letu, nic ti nedá lepší srovnání. Rozdíl letové hmotnosti je do 2gramů.


no tak ted jsem se nechal uplne zmast:)
naschval jsem nasel jednu baterku, jak rikas od tamanu, ta ma dratky i konektor (to je ten standardni minikonektor o kterem mluvis?)
http://www.sdshobby.net/160mah-1cell1s- ... -6189.html

pak jsem nasel i par nabijecek, ale vsechny maji neco jako "diru" :D a neni mi zrejmy co to je za konektor, resp. jaky baterky k tomu "pasujou"
http://www.sdshobby.net/imax-c3-easy-co ... -5682.html
http://www.sdshobby.net/skyrc-e3-compac ... -5684.html
hledal jsem i na ceskejch eshopech, ale nenasel jsem o moc lepsi popis

Jinak mas pravdu, chtelo by to videt na zivo, bud si najdu cas, kterej zatim nemam, po Vanocich ocekavam:) nebo to nevydrzim, objednam oboje a po Vanocich si udelam test, zkousku, druhej model bude na dily nebo prodej nebo si necham oboje :lol:
kazdopadne diky za informace a kdyby jsi mi jeste rozkryl ty baterky vic polopate tak bych byl vdecnej
Mozna jsem jen nasel na netu nejakej zavadejici priklad, tak klidne hod nejaky odkaz at vim jak to vypada.
diky, Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mikro vrtulnicek, poradte s vyberem
PříspěvekNapsal: stř 14.12.2011 21:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 37
Na prvním odkazu fotka neodpovídá popisu je to úplně jiná baterka
na těch dvou dalších je nabíječ na 2S nebo 3s baterie a ty "díry" jsou pro servisní konektor přez který se to nabíjí to ty nepotřebuješ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mikro vrtulnicek, poradte s vyberem
PříspěvekNapsal: stř 14.12.2011 22:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Tahle baterka sedí (ale hodně ztuha, je trochu tlustší než originál) do eFly (je na ní vidět konektor, na nějž se nasazuje kablík s protikusem)
http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... _Etc_.html
Tahle sedí do Kolibříka (tuším V2), je na ní vidět proprietární konektor, co má protikus v lyžinách
http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... dels_.html

Tohle je nabíjecí kabel pro baterky jako má eFly, MSR apod (umožńuje jich nabíjet i více paralelně, nevím, zda je to dobrý nápad):
http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... ible_.html

Ten kabel pak připojíš k libovolnému modelářskému nabíječi na LiPo, co umí i jednočlánek:
http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... ancer.html

A takhle nějak vypadá nabíječka od Kolibříka (je součástí setu)
http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... _Plug.html

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: mikro vrtulnicek, poradte s vyberem
PříspěvekNapsal: stř 14.12.2011 23:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2009
Příspěvky: 8
Jirko,
tohle jsem potreboval, uz v tom mam jasneji. Ten proprietarni kontektor pro kolibrika vidim prvne, ten pro efly, podle me neco stejnyho jsem mel u 3ch, kde se baterie nemenila tak jednoduse, ale dalo se nabijet pres kabel, pripojenej byl podle me prave timhle konektorem.
hlavne mi pomohlo v orientaci ta kompatibila kterou zminujes eFly, MSR apod vs kolibrik a ostatni podobne.

jeste jednou dik, Pavel


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz