Switch to full style
Coaxiální vrtulníky od hraček až po průzkumné prostředky.
Odeslat odpověď

V4 colibri a stabilita

pon 27.12.2010 10:12

prosim o radu skusenejsich, mam novy V4 colibri, vsetko je v poriadku, ale nechce mi stat na mieste, stale niekam uhyba v horizontalnej rovine, dotrimovanie je OK. Mozte poradit co s tym?

pon 27.12.2010 10:37

Není to náhodou jednorotor? Teď si nahrál spoustě lidem tohoto fora na smeč :D Ale ne, jednorotor nikdy nebude neustále držet své místo visu (ikdyž Blade MSR byl velmi stabilní). Záleží na tom jak moc ti utíká...?

...je to dvourotor, beru zpět a omlouvám se :)
Naposledy upravil Angusss dne pon 27.12.2010 10:56, celkově upraveno 1

Re: V4 colibri a stabilita

pon 27.12.2010 10:40

pe333 píše:...stale niekam uhyba v horizontalnej rovine, dotrimovanie je OK. ...
V jak velký místnosti a jak vysoko?

Re: V4 colibri a stabilita

pon 27.12.2010 10:44

pe333 píše:nechce mi stat na mieste, stale niekam uhyba v horizontalnej rovine, dotrimovanie je OK. Mozte poradit co s tym?
To OK dotrimování si trochu protiřečí s tím uhýbáním. Nejdříve je potřeba dotrimovat mechanicky, tedy na vysílajdě trimy do nuly a trimovat délkou táhel k servům. Tak docílíš nejlepšího možného mechanického trimu, potom teprve má smysl používat ten elektronický. JaHo

pon 27.12.2010 10:46

je to dvojrotor, je to to iste ako nine eagles free spirit/solo,
ako som pisal uhyba v horizontalnej rovine do vzdialenosti cca 1m, myslim ze by v zasade mal dokazat stat na mieste (samozrejme okrem vertikalneho pohybu)

pon 27.12.2010 10:52

ad jez: myslim, ze ak by bol zle dotrimovany utekal by jednym smerom, mne skor "tancuje", napada ma ci nie je zle vyvazeny rotor/stabilizator
inac trimy na vysielacke bolo potrebne dat dost mimo stredu, ako na ten mechanicky trim? ohybat tie drotene tiahla? dik

pon 27.12.2010 11:01

pe333 píše:ad jez: myslim, ze ak by bol zle dotrimovany utekal by jednym smerom, mne skor "tancuje", napada ma ci nie je zle vyvazeny rotor/stabilizator
inac trimy na vysielacke bolo potrebne dat dost mimo stredu, ako na ten mechanicky trim? ohybat tie drotene tiahla? dik
Tak KDE...?

pon 27.12.2010 11:17

pe333 píše:ad jez: myslim, ze ak by bol zle dotrimovany utekal by jednym smerom, mne skor "tancuje", napada ma ci nie je zle vyvazeny rotor/stabilizator
inac trimy na vysielacke bolo potrebne dat dost mimo stredu, ako na ten mechanicky trim? ohybat tie drotene tiahla? dik


Ty táhla k servům nemají závit? JaHo

pon 27.12.2010 11:23

ad jez: tie tiahla musim pozriet
ad corona: klasicky obyvak cca 4x4x2,5

pon 27.12.2010 11:32

pe333 píše:klasicky obyvak cca 4x4x2,5
Tak nic, myslel jsem odrazy od stěn.

Zkontroluj házivost ozubených kol a stav listů, jestli není některý křivý nebo zkroucený.
Stabilizátor se musí pohybovat lehce.
Deska cykliky nesmí kmitat.

pon 27.12.2010 13:28

zatial dik, skusim skontrolovat mechaniku a urobim tie "mechanicke" trimy, uvidime

pon 27.12.2010 13:32

pe333 píše:zatial dik, skusim skontrolovat mechaniku a urobim tie "mechanicke" trimy, uvidime
Mechanicky trimovat má smysl pouze tehdy, není-li deska cykliky vodorovně při zapnutým rádiu s trimama v nule.
Jinak ne.

pon 27.12.2010 16:34

No podivej, ja ho mam taky a uplne na miste mi taky nevisi. To nebude asi nikdy, ikdyz je to dvourotor. Sice je stabilni dost, ale ze by stal jak pribitej, tak to ne. V ciklice ma docela vule a ma celkem nepresny serva. On dela takovy cca 20cm pomaly kruhy okolo stredu, jak rikas tancuje a to je normalni, to asi nezpravis. Teda jesti ti rozumim, jestli nemyslim neco jinyho.

pon 27.12.2010 23:03

mel jsem ho taky. na miste stal. stejne jako blade msr stoji na miste ze zacatku. par ran a je neposlusny. pak se musi najit pricina.

pon 27.12.2010 23:12

No kruzenie koaxialov(vrtulnik je otoceny tym istym smerom ale robi kruhy) sposobuje Toilet bowl efekt , pekne popisane aj s riesenim tu: http://www.rchelicopterfun.com/toilet-bowl-effect.html. Nasiel som to ako posledne po tom co uz som si nevedel rady a pomohlo to. V skratke - aj ked sa vam zda ze stabilizator sa v capoch hybe uplne volne, tak tomu tak v skutocnosti nieje. Treba to trochu prebrusit a namazat. Mam tu teraz tiez novu V4 ku a ked je dobre vytrimovana tak stoji ako pribita.
Odeslat odpověď