Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Walkera 180 Z - první crash...
PříspěvekNapsal: stř 03.11.2010 14:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.10.2010
Příspěvky: 19
Už jsem se ptal v jiném vlákně, ale do uzamknutí místnosti se tam řešily spíše osobní věci... no a taky jsem se možná nešikovně ptal.

Prosimvás napálil jsem do zdi. Vím že je určitě v háji hlavní ozubené kolečko (prasklo na hřídeli a protáčí se na ní), zohlo se mi váhadýlko (stačí narovnat ručně, nebo raděj objednat?) a hlavní hřídel má vůli (můžu s ní tahat cca 4 mm nahoru/dolů). Deska cykliky je ted zešikma, ale to je asi tím, že je ta hřídel posunutá. Není mi jasné, jestli to prasklé ozubené kolečko má vliv na vertikální posun hřídele (podle mě asi ne - co tedy ovlivňuje usazení hřídele?).
V nízkých otáčkách (kdy to kolečko ještě jakštak přenáší točení z motorku) se hlavní vrtule potřepává.

Kdyby jste někdo věděli nějakou radu, nebo jaká ta vůle na hřídeli má být, tak budu rád. Dneska to rozeberu, omrknu a budu objednávat díly.. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03.11.2010 17:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Je tam někde pojistný kroužek, který axiálně drží hřídel proti posuvu? Pokud ano, v jakým je stavu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03.11.2010 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Vidím, že je - poz.č. 33, nad ložiskem 34.

Odhaduju, že budou ustřižený šroubky p.č. 105, M1,4 x 2,2 a kroužek posunutej.

Jak to tam vypadá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03.11.2010 17:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2009
Příspěvky: 266
Bydliště: Praha
Obrázky: 9
Ten kroužek s šroubkem pod cyklikou slouží k zajištění hřídele proti vert.posuvu.Při havárii se stane že se posune a vznikne ona vůle. Takže povolit a posunout dolu aby tam ta vůle nebyla.To vahadlo se dá srovnat ručně docela dobře.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03.11.2010 18:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Milošek píše:
Ten kroužek s šroubkem pod cyklikou slouží k zajištění hřídele proti vert.posuvu.Při havárii se stane že se posune a vznikne ona vůle. Takže povolit a posunout dolu aby tam ta vůle nebyla.To vahadlo se dá srovnat ručně docela dobře.
Šroubky v kroužku tlačí jen tak na hřídel, nebo aretujou do nějaký díry / důlku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03.11.2010 19:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2009
Příspěvky: 266
Bydliště: Praha
Obrázky: 9
Nemám konkrétně tento typ,ale většinou šroubky tlačí na hřídel a ta je bez dírek v místě zajišťovacího kroužku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03.11.2010 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Milošek píše:
Nemám konkrétně tento typ,ale většinou šroubky tlačí na hřídel a ta je bez dírek v místě zajišťovacího kroužku.

Je to možný.
Walkera LAMA 400 má díry skrz stěnu dutýho hřídele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03.11.2010 19:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2009
Příspěvky: 266
Bydliště: Praha
Obrázky: 9
Také mám koaxiál a tam ty díry jsou,ale u jednorotoru nebývají. To zjistí velice lehce pohledem.O nic nejde.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: oprava
PříspěvekNapsal: stř 03.11.2010 19:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2010
Příspěvky: 673
Bydliště: Praha 10
Ahoj,
při jednom pádu mi taky vyskočil jistící plastovej kroužek. Poškozený nešel zpět použít tak jsem to vyřešil podložkou M4 a zajistil skrz hřídel 0,5 drátkem (funguje jako závlačka). Právě ta podložka sedla tak dokonale že hřídel je bez vůle.

Zde úprava trochu vidět: http://petsild.rajce.idnes.cz/mega_uprava/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava
PříspěvekNapsal: stř 03.11.2010 21:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
petsild píše:
...tak jsem to vyřešil podložkou M4 a zajistil skrz hřídel 0,5 drátkem (funguje jako závlačka). ..
Díra 0,5 mm tam už je, nebo jsi ji do hřídele vrtal?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03.11.2010 21:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.10.2010
Příspěvky: 19
Díky moc za rady. Myslím že tam je dírka a jde to skrz. Podle fotek náhradních dílů. Ted odešla návštěva, tak se do toho teprve pouštím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03.11.2010 22:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.10.2010
Příspěvky: 19
Tak ta díra v hřídeli opravdu je, takže s tím vertikální posuv asi nezmenším ;o( Ted se snažím dostat k tomu ozubenému kolečku... to bude asi taky prča...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03.11.2010 22:54 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.10.2010
Příspěvky: 19
A už jsem u kolečka. Tím jak se ta hřídel "utrhla" a střed toho kolečka prasknul, tak se to kolečko malinko sesunulo z hřídele dolů. Proto tam je teď ta vůle. Akorát jsem objevil, že na konci té hřídele, v místě kde je to kolečko, je taky dírka, tak nevím ještě jakým způsobem to kolečko tam má být ukotvené. To uvidím až mi dojde poštou...

Bohužel díly mi mají přijít až příští čtvrtek, tak přemýšlím jestli to kolečko zatím nepřilepit k té hřídeli. Objednal jsem pro jistotu i náhradní hřídel...

A taky se bojím to kolečko narvat zpátky aby sedělo jak má... nerad bych s něčím jiným pohnul. Je to všecko jakééési moc vratké :wink:

Není tu náhodou někdo ze Zlínska/Kroměřížska/Přerovska???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03.11.2010 23:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
ozzzy píše:
A už jsem u kolečka. Tím jak se ta hřídel "utrhla" a střed toho kolečka prasknul, tak se to kolečko malinko sesunulo z hřídele dolů. Proto tam je teď ta vůle. Akorát jsem objevil, že na konci té hřídele, v místě kde je to kolečko, je taky dírka, tak nevím ještě jakým způsobem to kolečko tam má být ukotvené. To uvidím až mi dojde poštou...

Bohužel díly mi mají přijít až příští čtvrtek, tak přemýšlím jestli to kolečko zatím nepřilepit k té hřídeli. Objednal jsem pro jistotu i náhradní hřídel...

A taky se bojím to kolečko narvat zpátky aby sedělo jak má... nerad bych s něčím jiným pohnul. Je to všecko jakééési moc vratké :wink:

Není tu náhodou někdo ze Zlínska/Kroměřížska/Přerovska???

V katalogu vidím nějaký čípek, nemá ale poziční číslo.

Lepit tohle asi nebude dobrý, z toho kouká další rána...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: re:oprava
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 7:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2010
Příspěvky: 673
Bydliště: Praha 10
Hlavní ozubené kolo drží malej čep pro lepší přístup: povolit 4x šroubky oddělit horní desku od spodní. Potom jednoduše vyndat čep a nahradit vhodnou závlačkou jako nahoře.
Pro budoucí servis :) doporučuju tak udělat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz