Switch to full style
Coaxiální vrtulníky od hraček až po průzkumné prostředky.
Odeslat odpověď

Syma s107

sob 06.11.2010 17:07

Ahoj,

Potom co jsem měl doma Pico Z jsem už levným vrtulníkům moc nevěřil. Sice mi fungoval, ale absence 3 kanálu mě začala rychle nudit. Kolega, ale přinesl do práce nějaký malý 3kanál a tak jsem se opět nechal zlákat. Po pročtení Rcgroups jem zavrhnul Nanocopter 3G a pořídil Symu 107. Nutno říct, že vrtulník v základu moc nechodil. Protáčela se kolečka na hřídelce spodního rotoru i na pastorku motorku. Následovala celková rozborka, odmaštění a kapka lepidla. Dál nevím zda je to vada mého kusu, ale ovladač směrem dopředu reaguje až od poloviny dráhy. Dozadu kupodivu hned. Kapku jsem vysílač poladil nožíkem, aby šlo na plný plny zatáčet a je to ok. Tolik tedy negativa.

Teď klady:
Odstrojil jsem zbytečnosti a z původních 39g je 34g. Odendal jsem i závažíčka v pádlech. Výsledkem jsou lety dlouhé 9minut a opravdu obratná mrška. Docela se bavím a vydžel i dost havárek. Pokud se nebojíte případných drobných oprav (problém s prokluzem koleček je podle rcgrups skoro na každém kusu) získáte za cca 650-700Kč docela pěknou hračku. Po odlehčení je ve visu kapku nervóznější, ale moc řídit se stejně nemusí. Jak ho rozjedete letí opravdu dost rychle a při plné zatáčce bez ubrání střihne hodně brutální zatáčku. Po odendání závažíček už skoro nejde docílit kontaktu rotorů, ale taky se mi to už 1x stalo (předtím skoro pořád). Dokonce je to teď tak obratné, že úplně utažená zatáčka pod plným plynem to umí celé utrhnout k pádu. Plným stoupáním to někdy jde "zachránit" .

Řídit to v základu byla celkem nuda, ale po téhle úpravě se dá řádit přímo ďábelsky. V hale by to bylo pomalé, ale v obýváku je toho až moc.
Naposledy upravil Vigo dne sob 06.11.2010 17:27, celkově upraveno 2

sob 06.11.2010 17:21

Tak tohle ty děláš, než abys šel na svah? :)

Re: Smya 107

sob 06.11.2010 17:23

Vigo píše:Smya 107..... a pořídil Symu 107.


A je to Smya nebo Syma 107??? :D :D :D

sob 06.11.2010 17:26

2Lukash: Nebyl jsem doma, ale chtěl jsem chtěl :-D

Jo a je to Syma, opravím :-)

stř 16.02.2011 16:06

čau taky jem si koupil tuhle malou helikopotvoru a mam dotaz.někde jsem narazil a ted když chci vzlitnout tak mam zvuk jak mixer a nechce to jit nahoru jen se to točí...pak pohnu s vrtulama a vzlitne to.když přistanu tak znova nechce lítat...mam to poprve v ruce takže vubec nevím čím to je..
Odeslat odpověď