Switch to full style
Coaxiální vrtulníky od hraček až po průzkumné prostředky.
Odeslat odpověď

stř 23.06.2010 8:08

On Align je něco jako "první použitelný lowend".

stř 23.06.2010 8:15

2 pkotatko & Mikelo

Ve Vašich výpočtech ale stále nefigurují ceny origo ND, popřípadě argumentujete, že rány se začátečníkům s lepším materiálem skoro nedějí.
Protistrana rozumně uvádí, že řešit rychlost opotřebení u HK je v této fázi vývoje naprosto zbytečné a když poté, co se člověk seznámí se základy a hodí zbytky HK do popelnice a zakoupí Align, se kterým už začne rovnou lítat, tak ho to vyjde levněji.

stř 23.06.2010 8:29

Jetson píše:Protistrana rozumně uvádí, že řešit rychlost opotřebení u HK je v této fázi vývoje naprosto zbytečné a když poté, co se člověk seznámí se základy a hodí zbytky HK do popelnice a zakoupí Align, se kterým už začne rovnou lítat, tak ho to vyjde levněji.


Tak s tím bych moc nesouhlasil. Roztlouct trexe tolikrát, aby náklady převýšily pořizovací cenu HK + ND na stejné havárky by chtělo poměrně dost úsilí. Taková ocasní trubka je v ČR za stovku, hlavní hřídel za stodvacet a podobně. To jsou ceny na úrovni zlomené vrtule na spalováka. Opravy skoro zadarmo.

Takový Lepton už je jiná pohádka. Hřídel za skoro litr, hlavní kolo za dvanáct stovek...

stř 23.06.2010 9:28

Že Align i Thunder Tiger apod. používají stejně šitová ložiska jako HK, CopterX atd. samozřejmě vím. Narážel jsem na to že zastánci HK se tváří jako by neměli problém a přitom se stačí podívat třeba jen tady na fóru kolik pitomin neustále řeší aby vůbec letěli a kolik zmetkových ND vyhodí hned z pytlíku po té co slavně ušetřili padesátikorunu a čekali 14 dní na poštu z Číny, když na druhý den mohli mít to co pak stejně koupilili vedle z obchodu. Neříkám, že nejde rozlítat kde co, sám jsem nejeden takový kousek rozchodil, otázkou je má-li to cenu řešit. Zatímco MT je za 2 dny komplet v letuschopném stavu a pak prostě lítám dokud s ním nepraštím, s HK, nebo nějákými rádobyvýhodnými setovkami řeším jak a co aby aspoň něco...
Za tu dobu co s HK prosedím na prdeli s nářadím v ruce a cukáním v nervech s MT (T-rex) už lítám osmičku. Někteří lidé (bohužel většina) stále neráčili pochopit, že jejich vlastní čas má taky hodnotu, nezřídka mnohem větší než lze vyjádřit penězi.
Taky jsem neviděl, že by někdo rozpočtově exaktně dokázal, že nic moc klony jej opravdu vyšly levněji, než kdyby rovnou šel do ověřených a hned funkčních věcí. Tvrdím, že stačí započitat jen 50,-Kč za hodinu práce a už to nevyjde ani náhodou. Zvláště začátečník potřebuje co nejvíc nalítat, jinak se nikam dál neposouvá. Omluvy, že HK naučilo aspoň šroubkovat jsou směšné. Za tímto účelem se kupuje Merkur.

stř 23.06.2010 11:50

Align je předkládán jako etalon, protože je to to první a nejlevnější co docela funguje.

stř 23.06.2010 11:53

:arrow: Mikelo

:wink:

stř 23.06.2010 20:05

co mám proti HK, nic, ve finále jsou to vyhozené (malé) peníze, když pořídí někdo Trexe nebo minititana tak nejen že se naučí na heli která funguje ale získá do budoucna i relativně levný tréninkový stroj na kterém si vyzkouší co už umí na simu, než to pujde zkusit se svou vlajkovou lodí nebo když si chce vzít na dovolenou heli a na velkou není místo.
A pokud je někdo ochotnej dva tři měsíce zkoušet heli na simu tak nemusí mít obavy že by se to nenaučil nebo že by ho to nebavilo. Chápu že třeba student nemá peněz na zbyt ale tím víc by měl přemýšlet za co je vydá a ne se nechat opít rohlíkem že ted pořídím vybavení za 6000 a pa stejně znova koupím vše nové za 12000Kč, heli pokud je udržovaná a servisovaná tak má potenciál vydržet takřka věčně, vymění se ložiska a pár dílů co vykazují velké vůle a jede se dál, a tady se HK s Alignem nebo TT nedá srovnat a to i přes to že Atign ani TT není žádná Hi-tech. Pokud někdo chce opravdu vidět top stroje alespon na obrázku, stačí dát do googlu např "Kasama heli", to jsou heli bez kompromisů a opravdu kvalita, bohužel včetně ceny.

Re: vrtulnik - prcek musim se podelit :- )))

sob 03.07.2010 15:32

Jarda Malík píše:zdravim vsechny, musim se podelit se svoji zkusenosti. Koupil jsem si novinku - nejmensi vrtulnik co existuje (pry) Mini X...

Vítej do klubu mini vrťasů. Já mám podobného prťavce 6023-1 Hawk X Ray. Tady je obrázek.

Obrázek

Stál mě jenom 650 Kč. Lítá taky perfektně a stabilně.

Rád si zalítám doma takovou mini překážkovou dráhu a na to je tenhle prťavec celkem fajn a je hodně odolný. Už párkrát jsem s ním měl docela krkolomné havárky a všechny přečkal bez úhony i když jsem někdy už myslel, že tohle pro něj asi nedopadne dobře. Třeba když narazil vrtulí o hranu stolu nebo o skříň a podobně, ale nikdy se mu nic nestalo. Taky mě baví občas si zalítat za tmy jenom s osvětlením z dvoubarevné LEDky, kterou má ten můj prťavec na přídi.

Uvažuju, že u něj vyměním LiPolku pro trochu delší výdrž. Originál je tam 1S s kapacitou 130mAh. Možná bych mohl zkusit tak 200mAh nebo maximálně 250mAh a nebo, že bych zapojil dvě 130mAh paralelně. Díval jsem se a v kabině je celkem dost volného místa tj. klidně by se tam vešly i tři ty originální LiPol 130mAh, ale to už by byla moc velká zátěž. Hlavně, aby to nerozhodilo stabilitu.

Ještě popřemýšlím jak ho trochu vytunit třeba doplněním dvou dalších LEDek pro osvětlení vrtulek. Nesdílím názor, že tuňení u takovýchto prťavců nestojí za to. Prostě kdo si chce vyhrát, ten si vyhraje a může si trošku vytunit i takovýho mrňouse a dá se s ním za málo peněz docela slušně zabavit.

Tak ať se ti s tím tvým mrňousem Mini X hezky lítá. :wink:
Odeslat odpověď