Switch to full style
Coaxiální vrtulníky od hraček až po průzkumné prostředky.
Odeslat odpověď

pon 21.06.2010 20:17

zdendys píše:
Beep píše: Kdyby ti to přeci jen nesedlo prodáš Rexe v pohodě...

:D :D :D jak s ním řádně několikrát prásknu o zem, tak tu kupu šrotu
určitě prodám velmi výhodně :D :D :D ...


To je fakt myšlenka dne. 8O

Na rozdíl od letadla jde helina vždy opravit. Proto máš na výběr - dokoupit díly, opravit a prodat funkční, nebo rozpitvat a prodat po dílech. Jaký je v tom problém?

A vzhledem k cenové politice firem, kdy je combo za hubičku a náhradní díly drahé, se dost dobře může stát, že za ty díly dostaneš více, než za komplet.

pon 21.06.2010 20:27

zdzd píše:Proto máš na výběr - dokoupit díly, opravit a prodat funkční, nebo rozpitvat a prodat po dílech. Jaký je v tom problém?

Tak to je druhá myšlenka dne ,či večera.
Mám jiné starosti, než něco rozbitého prodávat po částech, dokupovat ND,
rozpitvávat, atd. atd. dle výše napsaných rad...

pon 21.06.2010 20:31

Tak kámo pro tebe bude heli jen navždy nesplněným snem, smiř se s tím chlape a nauč se s tím žít, a nech si svoje rádoby rady od cesty, zkušenost žádná ale teoríí plnej pytel.

pon 21.06.2010 20:36

zdendys píše:No měl by jsi na polici, či vitríně kvalitní heli, ke spokolenosti ostatních.
A taky by jsi nemusel dokola číst, že jsi hloupý a kupuješ shit...


nooo ty dokážeš člověka ale nasměrovat :o
když seš tak soudnej tak poraď co by si podle tebe měl pořídit ??

pon 21.06.2010 20:42

Nechci rozdmychavat nakej flame, ale jen tak pro info. Nikdy se mi za letu nic samo neohlo neocesalo neutrhlo nevybouchlo :lol: a kdyz se kouknu co predvadi s HK kolega tak vim ze mam este dost rezervy. (Jen pro upresneni Align mam jen zadni osku a podvozek, vse ostatni je HK). Nechci se prit jestli Rexe jo nebo ne jen rikam ze i s HK se da na pohodu letat, nic vic nic min.

pon 21.06.2010 20:59

1ondra9 píše:
zdendys píše:No měl by jsi na polici, či vitríně kvalitní heli, ke spokolenosti ostatních.
A taky by jsi nemusel dokola číst, že jsi hloupý a kupuješ shit...


nooo ty dokážeš člověka ale nasměrovat :o
když seš tak soudnej tak poraď co by si podle tebe měl pořídit ??

Kdo je dneska soudný ??
Byla to jen odpověď na otázku, co by dělal z drahou heli, kdyby ho
to nebavilo, nebo na to neměl.
Jinak mu schvaluju to co má, a držím pěsti ať mu to lítá, i když je to "jen" HK...

pon 21.06.2010 21:03

Beep píše:Tak kámo pro tebe bude heli jen navždy nesplněným snem, smiř se s tím chlape a nauč se s tím žít, a nech si svoje rádoby rady od cesty, zkušenost žádná ale teoríí plnej pytel.

S tím, jestli bude, nebo nebude se netrap, nějak si s tím
poradím, no a na dobré rady, jsi tady určitě Ty ...

pon 21.06.2010 21:06

to ladul :
Ale dá, určitě je to lepší než jít do nějakého setu ala Blade, Belt atd.
Problém vidím v tom že u čína produktů jeden funguje a druhej objednaný o týden později už ne.
U HK si ale výbavu a pohon musíš vybrat sám, což je pro začátečníka s heli trochu problém, toho Rexe dostaneš i s funkčním vybavením a pohonem který prostě fungovat bude. Vyhneš se pak opakovanému nákupu když se netrefíš do správnejch parametrů, nebo když parametry na krabici jsou jinde než skutečnost.
Fakt nejsem žádný agent Alignu, jen radím tu nejjednoduší cestu za přijatelné peníze.

pon 21.06.2010 23:20

To Beep: Zkoušels sám HK že ho pořád tak odsuzuješ? Neber to prosím špatně, já tě dobře chápu protože už vím že když máš prachy na nějaké to super combo tak je to opravdu nejjednodušší cesta. Ale když začínáš, nejsi jsi jistý jak ti to půjde a nemáš prachy nazbyt, tak to není uplně špatná cesta. Samozřejmně, je s tím daleko víc patlání jak s výběrem tak s provozem, ale když si necháš dobře poradit komponenty a máš trpělivost tak se s tím dá naučit létat za solidní prachy, protože opravy jsou velice levné (není problém koupit 2 celé náhradní kity.) Jak píšeš sám, rozhodně je to lepší než Belt nebo Blade...

Teď když vím že mi to aspoň trochu jde tak už do plastového HK samozřejmně nepůjdu, ale pro člověka který nechce vysolit 10k za něco o čem zatím nemá ani páru to nemusí být špatný nápad.

úte 22.06.2010 7:36

Bizon píše:Ale když začínáš, nejsi jsi jistý jak ti to půjde a nemáš prachy nazbyt, tak to není uplně špatná cesta. Samozřejmně, je s tím daleko víc patlání jak s výběrem tak s provozem, ale když si necháš dobře poradit komponenty a máš trpělivost tak se s tím dá naučit létat za solidní prachy, protože opravy jsou velice levné (není problém koupit 2 celé náhradní kity.) Jak píšeš sám, rozhodně je to lepší než Belt nebo Blade...
Teď když vím že mi to aspoň trochu jde tak už do plastového HK samozřejmně nepůjdu, ale pro člověka který nechce vysolit 10k za něco o čem zatím nemá ani páru to nemusí být špatný nápad.


To je furt stejná story. Kolik tě stála tato zkušenost ? Myslím pořízení, rozlítání, díly atd. Kolik ( ale bez přehánění ) jsi s ní nalítal hodin ?
Nebyl by lepší do začátku "než budu vědět že mě to baví" třeba jen sim a hoďka nebo dvě v heliškole ? Obojí ti dá daleko víc.
Nemyslím to osobně. Pověsil jsem to sem, protože je to téma které se neustále prolíná tímto fórem.

úte 22.06.2010 8:09

Stálo mně to cca 5000kč a nalétal jsem minimálně 12 hodin. Sim je samozřejmně základ, ten jsem lítal čtvrt roku předtím než jsem pořídil to HK.
Zastávám se této cesty hlavně proto, že jinak bych heliny vůbec nelítal. Nedlouho před HK jsem pořizoval rádio, nabíječku a podobné věci do začátku, a na origo Align stroj jsem prostě neměl peníze. I kdyby jo, tak pády bych už finančně nezvládl. Takhle jsem padal skoro zadara.
Takže když někdo napíše že chce začít levně, tak mu radím jak začít levně. Rozhodně je to lepší než "RTF" sety.

Já jsem to nechtěl zase vytahovat, vyprovokoval mně Beep když líčil zbytečně katastrofické scénáře... Jsme prostě v jiných situacích, já jako svobodný student mám víc času na prolézání fór a málo peněz, vy máte pravděpodobně víc financí a málo času na kraviny... Takže každému co jeho jest, nemůžem to generalizovat.

úte 22.06.2010 9:37

Bizon píše:Teď když vím že mi to aspoň trochu jde tak už do plastového HK samozřejmně nepůjdu, ale pro člověka který nechce vysolit 10k za něco o čem zatím nemá ani páru to nemusí být špatný nápad.


Já chápu, že je to o penězích. Chápu taky, že HK umožní seznámení s heli problematikou mnohem širšímu okruhu lidí. ALE. Je to skutečně levné ?
Píšeš, že sis zalítal cca 12 hod za 5tis. To je letová hodina za cca 420 Kč.
Taky píšeš, že by jsi si už HK teď nepořídil. Takže tě čeká nákup další heli. Zřejmě o něco lepší. Staré HKčko je víceméně neprodejné.
A teď, kdyby jsi koupil rovnou třeba Pročko 450, dáš 10 tis. Odlítáš taky 12 hod a za běžnou cenu t.j. 50% se prodá. Náklady jsou stejné, 5 tis. Kč. ALE Pročko nemusíš prodávat když už se něco naučíš, takže ušetříš další výdaje. A hlavně - lítáš s něčím co funguje.
Neodsuzuju HKčka. Jen je si třeba uvědomit, že to NENÍ levnější. Jen se náklady ( byť ve finále vyšší ) rozdrobí do ne tak bolestivých položek.
Nechci žádný flame. Jen to prostě tak cítím.

úte 22.06.2010 11:39

Není to jen pocit jsou to kupecké počty. HK a podobné jsou sice za málo peněz, ale s malým užitkem a mnoha zbytečnými starostmi navíc. Ve finále to vždy (pokud já vím) vyšlo cenově stejně jako kombo něčeho lepšího rovnou.
A těch 12 odlítaných hodin mě skoro rozesmálo. Až bude někdo mít s HK aspoň 40 - 50 hodin bez upgradů na align díly, bez vysypaných ložisek a věčných dodělávek toho co oprcal výrobce tak smekám klobouk.

úte 22.06.2010 12:08

Bizon píše:To Beep: Zkoušels sám HK že ho pořád tak odsuzuješ? Neber to prosím špatně, já tě dobře chápu protože už vím že když máš prachy na nějaké to super combo tak je to opravdu nejjednodušší cesta.

Já to chápu už nějaký čas... Taky neříkám: "Vem HK". Říkám: "Nemáš prachy? Vem HK. Máš prachy? Vem PRO Super Combo." Věřte že celý poslední měsíc sám bojuju s myšlenkou bouchnout skoro všechny svoje prachy za to PROčko! Ale nakonec jsem se rozhodl koupit Microbeasta do svojeho CopteraX. Tak jsu zvědavý jestli to bezpádlo vyžene letové vlastnosti CX450SE V2 na úroveň PROčka=)

stř 23.06.2010 8:34

:arrow: Mikelo
I Align ložiska je lepčí IHNED vyměnit za něco spolehlivějšího.......


PS: můžete mi vysvětlit proč se Align předkládá jako etalon kvality ???

je to docela úsměvné když někdo (většinou ti co zčínají a nebo ti co o tom nemaj ani páru a že se jich tu najde :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) argumentují tím že jim stačí něco "slabšího" na začátek a že kvalitu v podobě "předraženého" Týý- rexe nepotřebujou - Tyhle lidi mám takovej pocit že vůbec nevědí kerá bije :)
Odeslat odpověď