Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.10.2010 20:26 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.7.2010
Příspěvky: 21
Džamal píše:
Tak jinak - pánové za kolik mi postavíte vrtulník - lepší než Volitation ? Samozřejmě za stejnou cenu nebo nižší . Nikdo co ? - Keců jak vopice chcanek a hov.... na hov... . Ze všeho nejdřív se třeba podívejte kolik stojí normální "standartní vysílač" např Optic 6 a pak tu kydejte o kvalitách nebo nekvalitách vrtulníku který stojí pár stovek - se vším co potřebujete k letu. Co od toho čekáte ? Že to bude lítat jako REX a vydrží vám až do smrti ? Asi jste upadli na hlavičku ne ? Jste politováníhodné oběti vlastního krkounství a blbosti , kteří nepochopili že sračka za pár set bude fungovat jen pár dní obvzláště když s ní otloukáte zem a vrtáte se v tom vyzbrojení úplnou neznalostí elektroniky . Slovo údržba nebo oprava je pro většinu z vás neznámé slovo - zato ve vysírání u obchodníků s reklamací jste mistři . Být modelářem znamená trochu víc než jen vysírat u pultu nebo tunit hračku jinými bateriemi nebo vrtulemi - netuše nic o těžišti a závislosti proudu na velikosti vrtule. Uvědomte si konečně že jste si koupili hračku která vás má jen krátce seznámit s nejzákladnějšími principy letu a tím její úkol končí. Pokud vás to nadchlo kupte si normální stroj (nad 10 000,-) a začněte se učit. Pokud vám to nic neřeklo dejte se na pěstování rajčat - to bude užitečnější.
.


Ty seš ale namyšlený hovado! Co ti dává právo si myslet, že jsi chytřejší, než všichni tady? Mně Volitation nelétal, aniž bych na něm něco upravoval a nikdy jsem s ním ani nehavaroval! Také proto se nemohli vymluvit z reklamace. Létám i se 4ch, takže tohle je hračka, to beru. Ale nevím, jestli to, že vrtulník nelétá, je drobnost, která se dá přehlédnout vzhledem k ceně. Mimochodem já ho koupil v dubnu za 2.350,- a stále se prodává tak za cca 1700,- Jistě, na netu bude levnější, ale problém s reklamací. Ale ty budeš nejspíš neobjektivní, vytočený prodejce, který neví, jak lidem vysvětlit, co jim to nakecal, aby to koupili. Takže proč s tebou vůbec ztrácet čas….

_________________
Walkera CB 180Z (4ch - 2,4GHz), Dynam Bell 47G (4ch - 35MHz)
Copter V911 (Micro 4ch - 2,4GHz)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: RE.Džamal
PříspěvekNapsal: pát 05.11.2010 18:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2010
Příspěvky: 19
Ahoj,
možná máš v něčem pravdu ale ve všem né. Třeba v Americe vysoudila baba slušný prachy za to, že na mikrovlné troubě nebylo napsáno, že se v ní nesmí sušit kočky. Strčila tam mokrýho kocoura a Mikeš byl bradou vzhůru. V našich internetových obchodech, třeba Modely-RC se o tomto modelu píše v superlativech budících u lidí neznalých danou problematiku, že se jedná o špičkový model. Pak tedy by se tato falešná reklama dala charakterizovat jako klamání spotřebitele. Pokud já budu inzerovat, že prodám auto ve velmi dobrém stavu, které bezvadně jezdí a ve skutečnosti prodám sice naleštěnou ale téměř nepojízdnou herku, reklamace se dočkám zcela jistě. A je nutné vzít v potaz, že aby člověk koupil třeba auto , nemusí být nutně automechnikem navíc takovým který se i ve volném čase zaobírá tématikou aut.
Možná kdyby prodejce uvedl v záhlaví typu modelu i to, že se jedná pouze o hračku a né o plnohodnotný vrtulník, neřešil by tolik reklamací.
Jarda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 14:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Kluci - dostala se mi tahle"heli" na opravu - není někde expozívní nákres ? Nechce se mi to tu hledat -díky arda1BOT

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: 9053
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2011 10:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2011
Příspěvky: 1
Ty problémy, o kterých tady píšete mě zatím naštěstí minuly. Jedine s čím jsem měl opakovaný problém byl úchyt horních listů, který se mi několikrát rozlomil. Po drobném vyztužení už je to super. Nyní řeším problém, kdy se mi při zatáčení při letu vpřed už několikrát potkaly vrtule o sebe. Řešil jte to už někdo ? Dá se s tím něco dělat ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 9053
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2011 12:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
R_CZf píše:
...řeším problém, kdy se mi při zatáčení při letu vpřed už několikrát potkaly vrtule o sebe...
Rotory o průměrech cca 520 mm, pokud se nepletu.
Delší hřídel jsem na tuhle hračku ještě neviděl, možná se ani nedělají.
Zkontroloval bych, jestli nejsou vymačkaný držáky a tím nežádoucí svislé vůle v zavěšení listů, popř, jestli nejou listy ohnutý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2011 13:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj,čtu tady jaké máte s tímto vrtulníkem problémy a dost mně to udivuje.Přítelkyně ho má na takové občasné lítání,hlavně za bezvětří.Sice moc nelítá proto že zatím skoro pořád fouká.Tak jsem si to s mím skusil sám.Problém setkání vrtulí mně taky postihl,ale jen když jsem chtěl prudce zatočit.Určitě nemá rád silnější vánek,proto že ho nese svým směrem a když foukne zrovna v zatáčce tak to vypadá hodně zajímavě a je třeba ho otočit aby se nezřítil.Každopádně se s ním lítad dá,nevím sice na jakou vzdálenost bo mám zadradu jen 50 metrů,ale v pohodě ji lítám celou.Jinak jsem na něm udělal dvě změny,zadní vrtulku jsem nahřál a trošku víc přihnul,aby mněla větší záběr a taky jsem si trošku pohrál s těžištěm,bylo trošku posunuté dopředu a tak jsem zatížil předek.Teď lítá lépe,samozdřejmě,že nejlepší to je za bezvětří,ale když lechce vane tak jde letět i bokem a to 3 kanály samy neumí.Přeji hezký den bez pádů :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2011 13:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Kluci jak vám na tomhle drží ty origoš baterky?(2Slion1300mAh)? arda1BOT

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2011 13:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2011
Příspěvky: 7
Ahojte

Aj ja som mal asi pol roka tento model, no nebol som s ním spokojný. V príspevkoch vyššie niekto písal, že sa mu plietli vrtule do seba. Ja som mal podobný problém, ale mne sa vždy pri doprednom lete a prudkom zabočení zaplietli listy dokopy s vahadlom, čo viedlo k následnému pádu dole. Robilo mi to asi od toho času, ako som menil úchyt horných listov. Nový nebol až tak presne urobený a listy v ňom proste viacej plávali ako držali. Takže väčšinou havária nebola moja vina (aj keď zo začiatku to bolo presne naopak :) ).

Okrem toho som mi dva krát zhoreli kefky na motore (raz na prednom a raz na chvostovom), takže som menil aj motory. Problém, ktorý potom vznikol, tu už popisovaný bol - vrtuľník nešlo vytrimovať. Ako sa postupne zahrieval, tak ho bolo treba trimovať, až kým som sa nedostal ku koncovým hodnotám trimov, čo ma viedlo k jeho predaju.

No a zhodnotenie - túto vrtuľníko-hračku by som určite nedoporučil na začiatky lietania. Radšej si kúpte niečo do interiéru s gyroskopom. Bude to určite lacnejšie a nerozbitnejšie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 9053
PříspěvekNapsal: sob 15.10.2011 23:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.10.2011
Příspěvky: 17
R_CZf píše:
Ty problémy, o kterých tady píšete mě zatím naštěstí minuly. Jedine s čím jsem měl opakovaný problém byl úchyt horních listů, který se mi několikrát rozlomil. Po drobném vyztužení už je to super. Nyní řeším problém, kdy se mi při zatáčení při letu vpřed už několikrát potkaly vrtule o sebe. Řešil jte to už někdo ? Dá se s tím něco dělat ?

Ahoj, na jednom fóru jsem četl, že to lze vyřešit tímto upgradem. Jedná se o díly pro Esky Big Lama, ale ta prodloužená hřídel (o 15 mm) by mohla pomoc. Osobně to plánuji vyzkoušt, pokud se nepustím do přestavby na 4ch jednorotor.
http://www.enjoyhobbies.biz/rc-helis-parts-esky-big-lama/metal-upgrade-part-for-esky-big-lama-with-extended-shaft
Další a to vyzkoušenou možností je obráti spodní vrtuli, což jsem provedl a vrtule se sice ještě čas od času potkají, ale už ne tak často. zde je rychlo videonávod
http://www.youtube.com/watch?v=_zmf30SfFjw
Další úpravou je zadní vrtulka, hodně se doporučuje ze Sea King 8051, já osobně jsem ji udělal z velkých vrtulí (nalepením na stávající)
http://www.imagehosting.cz/images/090920sus.jpg
Pravda, musel jsem upravit i to krásné křidélko :D
http://www.imagehosting.cz/images/090920cmc.jpg
Obrázky jsou v URL, páč jsou moc velké


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 11:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2011
Příspěvky: 14
Schima:
Prosímtě, mohl by si sem hodit link na tu vrtulku seakinga 8051? Mám problém ji vygooglit, celkově najít ten vrtulník :-D! Tak nevím jestli jsem takové poleno.

Jinak, jak moc je efektivní ta tvá úprava zadní vrtulky? Co se týče vlastností hlavně venku? Není problém s životností ocasního motorku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 12:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.10.2011
Příspěvky: 17
dsigy píše:
Schima:
Prosímtě, mohl by si sem hodit link na tu vrtulku seakinga 8051? Mám problém ji vygooglit, celkově najít ten vrtulník :-D! Tak nevím jestli jsem takové poleno.

Jinak, jak moc je efektivní ta tvá úprava zadní vrtulky? Co se týče vlastností hlavně venku? Není problém s životností ocasního motorku?

Ahoj, moje chyba. Je to Skyking 8501
http://www.detelex.com/spareparts/skyking8501-8500-spareparts.htm
Moje úprava zadní vrtule prozatím vliv na životnost rotoru neměla. Ještě funguje originál. S touto úpravou mám čistého času nalétáno cca 2 hodiny, včetně samotného testu na zemi, kdy jsem nechal plyn dopředu na maximum a rozotočení hlavních rotorů na hranici vzletu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 13:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2011
Příspěvky: 14
Schima: Thx. Jak je to s letovými vlastnostmi co se týče směru do předu/zadu? Tedy jestli se to oplatí.

Tu úpravu držáku vrtule hodnotíš jak? Já momentálně ničím vrtulník jen v případech, když se mi potkaj vrtule. Trochu mě to štve, tak bych rád věděl jestli tímto řešením ušetřím za pravidelnou výměnu zničených dílů.

Na netu jsem viděl video, jak týpek navrtal díru do kabiny. Jestli jsem to pochopil, slouží pro odvod tepla z řídící jednotky, což by mělo odstranit problém s nutností trimováním v průběhu letu. Nezkoušel si to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 13:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.10.2011
Příspěvky: 17
Prozatím jsem nemusel za letu trimovat. Co se týče pohubu vpřed s mojí nalepenou vrtulkou tak je mnohem lepší než s originál, vzad také letí, ale to jsem neměl šanci moc hodnotit. Co se týče potkávání, tak minimálně obrať spodní vrtuli a zjistil jsem i že mezi vnější a vnitří hřídelí je malá výšková vůle, kterou jsem eliminoval 3 hliníkovýma podložkama pod šrouby. Tím jsem eliminoval značně potkávání vrtulí (cca o 70%). Vrtule sale nadále potkávají při záludnějších kouscích. To chci vyřešit prodlouženou hřídelí a pak by se už potkávat neměli. Pak bych ti i doporučil otočit vodorovné zadní křidélko směrem dolů, po obrácení spodní vrtule měla občas tendenci se tam zaseknout. Vše viz obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 20:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2011
Příspěvky: 14
schima: Ok, díky ;-). Určitě zrealizuju otočení. Na netu jsem si vyhlídl vrtulku od toho skykinga.Ikdyž podle fotky té vrtulky, si nejsem moc jist, v čem by měla být lepší než ta fabrická :-D! Zatím zkusím tohle, pak případně vyobit vlastní, nechcou se mi stříhat listy. 2 popraskané co jsem měl jsem předevčírem při úklidu vyhodil. No a navrtám kabinu, zkusím to. Od posledního potkání vrtulí jsem nakřápl kabinu, takže je stejně polepená izolepou. Nemám co ztratit. Když byl vrtulník ještě mlád, tak jsem ten problém nepocitoval. Ale ted, ikdyž to není nic hrozného, tak se prostě postupně s délkou letu více otačí do strany, tak je třeba trimovat.

Jinak jak moc velkou vůli/pohyblivost/utaženost nebo jak to nazvat, máš jednotlivé listy? Myslím ten šroubek, který je drží a prochází očkem listu, trojúhelníčkem a i tim držákem.

PS: V té poslední větě, o tom křidýlku jsem ani přes kvalitní nákres nepochopil, jak to myslíš. :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: pát 21.10.2011 10:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.10.2011
Příspěvky: 17
1. Utaženost vrtulí mám takovou, aby se nehýbali směrem nahoru a dolu, ale zase tak aby při nárazu byly schopné se pohnout a minimalizovat tak škody
2. Myslel jsem otočit křídlo pod ocas, jak jsem psal tak spodní vrtule měla občas potřebu se mezi ocas a křidélko zaseknout a následoval zbytečný pád
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz