Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomoc s CX3 v okolí HK
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2010 20:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2010
Příspěvky: 15
Bydliště: Hradec Králové
Ahojky všem, jsem totální lamka a nový hráč na poli vrtulníků (lítal jsem jen s tříkanálem) a podařilo se mi docela dobře koupit CX3 s DX6i v modu 2, avšak nějak se mi ji nedaří vycentrovat a stále mi to lítá někam bokem, abych to udržel trošku na místě, musím mít pravý knipl totálně dolů a doprava, zkoušel jsem trošku něco najít v ovladači, maličko se mi to podvedlo srovnat, ale stále je to dost divné a hodně na hraně...
Chtěl bych se zeptat, zda-li je tu někdo ochotný z Hradce Králové či blízkého okolí HK mě s tím trošku naučit, odměna ve formě něčeho dobrého ve flašce je samozřejmě zaručena. Mám na mysli někoho zkušeného kdo by mi poradil co se kde nastavuje, nastavil to, řekl co se kde seřizuje, co a jak udělat když... Asi nejlépe někoho kdo má přímou zkušenost s tímhle typem, i když je to asi skoro jedno

Vím, že pro Vás zkušené je to lamzor dotazoprosba, ale snad se někdo kdo si najde trošku volného času najde. Mnohokráte děkuji

dodatek: od prodejce to bylo vycentrované dobře, ale přidělal jsem cvičný kříž (přeci jen to nebudu riskovat bez něho na to se s tím naučit) a od té doby to jde na stranu - zřejmě se posunulo těžiště a i po sundání to bylo už pak špatně - potřebuju zkrátka vysvětlit co se kde nastavuje a kde se čím ve vrťasu hýbe :-( Z manuálu chytrý nejsem :-(


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2010 21:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.8.2008
Příspěvky: 656
Ja ti sice moc nepomozem ale len ti poviem ze CX3 je asi najhorsi coaxialny vrtulnik s akym som lietal , ked som este robil v modelshope tak sme ich tam mali vela a viem ze sa to dost malo predavalo.
ak to nejde doladit trimom skus sa vyhrat s cyklikou a dotiahni alebo povol tycku na zavite s gulovym capom.cyklika musi byt v rovine.

najlepsi 2 rotorovy vrtulnik s akym som kedy lietal je easy copter MXmetal.
ten s tou profi kabínou :wink:
snad sa najde niekto a zastaví sa a poradí ti

_________________
flyingislife@rcportal.sk
EF Slick (GP123) 2.6m.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2010 21:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2010
Příspěvky: 15
Bydliště: Hradec Králové
EPPmaniac píše:
Ja ti sice moc nepomozem ale len ti poviem ze CX3 je asi najhorsi coaxialny vrtulnik s akym som lietal


Mám to na naučení, přeci jen je to myslím si minimálně mnohem lepší než ty hrůza za 800Kč z číny se kterým jsem lítal předtím. Je asi jedno jak moc se to prodává, potřebuji vysvětlit na co je tohle a na co tamto, proč to tam je a jak se s tím hýbe.
Chci se na tom naučit základy, časem dokoupit mCX popř. mSR - podle toho jak mi to půjde :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2010 21:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.8.2008
Příspěvky: 656
Killingman píše:
EPPmaniac píše:
Ja ti sice moc nepomozem ale len ti poviem ze CX3 je asi najhorsi coaxialny vrtulnik s akym som lietal


Mám to na naučení, přeci jen je to myslím si minimálně mnohem lepší než ty hrůza za 800Kč z číny se kterým jsem lítal předtím. Je asi jedno jak moc se to prodává, potřebuji vysvětlit na co je tohle a na co tamto, proč to tam je a jak se s tím hýbe.
Chci se na tom naučit základy, časem dokoupit mCX popř. mSR - podle toho jak mi to půjde :-)

dobuducna ak ta to chyti skus vyriešit poriadne rádio a nejaky vačší vrtulník.


ja vrtunliky nelietam ale skusim ta navigovat aby si vyriešil problem

Skus dat trimy do neturalu ( trim plynu nechaj v nule ) a maj zapnuty vrtulnik aj vysielacku
poloz vrtulnik na stol a nechaj skalibrovat gyro
pozri sa na cykliku ( to je taky tanier kde su natiahnute páčky s gulovym čapom) a pozri sa či je ten tanier vodorovne zo stolom.
ak nie skusis servom ktore servo kam taha a podla toho vylupnes to tiahlo z taneria cykliky a bud dotiahneš alebo povoliš tak aby si dostal vodorovne cykliku so stolom ( pripadne zem )

skus to ,takto sa to rieši tazko a nechce sa mi to opisovat ale snad sa ozve niekto kto k tebe skočí a spraví ti to a vysvetlí.

_________________
flyingislife@rcportal.sk
EF Slick (GP123) 2.6m.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2010 21:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2010
Příspěvky: 15
Bydliště: Hradec Králové
Citace:
"dobuducna ak ta to chyti skus vyriešit poriadne rádio a nejaky vačší vrtulník"


Chtěl bych se zeptat, Spektrum DX6i není "pořádný" rádio? Myslel jsem si, že je dost slušný už v dané cenové kategorii :-((


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2010 21:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.8.2008
Příspěvky: 656
ahá prepáč ja som prehliadol ze máš DX6i.myslel som ze máš tu setovú vysielačku.
moja chyba..
DX6i je naprosto v pohode.

_________________
flyingislife@rcportal.sk
EF Slick (GP123) 2.6m.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.01.2010 23:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2009
Příspěvky: 946
Bydliště: Liberec
To EPPmaniac: Ona i ta LP5DSM, co je v setu s BCX2/BCX3 je už celkem slušná, jen nemá plný dosah jako ta DX6i a také nemá velké možnosti mixů a dalších vymožeností. No na létání s tímto vrtulníčkem naprosto stačí a výborná je pak i k BMCX/BMSR. To jen ta MLP4DSM ze setu BMCX/MBSR za mnoho nestojí, tak LP5DSM ji o mnoho převyšuje, další TX jako DX5e, HP6DSM, DX6i nebo DX7 se již vyznačují plným dosahem a případně počítačovými vymoženostmi.

To Killingman: Pokud budeš mít náhodou cestu do Liberce (třeba teď v zimě na lyže :)) tak se mi ozvi a dáme ten vrtulníček do pořádku.

_________________
I květák je jen vycepované zelí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.05.2010 20:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
no že by cx3 byl nejhorší vrtulník to se mi moc nezdá právě naopak akorát se moc neprodává jelikož je o dost drašší než zmiňovaná lama která je už i celá v kovu. Letové vlastnosti perfektní životnost motorů větší než u lami nebo safari jsou tam kvalitnější serva a plnohodnotný přijímač a navíc spektrum ne nějaký šit který nechdí s pořádným radiem toď můj názor už jej sice nemám ale kdybych se chtěl učit znova s vrťasem tak jej beru všemi pěti.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.05.2010 9:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 77
Bydliště: Hranice
MartinMartin píše:
no že by cx3 byl nejhorší vrtulník to se mi moc nezdá právě naopak akorát se moc neprodává jelikož je o dost drašší než zmiňovaná lama která je už i celá v kovu. Letové vlastnosti perfektní životnost motorů větší než u lami nebo safari jsou tam kvalitnější serva a plnohodnotný přijímač a navíc spektrum ne nějaký šit který nechdí s pořádným radiem toď můj názor už jej sice nemám ale kdybych se chtěl učit znova s vrťasem tak jej beru všemi pěti.


Ale kdepak :-) Je to špatný vrtulník, ne-li nejhorší. Motory jsou naprosto stejné jako u lamy, akorát že u lamy jsou daleko od sebe, kdežto u cx3 se skoro dotýkají, tudíž se přehřívají navzájem a mnohem více = jdou dřív do kytek. Že je podvozek proti lamě o hodně křehčí a že CX3 má naprosto debilní uchycení rotorových listů ani nezmiňuju. Origo pětikanálové rádio se taky k ničemu moc nehodí, neumí mixy atd (zmiňovaná dx6 je vpoho). Ono vlastně cokoliv od e-flite stojí celkem za pendrek, nehledě na přemrštěné ceny.

_________________
CoperX 450 SEV2 (kopie T-rex), Esky Honey Bee, Esky LamaV4, Free Spirit Solo, Free Spirit Solo Pro, RealFlightSimulator G4.5
(a od E-flite mi nesmí nic do baráku!)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz