Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2010 21:26 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2010
Příspěvky: 10
Zdravím všechny.

Před nějakým časem jsem si udělal radost a koupil si jako svůj první rtulník olétaného Free Spirita Solo od Nine Eagles. Je to bezva hračka, ale už mi nějak nestačí, tak jsem se začal na webu ohlížet po nějakém jednorotoru a nadchla mě Walkera CB100. Problém však je, že u nás jsem objevil jediný internetový obchod, který je prodává (odkaz níže):

http://www.rcauto.cz/zbozi/4558/Walkera ... -verze.htm

Podle sdělení prodejce je však tato varianta osazena stejnosměrnými motory. Na zahraničních internetových obchodech jsem ale našel pouze verzi se střídavými motory.

K vlastnímu dotazu:
1) Nevíte prosím někdo, jestli verze Walkera CB 100D prodávaná na www.rcauto.cz je stejnosměrná nebo střídavá
2) Nevíte o nějakém českém obchodě, kde lze koupit střídavou verzi?

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2010 23:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Zapomeň na to. Ušetříš peníze. Je to totiž asi tak jako bys řešil jestli seženeš do Trabanta rallye motor se vstřikováním.
Jinak řečeno rovnou - je to krám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2010 23:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2008
Příspěvky: 1659
Bydliště: Lanškroun
Na walkeru se vykašli,za ty peníze koukni na blade msr,včera mi přišel domů a je to paráda.
Nebo koukni ještě na toto
http://www.rczona.cz/index.php?page=sho ... 26&lang=cz
http://www.rczona.cz/index.php?page=sho ... 26&lang=cz
Ale jako nejlepší volbu bych viděl to mSR(např. viz odgaz v podpisu na rcalbum)

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=307&amode=


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 0:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2010
Příspěvky: 10
Díky za tip. Abych řekl pravdu, už jsem uvažoval o všech třech modelech, které uvádíš. U té Walkery CB 100 mě ale láká ta přesná kovová hlava a to, že to nemá veškerou elektroniku a serva integrované 5v1. Spirit Solo byl bezvadný, ale ta titěrná servíčka integrovaná na desce a ta nepřesná rotorová hlava mě trochu vadí. Bladea MSR nebo mxc jsem sice neviděl na vlastní oči, ale domnívám se, že to bude obdobná konstrukce rotorové hlavy a elektoniky, jako Spirit Solo. Pokud se budeme bavit o takových lehkých cvrčcích, tak bych šel asi spíše do Spirit Solo Pro nebo do EasyCopter V4.5 Colibri PRO (Podle mě stejný výrobek s jiným jménem) .To jsou téměř shodné strojky jako MSR a navíc mají obstojné vysílače 2,4 G a to za podstatně nižší cenu.
Takže mi z toho vychází asi nejlíp ta Walkera, se kterou by šlo létat i venku. Proč Ti tolik vadí? Četl jsem, že je možná ještě stabilnější i než MSR a právě proto o ni mám zájem, jen nevím kde ji u nás sehnat. Do ciziho e-shopu se mi nechce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 0:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2008
Příspěvky: 1659
Bydliště: Lanškroun
Walkeru už v životě doma mít nechci,mám tu jednu,a jen leží ladem-každej let s ní něco bylo.
U tý walkery to sice máš zvlášť,ale tím spíš se ti toho tam víc pose*e :wink: Ani né tak samo,jako prostě tím že je to walkera,nemluvě o gyru(jestli je stejné jako u 4g3,možná ještě horší,tak už tam snad nemá žádnou funkci).
No kov nekov u tý walkery je to stejně jedno,walkera v kovu má o hodně větší vůle než mSR,msrko má totiž nulový,u walkery hýbu hlavou docela fest.
EC Colibri 4.5 a solo pro jsou částečné kopie msr.Další plus pro msr bych viděl hmotnost,mSR má 28g,walkera 66g-takže takový cihla kterou rozletíš a nezastavíš.Walkeře se vyhnout obloukem,nebuď tvrdohlavý :wink:

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=307&amode=


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 0:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2010
Příspěvky: 10
OK.
Díky, nechám si to ještě projít hlavou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 10:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2008
Příspěvky: 1659
Bydliště: Lanškroun
Jen se ještě zeptám,kde jsi četl že Walkera je stabilnější než msr?Vzhledem k té váze o tom silně pochybuji.

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=307&amode=


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 10:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
Nejlepsi Walkera je zadna Walkera,je to nestesti,lidi me je neustale nosi na opravu a hořekují.Walkery jsou pravda po strance desingu povedené,ale,to je bohuzel vse.A nekteri prodejci uz lituji :( sama reklamace....
S Msr nelze spovnávat :P
Dle mych zkusenosti s Walkerama,se to netyká vrtulnicku Genius HM 4- 3 a HM 5G6,ty se naopak podle me povedly,ale to je jiná kapitola.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 14:20 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2010
Příspěvky: 10
četl jsem to na RC Mania CZ.
Pro upřesnění vkládám citovaný text:

Ahoj, lietam v miestnosti mensej ako 4x4m, ale popravde je to len visenie,
pokus o otocenie skoncil v stene Usmívající, takze zatial ostavam len pri pohlade zozadu. Oproti simulatoru si to robi viac co chce. Dobre je, ze uz teraz
mam pocit ze stym pojde robit aj osmicky, kedze mi nerobi problem ho
drzat nad 50x50cm podlozkou v 10-20cm vyske. Pekny priamy vertikalny vzlet a zastavenie v 10cm vyske sa tiez podari.
Ovladanie z mojho pohladu reaguje presne aj ked som na inom fore cital,
ze koli Bell-Hiller stabilizacnemu mixeru je spomalene - neviem, mozno,
ako som pisal z mojho pohladu reaguje presne a pohotovo.

Na rcgroups.com a helifreak.com forach su walkery oblubenou temou,
skusal som spatne vyhladat prispevky od ludi ktory tiez radili pri vybere,
ale rychlo som to vzdal, spomeniem v kratkosti dva:

1. mam 4#3B, mSR a CB100, 4#3B je skoro neovladatelna, mSR je ovela
lepsia ale najlepsia je CB100 a este aj vyzera ako model nie hracka, ak
chces mozme sa stretnut a dam ti vyskusat vsetky tri a sam uvidis...

2. mam mSR a CB100, suhlasim,ze CB100 je lepsia a navyse som si
vsimol, ze mam tendenciu lietat s walkerou ako s velkym modelom
a s mSR ako s hrackou na jedno pouzitie...

aby som len nechvalil, na tych forach oznacuju elektroniku walkery
za priemernu. mozem potvrdit. niekedy pri starte sa roztoci cely,
je to asi tym ze nabeh hlavneho rotora je dost ostry a stiahne prud
z baterie natolko, ze sa ESC vyrovnavacieho rotora asi vypne...
riesim to tak ze stiahnem plyn uplne na nulu a este kym sa toci rotor
pridam zas a vsetko nabehne ako ma.
na wowhobbies.com sa predava kit s vykonejsimi motormi + upravene
ESC vyrovnavacieho rotora a este v kombinacii s 600mAh 20C clankom
to vraj lieta ako raketa a prereze sa aj cez slabsi vietor.


Dále jí v celku chválili v recenzi na:
http://www.rcnoviny.cz/2009/12/recenze- ... ou-hm-43b/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 17:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2009
Příspěvky: 28
smollen píše:
Zdravím všechny.

Před nějakým časem jsem si udělal radost a koupil si jako svůj první rtulník olétaného Free Spirita Solo od Nine Eagles. Je to bezva hračka, ale už mi nějak nestačí, tak jsem se začal na webu ohlížet po nějakém jednorotoru a nadchla mě Walkera CB100. Problém však je, že u nás jsem objevil jediný internetový obchod, který je prodává (odkaz níže):

http://www.rcauto.cz/zbozi/4558/Walkera ... -verze.htm

Podle sdělení prodejce je však tato varianta osazena stejnosměrnými motory. Na zahraničních internetových obchodech jsem ale našel pouze verzi se střídavými motory.

K vlastnímu dotazu:
1) Nevíte prosím někdo, jestli verze Walkera CB 100D prodávaná na www.rcauto.cz je stejnosměrná nebo střídavá
2) Nevíte o nějakém českém obchodě, kde lze koupit střídavou verzi?

Díky


AHoj, Walkeru CB100 mám doma i Blade mSR. Ta Walkera se dle mého soudu se stejnosměrnými motory nevyrábí. Od výrobce jsou oba motory střídavé. Co se týká stability, tak Blade je oproti Walkeře snadná hračka. S Bladem lítám doma v prostoru 3x4 metry naprosto vpohodě. Se zmiňovanou Walkerou už to tak snadné není. Uviset ji není problém, ale když ji člověk pošle jemně dopředu a potřebuje zatočit, tak někdy chytne roupy, hned je tam pak zase tam a končí to pádem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 18:45 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2010
Příspěvky: 10
atsor píše:

AHoj, Walkeru CB100 mám doma i Blade mSR. Ta Walkera se dle mého soudu se stejnosměrnými motory nevyrábí. Od výrobce jsou oba motory střídavé. Co se týká stability, tak Blade je oproti Walkeře snadná hračka. S Bladem lítám doma v prostoru 3x4 metry naprosto vpohodě. Se zmiňovanou Walkerou už to tak snadné není. Uviset ji není problém, ale když ji člověk pošle jemně dopředu a potřebuje zatočit, tak někdy chytne roupy, hned je tam pak zase tam a končí to pádem.


Děkuji za názor. Toto mě zajímalo. A jak se ti s ní létalo venku. Je ven lepší to MSR nebo CB100? Jak MSR bojuje s lehkým vánkem. A jaká je kvalita a trvanlivost CB100 vs. msr? Stačilo by krátké porovnání.

Díky moc za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 19:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2009
Příspěvky: 28
smollen píše:
atsor píše:

AHoj, Walkeru CB100 mám doma i Blade mSR. Ta Walkera se dle mého soudu se stejnosměrnými motory nevyrábí. Od výrobce jsou oba motory střídavé. Co se týká stability, tak Blade je oproti Walkeře snadná hračka. S Bladem lítám doma v prostoru 3x4 metry naprosto vpohodě. Se zmiňovanou Walkerou už to tak snadné není. Uviset ji není problém, ale když ji člověk pošle jemně dopředu a potřebuje zatočit, tak někdy chytne roupy, hned je tam pak zase tam a končí to pádem.


Děkuji za názor. Toto mě zajímalo. A jak se ti s ní létalo venku. Je ven lepší to MSR nebo CB100? Jak MSR bojuje s lehkým vánkem. A jaká je kvalita a trvanlivost CB100 vs. msr? Stačilo by krátké porovnání.

Díky moc za odpověď


Na to Ti teď nejsem schopen odpovědět. Oba stroje jsem koupil v prosinci a ven sem se s nimi zatím nedostal. Zdá se mi, že s mSR vydžím létat déle, neboť jak vzlétnu tak lítám dokud nedojde baterie a navíc mám čtyři. S Walkerou většinou vzlétnu, přeletím délku obyváku a musím přistat, létaní mi zatím s ní moc nejde. Ale časem oba stroje venku prověřím a dám vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 19:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: PO
walkery s jednosmernymi mot. sa vyrabali, napr. 4#3B, 4#3Q,
a takisto aj CB100D je verzia s jednosmernymi motormi, ten
predajca bol seriozny vsetka cest, ale vyrazne ti nedoporucujem
ju kupovat, boli fakt extremne poruchove, a su to len zbytky
skladovych zasob, naproti tomu je CB 100
dual brushless uz uplne nieco ine, pozri na youtube je tam spusta
videi,
s msr sa pohrajes, cb100 ta nauci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 19:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2010
Příspěvky: 10
Pánové, děkuji moc.
Toto je to, co jsem potřeboval vědět. Ještě se budu chvíli rozmýšlet a pročítat fóra ale stále mě láká ta CB 100. Ale stejnosměrnou určitě nechci. Mě se do toho moc nechtělo, ale asi si budu muset zřídit účet paipal a objednat to z ciziny. Samozřejmě, že bych bral MSR (nebo jeho obdobu Free Spirita Solo pro nebo Easycopter V4.5 COLIBRI PRO) i CB 100, ale jelikož není peněz nazbyt, asi se rozhodnu jen pro CB 100.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
V tom případě právě asi máš peněz nazbyt.
Komu není rady, tomu není pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz