Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomoc Belt CP a E-Shop
PříspěvekNapsal: ned 20.12.2009 16:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnava
Zdravicko.
Chcem sa opytat ci sa mi ako zaciatocnikovy oplaca kupit Belt CP s celokovovou hlavou.
Planujem donho kupit este Li-Pol a to bud Hyperion G3, alebo FlyghtPower EVO 25 nieco okolo 2000-2200 mAh. Ktore by ste mi odporucili?
A co sa tyka mojich skusenosti lietam uz dlhsie 3D s lietadlami.
Na sime mam nalietanych dost hodin aj 3D akrobacie na heli...cize by som ho ukociroval nejako, jedna sa mi len o to ci je ten heli o nieco lepsie na tom ako valkera???
A este jedna otazocka, poznate niekto tuto stranku???
http://www.helipal.com/index.php
Ak ano ake mate skusenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc Belt CP a E-Shop
PříspěvekNapsal: ned 20.12.2009 17:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 649
Bydliště: Harrachov
Peter1207 píše:
Zdravicko.
Chcem sa opytat ci sa mi ako zaciatocnikovy oplaca kupit Belt CP s celokovovou hlavou.
Planujem donho kupit este Li-Pol a to bud Hyperion G3, alebo FlyghtPower EVO 25 nieco okolo 2000-2200 mAh. Ktore by ste mi odporucili?
A co sa tyka mojich skusenosti lietam uz dlhsie 3D s lietadlami.
Na sime mam nalietanych dost hodin aj 3D akrobacie na heli...cize by som ho ukociroval nejako, jedna sa mi len o to ci je ten heli o nieco lepsie na tom ako valkera???
A este jedna otazocka, poznate niekto tuto stranku???
http://www.helipal.com/index.php
Ak ano ake mate skusenosti?


Ahoj,
jde-li o tvůj dotaz na heli s celokovovou hlavou, je to jistě výhoda aleveškeré tuning. věci a kovové věci jsou o dost dražší jak klasický plast a vlastnosti například cnc dílů,GF, atd, odcení až zkušenější piloti, kde dokážou poznat tuhost listů,lepší motor, pevnost skeletu atd.Pro začátek bych volil klasiku plast a později případně investoval do kovové hlavy,zadní vrtulky,listů atd.

Baterie:FlyghtPower EVO25 6s 2500mAh vlastnim 3x, nejsou to vůbec špatné baterie, ale dnes bych zkusil určitě Hyperion G3, už jen kvuli lepšímu snášení vyšších proudů a tím i kratší doba nabíjení.

Letání: sim je perfektní průprava na osvojení a zautomatizování ovládání(příprava a trénink), ale samotná realita je trochu jiná.Co se týče akrobacie letadel a heli, je to uplně něco jiného.

Heli: osobně bych šel do Mini Titana 325 http://www.hobbylink.cz/launch.php?s=pr ... oduct=1604
Heli za dobré peníze a kvalitní zboží, které tě bude bavit.Hodně zkušených lidí ho má jako 3 heli na cvičení a odreagování.

Internet. stránka.
U výběru heli, je také počítat s větší spotřebou náhr.dílů, jejich dostupnost, popřípadě některá z reklamací. Zahraniční nákup samotné heli moc nedoporučuji, díly ano, ale motorek, vysílačka, nabíječka není nejštastnější, právě kvuli záruce.

Čau Drop.

_________________
(Blade CP - Prodán)(T-Rex 500 CF-Prodán)(T-rex 600 ESP-Flybarless+MicroBeast-Prodáno)(T-rex 600,FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20.12.2009 20:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Usti nad Orlici
Ahoj,

belta CP - pokud mas dost trpelivosti, tak proc ne, ale narazis na par veci, ktere Ti muzou zneprijemnit zivot.
Nahradni dily vedou v cechach jen v par obchodech a jsou dosti drahe - takze budes objednavat ze zahranici, kde vyjdou i na min jak polovic.
S tim souvisi delsi cekaci doby a mene letani.
Kovovy tuning - tam je jediny problem (vlastne u belta problem hlavy jakekoli, pokud se tam neda hlava z neceho jinehe) tak plastove "brejlicky", ktere se lamaji a poznas to az za letu vetsinou. a u kovove hlavy jeste problem, ze tezko sezenes pricnou hridelku.

Kazdopadne letat se s nim da v celku v pohode a kdyz se vymeni setova vysilacka a gyro za neco lepsiho, tak neni zadny problem.

Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20.12.2009 22:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnava
No tak to ze lietam 3D s lietadlami som spomenul hlavne opre to aby ste vedeli ze mam akesi skusenosti s RC. Viem co su lipol a ake mam kupit, preto uvazujem nad flightpower alebo hyperion.
To ze je sim od realiti o dost iny ja viem, lietadla som tiez najprv trenoval na sime.
Ale velmi mi pomohol a to v tom, ze som vedel ktorim knyplom co robit v akej situacii...necakam ze chytim helinku do ruk a ze mi to hned pojde...budem sa musiet ucit od zaciatku, to ja viem.
A ano po case ak ma to bude bavit planujem futabu 401 a nejaku FF7...cize takto, ale to je pesnicka buducnosti.
Na tu e-shop stranku som sa pytal koly tomu ze sa tam plati vopred-ci to neni podfuk ze ja zaplatim a nic mi nepride...ano nahradne diely som si uz zistoval, viem kde ich zozeniem a kde najlacnejsie....
Helinku idem kupit uz pouzivanu, nastavenu a ma kovovu hglavu. Tak mi aspon poradte ze ako zistim ci tam nieco nieje poskodene.....inac je to mod 1 a ja lietam mod 2. Nebude to problem prehodit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20.12.2009 23:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnava
A este ma napadlo, co keby dam servo vrtulky napriamo na prijimac? Ze by som obisiel gyro. Co by sa stalo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.12.2009 10:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2004
Příspěvky: 171
Ahoj. Belta už nějaký čas taky trápím. Pár menších havárek bylo (pokaždé na ruce). Náhradní díly jsem vždy objednával na www.rc711.com s tímto eshopem jsem zatím neměl nejmenší problém.
Ohledně přímého ovládání vrtulky bez gyra - technicky to samozřejmě jde (musíš mít zaplý revomix v vysílačce), ale já si nějak neumím představit, že bych se jako začátečník ještě musel starat o ocas vrtulníku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.12.2009 12:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnava
No nakoniec som kupil toto: http://www.helipal.com/storm-450-carbon-fiber-edition.html
Lieta fakt pekne, dnes som bol na zahrade a vyvisel som celu bateriu, asi 10 pristani viacej urcite nie. Okrem chvosta ktory musim stale strazit lieta fakt pekne:)
Mam ho 3 den:)
Gyro je tam o hovne ale casom bude lepsie, rozmyslam nad GY-401.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2009 4:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2009
Příspěvky: 946
Bydliště: Liberec
Gratuluji k pěknému stroji a rád si přečtu další zkušenosti. Kontroluj dotažení šroubů, nejlépe když jsou lepené. Co vidím kolem sebe, tak se občas padá i na technické závady.

_________________
I květák je jen vycepované zelí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2009 11:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnava
No vdaka. Ten stroj je vcelku v pohode az na: gyroskop vobec nepracuje-absolutne nic.
A oska co drzi unasace listov, ta priecna na vrchu, tak ta je ako blato a aj bez toho aby som to tukol sa sama od seba ohne...cize toto musim vyriesit.
Skrutky (sruby), maticky kontrolujem po kazdom lete, takisto skontrolujem vole na vrtulke a na cyklike ktora ma tie vole vacsie ale myslim ze su v pohode.
Akurat som si nastavoval klopenie tym, ze som predlzil packu od serva a uz je to ok:)
Zistil som ze vrtulnik zacne byt stabilny az vo vacsej vyske teda asi 1m od zeme, moze byt?? Niekde som cital ze sa pod nim vytvory vzduchovy vankus na ktorom dost plava, no nieje to problem ustrazit, ako nahle stupne asi do 80-100cm tak uz to drzi takmer same. Stacia male korekcie.
No v tej vyske mam z toho dost strach tak to radsej drzim pri zemi, dnes to bol moj cca 10 let a baterku som vyvysel s 5-10 pristaniami...uz sa to pomalicky zmensuje ten pocet pristani:D
O chvilocku vyvysim celu baterku:) Este kupit gyro, baterku nabijacku a bude to 100% helinnka:)
Ale ved postupne, mam na to cas:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2009 1:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnava
No ludia. Mam za sebou prvu nehodu.
Odniesli si to listy, oska unasaca listov, padlova tycka, podvozok a hlavna oska.
Na kolko to vidite??? Dufam ze sa zmestim do 50 eur:D
No a co sa vlastne stalo.
Zapipala mi nabijacka, vytiahol som baterku este som doladil co sa dalo-opravoval som hriadelku ktore zenie remienok na vrtulku, bolo to tam zle nasadene tak s tym som sa hral a este so servami, cely ten panel bol natoceny dolava tak som ho natocil pekne ako ma byt, na stred.
Nalozil som LiPol, pozrel som von oknom a uz prsalo, tak som zbehol do garaze, zapol som vys., potom helinku, nasadil som kabinku a hura do vzduchu.
Pekne osm si vysel, dost dlho a hladko, len potom sa vrtulnik otocil o 90 stupnov chvostom doprava cumakom teda dolava, a vybral sa spiatockou ku stolu, v hlave mi preblislo asi 1000 moznosti ako z toho vycuvat bez zraneni, napadlo ma, tlac to do predu a zachranis celu heli, a potom, potlac, a ked budes moc blizko stolika stiahni plyn..tak som to tak aj urobil...vrtulkou by som trafil stol a bolo by to horsie...takto su skody minymalne:D
No co...aj na mna muselo dojst:D
Aspon uz viem kde sa nelieta:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2009 1:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnava
Taka otazocka. Ake gyro by ste mi odporucili???
Nejake lacne, take co ma funkciu head lock sa to tusim vola. Jednoducho nech nemusim stale kontrolovat chvost. Lebo to gyro co tam je je na nic. Vobec nefunguje.
Takze by som zobra nejake lacne, hlavne funkcne nemusi to byt zrovna gy 401.
Ak niekto poznate futaba GY 240 tak mi o nom nieco napiste, na nete som sa o nom moc nedocital...
Ma head lock??? Ak ano tak mi to staci a zozeniem si ho, pripadne nemate niekto nieco na predaj za dobry peniaz??
EDIT:
Nasiel som nieco taketo: http://modelhobby.sk/gyroskop-g190-p-103584.html
alebo:
[/url]http://modelhobby.sk/heading-lock-gyroskop-cg1-p-101786.html[url]
Bude niektore z nich podla vas v pohode?[/url]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2009 20:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Usti nad Orlici
Ahoj, asi nejlacinejsi gyro s fakt super vlastnostmi je klon 401 a to XMhobbies 401B. Drive se prodavalo na dealextreme za 20 dolaru jako mystery gyro ( http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.20020) a nyni ho maji i na hobbycity http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... Lock_Gyro_

jinak citlivost budes muset nastavovat snad na jakemkoli HL gyru.

Jinak na ebay se da najit i esky HL gyro za par drobnych, ale s tim nemam zkusenosti. Ale to je jedine gyro, ktere bude fungovat se setovou vysilackou (ma nastavovani citlivosti primo sroubkem a z vysilacky jen zapinas /vypinas HL)

Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2009 21:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnava
No v tej setovej vysielacke mam koliesko na nastavenie citlivosti gyra cize v pohode....
A asi by som vzal to z Dealextremu, pretoze ma vsetky nastavovacie prvky aj v sebe... a ako vies ze sa jedna o to iste gyro???
Lebo vyzeraju konstrukcne podobne aj nastavovacie prvky maju rovnake.
Tak neviem, ktore by si mi z tych dvoch odporucil...
Necakam ze tie gyra budu zazraky, proste len nech nemusim stale pri zmene otacok pri vyseni kontrolovat vrtulku, nech mi to proste drzi chvost pri mne...lebo je to dost tazko sa naucit bez gyra...
A vdaka za rady;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2009 13:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Usti nad Orlici
Ahoj,
kterou verzi belta mas ? v1 nebo v2 ?

pokud mas V1, tak to kolecko nedelalo nic - proc tam bylo netusim, ale zisk gyra fakt neovlivnoval :)

add ktere z nich - je to jedno, jsou to uplne stejna gyra - kdyz pohledas na netu, tak na zahranicnich diskuznich forech je najdes i rozebrana a nafocena, porovnana - vychazi to tak, ze to je stejne gyro, akorat ma jinou nalepku, pripadne jinak umistene prepinace :)

Jinak tohle gyro je za malo penez pomerne dost muziky a znam dosti lidi (nejen ja) kteri ho letaji a zatim super. (ma neznatelny teplotni drift - pokud nejaky ma ... )

ale pokud mas setovou vysilacku, tak bych asi doporucil ji zmenit, s tou mnoho nastavovani na gyru nezvladnes.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz