Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomoc se serizenim kolektivu (belt cp)
PříspěvekNapsal: sob 15.05.2010 11:49 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Loket
Zdravim,
poprve jsem serizoval kolektiv na mem Belt CP v2 s tim ze jsem namontoval rovnou cnc upgrade.
Seridil jsem jak nejlepe sem mohl a podle toho co vse vim. Serva i tahla sem seridil na co nejblize 90°
Mam na kolektivu minimum vibraci, ale kdyz se zasahuje do rizeni kolektivu prijde mi ze to dost vibruje do serv a takze ze se dost pribrzduje rychlost otaceni. Muzete mi trosku pomoct s tim co bych mohl mit spatne?

Video sem nahral na youtube... dekuji moc


Kód:
http://www.youtube.com/watch?v=0q4S9C_qX4U


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15.05.2010 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 969
Bydliště: B.Bystrica
skus flybar vyvazit alebo odmontovat ... :idea:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 5:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2009
Příspěvky: 397
Bydliště: SR
Podla mna to nevyzera, ze by to bolo nevyvazene.
Skor mi to pripada, ze mas mozno nieco prilis utiahnute, takze sa to tazko pohybuje, mozno paku mixera. Ale to fakt len hadam.
Proste vsetky casti hlavy sa musia pohybovat uplne lahko bez akehokolvek odporu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 7:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Loket
Dekuji za podnety, dnes se k tomu opet dostanu tak to zkusim. Uz sem zacinal byt celkem zoufaly a v okoli neznam nikoho kdo by letal. Dekuji

edit:
takze hral sem s tim dalsi dve hodky a sem uz fakt zoufaly. na neco jsem ale asi prisel.

kazdopadne vse sem uvolnil a nastavil tak na hranici utazeni/povoleni, vse se pohybuje celkem snadno.

nasel jsem chybu v spatne primontovanem cepu na uchyceni listu, mel sem ho na druhe strane a to umoznilo podstatne zkratit tahla z padel.

pote jsem znovu sem to cely prenastavil a srovnal.... problem pretrval a navic se zhorsil....

kazdopadne nahral sem dalsi video, zda se mi ze se vse pohybuje krasne az na jedno servo u gyra. je to vadne servo?

Dekuji za kazdy podnet

Kód:
http://www.youtube.com/watch?v=FCTctpu_BQY


Naposledy upravil INC_64 dne ned 16.05.2010 12:01, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 8:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2008
Příspěvky: 224
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Ten Belt má totiž jednu konstrukční vadu a to kontakt těch ok, která jdou k pádlům s gripy při větší výchylce. Dej si max. výchylku na cyklice a ručně si protoč s rotorem a koukej kde se to potkává. I z toho videa je to vidět, jak servo kmitá při výchýlené cyklice. Zmenši výchylky. Když jsme ho testovali, tak jsem tuto závadu odhalil a jediná možnost byla to nahřát a mírně roztáhnout (to oko ) ale v kovu nevím jak to udělat. Podívej se na to a dej vědět.

_________________
MAD_BOXs senior


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 9:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 195
Bydliště: Rudník
Na belta si kup hlavu na Trexe z ebay.Ty co prodavají na belta jsou špatné a jejich zpracování tragické.Měl jsem fialovou a vyhozené peníze.Na ebay maj kopii na Trexy ale pozor na desku cykliky.Pro belta to je ta co má ještě jednu packu na víc.

_________________
Trex 500+BeastX-V3, Quadrocopter dj Naza M Lite konfig.X,SU 47 Berkut, Mentor MPX.Dx9i mod 2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 12:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Loket
2MAD_BOXs: myslis ty oka okolo drzaku listu co prispusobuji pitch za pomoci padel? ty mi tam sedi pomerne ok, nebo to tam spise nevidim. Kazdopadne pouzivam ty ktere byly orignal u plastu. Trosku naprd sedi to ocko na tahlo padla, ale co me vice zarazi tak kdyz sem zkusil co si rikal, tak me zadrhava na desce cykliky to nejspodnejsi ovladaci rameno padla. nevim jak jinak to popsat.

2Pulec: take uz sem o tom uvazoval.

kazdopadne... heli me stala 4200kc, kovova hlava 550kc, baterie take neco... uz ted mam objednane dily za 2200kc (dvakrat sem skrtnul listem - 2hridelky drzaku listu a listy jsou odepsane) ani jednou sem neletel, byl sem tak 2-3cm od zeme a vubec heli nedokazal srovanat. pak sem si sestavil tu druhou hlavu a skoncil sem zde.

I presto co sem vse cetl na belta, sem ho kupoval protoze sem si rikal ze na zacatky to bude vyhodnejsi a hlavne levnejsi. Sice ma nezkusenost s heli v tom ma taky prsty ale zacinam chapat veskere kritiky techto levnejsich heli. Jsem z toho celkem na nervy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 12:37 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Loket
2: Pulec todle je tak spravna? Dle tech jejich obrazku to vubec neni poznat.
Dik

Kód:
http://cgi.ebay.com/Trex-450-Metal-Main-Rotor-Head-Tail-RC-Helicopter-Set-/250632422159?cmd=ViewItem&pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item3a5adb430f


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 15:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2008
Příspěvky: 224
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Chjo, si prohlídni to první video a podívej se na tu páku serva co vyvádí, když dáš výchylku. Se nedivím, že ti to servo odešlo, když se to tam celé pere a na něco to naráží.
Musíš si stím otáčet volně rukou a zjišťovat, kde se to pere. nejlépe bez motoru.

_________________
MAD_BOXs senior


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 16:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2004
Příspěvky: 171
Ahoj. To servo se ti opravdu nějak nehejbe a ani bych se nedivil kdyby bylo KO. Ta serva nejsou nic moc. To co píše MAD_BOXs je svatá pravda ,taky jsem to řešil, ikdyž malinko jinak. Jinak já si Belta hned jak mi přišel nechal prohlídnout a nastavit MAD_BOXem a od té doby si ho servisuji sám. Nevěš hlavu. Neříkám, že je to špičkový vrtulník,ale zaviset se dá celkem dobře ,dnes ho zvládám zaviset i v místnosti s nábytkem kde mám prostor sotva 2x2m a to můj přístup k tréninku je nic moc :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 16:43 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Loket
Mno problem je ze me ho nemel kdo zkontrolovat a sam s tim celkem zapasim. Nejsem uplne levy ale kdyz to vidis poprve v zivote.... stoji to ranec penez, jeste sem nelital a asi dlouho nezalitam, protoze sice dily mam objednane ale stale to znamena vyresit problem s kolektivem a seridit ho. Stale ale nechapu jak to muze takhle drhnout.
Kdyz se zeptam hodne blbe, tak pri maximalni vychylce padel na jednu stranu a otocenim ma se hybat deska cykliky, resp servo v obou max smerech?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 16:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2004
Příspěvky: 171
Úplně nerozumím dotazu, ale zkus si odpojit táhla od serv, přidrž je rukou a zatoč si rukou rotorem. Pokud se budou táhla s tebou prát tak je něco špatně a musíš zjistit co ti to způsobuje. Jedna z možností je jak již byla popsaná a další je že máš hodně utaženou hlavu (staženou příčnou hřídel), další může být (a jednou se mi stalo), že byl přidřený kompenzátor (doufám, že se to tak jmenuje - vahadlo mezi deskou cykliky a hlavou)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.05.2010 9:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 195
Bydliště: Rudník
INC_64 píše:
2: Pulec todle je tak spravna? Dle tech jejich obrazku to vubec neni poznat.
Dik

Kód:
http://cgi.ebay.com/Trex-450-Metal-Main-Rotor-Head-Tail-RC-Helicopter-Set-/250632422159?cmd=ViewItem&pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item3a5adb430f

Tady se regni je tam spousta belťáků http://www.beltforum.ic.cz/viewtopic.php?f=8&t=27
A je to tahle http://cgi.ebay.com/RC-CNC-Metal-rotor-Head-tail-Trex-450-helicopter-SK_W0QQitemZ220560960214QQcategoryZ34056QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkparmsZalgo%3DDLSL%252BSIC%26its%3DI%252BC%26itu%3DUCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%252BDDSIC%26otn%3D10%26po%3D%26ps%3D63%26clkid%3D8071049110120725094

_________________
Trex 500+BeastX-V3, Quadrocopter dj Naza M Lite konfig.X,SU 47 Berkut, Mentor MPX.Dx9i mod 2


Naposledy upravil Pulec dne pon 17.05.2010 12:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.05.2010 12:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Mě připadá jako by bylo špatně(křivě) zalisovaný ložisko na desce cykliky -teda jedna část se točí a druhá axiálně háže -ale je to jen má domněnka. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.05.2010 12:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 195
Bydliště: Rudník
INC_64 píše:
2: Pulec todle je tak spravna? Dle tech jejich obrazku to vubec neni poznat.
Dik

Kód:
http://cgi.ebay.com/Trex-450-Metal-Main-Rotor-Head-Tail-RC-Helicopter-Set-/250632422159?cmd=ViewItem&pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item3a5adb430f

Jo to je taky ona na 1 a 3 fotce je to vidět.Jde oto aby ti taky taková přišla :?

_________________
Trex 500+BeastX-V3, Quadrocopter dj Naza M Lite konfig.X,SU 47 Berkut, Mentor MPX.Dx9i mod 2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz