Switch to full style
Coaxiální vrtulníky od hraček až po průzkumné prostředky.
Odeslat odpověď

sob 13.03.2010 19:31

tak jsem nakonec vcera jeste podvozek sehnal tady http://www.peckamodel.cz/cz/kategorie/kontakty.aspx :-) Sice na webu meli ubvedeno, ze maji jen jeden a to nekde u Ruzyne, ale zavolal jsem do prodejny ve Zlatnicky a tam ho meli. Rovnou jsem si koupil jeste jedne do zasoby, ale predpokladam, ze az se neco znici, tak to bude jiste neco jineho.
Jo, a koupil jsem si jeste treti baterku,takze se ted uz muzu ulitat az k smrti :-)

pát 16.04.2010 14:44

I TU sa dá zohnať i z komplet náhradnými dielmi.

edit:

otázka na skúsenejších vlastníkov toho micro vrtulníčka od Nine Eagles, aký mi doporučujete základný výber náhradných dielov pre začiatok ??

pát 07.05.2010 0:33

Co se Vam nejvice rozbiji u tohoto vrtulnicku? Listy, podvozek a to vahadlo?

Jeden pan me doporucil, abych podvozek, ktery pri silnejsim pristani se muze roztahnout a prasknout....doporucuje treba provazkem nebo izolepou podvozek stahnout k sobe.

stř 19.05.2010 10:23

Tak jsem si po dlouhe dobe neco urazil = konec vahadla:-) - no, jedu si dnes pro novy a asi rovnou vezmu dve (pak ho urcite neznicim, kdyz budu mit nahradni. Mam uz takhkle doma i z minula podvozek :-D)


Trebor píše:tak jsem nakonec vcera jeste podvozek sehnal tady http://www.peckamodel.cz/cz/kategorie/kontakty.aspx :-) Sice na webu meli ubvedeno, ze maji jen jeden a to nekde u Ruzyne, ale zavolal jsem do prodejny ve Zlatnicky a tam ho meli. Rovnou jsem si koupil jeste jedne do zasoby, ale predpokladam, ze az se neco znici, tak to bude jiste neco jineho.
Jo, a koupil jsem si jeste treti baterku,takze se ted uz muzu ulitat az k smrti :-)

stř 19.05.2010 14:54

Chlapi - nemáte někdo jeden podvozek "na vyhození"? Jde mi jen o to aby tam byl ok ten držák baterek-jinak může být total dolámaný. :wink:

pon 27.09.2010 20:32

Ahoj,jak dlouho vám vydrží aku na Colibri? já je mám po půl roce na odpis a to proběhlo max 50cyklů. Zničeho nic obě v čudu. nabíjení trvá tak minutu, měřák ukáže 4.2V ale let trvá taky tak minutu. Nikdy jsem nelítal na doraz a zpočátku jsem po každým nabití a vybití aku měřil a nikdy žádnej extrém...

pon 15.11.2010 17:00

Je tahle baterie vhodná do V4? Budu kupovat vrtulníček pro dcerku, tak aby měla víc acu.
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... duct=14730

stř 22.12.2010 22:05

No ja nevim, prej to sou sunty z daleko nizsi kapacitou nez original.
Ja budu kupovat tento original. Pro jistotu.
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... duct=11003
Co myslis?
Edit: Tak kupuju obe dve, za tu cenu se to da vyzkouset.
Edit2: Nestve vas ta vysilacka? Plyn jde hrozne lehko a pruziny jsou u stredu hrozne tuhy.

Problém s Easycopter V4 COLIBRI

pát 04.03.2011 13:17

Pánové,
docela se zájmem jsem si přečetl vaše rady a zkušenosti.
Prosím o radu. Včera jsem si přivezl Easycoptera a po prvním vzletu a přistání se současně ulomila tyč stabilizátoru a jedna nožička podvozku.
Na to, že to nebyla žádná řacha, byl jsem velmy smutně překvapený. Trošku podezřívám prodejce, od kterého jsem to přivezl, že model vystavoval a ten podvozek byl už načatý. Stabilizátor,jak jsem si tu přečetl, je problém a tak to i beru. Večer jsem pak špekuloval jak to opravit a napadlo mě to dát do dlahy. Sekunďákem jsem slepil k sobě tu praslou tyčku. Moc to nedrželo a tak jsem do sirky vybrousil dřážku, tak že byla profilu L a po přepůlení jsem ji z obou stran přiložil na zlomeniku a slepil. Musím říc, že to drží dost pevně a zatím to je jak origo. Příště budu asi přemýšlet nad víměnou za ocelovou tyčku, jak radíte.

PROBLÉM je ale to, že dnes jsem lítal a po dosednutí na zem se rozblikala v čumáku červená dioda a vrtulník je hluchý. Nereaguje na nic.

Opakované vypínání vrtulníku a ovladače nepomohlo. Nevíte co by mohlo být příčinou?

Díky za vaše příspěvky a pomoc.
Jirka.

úte 12.04.2011 21:13

Je u V4 stejná baterka a konektor jako u Blade mSR? Díky

úte 12.04.2011 21:49

Ne je tam jiné připojení.

ned 08.05.2011 0:25

Zdravím,
kúpil som si tiež Free Spirit od Nine Eagles
Obrázek
ale ked je na mieste, tak stale lieta v elipse.

Skúšal som nový stabilizator, ale nič.

Už som z toho trocha zúfaly, neviete poradiť, čo to môže spôsobovať a ako by som to vyriešil?

ned 08.05.2011 9:55

Podívej se sem: http://www.ajgl.cz/vrtulniky/Krouzeni.htm
.

pon 09.05.2011 22:20

Super, ďakujem za dobrú web stránku. Bol to skutočne vnútorný hriadeľ, pritom nebolo vôbec vidno akékoľvek jeho poškodenie, prípadne ohnutie.

Vymenil som ho a hneď bol vrtulníček krásne stabilný. Zobral som ho vyskúšať na záhradu a tam som zachytil dosť silno o bandasku a bol som zase tam, kde predtým.
Tak som si hneď kúpil ďalší vnútorný hriadeľ a zas to je v poriadku.

Prekvapuje ma ale, že je až príliš náchylný na otrasy ten vnútorný hriadeľ.

Doteraz som lietal len obyčajným Double Horsom 9098, čo sa týka lietania, bol tiež veľmi stabilný a veľmi precízne sa dalo s ním lietať a ten zažil oveľa viac týchto otrasov, ale nijako to nemalo vplyv na kvalitu lietania, stále bol vynikajúco stabilný.

Lenže to bol 3-kanal a ja som chcel vyskúšať 4-kanal.

Ináč som ale veľmi spokojný tým Free Spiritom od Nine Eagles, len trocha ma hnevá ten vnútorný hriadeľ.

Aké máte vy s tým skúsenosti?

Re: Easycopter V4 COLIBRI

sob 31.12.2011 16:59

Zdar,
trochu bych oživil tohle vlákno.

Prcka jsem dostal teď k vánocům. Přes počáteční nezdary, než jsem zjistil co a jak funguje a po vytrimování, byla cesta do visu celkem rychlá, cca 6 baterek po 10 minutách. Musím říct, že jsem byl šokován z toho co vydrží. "Lítat" (spíše narážet do vybavení) se s ním učila celá rodina a málokdo byl tak ohleduplný a citlivý jako já :D Ale za celou dobu se nic neulomilo ani nezničilo. Akorát vždycky vypadlo vahadlo. Po asi 7 vypadnutí už jsem přišel na grif jak ho tam vrátit takže v pohodě. Už jsem se ním seznámil tak jsem začal "lítat ostřeji" a blbnout. Mám ale problém.

Byl jsem v hale a při stabilním visení a pohnutí páčky dopředu se vrtulník rozjede živě dopředu. Postupně ale začne zpomalovat až zastaví a začne klesat k zemi. A přitom pořád mám plnou výchylku páčky. Když páčku pustím, tak začne couvat nebo se rozkýve a spadne k zemi. Jediná možnost jak ho přinutit ke stálému letu vpřed je stálé přidávání a ubírání plynu. Když jsem se díval z boku Tak při začátku se čumák nahne dolů a začne se hýbat dopředu, postupně se ale potom vrtulník vyrovná a letí dopředu rovnoběžně se zemí, což si myslím, že by dělat neměl a měl letět pořád mírně nahnutý. Nebo se mýlím? Zajímalo by mě jestli máte podobnou zkušenost?
Bohužel nevím jestli to dělá od začátku nebo je to způsobeno necitlivým zacházením.
Odeslat odpověď