Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.12.2009 21:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
lehke, male. muzes ji uklidnit.

35cm x 25cm


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.12.2009 16:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 12
ahoj, také vážně uvažuji o koupi kufříkového vrtulníčku V4 colibri. Zajímalo by mě, pokud někdo s určitostí ví, zda je možné použít v RTF setu dodávaný vysílač i s ostatními modely značky free spirit(případně jakými)? Co jsem se díval, tak k např. k free spirit solo je přibalen vysílač, který vypadá úplně stejně. Bral bych to jako výhodu do budoucna, až třeba jednou budu vybírat jednorotor, který mě moc láká už teď(např. blade mSR), ale jako úplný začátečník si nějak netroufám pořídit-nebo máte jiný názor?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.12.2009 17:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 124
S vysílačkou dodávanou ke Colibri lze ovládat všechny vrtulníky vyráběné firmou Nine Eagles (Free Spirit, Free Spirit solo a j.) a shodné typy verze Free Spirit Solo (tj. Scorpio 2-10 a Colibri). Také s tou vysílačkou bude možno ovládat nový typ typ jednorotoru Free Spirit Solo Pro (velmi podobný jako Blade mSR) , který bude v prodeji v lednu 2010.
Vrtulníky ostatních výrobců nelze tou vysílačkou ovládat. Pro mSR lze mimo setovou vysílačku použít vysílačku z řady DX (5e, 6i a pod.).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.12.2009 17:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 12
tak to je dobrá zpráva-děkuji. Právě nad tím Free Spirit Solo Pro uvažuji, až se rozkoukám s Colibri, škoda jen, že už není v prodeji, možná bych ho risknul koupil i jako první stroj. Předpokládám, že cena bude daleko příznivější než u Blade msR a to i náhradních dílů :D Takže asi si udělám radost pod stromeček a jdu do toho Colibri v kufříku. A vysílačka mi poslouží na budoucí jednorotor od Free Spirit - hurá! :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.12.2009 18:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 124
Tuhle variantu ti doporučuji, já mám Scorpio 2-10 (shodné s Colibri) a Blade mSR. To mSR jsem kupoval v době kdy Free Spirit Solo Pro nebyl v dohledu.
S mSR jsem sice velmi spokojený ale vysoká cena a to, že jsem musel dokoupit vysílačku DX5e (setová je naprosto k ničemu) tuhle variantu ještě dost prodražilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.12.2009 10:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 12
Víte někdo s určitostí(nejlépe kdo má odzkoušeno), zda setový vysílač od Colibri lze bez problémů použít i pro Free Spirit?Tu co jsem viděl v setu Free Spirit Solo tak na pohled vypadala stejně jako u Colibri. Slyšel jsem totiž názory že ano, ale také že ne, tak nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.12.2009 12:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.6.2009
Příspěvky: 112
Bydliště: Plzeň
Mám oba vrtulníky tj. Free Spirit Micro/Solo a Colibri - viz mé www - a jsou kromě kabinek, nápisů a barev úplně stejné - a vysílačky taky - dyť je vyrábí stejná firma.

A abych mluvil se 100% určitostí, tak jsem si to teď vyzkoušel tj. spároval jsem si vysílačku od Colibri s vrtulníkem Micro a létal s ním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.12.2009 17:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 12
Díky moc za vyzkoušení. To znamená, že by vysílač měl fungovat i u modelů Scorpio, což je to samé jako Colibri a FS Solo. Myslíš, že by fungoval i pro nový jednorotor Scorpio 1&21, případně až se objeví FS Solo Pro? Nevím, zda se nabízí v BNF verzi, ale mohlo by to být zajímavé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.12.2009 17:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 124
Scorpio 2/10 funguje s vysílačkou od Free Spirit Solo bez problémů, výobcem Scorpio 2-10 je firma Nine Eagles, která vyrábí Free Spirity.
Ostatní vrtulníky od firmy Scorpio touto vysílačkou nebude možno ovládat pokud to nejsou výrobky Nine Eagles, firma Scorpio vrtulníky nevyrábí , pouze je nakupuje od jiných výrobců a prodává pod
svým jménem. Tyto firmy mají různé typy vysílaček. Vrtulník jako Scorpio 1&21 jsem v nabídce Nine Eagles neviděl.
Free Spirit Solo Pro bude možno vysílačkou od Free Sp. Solo ovládat určitě, jeden kus Pro mají v prodejně RC Zona v Praze jako vzorek a ten má shodnou vysílačku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.12.2009 17:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 124
Scorpio 2/10 funguje s vysílačkou od Free Spirit Solo bez problémů, výobcem Scorpio 2-10 je firma Nine Eagles, která vyrábí Free Spirity.
Ostatní vrtulníky od firmy Scorpio touto vysílačkou nebude možno ovládat pokud to nejsou výrobky Nine Eagles, firma Scorpio vrtulníky nevyrábí , pouze je nakupuje od jiných výrobců a prodává pod
svým jménem. Tyto firmy mají různé typy vysílaček. Vrtulník jako Scorpio 1&21 jsem v nabídce Nine Eagles neviděl.
Free Spirit Solo Pro bude možno vysílačkou od Free Sp. Solo ovládat určitě, jeden kus Pro mají v prodejně RC Zona v Praze jako vzorek a ten má shodnou vysílačku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: úte 15.12.2009 8:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2009
Příspěvky: 32
Gattor píše:
Zdravim,

poridil jsem tuto peknou hracku (doufam, ze to tu uz nekde neni, ale nenasel jsem). Musim uznat, ze se jim to opravdu povedlo, zda se, ze regulator jiz reguluje oba rotory a celkove je to presnejsi a ucinejsi, nez drive zakoupeny EC V6. A to je opravdu co rict, kdyz vezmete v potaz rozmery a vahu (188x213; 27g = pouze na doma). Cekal jsem, ze si s timto drobeckem budou pohravat viry a odrazy, ale kupodivu mene nez EC V6. Gyro me prekvapilo svou funkcnosti a problemy s otacenim at na zacatku ci konci letani byly temer odstraneny (to pochopitelne ovsem nezpusobuje gyro, ale zmeny vykonu motoru vybijenim aku). Trim pouziju 0-2x za let. Vydrz dobra (nemeril jsem, ale je to srovnatelny, mozna o kousicek lepsi nez V6). Diky rozmerum je to zabavnejsi a presnost ovladani je opravdu neuveritelna. Zatim bez poskozeni, tech par gramu nic opravdu neznici. Navic v profipack s kufrikem a nabijeckou do site (lze nabijet i pomoci vysilace) a dvema baterkama (daji se nabijet najednou) - 110mAh a nahradnima listama. Nabito do pul hodiny. Navic cele v 2,4Ghz. Nastavitelne vychylky serv - 2 stupne na vysilaci (zacatecnik/pokrocily). Trim se pamatuje, takze zadne nastavovani pred letem. Proste zastrcit baterku, ktera se lehce vyndava a zandava a vrtulnicek je pripraven k letu.

4kanal a vysilac vyzaduje pouze 4xAA (indikuje stav vybiti baterek ve vysilaci).

Musim rict, ze se jim to opravdu povedlo. Maly, rychly, presny, s vydrzi a lehce nezahnatelny virama do zdi, coz je na rozmery zazrak. Zda se, ze nam doba pokrocila a muzeme radit s malejma potvurkama jeste lip, jak s tema velkejma. Koupil jsem za 2.2, ale na vystave (Praha-Letnany) se slevou. Jinak okolo 2.500,-.

Jenze. Prestala se mi vracet leva packa v modu 1 (lze nastavit i mod 2, pouhou zmenou polohy anteny a otocenim vysilace). Neni to zadnej velkej problem, ale nesu to na reklamaci. Dalsi, za dobu co ho mam (1 den) - co jsem objevil, problemem jsou male gumove krouzky, ktere skutecne neni problem ztratit a ktere se neuveritelne snadno sundavaji a jejich ztrata je casem neodvratna. Hlavne pri vyndavani z kufru. Maji za ukol drzet plast/kabinu okolo elektroniky.

Jinak jsem koukal, ze vsechny ostatni mikrovrtulniky v teto vybave vypadaj, ze jsou uplne to samy. Mate nekdo neco podobneho?

Nemate nekdo dalsi postrehy, ci podobne problemy s vysilacem?

Mejte se


Tak jsem neodolal chvále na tohoto mrňouse a objednal si ho, ale bez kufříku. Je vážně tak lehké přehodit mod? A když dojde v jakym modu je v 1 nebo 2?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.12.2009 11:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 124
Je v podstatě jedno v jakém modu ti dojde, postačí vyšroubovat dva šroubky držáku antény, antenu pootočit a překlopit na druhou stranu a šroubky zašroubovat. Pokud nemáš verzi s kufříkem tak asi nemáš síťovou nabíječku, ta ve vysílačce je dobrá na létání venku bez elektrické sítě ale nabíječka ve vysílačce nabíjí jen jednu baterii a poměrně dost zatěžuje baterie ve vysílačce a musí se často měnit. Lepší je dokoupitt samostatnou nabíječku napájenou ze sítě, ta umí nabíjet 2 baterie najednou a provoz je levnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.12.2009 13:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2009
Příspěvky: 32
Pablo2 píše:
Je v podstatě jedno v jakém modu ti dojde, postačí vyšroubovat dva šroubky držáku antény, antenu pootočit a překlopit na druhou stranu a šroubky zašroubovat. Pokud nemáš verzi s kufříkem tak asi nemáš síťovou nabíječku, ta ve vysílačce je dobrá na létání venku bez elektrické sítě ale nabíječka ve vysílačce nabíjí jen jednu baterii a poměrně dost zatěžuje baterie ve vysílačce a musí se často měnit. Lepší je dokoupitt samostatnou nabíječku napájenou ze sítě, ta umí nabíjet 2 baterie najednou a provoz je levnější.


Dík za info. Jo já vím koukal jsem jestli se dá nabíječka sehnat solo a našel jsem že jo něco kolem 300. V podstatě to vyjde asi stejně jak když bych objednal s kufříkem i když ještě dokoupím druhou baterku. Navíc kufřík je mě na doma k ničemu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.12.2009 19:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 12
Tak se dneškem slavnostně připojuji k šťastným majitelům Colibříků. Čeká doma v profi kufříku na stromeček - těch 9 dní bude ale nekonečných :D

_________________
EasyCopter V4 Colibri


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.12.2009 20:23 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2009
Příspěvky: 32
Míla Lenďák píše:
Tak se dneškem slavnostně připojuji k šťastným majitelům Colibříků. Čeká doma v profi kufříku na stromeček - těch 9 dní bude ale nekonečných :D


Buď rád mě ho prej pošlou až mzítra :( aspoň mě to nebude tak lákat, ale stejně ho nedřív prubnu a až pak zabalím :lol:

Tak od včrejška ho mám je to kliďas a pěkně lítá, ale jsem pánské přirození a po chvilce nepozornosti jsem havaroval a zlomil vyvažovací tyčku :? Pokusil jsem se to opravit bužírkou a sekunďákem a kupodivu to chvilku drželo, ale zlomila se moc blízko kloubku a po dvou dalších letech odešla do hajan, tak budu čekat na novou :roll:
Jinak ale mohu vřele doporučit Ovládá se jedna báseň a podle mě není třeba kupovad dražší SCORPIO, nebo ještě dražší BLADE.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz