Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 17.08.2009 18:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Koupil jsem vrtulníček Scorpio 2-10, který je naprosto shodný s Free Spirit micro. Rád bych věděl jaké máte s těmito typy vrtulníků zkušenosti.
Já jsem zatím velmi spokojený a pro létání v místnosti je to ideální vrtulník. Jediným větším problémem je to, že nabíjení vrtulníku značně vyčerpává baterie ve vysílači a jiný způsob nabíjení zatím nemám zjištěný. Zkoušel někdo vyrobit vhodnou nabíječku ze sítě ? Zkusím zatím použít do vysílače nabíjecí baterie.
Dalším menším problémem je vypadávání stabilizační tyčky z hřídele i po meším nárazu.
Návod pro Scorpio je naprostý humus, tolik hovadin jsem v životě v návodech nečetl. Např. "Létejte pouze na velkých otevřených plochách a na oficiálních modelářských letištích", to je pro mikrovrtulník určený pro domácí létání opravdu debilita. Majitelům Scorpio doporučuji stáhnout návod na Free spirit micro z RC Zony, ten je mnohem lepší.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.08.2009 22:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Pablo2 : poslal jsem Ti SZ!.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18.08.2009 17:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Mám Free Spirit Micro a jsem s ním taky velmi spokojen.

Ve vysílačce používám nabíjecí baterie 2500 mAh a ty mi vydrží nabít lipolku 8x.

Stabilizační tyč mi už také několikrát vypadla - vždy trochu zápasím s tím zatlačit ji zpět do plastové hlavy - ale snad že je lepší když vypadne než kdyby se ohnula.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18.08.2009 18:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Mám Free Spirit Solo, a jsem s ním maximálně spokojený, téměř nerozbitný, a člověk si dá na stůl třeba židli a může se bavit prolétáváním mezi nhoama apod :-)

Co se týče stabilizátoru - vypadává a je to dobře. Pozor - stabilizátor není kovový, ale je to uhlíková tyčinka (už jsem ho zlomil - plným plynem do lustru :-) ) takže se neohne ale praskne a rozštěpí se na vlasové vlákna. Takže je určitě lepší, když vypadne než aby se zlomil. Na nacvaknutí z5 už mám takový grif, že to umím poslepu za vteřinu :-)

Na nabíjení baterek jsem si koupil v rczona.cz nabíječku na 2 baterky a jsem spokojen, není třeba týrat akumulátory v ovladači.

Se Spirit Solo jsem 100% spokojen, škoda jen, že se nedá stejně jednoduše ovládat T-rex 450 (CopterX), s tím teď bojuju a zatím prohrávám :-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18.08.2009 20:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Dnes jsem provedl také "tuning" ocasní části, ta se podobá těm co mají vietnamci prodáváne heliny za 250 Kč. Upravil jsem ocasní plochy jako používá tuning pro Blada mCX firma Mia a nabarvil černou barvou. Mám zelenou kabinku a tak zadní ploška v červené barvě byla hrozná. Ještě uvažuji o nějaké miniaturní LEDce.
Trochu se obávám o funkci serv, viděl jsem už několik helikopter daných na opravu s vadou serv, když jsem chtěl koupit Free spirita solo, tak měl vadné servo pro let dopředu a do zadu. Můj Scorpio létal při předvádění v prodejně dobře ale doma jsem zjistil, že servo při letu vpřed funguje OK ale při couvání zadrhává, spravila to malá kapka oleje na tyčku serva.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.08.2009 17:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Také jsem měl na začátku závadičku na servu. Když jsem vrtulník vybalil z krabice tak mi také nefungovalo servo pro klopení vpřed a vzad. A když jsem prstem otáčel kolečkem na servu tak nejprve drhlo ale po chvíli drhnout přestalo. Od té doby - 50 létání - funguje dobře.

PříspěvekNapsal: úte 13.12.2011 0:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

uvazuji o Scorpio 1-10; muzete mi poradit nejakou easy nabijecku?
dekuji