Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Líbí se vám provedení, vybavení a letecké vlastnosti tohoto vrtulníku??
Ano 50%  50%  [ 12 ]
Ne 50%  50%  [ 12 ]
Celkem hlasů : 24
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.07.2009 9:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

A proc nejdes do hkcka 450?Kdyz ho pro zacatek osadis vecmi z HC tak se vejdes tak do 3 tisic, rx a tx koupis na modelbazaru.A pokud tim trefis zem tak je jednoduchy misto hk dilu nakoupit align nd a ty uz neco vydrzi, casem treba cnc hlavu.Jelikoz je to vetsi nez king tak je to i stabilnejsi,ja mam rexe i hkcko,ktery uz je vlastne taky skoro cely align,a litaji prakticky stejne.K narozkam,svatku ci na vanoce si pak koupis dotoho lepsi elektroniku-gyro a serva.Spousta lidi zacla hkckem,praveproto ze je tak levny,staci kdyz se zactes do zhruba 40ti strankoveho vlakna.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.07.2009 9:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Mikelo píše:
Ovšem ne takových že Free Spirit je letově podobný Trexu 450 jakkoliv nastavenému. To je naprostá blbost.

Na něco se tě zeptám, tak se prosím neuraž a normálně mi odpověz (ne jako 2lizard, myslím, že ty i já jsme schopni reagovat konstruktivně a ne hádkama) : Jak dlouho jsi s Free Spiritem létal? Pokud jsi ho měl v ruce jen na 2-3 lety, těkžko to můžeš posoudit.
Pro mě to bylo opravdu stejné, jako Rex, kterého jsem měl (akorát začátky byly trochu divočejší-než jsem si Rexe seřídil k obrazu svému-tj. na úplné začátky, koupil jsem ho po někom, kdo už létal 3D).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.07.2009 11:52 
Mazák
Mazák

Zkusil jsem jej tak jak říkáš. A stejné to opravdu není ani náhodou. Takový prcek jako FSpirit má tendenci sklouzávat v náklonech takže se jeho pilotáž pro můj vkus příliš podobá nudným koaxiálům (je to subjektivní ale pevný názor, nebudu reagovat na polemiky, stejně jako nebudu jeho koupi nikomu rozmlouvat nebo tvrdit že je to zmetek). Je to trochu podobné, ovšem asi tak jak jsou si podobné všechny jednorotory.
Pevný úhel listů a kolektivní řízení se projevují v letu i v odezvách na páčkování dost odlišně, takže to ani stejné nebo hodně podobné být prostě nemůže. Holt fyzika. Systémově skoro stejnou HB FP lítám dost dlouho, podobně W60B, Minititána a pár hodin s HB CP2 a CX480. I mezi velikostmi CP2, W60B a MT (nebo CX480) jsou hned patrné rozdíly, které pro začátečníka představují opravdu citelné schody v rychlosti a stylu páčkování. Jak už má člověk základy tak je to zábava že nejsou stejné.
Vlastně bych řekl že fixed pitch vrtulníčky se řídí hůře než ty s kolektivem, pokud vezmu v potaz pouze hledisko odezvy na pilotáž. Mají ovšem řadu výhod pro začátečnický výcvik, takže je doporučuji před koupí mnohem dražší kvedlačky. Jsou mnohem zábavnější a "výukovější" než simulátor, ale to už je jiná debata, kterou v tomto vlákně nechci rozvíjet.
Tož asi tak, no...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.07.2009 16:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Mikelo píše:
Zkusil jsem jej tak jak říkáš. A stejné to opravdu není ani náhodou. Takový prcek jako FSpirit má tendenci sklouzávat v náklonech takže se jeho pilotáž pro můj vkus příliš podobá nudným koaxiálům (je to subjektivní ale pevný názor, nebudu reagovat na polemiky, stejně jako nebudu jeho koupi nikomu rozmlouvat nebo tvrdit že je to zmetek). Je to trochu podobné, ovšem asi tak jak jsou si podobné všechny jednorotory...

Dík za vyčerpávající odpověd', z některých uživatelů zde ji ne a ne dostat :lol:
Jak říkáš, je to o subjektivních pocitech, tak to necháme bejt, koneckonců vyzkoušet to v dnešní době na různých srazech může každý..
Tak at' nám to lítá :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.07.2009 12:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Rotvíku brigádu už mám na měsíc a jeden týden domluvený u mojí mamky v obchodě víc nemůžu pak mám tréninky.. takže jen měsíc a týden. a Mikelo nikdo z mých rodičů nekouří a ani vůbec nepijoou možná tata někdy jednou za rok jde s kámošema do hospody a tam se ožere ale to je vše jsou v klidu ale řezání dřeva kolem baráku a sekání trávy je pro ně samozřejmostí máme v uvozovkách nový barák tři roky starý takže je kolem něj dost práce takže stejnak musím pomáhat mno myslím že tu máte pravdu zatím si jen tak budu lítat protože nemám velké nároky a peníze a až budu vydělávat tak si nějaké lepší stroj koupím.
Toť vše dík za všechny rady

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.07.2009 14:20 
Mazák
Mazák

Rotvík píše:
šance na úspěch byla asi přirovnatelná k tomu jako by se někdo snažil u nás v Audiclubu uspět s hláškou že Felicie tříválec je taky dobrý auto :)
S touhle hláškou bys opravdu vypadal jako total blb(feldy se s tříválcem nikdy nedělaly) :lol: :lol: :lol:

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.07.2009 14:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

arda1 píše:
Rotvík píše:
šance na úspěch byla asi přirovnatelná k tomu jako by se někdo snažil u nás v Audiclubu uspět s hláškou že Felicie tříválec je taky dobrý auto :)
S touhle hláškou bys opravdu vypadal jako total blb(feldy se s tříválcem nikdy nedělaly) :lol: :lol: :lol:

Nice postřeh :D:D:D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.07.2009 22:51 
Mazák
Mazák

arda1 píše:
Rotvík píše:

Tak to jsi mně dostal,máš bod :D :D
Jestli ono to nebude tím že tahle značka jde kolem mně velkým obloukem :)
Fabie,Felda,moc rozdílů bych v nich nehledal (krom vzhledu) obojí je ,,spotřební " zboží,ale je fakt že nová Ochcávka a Superb už jsou celkem ,,mňamky ".Pokud jsem se některého majitele dotkl tak se omlouvám,je to více méně v žertu. :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.07.2009 22:53 
Mazák
Mazák

vodafone píše:
arda1 píše:
Rotvík píše:

Nice postřeh :D:D:D

Hele plantážníku , už jsi někdy slyšel pořekadlo ,,za dobrotu na žebrotu " ???
Tak se klidně příště zase zeptej :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2009 0:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

hej rotvík promiň tak jsem to nemyslel...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2009 8:35 
Mazák
Mazák

vodafone píše:
hej rotvík promiň tak jsem to nemyslel...

V pohodě :D :D já to bral v žertu.Nejsem ,,urážecí " typ a když si chci dělat legraci z druhých musím jí taky od druhých snést. :) :) Takže v klidu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.07.2009 16:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

lidi přijel mi honey bee king 3 ale jaksi se s ním bojím letět :D mám tam něco upravit nebo něco tak?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.07.2009 22:04 
Mazák
Mazák

V tom ti na dálku nikdo zodpovědný neporadí. Když jsis nenechal poradit ať to nekupuješ, budeš muset najít člobrdu který by se na to nechal uvrtat osobně. Je potřeba pár věcí zkontrolovat a k tomu je potřeba mít strojek doslova na dosah ruky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.07.2009 22:42 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
No ja bych to nejdrive rozebral a zalepil sroubky trebas, pak zkontrolovat kolmost tahel a cykliky, stopu listu, uhel nabehu, otacky....no smele do toho :)

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.07.2009 22:56 
Mazák
Mazák

vodafone píše:
lidi přijel mi honey bee king 3 ale jaksi se s ním bojím letět :D mám tam něco upravit nebo něco tak?
privez to o vikendu do Kromerize,jestli bude v patek prijetelne,budu tam s Mikelem a mrknem se ti na to. :wink:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další