Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Líbí se vám provedení, vybavení a letecké vlastnosti tohoto vrtulníku??
Ano 50%  50%  [ 12 ]
Ne 50%  50%  [ 12 ]
Celkem hlasů : 24
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2009 10:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2009
Příspěvky: 37
Bydliště: Valašská Bystřice 235
Lidi vy tu mluvíte o nějakých rexech a minititanech za 15 litrů ale mi je 14 let a já nevydělávám v práci prostě nemám na to prachy ... na jiné diskuzi heliforum mi to doporučil cyberman...(jestli ho znáte) náhradní díly mám zjištěné kde jsou a jsou všechny a je to můj prvý 6 ch takže za tu cenu to beru jak říkal oskar za málo peněz málo muziky, takže si musím vystačit s tímto, berte to tak že na to nemám peníze a musím s i jako začátečník 6 ch vystačit s tímto. A já vlastně ani nemám žádně velké nároky chcu si pěkně zalítat a to se mi snad povede. Když se dívám na videa na youtube vypadá super, trošku mi bude trvat než se s ním naučím. asi tak .....

_________________
M.Hlaváč


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2009 11:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Za takových finančních okolností na skutečný model jednorotora raději zapomeň. Je to dobrá rada, opravdu, žádná škodolibost.
Já bych třeba chtěl vrtulník skutečný, minimálně dvojmístný. Poradí mi někdo jak jej sehnat do 200.000,-? Slyšel jsem že to určitě jde. Jen bude slabý motor, špatně se to řídí a je moc drahá údržba... Ale já jej moc chci a stačí mi jen tak se večer proletět 8O
Doporučit někomu poloviční zmetek který jej připraví i o to málo peněz co má a navíc o iluze aniž by přinesl užitek považuji za minimálně nezodpovědné. Je to jako bych někomu doporučoval ty věci které jsem hodně rychle pro nefunkčnost zahodil, jen abych měl ten česky hřejivý pocit že sousedovi prase taky chcíplo.
Zaangažuj rodiče, prarodiče, ostatní příbuzné. Sekej jim trávník, nebo dřevo na zimu, nebo co já vím za 50,- na hodinu a pak si kup něco co funguje. Třeba místo hledění na Youtrubku jaké by to asi bylo kdyby bylo.
Při troše snahy to dohromady dáš a koupíš z druhé ruky MT nebo Trexe i s radiem bratru tak za 10.000,- a pokud to hned z blbosti a nedočkavosti nerozflákáš tak si své užiješ a to dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2009 11:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2007
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha, Kunratice
vodafone píše:
Lidi vy tu mluvíte o nějakých rexech a minititanech za 15 litrů ale mi je 14 let a já nevydělávám v práci prostě nemám na to prachy


Dovolím si použit slova klasika, (i když teď si zrovna nevzpomínám kterého. Buď ZD nebo Arda. Ale pravděpodobně ti to řeknou oba.)

Nemáš li na to prachy tak stím ani nezačínej! Počkej si až budeš vydělávat a peníze mít budeš.


Je fakt, že zatím vrťas mít nebudeš ale ty peníze co by si dal za HBK3 vlastně ušetříš.

_________________
T-Rex500HK-Rex 250T-Rex 600Minititan 325SERaptor 30V2DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2009 13:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Kdyz uz zacinat "za levno" tak snad jen HKcko. Za 10 i s radiem bez problemu a este zbude i na opravy.

_________________
MC-22s CH-50+Assan
Towmaster, Tiger Trener
Tarot-450PRO, T-REX 500 3G,T-REX 600EFL PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2009 15:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2007
Příspěvky: 437
Bydliště: Plzeňsko
Tak při tvé situaci bohužel pro tebe platí, co tady někteří píší-nemáš-li na to prachy, tak s tím ani nezačínej, jinak tě to zbytečně zklame.
Ale je možnost i ta, jak napsal mikelo- ...koupíš z druhé ruky MT nebo Trexe i s radiem bratru tak za 10.000,- a pokud to hned z blbosti a nedočkavosti nerozflákáš tak si své užiješ a to dlouhodobě.
Na modelbazru se už dost často objevují uvedené vrt'asy i za cenu nižší a když se ti povede a prodejce bude poblíž tebe a ochotný-vrtulník ti předvede a vysvětlí co a jak. Za těch 3200 co jsi uváděl si opravdu zalítáš v současné době asi jen s tím Spiritem. Už ti byl nabízen, tak by mě zajímao, co tě na něm odrazuje? Tím tě ho nevnucuju (jak taky, nejsem prodejce :lol: ) ale prostě mě to zajímá. Já se s ním vyblbnu ažaž a jelikož nemám 3D ambice, splňuje to co požaduju-relax a radost z toho, že to fakt lítá-už jsem s ním taky párkrát pěkně prásknoul a škoda zatím všehovšudy 0 Kč-listy, co jsem rozlámal-náhradní jsou součástí setu. A kabinka-skelná páska a vteřiňák a je jako nová :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2009 9:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2009
Příspěvky: 37
Bydliště: Valašská Bystřice 235
Takže vrtulník za 6 litrů je pro vás unt a spirit za 3.2 ne?

_________________
M.Hlaváč


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2009 9:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
vodafone píše:
Takže vrtulník za 6 litrů je pro vás unt a spirit za 3.2 ne?


Spirit je hracka (minimalne na pul at nejsem kamenovan) tohle uz se chce tvarit jako model.....v tom bude asi ten rozdil ;)

_________________
MC-22s CH-50+Assan
Towmaster, Tiger Trener
Tarot-450PRO, T-REX 500 3G,T-REX 600EFL PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2009 11:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Free Spirit sice není moje krevní skupina z několika důvodů, kterými nebudu zdržovat, ale splňuje to co lze za nákupní cenu očekávat. Je to hračka která funguje. King se tváří jako dospělý model za velmi výhodnou cenu - kterým však není.
Kdyby jsi se zeptal co z těch dvou ti doporučím, když bys chtěl nějaký jednorotor nutně, nevyhnutelně, nenahraditelně a s nebezpečím zkažených prázdnin když nebude, tak i přes mé výhrady k němu raději Spirit než King. Prostě proto že ti nevycucne provozem tolik zbytečných peněz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2009 11:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2007
Příspěvky: 437
Bydliště: Plzeňsko
vodafone píše:
Takže vrtulník za 6 litrů je pro vás unt a spirit za 3.2 ne?

Hele, takhle se to nedá porovnávat. Nejlepší bude, když zajdeš na nějaký vrtulníkářský slet, kde budeš mít možnost vidět všechny zde probírané vrtulníky a tam ty rozdíly uvidíš...
Tady se akorát dohadují zastánci různých typů a jak koukám, tobě to stejně nic nedá. Pro mě je například u Spirita veké plus také to, že na jednu 800 mA baterku létám 22 minut, a když máš třeba tři, tak už se sakra dlouho vyblbneš :lol:
Otázka je také to, zda už ses rozhodl jít pořád dál-např. časem i na 3D akrobacii, makety apod., nebo si chceš jenom v klidu a bez nervů zalétat (jako třeba já). Takže u mě to bylo takhle: (už jsem to psal jinde, je to vytržené z mého příspěvku z jiné diskuze, ti co to už viděli komentovat nemusí, to je pro vodafona :wink: ) :
Zopakuju to, co tady některým "rádcům" nedochází ...já totiž koupi tohohle vrt'ase (Free Spirita) neberu jako přestupní mezičlánek k většímu vrtulníku-jak to někteří pořád omílají. Já například přešel z Rexe450 právě na Spirita. Ne, že by mi lítání s Rexem nešlo, ale pořád mi to nějak nebavilo. Chtěl jsem létat tak nějak pro relax, což mi Spirit bohatě splňuje-nepotřebje tolik soustředění a opatrnosti jako dospělejší vrtulníky-můžu s ním dělat vyloženě blbůstky a nemusím se bát, že mi případná rána bude stát tisíce.Né každý se touží tlačit dál a dál k větším strojům a 3D akrobacii, takže nechápu, jak někdo může o něčem tvrdit, že jsou to vyhozené peníze, když nemůže vědět, jaké má dotyčný zájemce cíle. Ano, tvrdit se to dá o některých vrtulnících prodávaných na tržnici a jiných nepovedených neseřiditelných potvorách, ale pro Spirita tohle tvrzení rozhodně neplatí.
Já nemyslím, že i pitomý 3200 Kč je málo peněz, ale za ty prachy mě Spirit fakt překvapil robustností konstrukce. Když to tu někdo porovnával např. s Walkerou 4 (což bylo mimochodem úúúúplně mimo-tu jsem měl kdysi jako první vrtulník a to byla opravdu katastrofa ve všech směrech), je to prostě nebe a dudy.
Zkrátka nemužeš porovnávat vrtulníky jak to uvádíš-jeden má rotor cca 650 mm, kdežto Spirit cca 350 mm. Toho Spirita jsem ti doporučoval z těchto důvodů:- že sis chtěl zalítat,
- neměl jsi dost prachů na cokoliv rozumě létajícího
-Spirita mám dobře odzkoušeného a proto můžu s čistým svědomím komukoliv říct, že opravdu velmi pěkně létá, hlavně je bez závad a taky hooodně vydží-samozřejmě pokud s ním nemlátíš o beton :)
A jelikož mám možnost porovnat, letový projev odpovídá Rexovi 450 nastavenému na hodný vrtulník pro začínajícího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2009 17:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2009
Příspěvky: 37
Bydliště: Valašská Bystřice 235
hmmm JM to máš fakt velkou pravdu a dík za all jenže všeci tady mluví o tom že vrtulník pod 10-15 tisíc je na prd a takové věci... mno je pravda že každý má jiné cíle prostě tak to je vím že to nemůžu porovnávat podle ceny že 6 litrů je blbý a 3.2 je dobrý jak jsem to tu říkal samozřejmě bych to nikdy neřekl protože cena neznamená kvalita ale prostě všeci tu melou o 100 tisících 20 10 15 tisících a takto mno tak jsem jim odpověděl nazpět stejně a porovnával to v ceně protože sem byl naštvaný mno... Všeci jsou asi nárční a takové věci jim nestačí ale já si chcu jen pěkně zalétat a kdyžtak si udělat nějakou akrobacii a to je vše nejsem nějak náročný jsem začátečník a možná mě tu budetenadávat že tomu nerozumím ale tak mno dík za všechny rady

_________________
M.Hlaváč


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2009 17:46 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2009
Příspěvky: 37
Bydliště: Valašská Bystřice 235
Mikelo píše:
Zaangažuj rodiče, prarodiče, ostatní příbuzné. Sekej jim trávník, nebo dřevo na zimu, nebo co já vím za 50,- na hodinu a pak si kup něco co funguje..


Mikelo ty si myslíš že mi dají rodiče nebo ostatní 50 za hodinu!!!! Otec mi dá tak max 5 korun.... ten se na mě vysere prosimtě 50... kde žiješ

_________________
M.Hlaváč


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2009 20:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2007
Příspěvky: 437
Bydliště: Plzeňsko
vodafone píše:
Všeci jsou asi nárční a takové věci jim nestačí ale já si chcu jen pěkně zalétat a kdyžtak si udělat nějakou akrobacii a to je vše nejsem nějak náročný jsem začátečník a možná mě tu budetenadávat že tomu nerozumím ale tak mno dík za všechny rady

To není tím, že by byli všichni nároční, radí ti dobře. Pod těch 10 tisíc za vrtulník který umí i základy akrobacie se prostě (alespoň v této době) nedostaneš. Takže ve tvé situaci na vrt'asy asi raději zatím zapomeň-pokud trváš na té akrobacii. Ale nevěš hlavu, pokrok jde kupředu a až budeš vydělávat, budou vrtulníky zase o kus dál, takže si určitě taky přijdeš na svý a s ještě lepším strojem, než které jsou ted' :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2009 21:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2007
Příspěvky: 513
Bydliště: Sokolov
2vodafone : Hele klacku :D to co napsal JM je velmi podobné tomu co jsem se tady snažil svého času obhájit i já.Dlužno dodat že vcelku neúspěšně,ne snad že by to bylo úplně scestné ale šance na úspěch byla asi přirovnatelná k tomu jako by se někdo snažil u nás v Audiclubu uspět s hláškou že Felicie tříválec je taky dobrý auto :) .Musíš to brát tak že jsou tady mnozí velmi zkušení piloti kteří už mají naprosto jiné nároky a cíle.Kdyby by jsi chtěl dojít tam kde jsou oni tak mají pravdu že tudy cesta nevede,případně se notně prodraží.Pokud ovšem budeš chtít patřit do kategorie jak já říkám ,,víkendových poletovačů " pak Free Spirit je přesně to co hledáš.Díly za ,,pusu " a pokud by jsi se ,,urval " tak je i možnost výkony tohohle kolibříka zvyšovat.Opět se budeš pohybovat v relativně přijatelných a snesitelných cenách a ještě budeš mít radost že máš ,,našláplý " tuning (pochopitelně pouze ve své kategorii) :)
Těžko asi bude někdo zpochybňovat pozice Trexů a M.T. ale tam bohužel ty ceny neúprosně platí.
Na Tvém místě bych to asi nějak nehrotil,život máš před sebou a těch trexů si můžeš pořídit třeba letku až budeš výdělečně činný.Koupil bych teď F.S. (pokud na něj máš ) a případně bych si střihl jeden měsíc někde brigádičku (třeba roznos letáků,nístních novin atp.) a budeš mít asi tak tolik za co by jsi možná pořídil už i něco lepšího ale ,,vyflusal " by jsi se už tím nákupem a na opravy které na 100% příjdou by jsi neměl.V případě F.S ho budeš za ten obnos udržovat v letu schopném stavu X let.
Netvrdím že to co tady píšu je to nejlepší co můžeš udělat a tuším že i odpůrci budou (ať už z přesvědčení protože jsou už jinde a nebo jen ,,pro formu " ) ale prostě tohle bych udělal já.Ostatně na to asi dojde protože mladej (8 ) by chtěl svůj mixér a mně to pomůže k obhajobě plánovaného nákupu 450tky (Trex/M.T ?).Kestrela nemá cenu mu vůbec dávat,ta zadní část je dělaná snad z mlhy a to bych se nedoplatil. :D :D
No a bylo by ode mně nesolidní kdybych nedodal že v případě F.S. musíš ovšem na tu svou zmínku o akrobacii zapomenout. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2009 21:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2007
Příspěvky: 513
Bydliště: Sokolov
Hele,než jsme to dodatloval tak mně JM předběhl,já se vyjadřoval k předešlému příspěvku. :roll: :) :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2009 21:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Pokud tví rodiče nemají pochopení pro koníčka mnohem lepšího než cigára, chlast apod. tak máš smůlu, ale já s tím nic neudělám a taky mi do toho nic není. Jestli tě to uklidní tak já na možnost lítat s vrtulníkem čekal 20 let. Dříve nebyla technika, nebo prachy. A teď se dá lítat ani ne za polovic než když potřebné vybavení bylo novinkou ba skoro zázrakem.
Chci tím říct, že o nic moc nepříjdeš když čekání vyplníš sbíráním informací.
Ovšem ne takových že Free Spirit je letově podobný Trexu 450 jakkoliv nastavenému. To je naprostá blbost. Jinak s JM mohu souhlasit.
A než se dostaneš k akrobacii bude to chtít aspoň 50 hodin cvičného lítání. Tolik King 3 ani nevydrží pohromadě.
Technicky se i tady dozvíš celkem dost a je na netu více lepších zdrojů i v češtině. Jak na to ušetřit ti tu nikdo neporadí. Jak by taky mohl...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz