Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Návod na Walkera 5G6
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2009 17:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 124
Koupil jsem si vrtulník Micro-X (shodný s Walkera 5G6). Anglický návod ani český překlad nestojí za moc. Chybí např. informace o konektoru na spodní části ovladače, který je shodný s video konektorem S-VHS používaným u televizních přijímačů. Je možné , že slouží k projení s PC pro simulátor ?
Ani další informace o seřízení vrtulníku nejsou dostatečné. Dá se někde sehnat podrobnější návod, např. na Walkeru ?
Za radu předem díky !!!!!!!!!!!!!
Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29.01.2011 18:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2006
Příspěvky: 66
Před nějakým časem jsem koupil létaný vrtulník Walkera 5G6. Po pár pvních pokusech jsem ale další vzdal a vrtulník uložil. Teď o vánocích jsem ale pod stromečkem našel tříkanálový vrtulník na infra ovládání, se kterým se mi podařilo i trochu létat, takže jsem si vzpoměl i na uskladněný vrtulník 5G6 s tím, že bych to zkusil i s ním. začal jsem zkoumáním přiloženého manuálu a tady jsem narazli na nejasnost. Můj dotaz se týká ovládání kde jsem z manuálu kdy levá páka na vysílači má uveden pouze jednu výchylku (vlevo) pro 2 funkce (head turning left/helikoptér moving left), stejně jako pravá páka vpravo je rovněž společné pro 2 funkce (shodné ale right).
Z obrázků jsem pochopil, že jedna funkce ovládá otáčení kolem své osy a druhá pak let stranou. S vrtulníky nemám vůbec žádné zkušenosti, dosud jsem se věnoval pouze lodím a autům. Za vysvětlení předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.05.2011 21:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2006
Příspěvky: 66
Navazuji na svůj předchozí dotaz k tomuto vrtulníku, když odpovědi na svůj předchozí dotaz jsem vyřešil. Při prvních pokusech o let jsem ale narazil na další problémy. Pro první starty jsem k vrtulníku vyrobil cvičný kříž z obyčejných špejlí. Při nově nabitou baterií 400 mAh má model tendenci stoupat tak prvních 30 vteřin a dost. Má na to tak výrazný vliv zvětšení váhy o uváděný cvičný kříž a přidané chladiče motorů? Další dotaz se týká stability letu - nedaří se mi model udržet v daném prortoru (zkoušel jsem i létaní s modelm Blade MCX, u kteréhu mi to šlo). Navíc po pár drobných kolizích s nábytkem se teď vrtí kolem své osy a nejde stabilizovat. Potom mám ještě dotaz týkající se vysílače WK 2401. Jde u tohoto vysílače změnit plné výchylky na poloviční výchylky (vzadu na vysílači je pod krytkou celá řada 12 přepínačů, ozn. 1-12 - jejich význam je pro mne nejasný).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2011 9:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
MaBa píše:
Navazuji na svůj předchozí dotaz k tomuto vrtulníku, když odpovědi na svůj předchozí dotaz jsem vyřešil. Při prvních pokusech o let jsem ale narazil na další problémy. Pro první starty jsem k vrtulníku vyrobil cvičný kříž z obyčejných špejlí. Při nově nabitou baterií 400 mAh má model tendenci stoupat tak prvních 30 vteřin a dost. Má na to tak výrazný vliv zvětšení váhy o uváděný cvičný kříž a přidané chladiče motorů? Další dotaz se týká stability letu - nedaří se mi model udržet v daném prortoru (zkoušel jsem i létaní s modelm Blade MCX, u kteréhu mi to šlo). Navíc po pár drobných kolizích s nábytkem se teď vrtí kolem své osy a nejde stabilizovat. Potom mám ještě dotaz týkající se vysílače WK 2401. Jde u tohoto vysílače změnit plné výchylky na poloviční výchylky (vzadu na vysílači je pod krytkou celá řada 12 přepínačů, ozn. 1-12 - jejich význam je pro mne nejasný).

Baterka patrně nemá kapacitu, kterou by měla mít.

Nevím, kolik g má ten kříž, ale vrtulník sám o sobě je zbytečně těžká potvora (55g je dvojnásobek oproti stejně velkým hračkám Colibri V4 a podobně.

Pokud se "vrtí", může např. prokluzovat kolo na hřídeli - zkontroluj stav.

WK-2401 nemá plné a poloviční výchylky.
Přepínače 1 - 4 slouží k reverzaci jednotlivých funkcí, 5 - 12 nejsou využity.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz