Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20.01.2009 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
mr.ekos píše:
Zdravím kolegové modeláři. Taky jsem propadl kouzlu vrtulníku konkretně tomuto typu ale potřeboval bych poradit od zkušenějších jak je to s nabíjením baterie. Zatím sem nabíjel dodanou nabíječkou ale mám kvalitnější nabíječku pro modeli letadel (SWALOW) a zdá se mi že při použití této nabíječky baterky nemají takovou výdž. Pouštím do nich max 0,5A a napětí tedy V. si nabíječka upravuje sama (asi 3.9V) Ale origoš nabíječka dává 4,2 na 0,5A. Je to podle Vás dobře...?Díky


Je tam akumulátor Lipol. Jmenovité napětí 3,7V, koncové vypínací 4,2V, nevybíjet pod.....Zkus tady o tom něco pohledat,přečíst. Do té doby nabíjet jen tou origoš nabíječkou!!!!!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.01.2009 18:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2009
Příspěvky: 4
Tak se omlouvám, špatně jsem sledoval nabíječku (SWALOW). Ona si sama upravuje napětí ke konci dává 4,2V a snižuje postupně A třeba s 85A na 10A. Teď si vedu čas létáni ke každe bat. takže to snad bude dobrý...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.01.2009 21:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
mr.ekos
Teď se mi zase nezdají Tebou udávané hodnoty proudu. Nechci v tom až moc pitvat, řekl by sis, že jsem nějaký velký šťoura, ale:
máš nastavený program Lipol ?
jeden článek?
proud 1C? (kolik to má mAh kapacitu, tolika mA to nabíjet)
ukončí to nabíjení po dosažení hodnoty 4,2V na akumulátoru?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22.01.2009 16:43 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2009
Příspěvky: 4
JMalik
Jsem rád že to semnou někdo probere
Ano nabíječka se vypne při dosažení 4,2V, kapacita bat 1000mAh a na nabíječce nastavim lipo- 0,80A (mohu i více ale..)většinou podle údajů nabíječky se do ní vejde 970mAh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22.01.2009 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
mr.ekos píše:
JMalik
Jsem rád že to semnou někdo probere
Ano nabíječka se vypne při dosažení 4,2V, kapacita bat 1000mAh a na nabíječce nastavim lipo- 0,80A (mohu i více ale..)většinou podle údajů nabíječky se do ní vejde 970mAh.


Ano, to už souhlasí, jen bych jí nevybíjel zbytečně tak hluboko. Na tom vrtulníčku až uvidíš, že už to tak neletí, tak toho nechej a dej jí nabíjet. Stačilo by jí dokrmit tak cca 800mAh. Víc Ti vydrží,tady u toho není důvod jí tak ždímat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22.01.2009 20:50 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2009
Příspěvky: 4
ok. díky. Snažím se v podstatě hned přistát jakmile baterka vadne ale přesto tam podle nabíječky zustane jen pár mAh.
Jinak k vrtulníku: Dnes sem si troufnul ven na volný plac a byl sem překvapen jak moc je to složité vrtulník vůbec udžet a nestratit nad ním kontrolu (sož se mi nakonec nepovedlo)a to skoro nefoukalo. Jinak je to moc fajn model i když nemám srovnání je totiž můj první...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.02.2009 21:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2005
Příspěvky: 29
nedokaze nekdo tipnout, kolik tak ten vrtulnicek zere prumerne za provozu...?
abych to rekl normalne - jaky bere proud tak prumerne?
Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Easy copter XS metal
PříspěvekNapsal: pon 02.02.2009 20:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.12.2008
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha západ
Taky ho mám.Je to můj první vrťas a musím říct,že začátky byly krušné.
Vydrží strašně moc.Už mám sice po ploutvičce,ale létat se s tim dá v poho.Podvozek mám taky nový a co se ND týče,nebyl problém.Teď je toho dost.Pískat mi to taky píská.Tak létej a trénuj.Já létám co to dá a dělám pokroky.Už se třesu na něco většího :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 02.02.2009 20:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2009
Příspěvky: 6
Take je to muj 1 vrtas a jsem s nim naprosto spokojen. Mam ho asi 3 tydny a letam co to da, take piska. Mimo jednoho nastipnutyho a pote urazenyho listu je to jediny co se mi zatim stalo nepocitam-li posekane kytky v pocatcich. Venku uz jsem s nim take byl ale byla na nej trochu zima tak moc dlouho nevydrzela baterka cca 3 min. Take se tesim na neco vetsiho koukam po ElyQ45 asi to bude muj dalsi krok :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.12.2010 10:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 58
Ahoj, prosím kde bych sehnal pro XS lepší baterii? Jakou by jste mi doporučili? A jaké koupit chladiče na motory?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Easycopter
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2011 18:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2009
Příspěvky: 208
Bydliště: Kopřivnice
Ahoj, chtel jsem se zeptat, kdyz koupim baterii Duremax 3,7V 1200mAh, je na ni stejny konektor, jako u origo baterie na Easycoptera XS? Jede mi o to, zda se musi prepajet koncovka nebo ne. Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2011 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
arnie69 píše:
Ahoj, chtel jsem se zeptat, kdyz koupim baterii Duremax 3,7V 1200mAh, je na ni stejny konektor, jako u origo baterie na Easycoptera XS? Jede mi o to, zda se musi prepajet koncovka nebo ne. Dekuji


kdysi jsem ho mněl také... EC XS

ano pasuje to tam ale....
Tendle tip baterek považuju za zbytečně drahej "luxus"


PS: luxus to nebyl ani náhodou - vydrželo to lítat stejně dlouhou a dvě z pěti baterek se nafoukli jak blóónky a bylo po srrrrandě :D

origo čína je (nebo alespoň bývala) lacinější a když se k tomu nebudeš chovat jako čuník - lecos to i vydrží :D

zjisti si aktuálnost situace


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Easycopter
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2011 19:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2009
Příspěvky: 208
Bydliště: Kopřivnice
Nekdo tady psal, ze s baterii Duremax je vrtulnik zivejsi. na origo baterii mi prijde, ze se sotva odlepi ze zeme a za 3min je baterie k.o.... Mozna jsem baterii pri predchozim letani prilis vybil a tim ji znicil :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Easycopter XS
PříspěvekNapsal: úte 11.01.2011 21:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2009
Příspěvky: 208
Bydliště: Kopřivnice
Chlapi, jak dlouho vam vydrzi litat? Litam v pokoji bez pristani mi vydrzi litat cca 3min... vic ani tuk. pak slabne a je treba nabit. neni to malo?? jde mi o to, zda uz nemam baterku nejkou k.o :-( jak dlouho vydrzi ve vzduchu vam?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz