Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.08.2008 8:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Rawen píše:
CO byste doporučily začátečníkovi, který chce jen dobře létající hračku na létání po bytě, a občas venku - ideálně něco malého a cenově dostupného a hlavně něco co dokáže viset ve vzduchu opravdu jako vrtulník!


Na lítání doma - osvědčené PicooZ nebo modernější Procopter, pokud chceš lítat doma i a venku tak nějaký dvourotor od známé značky. Levnější varianta je buď nějaké Safari nebo Easycopter, pokud jsi ochoten si připlatit za vyšší kvalitu a kompatibilitu vybavení se 'standardní' RC výbavou (takže třeba přijímač a serva můžeš bez problémů později použít v jiném vrtulníku nebo letadle) tak doporučuju Blade CX2.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.08.2008 11:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2008
Příspěvky: 1055
Bydliště: Dar es Salaam, Tanzánie
Létání na doma i venek zvládne Blade CX2, EasyCopter Expert - to jsou větší dvourotory, které zvládnou i menší venkovní vánek.

Pak jsou i menší dvourotory typu Lama, EasyCopter XS a nebo EasyCopter V6 - ty jsou spíše určeny pro domácí použití, ven je lze pochopitelně taky vzít, ale jen za bezvětří a nebo bravurně zvládnuté pilotáže, pochopitelně za předpokladu malého venkovního vánku.

Jsou to už 4kanálové stroje, sice se jejich poletování nedá přirovnat klasice, ale pro začátek je to bohatě dostačující.

V každém případě vol stroje od renomovaných výrobců, nebudeš mít problémy s náhradními díly. Počítej s tím, že pořízení takových modelů začíná na hranici cca. 3000,-Kč a nebo se ohlédni po bazarových modelech, ale u nich zas nevíš, jak se k nim kdo choval - je to spíše sázka do loterie.

_________________
Spectrum DX6iBlade mSRT-Rex250, T-Rex450PRO, T-Rex500Hyperion 0610i Duo IIa mnoho dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.08.2008 15:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2008
Příspěvky: 424
heh, ja sem videl litat chlapa v obivaku s Trex 450 :). Ale asi bych to nikomu nedoporucoval. A to nemel velkej obejvak :). A Blade CX2 je fine na litani doma, bo sem nemel moznot si na nej sahnout, tak nevim, jestli by si clovek neznicil navyky z Trexe.
Kamarad me zrazoval, prej at radsi litam s trex abych nechytl spatne nevyky.

A toho pana, co koupil tu vec za 2500kc je me lito. Snad mu pomuze, ze ja sem utratil 30t a dva pady stali 4t :).

_________________
T-Rex 450 S, VA-Models:Dragonfly, Blade MCX, Traxxas E-Revo, Toro900, Messenger M1, Piper
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=330


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.08.2008 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
Ja videl Raptora 90 v pokoji a to bych nikomu nepral :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.08.2008 20:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2008
Příspěvky: 1055
Bydliště: Dar es Salaam, Tanzánie
jenikKL píše:
heh, ja sem videl litat chlapa v obivaku s Trex 450 :). Ale asi bych to nikomu nedoporucoval. A to nemel velkej obejvak :). A Blade CX2 je fine na litani doma, bo sem nemel moznot si na nej sahnout, tak nevim, jestli by si clovek neznicil navyky z Trexe.
Kamarad me zrazoval, prej at radsi litam s trex abych nechytl spatne nevyky.

A toho pana, co koupil tu vec za 2500kc je me lito. Snad mu pomuze, ze ja sem utratil 30t a dva pady stali 4t :).


Nevím, proč se obávat špatných návyků.
Já sám začínal na dvourotoru - EasyCopter V6 - EasyCopter XS - EasyCopter Expert a pak jsem šel na použitého MiniTitana a nakonec mám doma T-Rex 450.
Simulátor jsem vůbec nevyužíval, ač ho vlastním.
Musím říci, že nejvíce dílů jsem kupoval na dvourotory, ani ne tak kvůli tomu, že by mě to padalo, ale protože jsem s tím začal neskutečně kravit z nudy.

MiniTitana jsem měl chvilku, cca. 10vzletů, takže jsem nestačil nic zničit. Na T-Rexu jsem zatím zrušil 2xks zadní ocasní trubky (k tomu jsou 2xks řemínku) a jedny rotory s pádly - holt železná trubka ve vysoké trávě je prevít! Pád vysloveně nebyl žádný.

Nikde nechci tvrdit, že dvourotor mě naučil lítat, ale pomohl mi trochu jinou cestou než simulátor k tomu, že si nepletu páčky a vím jak ho srovnat v určitých situacích.

U rozhodování mezi "velkým" dvourotorem (Blade CX2, EasyCopter Expert) a "malými" dvorotory (Lama, easyCopter XS, V6) - Ti pomůže určení, kde s tím chceš převážně lítat:

"Velké" dvourotory jsou spíše pro venkovní létání - doma potřebuješ větší prostor (dokáží udělat pěknou paseku)
"Malé" dvourotory jsou zas spíše na doma.

Na Piccolo a Probocopter zapomeň, to jsou jen hračky, ale užiješ si s nimi spoustu srandy.

_________________
Spectrum DX6iBlade mSRT-Rex250, T-Rex450PRO, T-Rex500Hyperion 0610i Duo IIa mnoho dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2008 9:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2008
Příspěvky: 424
"Kravit z nudy."

Tak tohle je asi moje nejvetsi slabina.
Pokazdy kdyz sem to udelal, tak sem mel krašík :).

Ted blbnu s Dragonem z EPP, dneska 2x vrtule a trochu lepeni. Skoda ze nejsou EPP vrtulniky :))).

Ale diky za info, ze na koaxialu ( Blade, Easy ) si neudelas spatne navyky.
Abych se priznal, tak sem si chtel poridit neco mensiho na blbnuti doma nebo venku za barakem, pac trex spapa dost prostoru.

_________________
T-Rex 450 S, VA-Models:Dragonfly, Blade MCX, Traxxas E-Revo, Toro900, Messenger M1, Piper
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=330


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2008 9:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
jenikKL píše:
Ale diky za info, ze na koaxialu ( Blade, Easy ) si neudelas spatne navyky.


S tím bych si (jako obvykle) dovolil nesouhlasit. A nejsem sám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2008 10:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
věčná polemika na tohle téma, humorné :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2008 12:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2008
Příspěvky: 1055
Bydliště: Dar es Salaam, Tanzánie
zdzd píše:
jenikKL píše:
Ale diky za info, ze na koaxialu ( Blade, Easy ) si neudelas spatne navyky.


S tím bych si (jako obvykle) dovolil nesouhlasit. A nejsem sám...


To moc dobře vím, a u tebe mě to nepřekvapuje :D .

Shodli jsme se na tom, že dvourotor a jednorotor není sic to samé, ale na základy to stačí.

Základy považuji naučit se neplést si strany.

Jen jsi mi ještě nedokázal říci, proč já, který jsem odkojený na dvourotoru dokáži i bez simulátoru bezproblémů održet jednorotor (T-Rex 450) ve visu, provést couvanou zatáčku ap.
Proč já, který jsem prakticky nešáhnul na simulátor neměl jedinou nehodu - pardon měl dvě. První byla kvůli tomu, že mi došli baterky a druhá byla o víkendu, kdy jsem byl "donucen" přistát (opět doházeli baterky) ve vysoké trávě a přehlédl kovovou trubku.

Děkuji za vysvětlení od ZDZD.

_________________
Spectrum DX6iBlade mSRT-Rex250, T-Rex450PRO, T-Rex500Hyperion 0610i Duo IIa mnoho dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2008 13:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Není co vysvětlovat. Jednak jsi si to nejprve vyzkoušel na simu, pak i jinak. Že ti to jakž takž vyšlo nemusí znamenat, že jsi šel tou obecně osvědčenou cestou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2008 13:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2008
Příspěvky: 166
Bydliště: Matka měst
Hrozný, díky takovejm zmetkům důvěřivej člověk koupí pseudohelinu a to ho tak znechutí, že pak už další nekoupí. Chápu, že důvěřivost je blbá vlastnost, ale zneužívat takhle důvěru lidí je minimálně napřesdržku. Takhle lhát na webu, mno i když lhát, ono jak se to vezme. Kolega z práce koupil pro mladou - která viděla lítat někde EC - takovej podobnej ( skoro kopie ) 3kanál od jednoho xindla na smíchově, tak mi cinknul, že mu to nějak nejde, tak jsem se stavil..... a zalítal si. Pánové BOMBA! Lepší pocit z dobře utracenejch 1500,- kč bych měl jen když bych si s těma penězma utřel pr*el. Nakecali mu, že je to LAMA, link už nevím....Je to humus, při představě, že mě brečící synek ukecá a já bych nevěděl a koupil....

_________________
ROYAL EVO 9 M-LINK
FW-190,Transall
HDX300 Aristo mod,Trex450PRO, HDX450SEV3, Trex500FBL, GAUI250FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.08.2008 7:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2008
Příspěvky: 4
Holt smůla, ale jak se tu píše s tím znechucením u začátečníka, tak je to pravda. Už se mi nechce jít do dalšího vrtulníku. Chtěl jsem hračičku na blbnutí za relativně nízkou cenu, profesionálně se létání s modely věnovat nechci, i když uznávam že je to krásný koníček. Podle reklam jaký má Alacrity819 a Apache(2,3 i 4 kanálový) prakticky na všech webech, jsem se domníval že kupuji dobře. Asi ho budu muset střelit do bazaru protože normálního letu se asi nedočkám. Venku už jsem ho zkoušel a nabráním výšky končila veškerá moje kontrola nad tímto strojem, a to nefoukal vítr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.08.2008 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2008
Příspěvky: 1055
Bydliště: Dar es Salaam, Tanzánie
Jdi do toho dvourotoru a neřeš cokoli jiného - simulátory ap. blbosti.

Jejich cena je sic vyšší, ale seženeš použité na netu. Jen se drž renomovaných výrobců. I v případě opravy nejsou ceny tak vysoké.

Koukni se u nejbližšího prodejce na jaký dvourotor má náhradní díly a dle toho si ho pořiď - bylo by velice nepříjemné se spoléhat s dílama na net obchod.

_________________
Spectrum DX6iBlade mSRT-Rex250, T-Rex450PRO, T-Rex500Hyperion 0610i Duo IIa mnoho dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.09.2008 16:46 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Karviná vedle Ostravy za Bohumínem
Alacrity a jemu podobné zmetky nedoporučuji tento vrtulník je zajímavy řešením ale venku je příliš lehký a použitelný jen v bezvětří, uvnitř je problém proudění vzduchu od vlastní vrtule takže pro děti 100% NE a dospělý se po nějakém čase dokáže propracovat k řízené rotaci a lehký pohyb v před i v zad

Můj osobní nzor!!! :!: :evil:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.09.2008 18:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2008
Příspěvky: 1055
Bydliště: Dar es Salaam, Tanzánie
pilot vrtulníku pro syny píše:
Alacrity a jemu podobné zmetky nedoporučuji tento vrtulník je zajímavy řešením ale venku je příliš lehký a použitelný jen v bezvětří, uvnitř je problém proudění vzduchu od vlastní vrtule takže pro děti 100% NE a dospělý se po nějakém čase dokáže propracovat k řízené rotaci a lehký pohyb v před i v zad

Můj osobní nzor!!! :!: :evil:


Ono celkově nejsou dvourotory vhodné pro venkovní použití. S těmi menšími se dá létat jedině za absolutního bezvětří, i při sebemenším vánku riskujete poškození stroje a nebo jeho ulétnutí.

Ty větší, jako je Blade se dají použít i za menšího vánku (takový ten letní ochlazující).

Ale celkově jsou to spíše stroje určené do vnitřních prostorů. Jejich omezení nespočívá pouze v malé váze, ale hlavně v konstrukci protiběžných rotorů a v celkové konstrukci cykliky.

_________________
Spectrum DX6iBlade mSRT-Rex250, T-Rex450PRO, T-Rex500Hyperion 0610i Duo IIa mnoho dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz