Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.04.2008 16:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
to bylo jasny, ale kdo ma chut mu to furt vyvracet. 2rotor byl drive nez 1rotor. 1rotor byl vymyslen pouze kvuli slozite konstrukci 2rotoru. takze vlastne 2rotor je slozitejsi, nez jednorotor. takze tyto hracky by mely byt ony stroje a 1rotory hracky. jenze pak zacali lidi delat blbosti typu akrobacie a to holt 2rotor neudela. od toho take vrtulnik neni, ze? on akrobacii neudela ani opravdovy vrtulnik. takze co je vlastne vrtulnik. to, co je funguje jako vrtulnik, ikdyz uz historicky a nebo to, co dela veci, ktere opravdovy vrtulnik neumi? ja v tom mam jasno. 1rotor bych nazval spise ufem a 2rotor veteranem (opravdoveho vrtulniku).
to, ze 2rotor je blize k realite, nez 1rotor ale vsichni majitele 1rotoru budou odmitat. preci my mame hracky. zcela logicky je 2rotor nebo cokoli pod 10 tisic hracka. a to i presto, ze kdyz 2rotor prisel k nam, tak stal 12.5 tisice.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.04.2008 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
obecně,je to tak,jak píses,kdo nechce slyšet,neslyší,je to zbytečné :)vím,že to sem nepatří,já jsem v podstatě s létáním s modelama heli začátečník,ale,létal jsem skoro 20 let jako pilot a z toho 7 let s vrtulníkem,takže mě toto "kastování"přijde trošku líto a ještě něco :? To,v čem nesedím a neřídím to,bez urážky,to je,ať to stojí třeba milión,je hračka,avšak krásná a špičková.Takže,přátelé,letu zdar a heli zvlášť. :) P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.04.2008 19:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2008
Příspěvky: 224
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Gattor píše:
jenze pak zacali lidi delat blbosti typu akrobacie a to holt 2rotor neudela. od toho take vrtulnik neni, ze? on akrobacii neudela ani opravdovy vrtulnik. takze co je vlastne vrtulnik. to, co je funguje jako vrtulnik, ikdyz uz historicky a nebo to, co dela veci, ktere opravdovy vrtulnik neumi? ja v tom mam jasno. .


Spíš silně polojasno, nebo spíš silně zataženo. Jakto, že opravdový vrtulník akro neumí? :lol: :lol:
-------------------------------
Tak pro ty co to neviděli a myslí si že velkej vrtulník akro neumí :

http://de.youtube.com/watch?v=RGu45s1_QPU

Já v tom jasno mám.......

_________________
MAD_BOXs senior


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.04.2008 19:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Gattor píše:
...on akrobacii neudela ani opravdovy vrtulnik...


Opravdu na tom trváš?

http://en.wikipedia.org/wiki/BO-105
http://video.google.com/videoplay?docid ... 8985000437
http://media.putfile.com/CH53-Stunts
http://www.metacafe.com/watch/254672/he ... erobatics/
http://www.youtube.com/watch?v=l_nB8jvYIDc
http://video.google.com/videoplay?docid ... pr=goog-sl


Toto sice není akrobacie, ale taky pěkné:
http://www.stumbleupon.com/demo/?review ... batics.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.04.2008 19:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
raging píše:
obecně,je to tak,jak píses,kdo nechce slyšet,neslyší,je to zbytečné :)vím,že to sem nepatří,já jsem v podstatě s létáním s modelama heli začátečník,ale,létal jsem skoro 20 let jako pilot a z toho 7 let s vrtulníkem,takže mě toto "kastování"přijde trošku líto a ještě něco :? To,v čem nesedím a neřídím to,bez urážky,to je,ať to stojí třeba milión,je hračka,avšak krásná a špičková.Takže,přátelé,letu zdar a heli zvlášť. :) P.


To není o "kastování", nýbrž o porozumění. Pokud se pořád budeme bavit jen o "vrtulník" tak se nikdy nemůžeme dohodnout. Jednoduše proto, že jsou různé a platí pro ně různé principy. Co funguje u jednoho, nemusí fungovat u jiného. A pokud se informace neupřesní je z toho jen zmatek.

U letadel je každému jasné, že větroň létá jinak než motorák, že letadlo se souměrným profilem létá jinak než s ClarkY, že dolnoplošník se chová jinak než hornoplošník... Pokud se někdo na něco ptá, uvede provedení a není mu to divné.

U helin? Stačí říct, že dvourotorák nezaletí to co jednorotorák a hned je oheň na střeše. Proč? Protože nikdo si nechce zvyknout na kateorie a příslušné pojmy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.04.2008 20:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
zdzd:nechám ti poslední slovo ,ale proberem to in natura,třeba v Přáslavicích a hlavně v přátelském duchu. :wink: ale nenechám na tobě nit suchou. :lol: čao P.


Naposledy upravil raging dne úte 15.04.2008 23:25, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.04.2008 20:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Jasné, budu se těšit. Čím se budeme zalévat?

Jen na Přáslavice se nechytám. Navrhuji souboj v těchto časech a lokalitách:

30.5. - 1.6.2008 1. ročník HELIMODEL 2008, Místo. Letiště Hradec Králové, Kategorie: všichni na pokoukání, soutěž zručnosti, vyhlídkové lety Kontakt: Tomáš Mráz mobil: 722 629 590, tom@netwave.cz

3. ročník Heli v modelcity 6. - 8. 6. 2008. Tradiční víkendová akce v kalendáři Modelcity.

12.7. - 20.7.2008 KROMĚŘÍŽ - 17.ročník setkání příznivců vrtulníků a vírníků na Moravě, místo konání: letiště aeroklubu Kroměříž, kontakt: Petr Mašláň kontakt: 777267027, maslanp@volny.cz

Navrhni kategorii požívaných zbraní - pivo/víno/destiláty :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.04.2008 20:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
beru Kroměříž,doufám,že to letos vyjde :) a navrhuji pivečko :lol: Zatím ahoj P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.04.2008 20:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
To beru. Nebudu tam ale celou dobu. Na první víkend určitě ne, pak podle počasí. Vidím to tak na čtyři dny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.04.2008 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
dobře,pak to ještě upřesníme,dáme kontakt,mail,nebo mobil.Ahoj P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.04.2008 22:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Kontakt na mě najdeš u mě na webu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vrtulnik
PříspěvekNapsal: sob 12.04.2008 22:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2007
Příspěvky: 625
Bydliště: Brno
"Dvourotorák vlastně není ani vrtulník, protože létá a řídí se na jiném principu než vrtulníky."

Bez ohledu na to, na jaky princip pouzivaji, neoznacit dvourotor za vrtulnik muze opravdu udelat jenom clovek, ktery to nema v hlave poradku (nic osobniho proti autorovi vyroku!). Kdyz se nekdo zeptam, jaky ma vrtulnik, a on odpovi, zeptam se, zdali je jednorotor nebo dvourotor, pro upresneni. Nepredpokladam, ze ma jednorotor. Oboji jsou totiz vrtulniky, at si ZDJR, ci jakou to ma vlastne prezdivku, rika, co chce. Lukostril nebo minomet je taky "zbran", ackoliv funguje zcela na jinem principu, nez klasicky samopal. Nikdo ale nepochybuje o tom, ze je to "zbran".

Mimochodem, na strance http://www.vrtulnik.cz/cojeto.htm se pise: "vrtulník je motorové letadlo těžší vzduchu s motoricky poháněnými plochami, rotujícími v přibližně vodorovné rovině, které jsou jediným zdrojem nosné i propulsní síly. " a dale je tam:

Rozdělení vrtulníků podle počtu rotorů.

Vrtulník jednorotorový. První byl Vought - Sikorsky VS-300 helo2096.jpg (22649 bytes).

Vrtulník s rotory uloženými příčně. První byl Fw 61 helo1798.jpg (11636 bytes).

Vrtulník s překrývajícími rotory. První byl Flettner Fl 265 helo2021.jpg (32853 bytes).

Vrtulník s rotory souosými (koaxiálními). První byl Bréguet - Dorand Gyroplane Laboratoire helo2100.jpg (30672 bytes).

Vrtulník s rotory za sebou (tandem). První byl...

Jak je videt, vsechno to jsou to vrtulniky ("rozdeleni vrtulniku podle poctu rotoru..."). Jenom nekteri CESI se neustale snazi byt chytrejsi nez CELY svet. Prijde mi to jako docela smutne.

Mimochodem, termin "vrtulnik" lze oznacit za podskupinu "letadel", jejichz definice zni nasledovne:

"Letadlo: Zařízení způsobilé létat v atmosféře nezávisle na zemském povrchu, nést na palubě osoby nebo jiný náklad, je schopné bezpečného vzletu a přistání a je alespoň částečně řiditelné."

Zdroj? ČSN 310001.

Tim chci rici, ze oznacit "vrtulnik" za "letadlo" je u modelaru (a vlastne i verejnosti) mnohonasobne vetsi fauxpas, nez oznacit "dvojrotor" za "vrtulnik" (protoze letadlo kazdy chapeme jako "letadlo", ze :lol ). Presto prvni tvrzeni je naprosto v poradku. Jenom vetsina lidi, a ZJDJ v prvni rade, nepochybne, by se mi vysmali, neb "vrtulnik" neni "letadlo", protoze prece nefunguje na stejnem principu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.04.2008 2:09 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.4.2008
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha 4
Esli vono to néni buřt. Většinou je to vo tom že si pár lidí něco dokazuje a ostatní se nuděj. :roll:
Já to beru tak že lítaj i vrata vod stodoly když na ně přiděláš motor.
A myslím že těm vratům je úplná putna v jaký sou zrovna kategorii :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.04.2008 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
okok, tak jsem netusil, ze to opravdovy vrtulnik taky dokaze. no, nejake rozdily by se nasly, ale dobre, beru cast svych vyroku zpet.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz