Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: rotory u picco-z
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2008 16:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2008
Příspěvky: 50
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 75002, Přerov
Obrázky: 15
Zdarec! i jako dlouholetý modelář jsem si neodpustil pořídit si tuto malou senzaci... :D Mám typ Fairy ze stabilizátorem-tyč a dvě závažíčka..Vyskytují se však ještě v provedení s padly nebo klasické s druhou vrtulkou se zátěží na koncích. Které jsou účinnější?Logicky mi vyplývá, že asi ty s vrtulkou(měla by trochu zvyšovat tah rotoru).Dále by mne zajímalo, jakým způsobem se používá to přepínání kanálů-A-B-C.Ten můj cvrček reaguje jen v pozici -A-.Dám li na jiný-nic nereaguje..Takže co si počít jakmile si chceme zalítnout skupinově 8O ?Nějak mi na obalu a v návodu uniklo na jaké frekvenci to vůbec jede.Jedinné co jsem pochopil je, že je to řízeno infra červeně...Pánové jen do mne, nejsem elektornik... :oops:

_________________
nejde li o život, jde o hovno...

Richard Plíhal spitfiremk1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2008 16:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2005
Příspěvky: 19102
Takže ona ta druhá vrtulka slouží taky jako defakto stabilizační rotor . a při své velikosti moc tahu nepřidá. Jinak ty kanály-A,B,C na vysílači se dají přepínat, ale na heli jsou pevně dané- to znamená aby se mohlo lítat ve skupině a ty máš A tak ty dva další musí mít kanál B a C-u silveritu jsou ty heli barevně odlišeny.. :wink:

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2008 19:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Vysoká nad Kysucou SR
Asi trochu odbočím ale prerábam X-twinov štýlom elektronika von a nový model typu oriešok alebo pistácio. Teraz mám na vysielačoch úpravu na prepínanie kanálov A/B/C (http://www.rcgroups.com/forums/attachme ... tid=711624 ) no narazil som na problém ako prepnúť kanál na prijímači. Zatáčanie bez plynu a pod. není problém . Má niekto radu? :oops:

_________________
Eclipse 7QPCM Shark1000 VA models PicooZ X-Twin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rotory u picco-z
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2008 21:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.7.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
spitfiremk1 píše:
Nějak mi na obalu a v návodu uniklo na jaké frekvenci to vůbec jede.Jedinné co jsem pochopil je, že je to řízeno infra červeně...


V prvni vete si polozil dotaz a v druhe sis pro zmenu nevedomky odpovedel. Primo o frekvenci jako je tomu u dospleych souprav se neda mluvit, protoze jak spravne pises, pracuje to v IR pasmu. Pro jednodussi predstavu to funguje tak, ze vysilac si predstavis jako dalkovy ovladac napr. TV a vrtulnicek jako TV, ktera reaguje na povely vyblikane pomoci dalkoveho ovladani. Jestli se obavas zaruseni pasma 27/35/40MHz, tak to nehrozi :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2008 21:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Vysoká nad Kysucou SR
Ja zasa upresnim X-Twin je na 27MHz a prijímač bude mať iba nastavený iný kmitočet filtru modulátora ale ako to upraviť, SMD mi nevadí.

_________________
Eclipse 7QPCM Shark1000 VA models PicooZ X-Twin


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz