Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Baterka a výdrž
PříspěvekNapsal: čtv 31.01.2008 22:20 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2008
Příspěvky: 8
Ahoj,
mám balde CX2 a ta baterka mi teĎ v zimě vydrží tak deset minut, což považuju na tu zimu jako slušnej výsledek, ale pak to 2,5 hodiny nabíjet mě nebaví, neví někdo o baterce s větší kapacitou?? Jak to řešíte??


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2008 0:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 380
Bydliště: 50°16'40.119"N, 15°44'52.262"E
čím to nabíjíš 2,5hod?? :?:

_________________
Hitec Eclipse / Palík 2,4 GHz/MZK moje smečka: http://braun1.webgarden.cz/hangar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2008 9:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2008
Příspěvky: 8
originální nabíječkou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2008 10:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2007
Příspěvky: 716
Bydliště: Povrly
Létá to málo kvůli tomu, že výrobce nacpal co největší výkon a malá váha.
Vlastním easycoptera V6 - je to to samý - lítám 8 minut, nabíjím 2,5 hodiny - originální nabíječky nabíjejí proudem 500mA. - Výrobce tam nrval motory, který ty rotory nestíhaj- přehřívají se, ale to je jedno, pokud máš jen jeden akumulátor

Je to dělané kvůli tomu, že po letu (kdybys měl náhradni) dal tam další, tak se vrtulník může přehřát a zničit. - proto je tam jen jeden akumulátor.

Taky docela riskujou - Baterie lipol 10C (teoreticky!!) a odběr vrtulníku je 9A!! hodně riskujou.

Kdyby sis koupil náhradní, ( i za tu cenu, ze by se ti mohl přehřát vrtuník) kup si radeji 15C


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2008 12:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
hladas94 píše:
Taky docela riskujou - Baterie lipol 10C (teoreticky!!) a odběr vrtulníku je 9A!! hodně riskujou.

Kdyby sis koupil náhradní, ( i za tu cenu, ze by se ti mohl přehřát vrtuník) kup si radeji 15C


S tim mohu naprosto souhlasit. I kdyz jsou to obycejne stejnosmerne motory, dokazou si cucnout, respektive potrebujou. Kdyz budes s helinou rapidne klesat k zemi, budes chtit roztocit rotory co nejvic, aby bylo zpozdeni minimalni. To ti dela prave proud, ktery dane aku maji. Pod 15C nejit, v zadnem pripade. To, ze to vyrobci ignoruji a setri na vsem, to je uz jina stranka veci.

Osobne to mam ozkouseno na Lama V4. Mam origo baterku (800 mAh, 10C) a nejakou Mystery, co jsem u toho mel zdarma (900 mAh, 15C). Mystery vede nejen ve vydrzi, ale i v onech proudech.

Jo a ohledne prehrivani. Rozhodne kazdymu doporucuju dat si na motory chladice. Ale logicky neresi vsechno, po 2 baterkach si proste pauzu dat MUSITE nebo motory utavite. Nejsou to stridavky...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterka a výdrž
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2008 14:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
krt.ecek píše:
Ahoj,
mám balde CX2 a ta baterka mi teĎ v zimě vydrží tak deset minut, což považuju na tu zimu jako slušnej výsledek, ale pak to 2,5 hodiny nabíjet mě nebaví, neví někdo o baterce s větší kapacitou?? Jak to řešíte??


Podle mě bez úpravy vrtulníku těžko, tam se prostě větší nevejdou. Už tyhle tam jsou dost natěsno. Navíc by tam byl nárůstek váhy a to by letu moc nepomohlo... Náhradní baterka na výměnu se mi zdá lepší řešení než upravovat vrtulník.
http://www.znackove.cz/vrtulnik-blade-c ... p-490.html

Možná zkusit jinou - rychlejší - nabíječku, ale zatím jsem neměl odvahu to zkusit. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterka a výdrž
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2008 14:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Kovboj píše:
Podle mě bez úpravy vrtulníku těžko, tam se prostě větší nevejdou. Už tyhle tam jsou dost natěsno. Navíc by tam byl nárůstek váhy a to by letu moc nepomohlo... Náhradní baterka na výměnu se mi zdá lepší řešení než upravovat vrtulník.

Možná zkusit jinou - rychlejší - nabíječku, ale zatím jsem neměl odvahu to zkusit. :wink:


Rozhodne nepridavat hmotnost. Motory nepotesi kazdej gram.

Nabijecek, co umej LiPo je hodne, ale jsou taky pekne drahy. Origo nabiji pekne, ale prilis malym proudem. Ja mam Hyperion 0606i, ale stoji neco pres 3300, coz se jen tak nekomu nevyplati. Mne ano, protoze jeste delam do aut a mam 3clanky 1800 mAh...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2008 16:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.12.2007
Příspěvky: 611
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Už jste někdo zkoušel předělat dvourotor na střídavé motory?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2008 16:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Pucmeloud píše:
Už jste někdo zkoušel předělat dvourotor na střídavé motory?


Me to uz napadlo... ale dosel jsem k nazoru, ze to nema smysl. Vezmes-li v uvahu 4in1, tak nevim, jak to predelat na stridak. Podle me bys musel vymenit uplne vsechno a to uz neni ono. Navic musis brat v uvahu, ze stridaky jsou mnohem silnejsi, takze nektere casti vrtulniku by to proste nemusely skousnout.

To uz radsi pujdu do jednorotorovy heliny se stridakem, tam je to predelani hracka, koupis pouze motor a regl, finito.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2008 16:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
scarabeus píše:
Me to uz napadlo... ale dosel jsem k nazoru, ze to nema smysl. Vezmes-li v uvahu 4in1, tak nevim, jak to predelat na stridak. Podle me bys musel vymenit uplne vsechno a to uz neni ono. Navic musis brat v uvahu, ze stridaky jsou mnohem silnejsi, takze nektere casti vrtulniku by to proste nemusely skousnout.


Nove Blady maji uz prijimac samostatny, takze by stacilo vymenit modul 3in1. Ale i tak si myslim ze by to byla az moc draha sranda a krome delsiho letu by to nicemu moc nepomohlo. Na razantnejsi litani podle me stejne neni dimenzovana mechanika ani listy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterka a výdrž
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2008 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
krt.ecek píše:
Ahoj,
mám balde CX2 a ta baterka mi teĎ v zimě vydrží tak deset minut, což považuju na tu zimu jako slušnej výsledek, ale pak to 2,5 hodiny nabíjet mě nebaví, neví někdo o baterce s větší kapacitou?? Jak to řešíte??

A 2S LiIon ti tam nevlezú?

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterka a výdrž
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2008 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
LV píše:
krt.ecek píše:
Ahoj,
mám balde CX2 a ta baterka mi teĎ v zimě vydrží tak deset minut, což považuju na tu zimu jako slušnej výsledek, ale pak to 2,5 hodiny nabíjet mě nebaví, neví někdo o baterce s větší kapacitou?? Jak to řešíte??

A 2S LiIon ti tam nevlezú?


Tam je standardne dvouclanek 800 mAh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2008 13:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.12.2007
Příspěvky: 611
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
U své LAMY 5V mám originální nabíječku s balancérem na 2 a 3-články. Koukal jsem dovnitř, jsou tam pro každý článek samostatný procesor CHK0501 (co jsou zač, se mi nepodařilo zjistit). Máte zkušenosti, jak jsou tyto nabíječky kvalitní, nebo je lepší koupit nějakou extra. Zase nepotřebuji nabíjet víc jak dvoučlánek a nabízené "hifi" nabíječky mají možnost nabíjet 5 až 6-ti článek, což nepotřebuji a jsou adekvátně drahé. Co vy na to?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz