Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 16:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2020
Příspěvky: 43
Marek_Km píše:
Pokud je to dobře seřízené a je k tomu je aspoň nějaký náhradní díl, případně máš někoho k ruce, kdo to po prvním crashi dá dohromady nebo poradí co a jak, tak by to za ty prachy snad šlo. Originál to není.
Nemam nikoho, budu samouk. Ale v okoli tuším jsou prodejny se servisem Teplice, Louny.

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 16:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Třeba se ti tu někdo ozve a pomůže. Každá rada do začátku má cenu zlata.
A i to blbé a vysmívané HK letí. Sice nic moc, ale letí. Na to, že jsem s tím nic neuměl, mi to chvilku ve vzduchu vydrželo :) Kurňa, že bych po letech do toho koupil baterky a oprášil to? :)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 16:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2020
Příspěvky: 43
Tak zitra pro to pojedu, jedine co že si musim koupit baterie.

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 19:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
Moje rc začátky byly právě s vrtulníky, začínal jsem na 4 kanálu, model Colibri v4.5. Bylo to super a celkem mě to nakoplo dál. Myslím si, že je ale dnes už k nesehnání.

Začátky byly celkem krušné, furt jsem s tím třískal o zem, takže dostupnost náhradních dílů je na prvním místě (podvozek, ocastní část, to jsem měnil celkem často :D ). "Kolibřík" měl havně spoustu upgradových dílu, který byly sice úplně zbytečný, ale krásně to vypadalo a hlavně bavilo :)

Z aktuální nabídky moc na výběr nemáš, já s vrtulníky Blade špatnou zkušenost neměl a teď bych zkusil třeba tohle - https://www.astramodel.cz/cz/katalog/bl ... 69119.html

Má to stabilizaci a 3 letové režimy. Od něčeho takovýho bych se pak odrazi třeba dál.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 19:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2020
Příspěvky: 43
petr1990 píše:
Moje rc začátky byly právě s vrtulníky, začínal jsem na 4 kanálu, model Colibri v4.5. Bylo to super a celkem mě to nakoplo dál. Myslím si, že je ale dnes už k nesehnání.

Začátky byly celkem krušné, furt jsem s tím třískal o zem, takže dostupnost náhradních dílů je na prvním místě (podvozek, ocastní část, to jsem měnil celkem často :D ). "Kolibřík" měl havně spoustu upgradových dílu, který byly sice úplně zbytečný, ale krásně to vypadalo a hlavně bavilo :)

Z aktuální nabídky moc na výběr nemáš, já s vrtulníky Blade špatnou zkušenost neměl a teď bych zkusil třeba tohle - https://www.astramodel.cz/cz/katalog/bl ... 69119.html

Má to stabilizaci a 3 letové režimy. Od něčeho takovýho bych se pak odrazi třeba dál.
Díky moc za odpověď, ale už je vybráno. Zítra pojedu pro bazarovou kopii t-rexe 450. Díly snad na to budou. Ještě koupim simulator a než to to fyzicky vytahnu ven, tak si přes zimu natrenuju neco na pc.

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 20:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
FilipK píše:
Díky moc za odpověď, ale už je vybráno. Zítra pojedu pro bazarovou kopii t-rexe 450. Díly snad na to budou. Ještě koupim simulator a než to to fyzicky vytahnu ven, tak si přes zimu natrenuju neco na pc.

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


No, kdyby tě to echt popadlo, tak tu mám originál pádlovku TREX-450, téměř nelétaný + kupku náhradních dílů. Možná bych ho i prodal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 20:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Kacirska myslenka, coz misto vrtulniku zkusit FPV multikopteru (nejcasteji quad), kterou narozdil od prestabilizovanych DJI dronu musis opravdu ridit? :twisted:

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 20:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2020
Příspěvky: 43
Uvidim jak to dopadne... Multikoptery mě nebaví než jsem koupil DJI tak jsem jí měl a moc mě to neoslovilo. DJI mam na foceni pamatek, rodinych dovolenych a pod.

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 20:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
petr1990 píše:
...
Z aktuální nabídky moc na výběr nemáš, já s vrtulníky Blade špatnou zkušenost neměl a teď bych zkusil třeba tohle - https://www.astramodel.cz/cz/katalog/bl ... 69119.html

Má to stabilizaci a 3 letové režimy. Od něčeho takovýho bych se pak odrazi třeba dál.


Nevím jak tento, ale měl jsem jeho staršího bratra Blade nano CPX. Stál zhruba stejně. Byl to vystavený kus a to mě mělo varovat. V balení 1 ze dvou baterek mrtvá. Motor (stejnosměr) ztratil výkon po pár pokusech o let. Přikoupil jsem střídavý set hlavního motoru s regulátorem. A mám pocit, že už předtím se začaly projevovat známé problémy s řídící deskou. Za letu se to rozpárovávalo (jak je to třeba tady https://www.youtube.com/watch?v=eizxuxpX0SM) jedna reklamace uznána, další ne. Prodal jsem to na díly se ztrátou asi 5000 Kč. Nalítalo to možná tak pár desítek minut. Výhodná koupě. Až pak jsem zjistil, že jsem s těmito problémy rozhodně nebyl sám.

FilipK píše:
Uvidim jak to dopadne... Multikoptery mě nebaví než jsem koupil DJI tak jsem jí měl a moc mě to neoslovilo. DJI mam na foceni pamatek, rodinych dovolenych a pod.

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


RC vrtulníky (6ch) jsou krásná a zajímavá kategorie, bohužel to vyžaduje ruce, trénink a v některých případech i hlubší peněženku. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 21:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2020
Příspěvky: 43
Učenej z nebe nespadl. Takže nečekam že to za měsíc budu umět. A co se týče peněženky, tak co dnes nestojí peníze. Ale myslím si že mam dražší koníčky. Největší problem je v ženských, když to přestanou tolerovat ty výdaje

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 21:21 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.10.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
FilipK píše:
S dronem bych to asi nesrovnavalkaždopadně co toto na začatek.
https://modelbazar.cz/rc-vrtulnik-copte ... 450/978502

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


Pokud nemáš zkušenosti do tohodle bych na tvém místě nešel. Konkrétně tuhle Heli sem kdysi dávno měl a musí se tam vyměnit dost věcí aby to k něčemu letělo. Jí AK tě to bude akorát štvát že to letí blbě, budeš kvůli tomu padat a bude to nepříliš dobře létající kasička na peníze která tě spolehlivě odradí. Doporučuji vzít něco co létá slušně by default i když to bude zpočátku trochu dražší. S Čínou se dostaneš do stavu že do toho dáš víc peněz než do něčeho rosného a stejně moc nepoletí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 21:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
FilipK píše:
Uvidim jak to dopadne... Multikoptery mě nebaví než jsem koupil DJI tak jsem jí měl a moc mě to neoslovilo. DJI mam na foceni pamatek, rodinych dovolenych a pod.

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním

Jen vychazim z vlastni zkusenosti, litam letadla, vrtulniky tak nejak prubezne zkousim, a o FPV kopterach jsem si rikal ze to je blbost... nez jsem oprasil po delsi dobe Blade MCPx mikrohjeli a zjistil ze na zimni domaci poletani je to porad dost divoky a poridi prvni FPV minikopteru (neboli tiny whoop)... a po prvnim nasazeni FPV bryli zjistil ze je to super zabava. Koptery pomalu ale jiste zacinaji ve sbirce modelu prevazovat :-D

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: sob 12.12.2020 19:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2020
Příspěvky: 43
Tak je doma. Ted sehnat jeste kabel a simulator k te vysilacce. Obrázek

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: sob 12.12.2020 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 515
Bydliště: Mlada Boleslav
tak gratuluji a držím palce :mrgreen:
otázka zni, ta helinka je zalítnuta nebo jen složena :?:
hlavně vše zkontroluj něž s ni půjdeš lítat :idea:

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: sob 12.12.2020 21:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2020
Příspěvky: 43
Měla by být zalitnuta co pán říkal, co jsem pochopil tak původní čínske díly byly vyhozeny a nahrazeny jinými. Lítat půjdu až tak v únoru , nejdřív ten simulator pokud seženu kabel a simulator.

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz