Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 9:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5679
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Pádla nepřežijí vše. Dokonce je pracnější je opravovat. Ale naučí tolik věcí, donutí se u vrtulníků hodně zamyslet, jsou náročnější na seřízení mechaniky - mají spoustu blahodárných efektů, které v dnešní době FBL elektroniky spoustě a spoustě lidem chybí. Dnes je vše instantní, RTF, stačí zalít vodou a polívka je za 5 minut k žrádlu. A to je hodně špatně. Fňuk ... :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 9:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
Ale no, vôbec to neni špatné, aj bezpádlo musíš nastaviť a - ruku na srdce - koľko pádlových heli majú ešte shopy v ponuke? A od číňana FBL jednotka stojí pár dolárov, to už ho z biedy nevytrhne... :roll:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 10:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5679
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
ddano007 píše:
Ale no, vôbec to neni špatné, aj bezpádlo musíš nastaviť a - ruku na srdce - koľko pádlových heli majú ešte shopy v ponuke? A od číňana FBL jednotka stojí pár dolárov, to už ho z biedy nevytrhne... :roll:


Nejde mi ale o cenu. Jde mi o to že u pádla člověk občas zapřemýšlí proč je tohle takhle a proč tohle musí být tady že je to vše o 90° byť to vypadá trochu jinak a tady to táhlo je na šikmo ..... Bezpádlo je "nuda" a nenaučí tě.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 10:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5679
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
PS: otázka je ,jak dlouho seženen ještě díly na pádlovou hlavu. Dneska jsou to samé bezpádla a zpět se to už nevrátí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 10:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
je pravda, že od číňana jsou za litr, ale mám v šestistovce klon mini Kbar , ale nemůžu tu potvoru naučit rychlej dopřednej let , aby z toho nebyl delfín . Měl jsem tam Microbeasta a ten v tom chodil skvěle. Zkusil jsem přehodit Kbar a už jenom laboruju . Navíc člověk musí k počítači .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 11:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
Keď tam dáš Spirita, určite to pôjde skvele :mrgreen:
Ale vážne: bavíme sa o heli pre začiatočníka a nie som si istý nakoľko pozná rozdiely. Ja mám fšade Tarot ZYX a na moje rekreačné lietanie to chodí v pohode. Keď sa naučí lietať, môže si kúpiť aj nejakého nie-číňana :lol:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 11:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
dudaj píše:
je pravda, že od číňana jsou za litr, ale mám v šestistovce klon mini Kbar , ale nemůžu tu potvoru naučit rychlej dopřednej let , aby z toho nebyl delfín . Měl jsem tam Microbeasta a ten v tom chodil skvěle. Zkusil jsem přehodit Kbar a už jenom laboruju . Navíc člověk musí k počítači .


umí a nemusí...

já jsem měl zase opačný problém a to naučit lítat heli pomalu :D na rychlost ji to chce pořádně zatížit, já na to dal maketovou kastlu a jak to přibralo dvě kila tak to v tom samém setupu a nastavení lítá raz tak rychle a to bez delfína.

Na nastovování mi kdysi omylem čínan poslal toto:

https://www.aliexpress.com/item/iCard-P ... 84682.html

Ten jejich iCard funguje perfektně, nastavíš tam všechno, navíc to funguje jako servotestr (i bez K-Baru) a umí to měřit lipolky až do 8-mi článku, s tím že to vypíše i odchylku od průměru sady a procentuální nabití (dokonce to fakt +- 2-3% sedí, aspoň na 6S 5Ah) Normálně stojí docela "dost" ale mě ho kdysi čínan nechtěně poslal s K-Barem a jsem rád že ho mám :)

Tehdy jsem měl K-Bar a ten iCard za cca 600 Kč.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 11:55 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
než kupovat další ptákovinu, tak si vezmu s sebou radši noťas :) . Já jenom ,že mi to tlačítko na Microbeastu docela vyhovuje :D

Na spirita dojde , ale teď mám docela výdaje na 190cm dlouhým Albikovi , a musím už to dotáhnout . A to nemluvím o dalších rozdělanejch věcech .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Co se týče pádla či bezpádla - je to paráda, že si člověk může vybrat. ...

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 19:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2018
Příspěvky: 25
no tak po vsech uvahách jsem si řekl že to bude beztak druhý hobby takze si myslim ze nejaka profi helina pro me zatím nebude, takze po vsech mozných stránkách jsem si řekl že dam do kupy tu svoji 4 kanalovou hračku a budu se pořádně ucit s ní. stve me ze uz nejde sehnat BLADE SR UH to je ten problém mě stačí neco co bude lítat venku a bude to vypadat real


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 20:10 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Buď rád, to nebyl moc dobrej vrtulník na dnešní dobu . Jo a profi heliny tady nikdo neřešil :D .
S hračkou se lítat heliny nenaučíš. Rychlost reakce na řízení, citlivost a přesnost je někde naprosto jinde .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 21:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2018
Příspěvky: 25
tak já nevím koukal sem na MXJ jenze to jsou takovy heli ne heli pak blade jde mi uz i o nahradní díly protoze nechci pak neco znicit a nesehnat to.uz v tom lezim az po usi kazdý den povecerech ten trh je tak presycenej ze nevím co vybrat, chci si hlavne zalítat pro srandu, ale chci neco kvalitního/rozumnej peníz bude to vedlejsí konícek (teda podle toho jak v tom lezim je to jak hlavní koníček :D )...mimo tema, ztratil sem FLYBAR nahradil sem ho jinym se stelovacími brejlemi takze sem ho dal do roviny ale uz tam nemam zavazi teda mam ale jiny zavit....vadí to bez zavazí? dávam do kupy tu svou rozpadlou helinu (HRACKU), a jeste další problém se signálem zjistil sem ze je nalomená antena.

PS: me se ale ten blade fakt líbil :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 21:53 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
váha toho závaží rozhoduje o stabilitě .
Vem toho Tarota, Rexe, nebo HK - jsou na sebe v dost věcech nahraditelný a je jich dost, takže díly budou . 250 nebo 400 . Je to jedno . Já mám 250 Rexe, a lítám 20 cm nad zemí mezi stromkama po zahradě naprosto přesně jak chci .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 19:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
:))) ja myslim ze hlavne vubec nevis co chces:))) vypada to jako kdyz jedes na maku:))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2018 13:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2018
Příspěvky: 25
Už vím 450 chci stavět nebo když seženu něco rozděleného rozhodne to bude až přes zimu ale teď řeším jak nastavit cykliku u tohohle


Přílohy:
1AFA2FE1-CF6E-47C4-A93D-A789127C7479.jpeg
1AFA2FE1-CF6E-47C4-A93D-A789127C7479.jpeg
[ 126.17 KiB | Zobrazeno 2141 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz