Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomoc s odladěním
PříspěvekNapsal: sob 15.10.2016 12:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha
Ahoj, tak uz jsem to nemohl vydrzet a kdyz dneska vysvitlo slunicko, vzal jsem mini titana a sel to preci jenom zkusit sam. Bylo to prvni vzletnuti s 6ch vubec. Mini titan uspesne prezil a musim rict, ze jsem si to fakt uzil.
Heli mi ale prisla pomerne neklidna. Trochu to skubalo ocasem ze strany na stranu. Stylem pokus omyl jsem si zkusil pohrat se ziskem gyra. To se trochu zlepsilo, ale sem tam se to jeste trochu zavlnilo. Dal heli neustale tahne doleva. To vyresim trimem na GT5.1? Dal mi prislo, ze heli nedokazala udrzet konstantni vysku. Bud pomalu klesala a kdyz o jediny krok pohnul kolektivem nahoru, tak to zaclo okamzite stoupat. Pohrat si s krivkou kolektivu? Poradi nekdo jak to doladit?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s odladěním
PříspěvekNapsal: sob 15.10.2016 12:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
U kolektivu nepoužívám zoubky (ráčnu), ale pouze třecí segment s hladkým chodem.

Zkus lépe popsat osazení heliny - pádlo, bezpádlo, serva, případně gyro, ....

Táhnutí vlevo pozoruješ při srovnaném rotorovém disku vodorovně? To by pak bylo v pořádku, aby stál vrtulník na místě, musí být nakloněn lehce vpravo - kompenzuje tak moment od vyrovnávací vrtulky.
Jinak platí, že základem je "srovnaná" helina mechanicky - kolmost pák, správná délka pák,... - něco málo určitě najdeš v sekci o helinách na tomto fóru, nebo v návodu od výrobce. Ze své zkušenosti vím, že mechanické nastavení je základ, a je jedno, zda se jedná o pádlo či bezpádlo.

Edit: Takže bezpádlo GT5.1 - u bezpádla bys neměl nikdy trimovat na vysílačce, protože rozsahy kanalů by měly být nastaveny na začátku, neutrální výchylky taky, středy serv a koncové body serv také, a při zapnutí napájení vždy na začátku si jednotka kalibruje výchozí polohu - ta by měla být vodorovná. Nevím, jak by se jednotka nakalibrovala s nenulovými trimy. Pokud by helina po nakalibrování někam utíkala, tak jsou jen dvě možnosti - špatná kalibrace rozsahů kanálů, nebo špatně nastavená mechanika.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s odladěním
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2016 9:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha
Tak druhy litani uz bylo podstatne lepsi. Citlivost kolektivu vyresilo lepsi nastaveni krivky. Skubani ocasu prestalo pri vyssim zisku gyra. A to tahnuti doleva je opravdu pri vodorovne poloze rotoru, ale prijde mi, ze kdyz heli prestala cukat ocasem, tak se tahnuti doleva zredukovalo cca na polovinu. Jinak zkontroloval jsem jeste tu mechaniku a vse je kolme a listy pri visu na miste drzej jednu stopu. Pri druhem letu uz byla heli pomerne dost stabilni (asi, muzu srovnat jen se simulatorem) a nebyl problem ji udrzet na plose 5x5 metru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s odladěním
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2016 15:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Tak to vítej mezi 6ch helinářama!!

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s odladěním
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2016 16:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Jaké křivky? Kolektiv vs. otáčky?
Doporučuji nastavit konstantní otáčky motoru, potom měníš jen úhel náběhu listu, a visení je snažší.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s odladěním
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2016 22:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha
Jo presne tak to mam. Na idle1 mam nastaveno 60% otacek a hybu jen kolektivem. Prijde mi ale, ze motor toci o dost vic. Mel jsem blbe nastavenou krivku kolektivu, protoze jsm to nechtel poustet moc "do zaporu"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s odladěním
PříspěvekNapsal: stř 19.10.2016 11:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha
Tak včera jsem byl lítat a ocas mi zase zběsile kmital... po chvíli to přestalo, ale uplně v klidu to nebylo. Myslíte, že by to mohlo vyřešit lepší servo pro ocas? Mám tam to, co thunder tiger dává do arf setu a asi to nebude žádná extra kvalita. Nebo třeba vyměnit listy vrtulky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s odladěním
PříspěvekNapsal: stř 19.10.2016 17:32 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Oslov přímo nějakého vrtulníkáře poblíž Tvého bydliště (Praha ?).
Takhle písemně na dálku Ti to asi nikdo neseřídí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s odladěním
PříspěvekNapsal: stř 19.10.2016 17:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Presne jak pise Pavel. Nez zacnes kupovat jine veci, nech to nekoho zkouknout. V Praze je helinaru dost a dost. Problem mozna bude s tim GT5 bezpadlem. Nikdo ho moc nelita a netusim kdo by mu rozumel natolik aby ho umel nastavit bez nejakeho laborovani.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s odladěním
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2016 19:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Největší problém bych řekl bude v tom, že GT5 bylo několik verzí sw. Já tu svoji kupoval když to byla novinka v roce 2011 ...... asi tak někdy ....... a vím že jednotky, které se začali až za rok oběvovat v kitech s MT, měli úplně jiné ikonky a názvy parametrů a souborů a vůbec jse jmenovali jinak a měli úplně jiný význam při fizickém zásahu do parametru. A pokud to ladění je třeba jen z poloviny obtížné jako byla ona první verze :lol: ( ladil se tam defacto syrový PID ) tak se na to vykašli :lol: a kup z bazaru létaný miniVbar. Ne myslím to oprvdu vážně. Létá to hned po projití základního nastavení a letový projev to má naprosto perfektní.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s odladěním
PříspěvekNapsal: pon 24.10.2016 7:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.10.2012
Příspěvky: 159
Bydliště: Zlín
Nabizel jsem se. Kolega prestal reagovat na mail. Asi se mu nepozdaval muj pristup. Nabidka vsak stale plati....

_________________
Goblin 700 3Digi, Goblin 380 3Digi, NeXt RC
Futaba T14SG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s odladěním
PříspěvekNapsal: pon 24.10.2016 12:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha
BORN_TO_GRILL píše:
Nabizel jsem se. Kolega prestal reagovat na mail. Asi se mu nepozdaval muj pristup. Nabidka vsak stale plati....


Cau, ja si rikal, ze ses na me vybod. Tvuj mail jsem ted nasel ve spamu, sorry :-/ Jinak uz litam, resp. zatim visim. Ale jestli nekdy pundes litat, tak napis. Urcite bych se rad podival.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz