Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2016 11:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2009
Příspěvky: 59
Bydliště: Brno, Kroměříž
Zdravím všechny,

rád bych se Vás zeptal na pár rád ohledně (opětovného) začátku s heli - tentokrát snad pořádně. Před asi 5 lety jsem si nějakou dobu "hrál" s micro vrtulníčkem Blade mSR. Nakonec jsem s tím z časových důvodů (škola, práce) seknul. Po čase jsem dokonce mSR prodal, ať se na něj nepráší.

Co chci? Rád bych šel do kombinace vysílačka + sim (trénování přes zimu) a následně nákup nějakého základního (typově T-REX 450) vrtulníku. V mezičase bych si opět rád pořídil nějakou "srandu" na hraní se kterou si budu moci poletovat (a padat!) za pár drobných.

První otázka. Vysílačka + sim. Před 5 lety jsem měl vybranou DX6i - je to stále dobrá volba? Není zastaralá? 6CH mi (prozatím) určitě bude stačit. Výhodné mi to přišlo předně v možnosti koupit zároveň s Phoenixem za cca 230 dolarů (amazon).

Napadá Vás jiná kombinace? Phoenix jsem našel za cca 3 000 kč (2700 v akci starší verze 5). Dá se za 3-4 tisíce koupit lepší vysílačka?

Otázka druhá. Jaký mikrovrtulník? Původní idea byla jednoduchý 4CH podobný blade mSR. Pak mě zaujali i malé 6CH, ale zde předpokládám, že už by to bylo cenově výrazně jinde.

Má smysl si připlácet znovu za mSR (cca 3300) nebo koupit za litr V911? Je tam zásadní rozdíl? Co díly? u mSR mi díly příšly dost drahé (v česku). Na V911 jsem našel díly opravdu téměr zadarmo.

Co jít místo mSR rovnou do V922? Chová se to obdobně jako velký 6CH nebo je to ztráta času?

Vím, že je to časté téma a postupně se prokousávám fórem, ale pokud mi někdo nabídne zkratku, budu rád :)

Díky,
Malag


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2016 15:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Pokud už chceš jít do nějaké 6ti kanálové heli(t-rex 450)asi bych ty ostatní stroje co píšeš ůplně vynechal.Je to akorát rozmělňování času,financí a učení se nových věcí do více směrů.Nejpravděpodobnější konec toho je,že rozbiješ jeden,pak druhý a jdeš od toho.

Dx6i.Jestli se ještě prodává,začátečníkovi stačí na mnoho let.Možná zastaralá ale použitelná.Lepší rádio bych řešil až v době kdy budeš už sám ze svých zkušeností vědět co od něj chceš a pochopíš že cena je až druhotná věc.Měl bych Dx6i možná dodnes jako hlavní radio,nebýt drobné závady zrovna v době kdy jsem začínal s větší heli.Pokud už ale víš že půjdeš dál,do větších heli a dalších modelů,tak je lepší investovat do pořádné soupravy hned.Změna vysilače po delší době,kdy už si "zabydlený" v pěti-šesti modelech,může být dost drahá.
Phoenix je kvalitní simulátor ale dnes jsou i jiné možnosti.Třeba srovnatelný HELI-X6(zdarma).

Jinak si samozřejmě kup co chceš.Tohle jen ta zkratka která mě napadla po přečtení.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2016 15:58 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
souhlas.
Neutrácej prachy za ptákoviny a kup si Taranise a T-rexe.
Napřed se ale nauč lítat na Heli-X6 demo stačí.
O soupravách je tady toho spousta a o helinách taky.
Do zimy stejně nezalítáš, tak se uč na simu a o nákupech se můžeš rozhodnout později.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2016 17:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
poslal sem ti SZ tak mrkni a dej vedet.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2016 18:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
z mojí osobní zkušenosti ti poradím koupit rovnou 450 helinu+ cvičný kříž.Dají se sehnat za dobré ceny na modelbazaru apod.
mělo by to mít pohon na 3S,což je nejekonomičtější na začátek.3S lipolky koupíš všude,z HK za babku,a dá se se to rychle nabít,stejně tak 325mm listy.Svýho času jsem měl snad 7 baterek,a simulátor jsem ani nezapínal.To ale neznamená že sim není potřeba,hodně pomůže.Heli X taky doporučuji.
Hlavně ale s 450tkou se dá lítat(učit se viset) venku skoro za každého počasí,když tedy nefouká zrovna uragán.Hlavně je duležitý si koupit model,na který jsou dostupné nahradní díly v Čr.Dost člověka otráví,když po 2 týdnech úspěšnýho učení přijde pád a pak čeká na díly třeba 3 týdny a vic.

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2016 21:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2009
Příspěvky: 59
Bydliště: Brno, Kroměříž
Ok, takže na simulátoru lze ušetřit, super.

Ohledně vysílačky DX6i - jak je to s podporou novějších standardů? Někde jsem četl, že je nekompatibilní např. s WL Toys. Nebude pak potenciální problém v budoucnu? Ten zmíněný Taranis zvládne všechno? Přemýšlím, zda pro mě má aktuálně smysl rádio za 6 000 kč.

Krok s mikro vrtulníkem jsem záměrně nechtěl přeskočit. Předpokládám, že se s tím zabavím na nějakou dobu a až mi to přestane stačit, tak půjdu dál. Za pár korun si s tím vyhraju a i v budoucnu by se tím daly zkrátit volné zimní večery. U té 450 se obávám, aby mi nějakou dobu neležela ve skříni, jelikož z toho budu mít docela respekt.

Půjde ten Taranis použít např. s V922 či XK K120? Následně pokud bych se s tím naučil, bude mi to k užitku u velkého modelu?

Díky,
Malag


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2016 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Malagar, Taranis do začátku rozhodně nebrat, ti co ti to dopručují řekli A a zapomněli na B... Budeš se místo létání v tom rádiu neustále šťourat. Přečti si vlákno na toto téma, stále dokola se tam řeší kraviny. Ty jako "začátečník" potřebuješ létat, létat a létat, ne donekonečna řešit vysílač... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 0:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
DX6i už není, místo ní je DX6e s novým firmware Airware - tj. totéž jako u vyšších vysílačů, krom toho nemá audio výstup. Tréninkový kříž je totální pravěk, Blade 230S už nic takovýho nepotřebuje, protože má stabilizaci v přijímači se 3 letovými režimy - začátečník, pokročilý a 3D + k tomu SAFE systém - srovnání do horizontálu, když nevím, co dělat. POkud chceš jen létat, můžeš koupit 230 RTF s rádiem DXe, které jde pak použít na sim Phoenix, kde je smozřejmě 230 a hafo jiných vrtulníků. Blade je samozřejmě dražší, ale ve výsledku ušetříš, protože když neděláš kraviny, nejde to rozbít.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 4:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Ahoj, kdyby si měl zájem, tak tady máš vše co potřebuješ jako začátečník, ale i pokročilý, funkční bez kompromisů. Stabilizace je s plnou záchranou, takže pokud se ji naučíš za letu zapnout, tak vrtulník nerozbiješ. Logo patří k těm lepším vrtulníkům. Cena se ti může zdát pro začátek vyšší, ale věř, že se k ní časem dopracuješ a určitě mnohonásobně překročíš. Výhoda takto velkého vrtulníku je že lítá na jednu baterku.
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Logo-550-SX-nabijeci-kufr-vysilac/728402/

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 5:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Vysielačka - neviem, aká DX6 sa predáva dnes, ale keď som ju mal pár rokov dozadu, tak bola bez telemetrie, to by som dneska nebral. Z toho, čo mi prešlo rukami buď Taranisa ( mám, lietam, spokojnosť ), z toho, čo neprešlo ( len občas pozrem do vlákna ) FlySky i10 ( lacné, má telemetriu, spoľahlivosť neviem posúdiť ). Jasné, že sa dá lietať aj bez telemetrie, ale je to veľmi užitočná pomôcka a dnes už nie drahá. Dosť dôležité je pozerať aj na cenu prijímačov, kupovať značkovú vysielačku a k tomu čínske prijímače nie je moja šálka kávy...
Heli - čosi s lacnými náhradnými dielmi, Tarot 450 je dobrá voľba z toho, čo som mal. Veľká heli je síce stabilnejšia, ale s prvou heli budeš padať a rana s veľkou heli dosť bolí peňaženku.
Simulátor - určite, Phoenix je dobre investovaných 100E, ak je niečo zadara aspoň to.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 6:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Vsechny nova radia od Spektra maji hlasovou telemetrii,takze i DX6,radio je na trhu cca rok a neco.


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 7:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
DX6e není DX6. DX6e je zcela nové entry level rádio v pouzdře od DXe. Radit začátečníkovi Taranis s Open Tx by mělo být trestné :-D, ten je rád, že to odlepí ze země, natož aby si do toho tu helinu napípal. Musíte se na to koukat očima člověka, co o tom nic neví.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 8:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 160
Bydliště: Nové Město na Mor.
Naprosty souhlas... Sam sem dva roky pouzival DX6i a prvni nastaveni padlove heli do tohoto radia mi taky dalo dost zabrat...Nic sem neznal, nikdo v okoli kdo by poradil, tak sem hledal informace jen na internetu. Ted sem poridil Taranise a super radio, jsem maximalne spokojeny, ale dostat ho jako zacatecnik, tak sem byl asi v haji. Nerikam, ze to nejde, ale byl by to mnohem vetsi boj. Trvalo me asi dva vecery,nez sem pochopil jak vlastne OpenTX v taranisovi funguje. Ale chce to mit uz neco malo informaci. Takovy vetron Sky Surfer sem mel nastaveny za 10min. No a ted me jeste ceka padlova heli, ale verim,ze i to pujde.


Naposledy upravil xGrany dne čtv 29.09.2016 8:06, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 8:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
czpredseda píše:
DX6e není DX6. DX6e je zcela nové entry level rádio v pouzdře od DXe. Radit začátečníkovi Taranis s Open Tx by mělo být trestné :-D, ten je rád, že to odlepí ze země, natož aby si do toho tu helinu napípal. Musíte se na to koukat očima člověka, co o tom nic neví.


O Spektrum radií se nehádám :) Obě jsou to nová radia, jak DX6 tak DX6e.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 8:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
czpredseda píše:
Radit začátečníkovi Taranis s Open Tx by mělo být trestné :-D.


Naprostý souhlas, a k tomu ještě ty bláboly v jiných vláknech o kompatibilitě s příjímači jiných značek. :lol: Některé rady jsou zkrátka k nezaplacení... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz