Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s vrtulníkem.
Odeslat odpověď

oprava blade mcp x poraďte

stř 04.05.2016 17:52

Zdravím, dostal se mi pod ruku rozbitý bkade mcp x a potřebovalbych poradit, jaký sklon by měly mít hlavní rotorové listy v klidu rotoru. Jestli vodorovně nebo trochu náběh aby jako táhly nahoru popřípaďe jaký asi úhel. A ještě po přidání plynu se začne nnejdřívtočit ocasní vrtulka a než se roztočí hlavní tak se vrtulník roztočí dokola, to by se asi měli točit obě naráz né. Dá se to něčím seřídit . Dík za rady.

Re: oprava blade mcp x poraďte

stř 04.05.2016 19:36

Já tam dával nulový střih listů a zbytek doladil podle toho jak to lítalo v invertu. Start klasicky na normal a ve vzduchu přepnout na idle. Ale jde to i rovnou na idle.

Re: oprava blade mcp x poraďte

stř 04.05.2016 21:43

Mám vysílačku DX4e a tam je jen přepínač na menší výchylky a pak aux/act. Pokud nastavíme listy vodorovně nebo jen nepatrně do záběru tak se ani při plném plynu neodlepí od země ax když úhel zvýším tak se má snahu zvednout ale pořád se překlápí na nějakoustranu a vůbec se nechce jen kolmo klidně zvednout.

Re: oprava blade mcp x poraďte

stř 04.05.2016 21:51

Možná drzá otázka, ale umíš létat s vrtulníkem? Klidně kolmo při mírném přidávání plynu se zvedat sám nebude nikdy.

Re: oprava blade mcp x poraďte

stř 04.05.2016 21:59

Klidně a kolmo se nezvedne, to musíš vypáčkovat, není to koaxiál. Nicméně podle toho co píšeš tak máš špatně nastavený vysílač. A nejsem si ani zcela jistý zda a nakolik tušíš jak funguje šestikanálová heli. V zásadě jsou tam určitě dva režimy. Vysílač nastav dle návodu co se dodává k mcpx dle nastavení pro příslušný vysílač. Dej HOLD a při střední pozici kniplu kolektivu nastav nulový střih listů pomocí délky táhel od serv. Pochopitelně v idle, ne v normal.

Re: oprava blade mcp x poraďte

čtv 05.05.2016 22:00

S vrtulníkem jsem nikdy nelétal takže to neumím ale je mi divné, že když mám nastavené listy rovně tak ani při plném plynu se to nechce zvednout a nevím čím by se to dalo udělat. Mám mód 2 takže pravý knypl do stran naklání do boku a nahoru dolů naklání dopředu a dozadu. Levý plyn a do stran to nedělá nic. Podle mě by to mělo ubírat a přidávat otáčky na ocase aby se dalo otáčet kolem osy. Ale kolmo nahoru se ovládá jen plynem né.vysílačka je dx4 e. A ještě když dám plný plyn tak to moc nechce reagovat na ten pravý knypl ale při nulovém plynu to reaguje dobře.

Re: oprava blade mcp x poraďte

pát 06.05.2016 21:47

No právě že ne. Na tom kniplu "plynu" jak tomu říkáš jsou v podstatě dva kanály. Takže pokud to chceš rozletět udělej co jsem psal a někde si přečti jak funguje šestikanálová heli. Víc nemá smysl tady psát.

Re: oprava blade mcp x poraďte

sob 07.05.2016 9:15

Strana 7 a 9 návodu, případně je tam ke stažení i samostatně návod pro Bind s dx4 http://www.bladehelis.com/Products/Supp ... ID=BLH3680

Re: oprava blade mcp x poraďte

sob 07.05.2016 9:29

http://www.rc-auta.eu/uzitecne-odkazy/8 ... ak-se-ridi
Odeslat odpověď