Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Chování pádlo/bezpádlo Align500,600
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 15:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ahoj,
asi se to tu už 100x řešilo, ale ve vztahu k jiným helinám a teď to ani nedokážu najít. Proto extra téma. Mám Aligna 500ESP a 600ESP (oba pádlovky). Tu 500 jsem začal létat až letos, mám asi 30 startů a všiml jsem si, že se mi s ní létá mnohem lépe a přesněji, než s 600. Ta 6stovka je dobře vidět a je to autobus, takže obraty na místě se s tím trénují samy, ale při rychlém letu v zatáčkách mi neustále ustřeluje výška, vyletím vždycky o několik metrů výše. Je to fakt práce to ukormidlovat. S 500ESP je to v pohodě.

Letos bych rád zkusil jednu heli přestavět do bezpádla, abych to zkusil, protože neustále čtu, jak je to skvělé a že to eliminuje i tyhle nepřesnosti v řízení. Pomůžu si tím ale?
Co byste předělali vy? 500, nebo 600? Myslíte si, že u té větší heli se více projevuje vliv pádel, takže je složitější zaletět s ní rychlou a utaženou zatáčku přesně, nebo mám prostě jenom levé ruce a musím ještě tak rok trénovat, protože ani bezpádlo to nevyřeší? :lol:

Nejcennější by byly zkušenosti těch, co konkrétně tyhle ESPčka přestavěli a jak se změnil jejich letový projev?

Díky,P.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 20:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
přestavěl jsem HK 600 na bezpádlo, ale nelítal jsem s tím s pádlama.
Tvůj problém nemám, ale jenom takovej " blbej" nápad - nemůže to dělat gyro ?
zkusil bych je prohodit. Pokud je to gyrem, bezpádlo to vyřeší.
Ono to vyřeší i eventuelní špatnou geometrii nastavení padel, takže bych nepředělával 500tistovku , když chodí správně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 20:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
V prosinci 2015 jsem měl možnost velmi levného pořízení téhle hračky Esky 150 4CH FP Flybarless Mini
(... 4 Channels (FP?FixedPitch) flybarless helicopter. It is a tailor made model for beginners. The single rotor...)
Za ty prachy jsem hlavně chtěl jsem hračkoidní 2.4 GHz soupravu. A když už l tomu byla helina návdavkem
chtěl jsem si ji zkusit bez padla, ale taky s s (pevným) padlem. Padlo jako ND šlo upevit nad rotorovou hlavu.
(... With 2 typical rotor type for flight (the latest flybarless and balance bar practice mode).
You can pick the mode you like according to your skill level! Just simply add the balance bar
included in the pack then you can start practice flying!...)
Možnost super levného nákupu zmizela než jsem se rozkýval. Šel jsem od toho, a zůstal u hraček co už byly.
- Diskuze co se kolem dotazu spustila je tady RC vrtulník ESKY150 4CH 2.4GHz ( 30090 )
Protože jsem to v dotazu výslovně neuvedl, nevím zda byl v potaz brán 1)hl.rotor průměr 170mm 2)FixedPitch
- Ty tvoje jsou větší.
- Rozšíření vědodostí k FixedPitch jsem učinil až na
Collective Pitch vs Fixed Pitch
Fixed Pitch and Collective Pitch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 21:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
guchar : t-rex 500 a 600 rozhodně není 4CH, ani fixed pitch :wink:
dudaj : no, gyro na 600 chodí luxusně, spíš mám pocit, jestli to nedělá rozdílná rychlost rotace. To 6kilo má mnohem účinnější ocas a rychlejší piruetu, než 5stovka. Tak je potom možné, že si tím mrvím návyky, že do toho moc hrabu ocasem. Chtělo by to sladit, ať to chodí +- stejně, v tomto případě vyřešit dost malou účinnost ocasu na 5stovce, nebo na zkoušku omezit výchylky na 6stovce, jestli se to nezlepší. Vyzkouším to, jak bude lepší počasí.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 23:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Nez vrtulkou, tak bych se u te 600 zabyval otackami a uhly kolektivu. Je mozne ze ji mas moc ostrou a proto se ti nedari dobre korigovat kolektiv v zatacce. Pokud se ti jakoby v zatacce zlomi a vystreli sama nahoru (jakoby jsi sam utahl vyskovku), tak muze mit vzadu teziste nebo prilis lehka padla v pomeru k vaze listu.
A ano, hodne tehle veci co se u padla musi vic dohanet rukama nebo slozitym mechanickym prenastavovanim, bezpadlo resi. Navic mas velmi dobrou moznost si chovani cele heli perfektne prizpusobit tomu co ti vyhovuje. Bezpadlo neni krok zpatky. U zadne heliny.
Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz