Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s vrtulníkem.
Odeslat odpověď

Re: Lítal jsem s koptérou,potřebuji k heli kříž?

úte 22.12.2015 21:10

Arcicorsa píše:Co to je?? Moje vrtulníky doleva neodbíhají :mrgreen: , nebo že bych to neregistroval?


Ono jaksi jednorotor má vrtulku, která eliminuje kroutivý moment hlavního rotoru tím, že fouká na bok. Tím pádem posunuje celou mašinu na opačný bok. Což je eliminováno tím, že vrtulník visí nakloněný aby se nikam neodsunul...

Re: Lítal jsem s koptérou,potřebuji k heli kříž?

úte 22.12.2015 21:20

Tak nakloněná je o tom žádná ale že by odbíhal?? Jako fakt nevím že bych něco takového kompenzoval.. I když je heli nakloněná tak stojí na místě, nebo to možná kompenzuju a ani o tom nevím :wink: ..

Re: Lítal jsem s koptérou,potřebuji k heli kříž?

úte 22.12.2015 21:23

Arcicorsa píše:....le že by odbíhal?? ..
... to možná kompenzuju a ani o tom nevím :wink: ..

Lítals někdy s pádlama?

Re: Lítal jsem s koptérou,potřebuji k heli kříž?

úte 22.12.2015 21:30

Létal, ale to už je nějaký ten rok (upřímně už si to moc nepamatuji), takže by to FBL eliminovalo?

Re: Lítal jsem s koptérou,potřebuji k heli kříž?

úte 22.12.2015 21:35

Ale ne, neeliminuje. Je to to co kompenzuješ náklonem proti vrtulce. "Odbíhat" :D bude, když nebude nakloněná. Pádla nebo FBL na to nemají nejmenší vliv. Viz zdzd.
Naposledy upravil baui dne úte 22.12.2015 21:41, celkově upraveno 1

Re: Lítal jsem s koptérou,potřebuji k heli kříž?

úte 22.12.2015 21:41

baui píše:Ale ne, neeliminuje. Je to to co kompenzuješ náklonem proti vrtulce. Pádla nebo FBL na to nemají nejmenší vliv. Viz zdzd.


Podrobněji zde:
http://zd.wwwcity.cz/zd/Files/TeorieHELIcm01-02.pdf

A je tam toho více:
http://zd.wwwcity.cz/zd/TeorieLetuHeli.htm

Re: Lítal jsem s koptérou,potřebuji k heli kříž?

úte 22.12.2015 21:51

No tak teď jste mě teda zblbly :lol: .. TO Zdzd: jasné to jsem všechno kdysi četl. Takže já tu heli do toho bočního náklonu dostávám manuálně a ani si to neuvědomuji.. Se na to budu muset zaměřit až půjdu létat :) ..

Re: Lítal jsem s koptérou,potřebuji k heli kříž?

úte 22.12.2015 21:55

To víš, že jo. Je to jenom věc rovnováhy. Ty reaguješ na chování (polohu) vrtulníku a držíš ho na místě. Že je nakloněný, si ani nemusíš všimnout. Když jedeš na kole, tak taky nesleduješ kolmost kola k silnici.

Re: Lítal jsem s koptérou,potřebuji k heli kříž?

úte 22.12.2015 22:49

Arcicorsa píše:No tak teď jste mě teda zblbly :lol: .. TO Zdzd: jasné to jsem všechno kdysi četl. Takže já tu heli do toho bočního náklonu dostávám manuálně a ani si to neuvědomuji.. Se na to budu muset zaměřit až půjdu létat :) ..


To je právě ono. Naučíš se to a už to ani nevnímáš. Taky jedna z věcí se kterými se hračkovrtulníkář nikdy nesetká.

Re: Lítal jsem s koptérou,potřebuji k heli kříž?

stř 23.12.2015 16:05

Všechny naše modely vrtulníků jsou hračky. Slouží na hraní. K ničemu jinému vhodné nejsou. Jenom jsou trochu dražší než ty z Tesca. A pokud má ten " hračkovrtulníkář" hračku vrtulníku s jedním rotorem , tak se s tím náklonem setká úplně stejně jako každý jiný.

Re: Lítal jsem s koptérou,potřebuji k heli kříž?

stř 23.12.2015 23:16

Ak si lietal v pohode v akro mode s kopterou, tak to daj do vzduchu a lietaj, ten základ isto upáčkuješ.

Re: Lítal jsem s koptérou,potřebuji k heli kříž?

ned 27.12.2015 13:25

díky :)...
Odeslat odpověď