Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 17:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2010
Příspěvky: 78
Někde mám ve skříni Colibri Pro V4.5 kdyžtak se ozvy :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 17:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tak pokud mermomocí chce tip na něco trochu funkčního, tak bych nahodil ten Colibri, nebo Blade MSR, nebo mSP 190 (a jeho kopie HK 190). Na tom mSP jsem začínal http://www.youtube.com/watch?v=v8kUs88- ... _zMCwGDXZg


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 18:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2694
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Všem moc děkuji za rady. Však já to beru spíše jako hračku na naučení. Nechci létat 3D akrobacii, jen ty základy. No, ten můj co jsem dával odkaz stál necelých 1000,- kč v tescu v ostravě. Měli tam i větší kousky, ale třeba 3500,- kč za ty sračky se mi dávat nechtělo. navíc když jsem viděl, že i ty velké mají 2 rotory nad sebou a zadní vrtulku nahoru, né do boku. Chlápek mi to v tescu ukázal že to létá, ale bylo to taky jen takové poskakování. Něco jsem polétal. na základní naučení to stačilo, ale pak mi to spadlo z větší výšky a něco se tam pochroumalo. Začalo to hrozně houpat. Vyměnil jsem ty hlavní hřídelky, trošičku se to zlepšilo, ale houpe to pořád, jak už jsem psal.
Pak jsem to vyděl v PV Model v ostravě, v modelářském obchodě za polovic. Chlápek mi říkal, že to nemá cenu vůbec kupovat. Má to infra ovládání, které není spolehlivé apod. Ukazoval tam nějakému chlápkovi nějaký typ Blade, myslím, žlutý s černými pruhy. Ten mi doporučoval, že už to je na slušné úrovni. V té době stál asi 1990,- kč. Nevím přesně, ale byl to asi tenhle: http://pvmodel.cz/product.php?id_product=1892 nebo tento: http://pvmodel.cz/product.php?id_product=1893
I když mě se zdají stejné.
Jé, a teď jsem si všimnul při hledání, že tady mají i ty vrtulníčky, které sem dával jyrry. :D
http://pvmodel.cz/product.php?id_product=1133
To je pěkná cena
A ještě bych se chtěl prosím zeptat. Je lepší vrtulníček s klasickým pádlem, nebo bezpádlový elektronicky stabilizovaný? Asi pádlo, že?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 18:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
varok píše:

Ale za tuhle cenu k tomu nemáš ten pěkný kufřík :-) a hlavně externí nabíječku (na 2 baterky); nabíjí se z vysílače jen 1 baterka v jednu chvíli a brzy se tím vycucají ty vysílačové baterky.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 18:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2694
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Aha, tak to je škoda. Díval jsem se na aukru a mají tak jen skoro samé dvourotory a to nechci. Mají tam za slušnou cenu F45, ale to mi tady psal v SZ někdo, že to nejsou dobré heliny. Někdo mi tu něco nabízel, zkusím se ho zeptat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 19:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.6.2013
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha
Obrázky: 10
Mohu také doporučit legendu mezi malými 4kanály:
V911 od WL Toys
- splňuje celou řadu náročných, často protichůdných požadavků :)
o V911 je zde na rcmanii dost napsáno.
V ČR k dostání třeba na Aukru, jinak DX, Banggood...

V poměru výkon/cena a na venkovní létání asi vítězí mikro kvadrokoptéry, ale V911 vypadá lépe (jako vrtulník) a na doma je to nejzábavnější poletucha co jsem měl.

Zdzd má pravdu, že to není "pravý vrtulník" - no a co? Mnohým z nás stačí takovýto relax, nemusíme si hrát smrtelně vážně ;)

_________________
malej vrtulníček, malý dr... kvadrokoptérka, Phoenix RC sim


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 20:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.1.2014
Příspěvky: 39
Bydliště: Uherské Hradiště
Nazdar
Na to, co požaduješ bude COLIBRI PRO V4,5 dobrá volba. Je to vrtulníček, který je hodně odolný při pádech, dá se s ním létat doma, v tělocvičně a za totálního bezvětří i venku. Vyblbneš se, pobavíš a pokud tě to chytne půjdeš prostě dál k něčemu dalšímu. Mám ho necelé 3 roky, první rok téměř každej den 3-5x ve vzduchu a ta potvůrka pořád funguje. I při velmi nešťasnejch pádech výměna pouze rotorové hlavy (cca 90kč) a ocasní trubička s motorkem (cca 120kč). Nalétáno přes 1000 baterek.
Nevím jak je to teď s náhr. díly, protože jsem při posledním dokupování dílů dostal info, že výroba zkončila, ale pasují na to i díly z mikrovrtulníčku Solo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 21:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Rolu píše:
... Nevím jak je to teď s náhr. díly, protože jsem při posledním dokupování dílů dostal info, že výroba zkončila, ale pasují na to i díly z mikrovrtulníčku Solo.

Hodně se toho najde na ebay, teď jsem objednával desku elektroniky na www.myrcmart.com

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 21:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Prerabat dvojrotor na jednorotor je nezmysel.
Ak chces nieco male do bytu, mozem odporucit toto:
http://www.banggood.com/WLtoys-V911-V2- ... lang=en-GB
Mal som par rokov dozadu, lietalo to slusne. Najdes tu k tomu dost vlaken...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 23:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
petrfm píše:
Ja myslim, ze to vrtulnik je, jenom to neni 3D vrtulnik :wink: Mimochodem, colibri je zrejme hracka pro deti - pro male kluky. A T-Rex je hracka pro velke kluky. Vice bych to neprozival :lol: Vzdycky se mi libi, kdyz ma nekdo "vrtulnik", je jedno, jestli je to prcek, nebo 90tka, ale k tomu ma ego, jako by pilotoval velkou helinu.

Asi malo kdo si je ochoten pripustit, ze ac se jedna o jakkoliv drahy, nebo kvalitni model, je to vlastne jenom hracka a my vsichni si s tim vlastne jenom hrajeme, jako velci kluci :wink: Proto mi to prirovnani k hracce neprijde uplne vystizne.


Nepochopil jsi. U letadel je každému jasné, že větroň lelétá jako cvičný motorák, ten zase nelétá jako akrobat, ten zase nelétá jako jet, který nelétá jako maketa. A každý tomu říká větroň či akrobat a tak dále.

U helin si ale každý myslí, že když to má rotor, je to vrtulník a basta. To není pravda.V chování a pilotáži je mezi nimi větší rozdíl než mezi tím větroněm a jetem.

To, co si on vybral, je hračka do místnosti pro děti, která nelétá a nepilotuje se jako vrtulník. Vrtulník na ven je hračka pro velké kluky, potažmo sportovní nářadí. A to létá a pilotuje se naprosto jinak jako ta hračka pro děti.

Jsou to naprosto odlišné věci, koncepčně, konstrukčně i pilotně. Neexistuje mezi nimi vůbec žádná spojitost. A proto je nutné si to nejprve ujasnit a rozhodnout se, co vlastně chci dělat. Ani jedno není špatně ani dobře. Jde o to, co chci. A pokud to nevím, pořídím jedno a čekám to druhé. A to je pak problém...

http://vitocz.net/heli/popisy/vyber_heli.htm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 23:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
zdzd píše:
.... Neexistuje mezi nimi vůbec žádná spojitost. ...

To budeš mít těžké přesvědčit všechny obchodníky aby změnili popis u všech těch hraček co prodávají.
A taky budeš muset vymyslet nové názvosloví pro ty neskutečný zrůdy co nejsou vrtulníky a co se od nich tak horlivě distancuješ.
:mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 23:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
jyrry píše:
To budeš mít těžké přesvědčit všechny obchodníky aby změnili popis u všech těch hraček co prodávají.
A taky budeš muset vymyslet nové názvosloví pro ty neskutečný zrůdy co nejsou vrtulníky a co se od nich tak horlivě distancuješ.
:mrgreen:


Já se od těch zrůd nedistancuji. Jen je nechci. Ovšem když je někdo chce, má je mít.

Ale měly by se nazývat správnými názvy a mít odpovídající popisy. V tom máš pravdu a plně s tím souhlasím. Bordel do toho zatáhli až obchodníci, kteří se snaží dětské hračky vydávat za plnohodnotné sportovní vybavení. U plastových dětských lyžiček si nikdo nedovolí bulíkovat, že jsou to plnohodnotné sjezdovky. U hračky s rotorem bez uzardění tvrdí, že je to plnohodnotný 3D speciál, který bez problémů uřídí malé dítě. Hrozné kydy. To by mělo být trestné coby klamání spotřebitele.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 23:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
zdzd píše:
... když je někdo chce, má je mít...

Tak mu to nezošklivuj.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.12.2014 0:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
jyrry píše:
Tak mu to nezošklivuj.


Copak někomu něco ošklivím? Jen se ujišťuji, jestli kupuje opravdu to, co chce...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.12.2014 8:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Má to nosný a vyrovnávací rotor? Má. Má to trysky nebo antigrav? Nemá. Prostě zvenku je to vrtulník. Za něj to prohlásí asi tak 99,9% lidí kteří to uvidí. Ten jeden z tisíce jim to nevyvrátí.
:roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz