Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 28.10.2014 13:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ahoj,
nastavuju uhly, protoze se mi dusi motor pri plnem kolektivu na T-rexovi 450SEv2. Mel jsem tam hodne pres 10 st. (mam merku jen +-10). No a pri te prilezitosti premyslim, jestli nahodou nedelam neco spatne. Zvykl jsem si, letat Normal, Idle1 i Idle2 se stejnou krivkou kolektivu, jen menim otacky reglu. Cili vsude mam +- 12st.

Rikal jsem si, ze je to fajn, protoze mam ve vsech rezimech stejne citlivou paku, ale ted, kdyz jsem se rozlital a zacinam litat osmicky, mi zacina vadit, jak je priserne citlivy kolektiv kolem stredu a pri zataceni ocasu si do toho strasne hrabu (letam MODE2). tak mne napadlo, jestli neni prece jen lepsi, mit IDLE1 naladeny trochu "tupeji" pro bezne poletovani a +- 12st. si nechat na IDLE2 jen na akrobacku, ktera mi zatim jeste par let nehrozi :lol: (zvladam max. vis na zadech, vykrut a souvraty - kdysi jsem to letal, uz davno zapomnel, budu se ucit znova, aspon si ty chvilky vzruseni zase vychutnam :D )

Takze otazka je jednoducha : Jake doporucujete u tohohle prcka uhly pro jednotlive letove rezimy a zda ma smysl, nastavit si IDLE1 jinak, nez IDLE2 (jak). Normal nepouzivam, roztacim heli primo z HOLD do IDLE1 - pouzivam governor. Mam DX8, tam nejake zpozdeni mezi rezimy nastavit nejde, proto by se mi libilo, mit krivku IDLE1 i 2 kolem stredu zhruba stejne, aby pri prepnuti ve visu heli neposkocila, jenom pro IDLE1 si nastavit body 1 a 5 na treba -2 a +6 st. Co rikate, to by melo snizit citlivost kolektivu ve visu a kolem stredu? Poradte.

P.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 28.10.2014 13:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2010
Příspěvky: 673
Bydliště: Praha 10
Jestli chceš otupit střed na Idle1, tak prohni mírně křivku pitch pomocí bodu 2 a 4 tedy druhý a předposlední.

_________________
http://petsild.rajce.idnes.cz
T-Rex450Pro,MCPXBL,P-51,Pulse1600,F-16,L-39Vasafan 65,Xeno,BF-109
DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.10.2014 13:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Jo, tomu rozumim, jde mi spise o postrehy z praxe, jestli je lepsi si to otupit takhle, nebo mit dva ruzne rezimy. A jestli pak tenhle tupej stred mit i v IDLE2 a nebude to delat neplechu pri akrobacce.
Abych proste neziskal spatne navyky, kterych se pak budu tezko zbavovat. Stavim T500, takze budu preskakovat ze 450 na 500 a tak bych to rad mel hned ze startu u obou heli stejne, abych si "nekazil ruce".

P.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.10.2014 14:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2010
Příspěvky: 673
Bydliště: Praha 10
Je inviduální každý ti doporučí jinou křivku tuposti, když ji prohneš opravdu mírně k žádnému dramatu nedojde. Je ale pořád nutné počítat stím, že přepnutí na ostřejší Idle2 dojde ke stoupání dle rozdílnému úhlu náběhu lupenů na křivce pitch.

_________________
http://petsild.rajce.idnes.cz
T-Rex450Pro,MCPXBL,P-51,Pulse1600,F-16,L-39Vasafan 65,Xeno,BF-109
DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.10.2014 15:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Zadne pravidlo pro to neni. Nastav si to tak, aby se ti dobre letalo.
Jen s uhly -2+6 bych helinu nehazel moc na zada :wink: Takze si vymysli nejaky mechanismus jak tomu zamezit. Jinak se ti to drive ci pozdeji stane.
Vim, ze ty uhly byl jen nastrel. +6 je podle mne malo. Viset to bude priblizne pri +5 a pak by jsi uz nemel moc rezervu. Pro let pak staci mene.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.10.2014 16:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Nastavit na kolektivu jenom 6° je i docela nebezpečný. Jsou jistý letový režimy, kdy při pomlém letu obrátíš vrtulník po směru větru a v ten moment, pokud budeš někde při zemi - asi tak do dvou metrů nad zemí, se Ti vrtulník propadne jak šutr a není na světě síl, která by ho vyhrabala z maléru. Jediná možnost jak se do podobnejch situací nedosta je lítat rychlejš než vítr, přes a nebo proti větru.

Ale pouze 6° na kolektivu je blbost a smrdí to průserem, jak píše pkotatko.

Velmi dobře použitelné a lítatelné, je -5° / +11° to si nastav do všech letových režimů a zároveň tím příjmně otupíš i kolektiv tím, že rozlišení na dráhu kniplu trošku roztáhneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.10.2014 17:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Tak mam cca -8 a +9 a je to super. Soucasne jsem trochu roztahnul krivku kolem stredu a visi se s tim uplne jinak. Predtim to bylo silene jedovate. Navic, ten vysoky uhel mi spolehlive zadusil motor, takze mi uhnul i ocas. Ted je vsechno OK, tech 9st. staci i kdyz se heli vyrazne propadne, tak cca na 10cm ji to zastavi, coz na normalni letani snad staci.

Co bych nechtel,tak davat si do stredu paky jiny uhel, nez 0st. Kdyz vrtulnik roztacim, bouchnu paku do stredu a vim, ze se mi ani nezvedne, ani si nezlomi podvozek. Mam to tak ve vsech rezimech, clovek rad zapomene, zvyk je zelezna kosile a pruser je potom na svete. Stejne tak pri obratech na zada, apod. jsem zvykly, ze ve stredu paky jsem v nule. Kdybych mel rezimy, kde to mam jinak, asi bych s tim mel casem problem.

P.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz