Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak se rozhodnout?(začátečník)
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 18:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Tak jsem koupil trexe 450 pro bezpadlo z bazaru.Všiml jsem si, že při otáčení hl. rotoru cyklika jezdí dopředu dozadu(od čumáku k ocasu) je to normální nebo je ohnutá hřídel?
Dle dostupných informací by měla být nová.
Na ocasní vrtulce hází hřídel cca 3 desetiny.Je to v normě?


Přílohy:
IMG538.jpg
IMG538.jpg
[ 66.47 KiB | Zobrazeno 1471 krát ]

IMG532.jpg
IMG532.jpg
[ 96.1 KiB | Zobrazeno 1471 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se rozhodnout?(začátečník)
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Normální to není jsou křivé hřídele, poznáš to až to roztočíš, pokud budou vibrace je to jasné. Vyměnit.

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se rozhodnout?(začátečník)
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 19:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
:-( tak to asi vymění.Alespoň při té výměně pošteluju hlavní kolo co pohání ocasní rotor.Má velké čelní házení.
Jen se zeptám jaké používáte hlavní listy pro bezpádlo?Mohl by jste mi jako pro začátečníka doporučit poměr cena/výkon?Někteří zadní vrtulku nevyvažují, vy ano?

Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se rozhodnout?(začátečník)
PříspěvekNapsal: úte 01.07.2014 8:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
Tak to vobec nemusi byt kriva hlavna hriadel. Moze proste smajdat cyklika, mal som take dve.

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se rozhodnout?(začátečník)
PříspěvekNapsal: úte 01.07.2014 8:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Házivost hlavního hřídele je potřeba zkontrolovat přímo na něm (aspoň sundat hlavu a opticky nebo hodinkami). Mně taky na Mini Titanu chodí deska do stran a hřídel je rovný. Taky samo záleží na tom, kolik to chodí.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se rozhodnout?(začátečník)
PříspěvekNapsal: úte 01.07.2014 19:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
No zkoušel sem to hodinkami, ale nic nenaměřím (kolem 6 stovek) nemám to jak pořádně upnout aby se to ani nehlo.Zkoušel sem házivost hřídele zadní vrtulky(ta evidentně dle oka hází aspoň dvě desetiny, ale zase sem nic nenaměřil.Pokud odšroubuju brzdící talířek tak díro pro závit se mi zdá že trošičku šmajdá, ale ten závit nemusí být přesně ve strředu a hřídel jako taková se zdá rovná.

Ještě jsem se nato teď koukal a kolem hřídele na vrchní straně cykliky je opracovaná část(na fotce označeno šipkou) ta taky hází řekl bych stejně jako se pohybuje celá deska cykliky.Tedy asi je tou cyklikou, ne?

Zajímalo by mě jak moc vám háže ozubené kolo co žene zadní vrtulku?Já mám čelní házení snad 3mm, ale prej to je celkem běžná závada.?


Přílohy:
IMG540.jpg
IMG540.jpg
[ 79.51 KiB | Zobrazeno 1329 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se rozhodnout?(začátečník)
PříspěvekNapsal: úte 01.07.2014 20:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
haas píše:
No zkoušel sem to hodinkami, ale nic nenaměřím (kolem 6 stovek) nemám to jak pořádně upnout aby se to ani nehlo.Zkoušel sem házivost hřídele zadní vrtulky(ta evidentně dle oka hází aspoň dvě desetiny, ale zase sem nic nenaměřil.Pokud odšroubuju brzdící talířek tak díro pro závit se mi zdá že trošičku šmajdá, ale ten závit nemusí být přesně ve strředu a hřídel jako taková se zdá rovná.

Ještě jsem se nato teď koukal a kolem hřídele na vrchní straně cykliky je opracovaná část(na fotce označeno šipkou) ta taky hází řekl bych stejně jako se pohybuje celá deska cykliky.Tedy asi je tou cyklikou, ne?

Zajímalo by mě jak moc vám háže ozubené kolo co žene zadní vrtulku?Já mám čelní házení snad 3mm, ale prej to je celkem běžná závada.?


Ohnutá hřídel se pozná tak, že se vymontuje a poválí po něčem rovném a tvrdém. Třeba zrcátku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se rozhodnout?(začátečník)
PříspěvekNapsal: úte 01.07.2014 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Vše co popisuješ je u t-rex 450 celkem běžné a většinou to nemá vliv na letové vlastnosti.Nevím čemu říkáš čelní házení ale asi to bude klasika-kolo z pohledu z boku hází nahoru a dolu.Pokud nikde nedrhne,nemusíš to řešit.Vlnění cykliky to samý.Hlava a brzdící kotouček může vypadat že hází,nebo dokonce i může házet ale když jde seřídit stopa listů taky to nemusí ničemu vadit.Asi chceš mít dokonale seřízený stroj než s tím půjdeš do vzduchu,to je dobře.Může se ale stát že nakoupíš nové díly a nic se nezmění.Chtělo by to prolítnout,zaviset nebo pro začátek opatrně roztočit bez listů(jestli je jinak vše OK) a pak řešit případné nedostatky.Tyhle věci začínají být problémové až při zástavbě do makety.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se rozhodnout?(začátečník)
PříspěvekNapsal: sob 05.07.2014 17:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Tak hlavní hřídel jsem nechal tak jak je.Uvidí se při prvním letu.Jen jsem vyměnil hřídelku vrtulky(házela) komplet smykátko.Zalepil jsem závity kde jde kov na kov loctitem 243 (modrým středněpevnostním).Chci se zeptat kolik ho tam dáváte?Já dal jen na poslední cca 3 závity a jen opravdu malinko až se bojím že to je málo.

Jinak sem si nějak neuvědomil, že stále nemám přijímač.Nejdříve jsem usilovně sháněl Frsky trf 8ch 2.4 ghz jenže tu bych senhnal tak za měsíc.Teď se rozhoduju mezi origo futabou http://www.modelarina.cz/rc-prijimac-fu ... 35735.html nebo frskou trf 6 http://www.rc-levneji.cz/prijimace-a-pr ... ro-futabu/

Tak bych chtěl znát váš názor nebo zkušenost.zde na foru se to již řešilo, ale ty vlákna jsou už starší atak bych chtěl znát názor z dnešního pohledu.
Futaba je origo i s sbusem 8ch ale ta cena není zrovna lidová
Frsku trf 6 tu někdo už na rexovi 450 provozuje bez problémů, ale někdo je názoru proč do tak "nebezpečné" hračky dávat neoriginální věci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se rozhodnout?(začátečník)
PříspěvekNapsal: sob 05.07.2014 17:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Těchto přijímačů
http://www.rc-levneji.cz/prijimace-a-pr ... ro-futabu/
provozuji s Futabou T10C asi 6kusů a nikdy žádný problém.

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se rozhodnout?(začátečník)
PříspěvekNapsal: stř 23.07.2014 20:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Konečně mám dovolenou a už jsem trochu zprovoznil regl.Vrátím se k příspěvku s tou házivostí cykliky.Zapl jsem nejmenší otáčky a házivost celkem velká(těžko měřit)
zde video : https://www.youtube.com/watch?v=wecu-tK ... e=youtu.be

Deska je tarot kovová.Říkáte že nějaké házení je normální.A tohle je moc nebo se to dá přežít?Předchozí majitel s tím evidentně lítal.
Řešilo se to i tady viewtopic.php?f=104&t=65455&start=255
Je tam i podobné video.Řešili to výměnou.
Váš konečný názor?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se rozhodnout?(začátečník)
PříspěvekNapsal: pát 25.07.2014 21:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Tak je to jak jste říkaly.Prostě mi to nedalo, tak jsem koupil novou origo align desku cykliky a vyměnil hlavní hřídel taky align.Výsledek je téměř stejné házení.
Asi se nato fakt vykašlu, nemá cenu se snažit něco zlepšit.Jen škoda peněz a času.

Po výměně : https://www.youtube.com/watch?v=BSx-XF9 ... e=youtu.be

:-(


Naposledy upravil haas dne sob 26.07.2014 13:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se rozhodnout?(začátečník)
PříspěvekNapsal: sob 26.07.2014 12:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Po výměně se mi dle videa zdá, že to hází míň.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se rozhodnout?(začátečník)
PříspěvekNapsal: sob 26.07.2014 13:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
No, ano je to lepší, ale stejně to není úplně normální.Co jsem si tak psal s ostatními, tak sehnat dobrou cykliku je problém.
Právě přemýšlím, jestli to tak nechat nebo to reklamovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak se rozhodnout?(začátečník)
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 11:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2011
Příspěvky: 614
Bydliště: Ledeč nad Sázavou
http://emotors.cz/serva/1062-turnigy-mg ... 10792.html
Ahoj, můžete mi poradit jestli je to vhodné servo pro vrtulku u HK 500?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz