Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu vrtulníkáře
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 13:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
remove soul píše:
Čaues všichni :wink: Začinám, mám vybráno Blade 330X RTF (už to jen koupit :wink: ). Kdysi sem začínal na letdlech (spíš motorový větroně), pak dloooooooooouho nic a teď chci už jen a pouze heli. Dalo by se tady s někým ochotným z Prahe, Nymburka nebo Kolínska pokecat, zalítat a tak vše kolem toho? Dík moc.


Ahoj, pokud neseženeš nikoho v Praze a nevadí ti zajet do Černošic, tak se klidně stav. Můžeme pokecat a případně ti přes učitele / žáka můžu "půjčit" Devila 380ku.

S tím Bladem bych si to ještě rozmyslel. Tenhle typ jsem sice neviděl, ale viděl jsem 450X a to nebyla žádná sláva. Majitel to vyměnil za Mini Protose a byl spokojený. Teď už méně, protože se zdá že ho výrobce přestává podporovat a je problém s náhradními díly...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu vrtulníkáře
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 14:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
T470 neznam, ale hodne lidi se naucilo litat s ruznymi modifikacemi T450. Dneska jsou i jine moznosti. Treba Devil 380 atd.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu vrtulníkáře
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 17:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
smykatko píše:
Trex je spatnej, Blade taky.
Tak neco doporuc co opravdu znas jak svy boty.
TRex není vůbec špatný. Na T450 začínalo určitě hodně helinářů (já po letadlech začal na Trex 600 a dodnes u něj zůstal).

Fajn, není to asi top třída pro zaryté profíky ve 3D akrobacii, ale pro začátečníka přináší naprostou pohodu solidní stavebnice, která obsahuje vše potřebné - neznalý začátečník tak nemusí řešit motor, regl, serva, atd...

--- Odesláno z mobilu přes Tapatalk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu vrtulníkáře
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 18:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2016
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Mam B360 a zadne problemy.
A Sanchez zase nezklamal, vsechno je hnuj, ale ope nic konkretniho
Ani jeden stroj si nelital.

_________________
Blade 200srx,DX6,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu vrtulníkáře
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 21:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Dnes jsem se Sanchezem strávil odpoledne na letišti. Docela jsme si to užili, akorát při 15m/vt. nárazového větru nešlo tolik ve vzduchu skotačit. Lítali jsme s tímto: https://inkucera.rajce.idnes.cz/Letiste ... 173731.jpg
Můj je goblin500 a devil380. A protože mám jak T-Rexe470, tak devila380, tak chci napsat můj názor. Vrtulníky Blade nebudu soudit, jelikož žádný nemám. Za mě jednoznačně Devil v kombu. Pro začátečníka daleko jednoduší montáž, všude je plno místa. Serva, motor, regl nemaj chybu. O proti Rexovi je těžší, ale zase přemotorovanej, regl drží otáčky i v tomhle větru jako dneska.
S Rexem470 jsem se trochu natrápil. Montáž - vše je děsně nadlachmený počínaje servy a natáhnout kabeláž, aby se za to člověk nemusel stydět, stálo za to. Regl v kombu se špatně vejde. S 380 listy nedržela vrtulka. Konkrétně u 470 je krátký krok na smýkátku. Dá se řešit delšíma vrtulkovýma listy, ale při plném kolektivu stejně nestíhá regl držet otáčky, tak že to zase ustřelí. Pro mě nejlepší řešení byla původní vrtulka + 360 listy + 3 100ot.
Závěrem - co RC pilot, to názor. Za mě Devil 380.

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu vrtulníkáře
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 22:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
teteka píše:
Mam B360 a zadne problemy.
A Sanchez zase nezklamal, vsechno je hnuj, ale ope nic konkretniho
Ani jeden stroj si nelital.


Co chces konkretniho?:) to ti nestaci se na ten plastovej vejdunek s hromadou sroubku do dreva podivat? To chces doporucit nekomu kdo by se rad venoval helinam?? Co se ti nezda dal? Mel jsi trex470 v rukach? Po upravach a naladeni..funguje lita..ale zde zrovna neplati ze v jednoduchosti je sila. Po rane bych to rovnou zahodil.
A ze jsem nezklamal:)) no jeste abych vse co je k mani hltal jako to nej. Muzu ti rict co hnuj neni..ale to se tady tez tresta:)) zde se musi chvalit prodavane ve zdejsich konzumech. A myslim ze kolegoj se dostane rad a treba bude i rad:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu vrtulníkáře
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 21:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.7.2014
Příspěvky: 82
Bydliště: Praha
To sanchez,
je evidentni ,ze jsi Trexe 470 nebo Blade 360 nelital.
Pis o tom co litas a ne dojmy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu vrtulníkáře
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 23:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
gobi píše:
To sanchez,
je evidentni ,ze jsi Trexe 470 nebo Blade 360 nelital.
Pis o tom co litas a ne dojmy.


A u tveho frku je evidentni žes obdaren nadprirozenou silou dle svejch dojmu usuzovat kdo co lital nebo ne. Gratuluju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu vrtulníkáře
PříspěvekNapsal: sob 14.10.2017 0:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 5.2.2016
Příspěvky: 57
Mate pravdu predsedove :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu vrtulníkáře
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 19:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.10.2017
Příspěvky: 6
Hned na začátek raději napíšu to co kolega víše. Každý má jiný fkus, takže se každý bude zastánce něčeho jiného. Ale slovní bitka se tady určo odstartuje. Nicméně jsem včera byl celé odpolko se Sanchezem a můžu s čistym svědomim říct, že to je pan Borec s velkym B. Kdo ho zná, tak mi dá za pravdu (myslim ale osobně a ne z fóra). A můžu taky říct, že i když teprf začínám, mám f tom po včerejšku naprosto jasno. Měl jsem možnost vidět Goblina a Devila a nic jiného už nechci. Kam se hrabe Blade nebo T-Rex. Goblin/Devil naprosto zaujmou hned na první pohled. Je to heli, na kterou se dá koukat celej den, tejden, měsíc atd. a vůbec se neokouká. Tělo je celý oblíklý což už samo o sobě vypá nádherně a celkově to má supr dizajn nemluvě o přístupu k jednotlivým dílům, kde se nemusí rozebrat půlka heliny, abych si vyměnit to nebo ono. Jak jsem psal, tyhle heli zaujmou okamžitě. Lítaj taky suprově, takže opravdu zůstanu už jen u nich. Nečekám, že tady se mnou budou všichni souhlasit, ale pokud chci s něčim lítat, tak chci, aby to nejen dobře lítalo, ale taky dobře vypadalo což tyhle 100% splňujou. Díky ještě jednou Sanchezovi, kterej mi ukázal co a jak, vše ochotně vysvětlil, že tomu i rozumym ;-) a navíc jak jsme se spolu bavili o helinách, tak má prostě pravdu ať chcete nebo ne ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu vrtulníkáře
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Tak tomu se říká láska na první pohled. Ať vám to dlouho vydrží :wink: .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu vrtulníkáře
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 20:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.10.2017
Příspěvky: 6
Děkujem ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu vrtulníkáře
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 22:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 160
Bydliště: Nové Město na Mor.
A dival ses kolik takovy oblecek na Goblina/Devila stoji? Je to hezky, ale menit pri kazdem padu i oblecek no nevim. Ja kdyz zacinal s Rexem 450, tak sem byl prave rad, ze neni celej oblecenej a koupil ty nejlevnejsi plastovy kabinky. Ale treba se pletu a nejakou ranu to vydrzi, nemam s tim zkusenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu vrtulníkáře
PříspěvekNapsal: pon 16.10.2017 9:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Nějakou dobu lítám se slušnou kopií T450 (pádlo s řemínkem).
Poohlížím se po něčem dalším.

Všechno jednou spadne, takže třeba něco neuřídím (protože zkouším něco, co nemám úplně natrénované a jsem zbytečně nízko, občas něco i odejde a td).

Obvykle to u T450 odnese ohlá hlavní, případně příčná osa, občas oholené hnací kolo, občas list trefí ocasní trubku, takže se musí vyměnit, občas nevydrží hlavní listí. Jinak se mi prakticky nic rozbít nepodařilo (teda prasklá kabina + občas se pokroutí podvozek, ale to je takové okrajové)
Pak je to listí -cca 400 Kč, hlavní hnací kolo - tuším 60 Kč, ocasní trubka taky +- 60Kč, Hlavní osa snad kolem 20-30 Kč
+ samozřejmě spousta práce, protože rozhodit a seřídit pádlo není na 5 minut.

Jak je to s tím Devil380, když tak nějak ne úplně chtěně přistane?
Docela určitě bezpádlo, protože ta mechanika je nekonečně jednodušší. Uvažoval jsem o minititanovi, ale ten Devil380 vypadá dobře.

Pak třeba raději ten MiniTitan nebo Devil380, protože baterky jsou menší a levnější... Pak jsem s T450 zkoušel autorotaci. Moc to nejde. Tady simulátory trochu lžou. Padá to jak šutr. :) I z tohoto pohledu, co byste doporučili? Určitě nebudu lítat nějakou hrardcore 3D. Na to nemám, ale na takové to trochu živější "maketové" lítání....

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu vrtulníkáře
PříspěvekNapsal: pon 16.10.2017 10:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Devila 380 mam doma. Ranu jsem jeste neresil. Docela se mi to libi. Cele combo vcetne elektroniky je dobre pouzitelne.
Listy ale nic moc. Ani hlavni ani vrtulka. Byvaji hodne (az nepouzitelne) rozvazene. Ty svoje jsem nejak vyvazil a litaji, ale co vim, tak par kolegu je vzalo a vyhodilo.
Vyhoda tehle heli je jeji jednoduchost a hlavne velmi dobra viditelnost. A to az prekvapive na tuhle velikost.
90% 95% dilu je kompatibilnich s G380.
Autorotace jsou u tehle malych helin vseobecne problem.


Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz