Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 16:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.2.2014
Příspěvky: 3
Ahojte, poslední dva měsíce si pohrávám s myšlenkou pořídit si nějaký vrtulník. Na Vánoce jsem dostal z legrace nějaký plastový model 2 kanálovýho vrtulníku, dost mě to chytlo. S vrtulníkem jsem se do pár hodin naučil, vlastně tam nic k učení nebylo. Neprotestuju nad simulátorem, určitě do něj půjdu. Jen bych potřeboval od zkušenějších pár rad ohledně vysílače a následného spojení se simulátorem. Koukal jsem po bazarech na Dx6i, zde ho taktéž hodně doporučujete. Se simulátorem by snad spárovat šel. Většinou však k němu nabízeli i přijímač. Ten se zapojuje k elektronice do útrob vrtulníčku aby vrtulník mohl komunikovat s daným vysílačem? Znamenalo by to tedy, že je kompatibilní s většinou vrtulníků na trhu, nebo to má nějaké ale a raději vzít samotný vysílač bez přijímače? S útrobami souvisí nějaké "blokové schéma" vrtulníku, nějaký pohled na každou část uvnitř. Je na internetu k dispozici takový náčrt a kde bych ho mohl nalézt? Vyfocené drobnohledy vrtulníku jsem našel, ale nevím co je co a rád bych se to začal učit, později s tím i bastlit. Děkuji za případnou pomoc :)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 17:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Úplně jen v rychlosti .....

U dospělejších hraček vrtulníků platí to, že od jakého výrobce pořídíš rádio, od toho samého musíš pořídit i přijimač. Dále, jelikož si většinou palubní vybavení řeší každej soudruh po svém, dle svého nejlepšího uvážení :) do daného přijímače už ale lze zastrkat do příslušnejch zdířek "spotřebiče" od různých výrobců.
Kam do jaké zdířky zapojit jaký spotřebič, buď najdeš napsáno v manuálu k danému vysílači, nebo lze odvodit od rozložení kanál, v jakém sledu po sobě jsou naprogrmaovány v archytektuře rádia.
Se simulátorem Dx6i jde zrovna spárovat úplně perfektně. Netřeba dálších kabelových redukcí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 18:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
U simulátoru bych asi nepoužíval termín spárování, ale pouze připojení vysílače.
V první řadě by ses měl rozhodnout, jestli chceš jít do "opravdových" vrtulníků, tedy šestikanálů nebo se budeš zdržovat nějakými čtyř nebo dokonce tříkanály.
Kompatibilita rc vybavení je trochu složitější problematika, doporučuji napřed hodně přečíst. Na těchto stránkách je vysvětleno do podrobna v podstatě vše. Podle tvých otázek to zatím vypadá, že jsi ještě moc nestudoval. :wink:

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 21:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.2.2014
Příspěvky: 3
No z nadšení jsem chtěl nejdříve vynechat simulátor a pořídit si F45ku, tam jsem koukal po předělávce na střídavý motor, takže nějak tak vím, jak to udělat a strach bych z toho neměl. Ale čím víc jsem pročítal tyhle fóra, tak mě ty věci ohledně simulátoru začali vrtat v hlavě. Navíc si myslim, že kdybych investoval pár tisíc za simulátor se zmiňovaným rádiem, tak by bylo hloupý jít do nějakýho levnýho 4 kanálu, když bych mohl jít do dospělýho vrtulníku s kterým bych mohl venku dělat různý akrobacie, podle mých možností a zkušeností samozřejmě. Moc rád bych si po tréningu právě vlastní vrtulník složil z vlastních dílů, právě proto se ptal na nějaké to schéma částí vrtulníku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Opravdu ještě chvilku studuj ..... prozatím seš vedle jak ta jedle a musíš si dát věci do souvislostí..

Od té akrobacie, kterou si představuješ dle svých možností ..... až po to schémátko částí vrtulníku. ( normálně se tomu říká manuál - rukovodstvo )

Co nebudeš vědět dál, se pak doptáš. Klidně i soukromou zprávou.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 12:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2007
Příspěvky: 707
Bydliště: Zlín
Ahoj, radši se ptej a ptej. Já se neptal když jsem se učil s letadly a stálo mně to hodně peněz a zbytečně. Vrtulníky jsou podle mně daleko daleko složitější na ovládání a servis než klasické letadla a tady je třeba znát co a jak funguje a fungovat má. Další věc je řízení modelu když nemáš vyrovnávací "pádla" které mají hračky v Tescu. Orientace a správné řízení je podle mně otázkou- jak říkal můj kolega co lítá heli- aspoň rok... Podle mně je nejlepší najít si v okolí kolegu modeláře a zkusit se domluvit aby Tě zasvětil a pomohl s radou.... můj názor

_________________
Díky za toto fórum.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.03.2014 1:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.2.2014
Příspěvky: 3
Ahoj, určitě tu ještě lidi prudit budu :) S tou obtížností mi to ani nevadí, rád bych se do toho dostal. Prozatím budu raději tedy pročítat :D Každopádně nechci paličatě skočit do nějakýho vrtulníku a hned ho zníčit, jak tu psali svoje zkušenosti zkušenější :) Do pár týdnů bych rád koupil simulátor s vysílačem a začnu trénovat :) Jinak to schéma - návod - jsem zblbej z elektroniky :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.03.2014 9:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Zapojení RC vybavení v modelu se neboj, je v podstatě velmi primitivní. Blokové schéma zapojení je v návodu u každé RC soupravy. V nových modelech vrtulníků přibyde ještě řídící jednotka FBL. Její zapojení bude opět vysvětleno v návodu k použití k této jednotce.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz