Reklama

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Blade 4503D listy hlavního rotoru
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 0:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Zdravím všechny nadšence heli.
Jako jako většina z vás, jsem propadl pilotáži helin. Jako první ,,opravdovou,, helikoptéru jsem nedávno pořídil Blade 4503D. Důvodu pro pořízení tohoto konkrétního typu bylo několik. Po spárování a hrubém nastavení vysilače dle manuálu jsem (protože počasí a terén zatím dovoluje) provedl několik zkušebních skoků. Trochu mne zarazil typ použitých listů v helině, standartně dodávané dřeváky ve folii. V podstatě, po prvních skocích, kdy jsem helinu ani nijak nevřevrátil, jen lehce při prudším náklonu šmírl listy o zem, jsou listy nepoužitelné, protože obroušená folie se z listů začíná trhat což pochopitelně dělá paseku. Pokud někdo má nějakej tip čím to lze nahradit napište. Co jsem se jen zběžně díval, Blade má oproti Alignu širší čep listu o 0,2mm, což by zřejmě šlo i upravit, ale problém bude asi šířka úchopu listu.
Dík za odpovědi

Předmět příspěvku: Re: Blade 4503D listy hlavního rotoru
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 8:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Změř si šuplérou tloušťku kořene listů a pak koukni na internet, hledáš délku 325 mm a pokud možno takovou tloušťku kořene, abys nemusel dávat podložky. Nevím zda seženeš na první pokus, Blade pokud si pamatuju používá trochu rozevřenější uchycení (gripy) než jiní výrobci helin. Ale i když to vypodložíš podložkou (plastovou!!!!!) tak se nic neděje, jenom ji člověk snadno při výměně ztratí. Čep neřeš, stejně je to M3 šroub. Samozřejmě listy vyvažuj a seřizuj si po instalaci stopu.

Jinak taky třeba viz http://www.helifreak.com/showthread.php?t=342752

PříspěvekNapsal: sob 11.01.2014 23:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Bozha píše:
Změř si šuplérou tloušťku kořene listů a pak koukni na internet, hledáš délku 325 mm a pokud možno takovou tloušťku kořene, abys nemusel dávat podložky. Nevím zda seženeš na první pokus, Blade pokud si pamatuju používá trochu rozevřenější uchycení (gripy) než jiní výrobci helin. Ale i když to vypodložíš podložkou (plastovou!!!!!) tak se nic neděje, jenom ji člověk snadno při výměně ztratí. Čep neřeš, stejně je to M3 šroub. Samozřejmě listy vyvažuj a seřizuj si po instalaci stopu.

Jinak taky třeba viz http://www.helifreak.com/showthread.php?t=342752

Zdrarec

Takže šířka uchycení na 450 Blejdovi je 6mm. Na tento typ uchycení toho na trhu zrovna moc není. Taky jsem se koukal na ten ,,helifreak.com,, kluci šikovní na to používaj plastový distanční podložky, ale vzhledem k tomu, že dřžák rotorového listu má po celé ose půlkruhové vybrání z hora i zespodu (nevím jestli tomu je tak i u ostatních strojů), řekl bych, že ta podložka nebude to pravé ořechové. Nicméně díky za tip.
Zatím jsem pořídil origoš Blejďácké dřeváky na ošoupání a k tomu jedny carbonové taky od Blejdů až mi to trochu půjde.
Ještě mám takovej dotaz ohledně serva ovl.naklápění listů zadní vrtulky, po zapojení baterie stále vrčí a malinko pohybuje táhlem. To je OK??

Připadá mi, že jsem tohle vlákno zřejmě špatně zařadil. Nebo tu nejsou lidé se zkušenostmi od Blejdů?

PříspěvekNapsal: ned 12.01.2014 0:13 
Mazák
Mazák

Obrázky: 13
Podložek se neboj.Stejně nemáš moc jiných možností.Já je vyrobil tenkrát z nějaké plastové podložky z papírnictví.To půlkruhové vybrání v gripech má asi každý vrtulník.Je to kvůli ložiskům uvnitř.Pročti si starší témata o BLADE 400 3D.Je toho tady dost.Je to myslím až na drobné rozdíly stejný vrtulník.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 13.01.2014 20:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

dagx píše:
Podložek se neboj.Stejně nemáš moc jiných možností.Já je vyrobil tenkrát z nějaké plastové podložky z papírnictví.To půlkruhové vybrání v gripech má asi každý vrtulník.Je to kvůli ložiskům uvnitř.Pročti si starší témata o BLADE 400 3D.Je toho tady dost.Je to myslím až na drobné rozdíly stejný vrtulník.

Tak jsem pročetl vše co je zde o B400 předchůdci B450. Zajímavé počtení, spoustu protichůdných názorů, tak jsem zvědav na realitu. o B4503D tady toho moc není, nebo alespoň jsem nenašel. Z5 k listům.
Co se týká distančních podložek k listům, předpokládám, že se podkládá na osu gripu tzn. pokud je kořen listu 5mm, a grip B450-ky 6mm,tak osadit dist.kroužky 2x 0,5mm na obě strany listu. ?..

PříspěvekNapsal: pon 13.01.2014 23:09 
Mazák
Mazák

Obrázky: 13
Četl jsi málo :D .Tohle se tady už párkrát řešilo.Vím,že je skoro nemožné se tady v tom pro začátečníka vyznat a najít odpovědi.Dost pomůže vhodně zvolený dotaz do rámečku vlevo-HLEDAT google rcmania.
Jestli máš tu možnost tak to udělej jak píšeš ale stačí na každý list jedna.To posunutí listů o 0,5mm nahoru nebo dolu (oba stejně)nebude vadit.Lítal jsem tak taky.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 15.01.2014 0:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

dagx píše:
Četl jsi málo :D .Tohle se tady už párkrát řešilo.Vím,že je skoro nemožné se tady v tom pro začátečníka vyznat a najít odpovědi.Dost pomůže vhodně zvolený dotaz do rámečku vlevo-HLEDAT google rcmania.
Jestli máš tu možnost tak to udělej jak píšeš ale stačí na každý list jedna.To posunutí listů o 0,5mm nahoru nebo dolu (oba stejně)nebude vadit.Lítal jsem tak taky.

Souhlasím s tebou
Chvíli to trvá než se tady nováček zorientuje. Ohromná spousta informací, navíc až po pořízení stroje jsem zjistil, že je přinejmenším vhodné nastudovat nějaké ty základy radiotechniky, elektroniky, teorie letu a řízení heli a spoustu další info. V životě by mne nenapadlo, že tenhle koníček a problematika kolem je tak obsáhlá, nicméně hodně zajimavá a zábavná.
Jinak o té 3D-čkové 450 (pominu-li 450x) tady toho skutečně moc není.(nebo jsem to několikrát přehlíd) Víceméně jsem našel jen strohé informace typu ,,odešlo GYRO, špatný serva,, nebo ,, slyšel jsem že je to stejný jako 400 3D,, apod. Nikde zatím názor člověka(teda v češtině), kterej stroj pořídil, nastavil, zalétal a nalétal s ním také určitej počet hodin s komentářem jeho nedostatků. Recenze typu,, špičkovej stroj obsahující takové a makové komponenty,, si člověk přečte u každeho prodejce, ale objektivní názor=dlouhodobější zkušenost vlastníka se už tak často nevidí.

PříspěvekNapsal: stř 15.01.2014 10:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Názorů je tolik co lidí na světě. Neřeš a lítej :D