Reklama

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vyvážení helikoptéry - Ikarus ECO 7
PříspěvekNapsal: ned 22.12.2013 12:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

ahojte, mám problém s helikoptérou ikarus eco 7 .. s helikoptérou se několik let nelétalo.. Jsem začátečník a potřebuji poradit jak vyvážit helikoptéru... co se dějě.. mám tam 5s Lipo a při cca 40% výkonu motoru se helina začne odlepovad od země .. ale táhne ju to na pravou stranu.. začne se naklápět na pravou stranu.. a při jemném přidávání by se převrhla na kraj.. a zničit ji nechci.. potřeboval bych poradit jaké je postup při seřizování.. které táhla u cykliky se musí popotáhnout atd... uvítal bych i nějaké fotky.. a vaše děkuji moc. Jinak mám k tomu vysílačku Spectrum DX7 ...

Další otázka : nevím, zdali mám dobře zapojené servo na náběh lopatek.. ( pitch ) ve vysílačce náběh je spjatý s THRO.. jestli to dobře chápu , tak náběh lopatek je spjatý s otáčkama motoru.. nevím jestli to je dobře či nikoliv..

Děkuji vám za každou radu..

Martin

PříspěvekNapsal: ned 22.12.2013 12:57 
Mazák
Mazák

Dopln si do profilu bydliste, aby se eventuelne nasel nejaky vrtulnikar v okoli a pomohl osobne. Protoze podle psaneho textu je mi jasne ze vubec nevis vo co gou u vrtulniku.

Tady mas manual - http://www.ikarus-modellbau.de/Anleitun ... ranger.pdf - pokud nemas, tak si to projdi aj sou tam informace ohledne serizeni.

Co tam mas za pohon na 5S LiPo? Jake dalsi vybaveni? Vysilacku mas nastavenou dobre? Nak

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 22.12.2013 13:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

no myslím si že vysílačku mám nastavenou dobře.. ale vyloučit se to nedá, že je nastavená špatně.. jinak tu mám motor mega 22/20/3 .. regl mám MGM compro X2 6026...serva od hitecu..

A jsem ze Zlína

PříspěvekNapsal: ned 22.12.2013 13:34 
Mazák
Mazák

Obrázky: 7
Promiň trochu drzou otázku: Umíš lítat s modelem vrtulníku? Nebo jsi úplný začátečník (lítáš na simulátoru)?

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 22.12.2013 13:41 
Mazák
Mazák

Blog: Zobrazit blog (1)
Pokud se Ti neozve nikdo co bydlí blíž, tak ti to seřídím. Kdysi jsem ECO měl. Ale ještě na stejnosměrný motor. :roll: Musel bys ale dojet do Prostějova. Zkus to vydržet a nelétej s tím dokud se ti na to někdo nepodívá. Ovšem nejlépe by bylo nechat to na jaro a zatím něco postudovat. Létání s heli v zimě není žádný požitek. :( ECO je celé plastové a strašně subtilní, jak s tím v zimě škrtneš, obávám se , že se to rozsype na trsátka. A ND nejsou v každém kšeftě. :? Nastavit a zalétnout heli není žádný světoborný zázrak, ale musí se to umět.

PříspěvekNapsal: ned 22.12.2013 17:57 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
MartinPolasek píše:
..... mám tam 5s Lipo a p...

Tam patří 3S 5000 mAh.

PříspěvekNapsal: ned 22.12.2013 19:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

ND nejsou v zadnem ksefte ;-(

PříspěvekNapsal: ned 22.12.2013 20:15 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Jak tak koukám - takový veterán je asi škoda použít k prvním pokusům o start....

Za čárou díly ještě jsou:

http://shop.ikarus.net/ECO-7-Ranger_2

.

.

PříspěvekNapsal: pon 23.12.2013 0:15 
Mazák
Mazák

Akorat ze pri tech cenach za ty ND bych s tim radeji nelital, a kdyz tak pokud bych to poradne umel a jenom svatecne :) Nak

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 23.12.2013 9:36 
Mazák
Mazák

MartinPolasek píše:
... ale táhne ju to na pravou stranu.. začne se naklápět na pravou stranu.. a při jemném přidávání by se převrhla na kraj...

... tak náběh lopatek je spjatý s otáčkama motoru.. nevím jestli to je dobře či nikoliv...
Martin

Ahoj, soudě podle popisu jsi opravdu úplný začátečník.
Stejně jako kolegové bych velmi vřele doporučil někoho na seřízení a nejlépe jinou heli, jelikož oprava ECO 7 po havárce je nesmysl (cenový).

Pokud ale na tom trváš, pak
1) Jako první si zkontroluj, zda Ti chodí deska cykliky v celém rozsahu vodorovně.
Odpoj regulátor, aby se Ti netočil rotor, zapni palubní napětí a hýbej kolektivem od spodu až nahoru.
Deska cykliky se nesmí nikam naklánět, musí zůstat vodorovná.

2) Náběh lopatek (správná terminologie je "náběh listů", nebo kolektiv, to jen, abychom všichni věděli, o čem se bavíme) má být spjat s otáčkama motoru, to je dobře, ale je třeba nastavit správně křivku plynu a kolektivu, nebo použít regl s (funkčnim) governorem.

Vřele doporučuji pročíst něco málo o základech RC heli.
Pro začátek je povinná četba toto:
http://vitocz.net/
A následně zvážit, zda nebude lepší nějaký ten T-Rex, MiniTitan a podobné stroje.
Má to kde kdo, každý je schopen poradit nastavení a díly se válej skoro v každém krámě.
ECO 7 jsem kdysi dááááááávno také vlastnil, ale letové vlastnosti nebyly nijak zázračné.
Pravda, měl jsem 7 článků NiCd, stejnosměrnou Megu a hooodně jednoduchý vysílač.

PS: 5S Lipo je fakt moc. Konfiguroval bych to na 3S. Původně je taky na 7x1,2V.

Profil {RCalbum.cz}