Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s vrtulníkem.
Odeslat odpověď

začátky s MCPX 2

ned 13.01.2013 0:05

Zdravím všechny,
po zkušenosti s tříkanálovým vrtulníkem jsem se rozhodl vrtulníkům věnovat více. Po pročtení tohoto fóra jsem se rozhodl přeskočit 4 kanálové vrtulníky a jelikož zatím upřednostňuji indoor, pořídil jsem vrtulník Blade mcpx 2. Zároveň mám objednaný simulátor Phoenix 4. Mnou pořízená verze ja bez vysílače ( BNF ). Již z minulosti mám vysílač Spektrum DX5e. Jelikož vrtulník ležel doma v kabici a simulátor zatím nikde, nedalo mi to a rozhodl jsem ho zkusit. Hned v prvních chvílích mi bylo jasné, že zkušenost s tříkanálem je úplně nanic, ale naopak mě překvapilo, že po první baterce poskakování po podlaze jsem při druhé už dokázal provést pokus o "visení", tedy udržení vrtulníku ve vzduchu na rozumném prostoru asi 2 x 2m. Tak mě to naladilo, že při třetí baterce se mi dostali do cesty otevřené dveře pokoje a vrtulník šel k zemi. Po tomto pádu vrtulník v rozsahu plynu 20 - 80 % hodně vybruje. První co jsem zkusil je pro jistotu vyměnit listy za jiné, přiložené v balení. Vibrace ovšem neustaly. Další možnost by mohla být hřídel hlavního rotoru. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli je moje myšlenka správná a jak drží hlavní ozubené kolo na hřídeli. Kolo je jen zespodu nasunuté na hřídeli? Žádný zajišťovací šroubek nebo něco podobného tam být nemá? Zdá se mi, že hřídel je v ozubeném kole pootočedná. Zploštělá část hřídele je podle mého pohledu jinde než zploštělá část ozubeného kola. Pokusil jsem se to vyfotit na přiložené fotografii. Může toto mít vliv na vybrace, popř. co jiného by to u tohoto vrtulníku mohlo být? Neznáte nějakého helináře v okolí Vysokého Mýta? Děkuji moc.
Přílohy
DSC_0016.JPG

Re: začátky s MCPX 2

ned 13.01.2013 0:35

koukam na svuj a mas to asi protocene, mozna to budes mit i praskle, nebo nevim, me se to nikdy nestalo, jinak si myslim ze ti to vibruje kvuli ohnute spojovaci hrideli gripu, hlavnich listu, odmontuj listy, vem maly sroubovacek a zkus hridelkou tocit, pak uvidis zda je rovna nebo ne

Re: začátky s MCPX 2

ned 13.01.2013 1:01

ahoj vybruje ti to protože při padu se ti hlavní kolo posunulo dolu a je tam vůle.Prostě to hlavní kolo zvedni nahoru je to jen nasunuté a bude to zase ok. Měl jsem ten sám problém budeš to zvedat po každém větším nárazu :-D

Re: začátky s MCPX 2

ned 13.01.2013 7:33

Ahoj, vibrace může způsobovat ohnutá příčná hřídel co drží grypy, nalomená hlavní hřídel, kolečko určitě vrať do původní polohy tzn správně natočit vůči hřídeli a domáčknout aby se hřídel nepohybovala nahoru a dolu. Když je to kolečko pootočený vůči hřídeli tak se může změnit zubová vůle (většinou jen v části kolečka) a dochází ke zbytečnému namáhání motoru. To kolečko je tam jen nasunutý, nemá žádný jiný zajištění.

Re: začátky s MCPX 2

ned 13.01.2013 8:13

Ahoj projdi si vlákna věnované mCP X vím, že jsou hodně obšírné, ale tam se ohledně tohoto prcka dovíš snad úplně vše, včetně různých úprav a vylepšení :mrgreen:
viewtopic.php?f=104&t=44049
další vlákna najdi přez vyhledávač

Re: začátky s MCPX 2

ned 13.01.2013 9:25

No to je teda rada nad zlato at si projdeš vlakna na mpcx. Než ho doctes tak bude mcpx v3 a ten problem tam stejne neni. Zase dalsi chytrak s kvalitni radou. Napsal se tady konkretni problem tak mu mas poradit a ne ho odkazat na 2000 stranek ty mecenáši. Ps: jenom zvedni to kolecko a litas dal hridel nebude ohla.

Re: začátky s MCPX 2

ned 13.01.2013 9:43

Ta rada o zvednutí kolečka tady už zazněla tak proč ji znova opakovat? Za chvíli se zeptá jak opravit zlomený ocas, pak na gumičky, následuje podvozek a ... vpodstatě se tady opíše vše co už tady je několikrát napsané. Ať si projde vlákna a skušenosti jiných co s mCP X lítali před ním je jako doporučení.

Re: začátky s MCPX 2

ned 13.01.2013 10:24

Díky moc za rady, narovnám a posunu to kolečko, případně dám vědět.

Re: začátky s MCPX 2

ned 13.01.2013 12:02

lowy píše:No to je teda rada nad zlato at si projdeš vlakna na mpcx. Než ho doctes tak bude mcpx v3 a ten problem tam stejne neni. Zase dalsi chytrak s kvalitni radou. Napsal se tady konkretni problem tak mu mas poradit a ne ho odkazat na 2000 stranek ty mecenáši. Ps: jenom zvedni to kolecko a litas dal hridel nebude ohla.

lowy ona tam není jen ta rada,že stačí posunout ozubené kolo,které se po pádu uvolnilo a sjelo po hřídeli níž,ale je tam hodně jiných úprav,které je dobré si přečíst a pak hodně věcí zjistí i sám a čtení ještě nikomu neublížilo,nebo se pletu?

Re: začátky s MCPX 2

ned 13.01.2013 14:49

Tak stačilo posunout to kolečko a problém je odstraněn. Určitě pročtu i to rozsáhlé téma. Díky všem za rychlou radu. Než bych se k tomu prokousal, tak by to chvíli trvalo.

Re: začátky s MCPX 2

čtv 09.01.2014 13:28

Ja sem měl ten samí problém ale pod ozubene kolo sem malím vrtáčkem vyvrtal dirku a dal sem tam pod kolečko kus špendlíku ae ted mi to u Blade Mcpx uz nedela ale kdyz sem mel naraz tk mi kolečko slezlo dolu a musel sem ho popondat nahoru jinak eště se chci zeptat kde bych nebo vyrobil podvozek nakej lepsi dekuji za odpovedi:)

Re: začátky s MCPX 2

čtv 09.01.2014 14:32

Já jsem si vyrobil nožičky z FE 1,0mm :mrgreen:
blog.php?u=11098
Odeslat odpověď