Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s vrtulníkem.
Odeslat odpověď

Re: Jak jsem začínal s heli

úte 15.01.2013 17:35

Jop, to je potom v pohodě, úvaha správná :wink:

Re: Jak jsem začínal s heli

úte 15.01.2013 20:24

Jestli jsem se nekoho dotkl tak pardon ale jak se rika komu neni rady tomu neni pomoci. To že jsem napsal ze rc manie je plna blbcu za tim si stojim kolikrat jsem uz mel vybranou heli a po přecteni dalsich vlaken me to odradilo a byl jsem zase zoufalý. Samozřejmě tady nejsou všichni blbci ale i takovi kteri velmi dobre poradi. Takovou reakci jsem napsal protoze jak pise zdzd michas hrusky a jablka. Pokud te zajimaji hracky udel na to vlakno. Ja tohle vlakno udelal protoze jsem myslel ze to novackovi dost pomuze. Ppkud bych si ja precetl neco takoveho dost by mi to zacatek urychlilo jsou tam jasne odpovedi na otazky ktere si poklada uplne kazdy novacek.

Jinak uz v nadpisku je jak jsem zacinal ja a ne takhle musis zacit! Takze pokud te zajimaji koaxialni vrtulnicky tak verim ze te to nastvalo. Jak pisu je tam plno dulezitych odpovedi jak je vidim ja ktere urcite nekomu pomohou v rozhodovani.
Naposledy upravil lowy dne úte 15.01.2013 20:34, celkově upraveno 1

Re: Jak jsem začínal s heli

úte 15.01.2013 20:31

Kdyby na svete neexistovali i hloupi lide (i na forech), pak by ty chytre nebylo podle ceho posuzovat ;) Navic by vsichni umeli vsechno a nikdo by nic nepotreboval a to by byla trochu nuda ne ? ;)

Re: Jak jsem začínal s heli

úte 15.01.2013 20:41

No ja uz to neresim mam vybráno letam denně a jsem konecne spokojeny uz nemusim přemýšlet co koupit a jestli to bude ta spravna volba. Mejte se radi a uzivejte si tenhle krasny konicek.

Re: Jak jsem začínal s heli

úte 15.01.2013 20:44

Ja uz take vybral a postavil. Zatim jsem spokojen a to jsem jeste ani neletel :D

Ted jeste taham z moudrych rozumy, abych prave sem do jednoho topicu natahal co mozna nejvice informaci, ktere pomohou aktualne me a pozdeji treba nekomu dalsimu ;) Jdu seridit ty listy, jsem zvedav, jak se mi zadari :)

Re: Jak jsem začínal s heli

stř 16.01.2013 11:04

tak jsem tim NEJAK asi prosel. Jako nebudu to tu dlouhosahle popisovat, to by jste se posmali, ale uz ted vim, ze mi z toho vyslo par dotazu :)

Ten nejzasadnejsi - jak u padlove verze udrzet padlo porad ve stejne (vodorovne) pozici ? :) Dost jsem improvizoval a na stole si vystavel takovou vez spravne vysky, abych toho dosahl a padlo zafixoval ve spravne poloze a mohl lepe pracovat s listem, protoze pokazde co jsem nasazoval merak uhlu jsem si s tim samozrejme hnul...
Nemluve o tom, ze se mi dost blbe oevruje, jestli je cely model kolmo k podlozce a tim padem jestli pak mam padla v uhlu 90° proti hlavni ose rotoru.

Mate na to nejakou jinou fintu ?

Dale pak, jak overit vodorovnost desky cykliky ? 450tka neoplyva presprilis mistem okolo a zavazeji i samotna tahla, takze se cele mereni napriklad suplerou dost blbe aplikuje. Vsechno jsem to delal tak nejak baj voko sice za pomoci kovoveho pravitka, ale jistej si uplne nejsem. Predpokladam ze drobne odchylky bude potreba stejne dotrimovat pres subtrimy.

Tim se dostavam k nastaveni serv. Jako snazil jsem se tam udelat co mozna nejvice vodorovny pozice a za pomoci subtrimu to dostat fakt co mozna nejvic vodorovne, ale nejak jsem ani za pomoci male vodovahy nedokazal presne docili potrebneho stavu. Nevim, porad se mi to nezdalo... mozna mam krivy stul :D Mozna mame krivej celej barak, nebo mozna zapusobilo zakriveni zemekoule :) Proste mi to na vodovahu prislo krive, od oka blbe a nakonec jsem to nejak doladil spise tak, aby tomu odpovidala co mozna nejlepe deska cykliky.

Videa jsem prolezl ktera. jsem kde nasel. Obrazky jsem taky prolezl, ale presto si nejsem vubec jisty, ze to mam spravne...
To ze nektera videa ci navody nezmini ani to, ze je potreba merit oba listy a nejen jeden, to se asi bere jako samozrejmost, ale nekdo by mohl nabyt dojmu, ze to neni potreba.

Re: Jak jsem začínal s heli

stř 16.01.2013 11:27

Na uzamceni padel se da pouzit neco takoveho nebo takoveho a jine metody.
Na srovnani cykliky se pouzivaji tyhle hracky - http://www.benovoletadylka.cz/pripravek-na-vyrovnani-desky-cykliky-align-h45191-pro-trex-450-p-1806.html.

A ted neco malo z me vlastni praxe (peclivkove omluvi)... Oba dva nastroje povazuju za naprosto zbytecne :mrgreen: Paky serv srovnat do pravych uhlu se da od oka. Cyklika se da delat od oka, pokud clovek nevidi uplne krive. Padla jsem nikdy neresil jinak, nez podrzenim v ruce. Nastaveni nuly kolektivu delam pomoci sroubovaku odpovidajiciho prumeru vetknuteho do diry, kam se normalne davaji upevnovaci srouby listu. Nula je pak tam, kde je sroubovak paralelni s hrideli.
Spouste lidi po precteni techto metod potece krev ze zubu, ale vzhledem k tomu, ze kazda helina vyzaduje drobne doladeni ve vzduchu, nejaka ta uhlova vterina se da podle meho nazoru ozelet :wink:

P.S.: Kdyz uz chci byt peclivy, pouzivam na srovnani cykliky univerzalni nastroj.

Re: Jak jsem začínal s heli

stř 16.01.2013 11:52

Forbidden

You don't have permission to access /fastphoto/63602/swash_tool_003.jpg on this server.

Re: Jak jsem začínal s heli

stř 16.01.2013 11:55

baui píše: Nastaveni nuly kolektivu delam pomoci sroubovaku odpovidajiciho prumeru vetknuteho do diry, kam se normalne davaji upevnovaci srouby listu. Nula je pak tam, kde je sroubovak paralelni s hrideli.

¨
Naprostý souhlas, já používám drát padel o vhodném průměru zaaretovaný gumičkou aby mi nepropadl ouplně skrz závěs.

Btw, dokonce si zkromně troufám tvrdit, že nic lepšího a přesnějšího v domácích podmínkách není.
Nebo se nechám velmi rád od někoho poučit.
Ono se tím i dobře kontroluje spětná kolmost cykliky pootáčením po 90°. Na cykliku používám, udělátko příjde mi to jako rychlejší a nastvuji to pokaždé stejně. Tudíž nenváším do toho chybu seřizovače a není to pokaždé jiné :wink:

Stopa listů po tomto nastavení jak když práskne bičem. :)

Re: Jak jsem začínal s heli

stř 16.01.2013 12:02

Joshuax píše:Forbidden

You don't have permission to access /fastphoto/63602/swash_tool_003.jpg on this server.

Aha, asi nemas registraci na RR. Snad tenhle bude fungovat... http://i3.photobucket.com/albums/y64/w87dhk/Swash_Leveling.jpg

Re: Jak jsem začínal s heli

stř 16.01.2013 12:04

Jinak mas pravdu, ani jedno se mi nelibi :) Ty dve jsou dost homodomo, takze to si muzu vytvorit neco sam, ten blbinec na srovnani desky cykliky je podminen rozdelanim pulky hlavy, coz se me teda chvili po tom co jsem to slozil moc nechce :)

Ja to meril tak nejak baj voko (nemel jsem po ruce zadny specialni pripravek, kterym bych si mohl udelat nejakou pozadovanou roztec a zkouset ho davat mezi tu kovovou desku ulozeni loziska v main framu a desku cykliky. To by podle me melo byt dostacujici, kdyz vidim tyhle metody. Ten drzak na flybar je zajimavy, urcite to poslouzi, takze si zkusim neco takoveho vyrobit.

Jinak me ta fotka jeste privedla na myslenku presunu zadniho serva vrtulky na tu ocasni trubku. Ne ze by to bylo nejak zasadne potreba, ale spis jsem si chtel udelat vice mista okolo prijimace. Pokud bych ho potreboval dostat ven, tak aktualne musim vzdycky sundat servo...

Re: Jak jsem začínal s heli

stř 16.01.2013 12:08

baui píše:
Joshuax píše:Forbidden

You don't have permission to access /fastphoto/63602/swash_tool_003.jpg on this server.

Aha, asi nemas registraci na RR. Snad tenhle bude fungovat... http://i3.photobucket.com/albums/y64/w87dhk/Swash_Leveling.jpg


Jo tohle dava smysl :) Dyt to nemusim merit odspoda, ale muzu to merit shora :)
Akorat si zkusim vytvorit neco, kde nebudu muset sundavat tu hlavu, troska lesenicka, trosku merenicka a ono to pujde :) Spis jsem vcera nic takoveho nemel po ruce. Dik za inspiraci ;)

Re: Jak jsem začínal s heli

stř 16.01.2013 14:20

Pokud máš pádlovou hlavu, tak nikde nic sundávat nemusíš. Stačí ti měrky na pádla a vše naprosto přesně seřídíš. Jen to chce krapet zapřemýšlet:

viewtopic.php?f=102&t=27782&start=93

Re: Jak jsem začínal s heli

stř 16.01.2013 20:01

O merkach na padla slysim prvne, ale uz jsem napravil svou nevedomost a dostudoval nedostatky :-) padla jsem nastavil podle oka a hlava bez listu lita jako splasena a bez vibraci. ale jak jsem na to dal listy docela se to rozhazelo, takze jeste zkusim zkontrolovat vyvazeni listu a taky jestli to moc neutahuju. Jeden list jde docela ztuha i bez sroubu natozpak s nim. Vlakno k utazeni listu jsem tu postrehl takze proctu co tam je.

Re: Jak jsem začínal s heli

čtv 17.01.2013 10:48

No, vlákno o utažení listů bych považoval za takové.....trochu od věci. Utáhni je tak, aby byly oba utažené stejně, jinak to hraje celkem minimální roli. Hlavně ty listy nezapomeň vyvážit ;)
Odeslat odpověď