Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 18:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Drondys píše:
Předpokládám, že nabídka T-34 pro sedmileté dítě je od tebe buď myšlena ironicky a nebo si jen děláš srandu čemuž by napovídal ten smajlík. Jinak to je jako dát dítěti sirky a poslat ho hrát si na seník. Vždyť tak malé dítě by s takovým velkým "hovadem" někoho akorát tak sejmulo.

Ne-e, myslel jsem to vážně. Je to hračka, a nepřipadá mi to tak nebezpečné. Ta sedmiletá holčička s tím normálně lítá. Ono je to velký, ale s velkýma nebezpečnýma vrtulníkama to má pramálo společného. Listy jsou měkké, lítá to pomalu atd. Můžu to porovnat, tu T-34 jsem viděl, viděl jsem s ní lítat to dítě i jejího tátu (který nikdy žádný jiný vrtulník neřídil), a několikrát jsem s tím letěl taky. Mám i T-rexe 450 a zodpovědně říkám, že je to z hlediska nebezpečnosti něco ÚPLNĚ jiného. S tou T-34 si klidně seknu listem do ruky (řeknu "au" a možná ani to ne), kdežto kolem 450tky chodím po špičkách na vzdálenost 5 metrů. Mrkni na to video z odkazu, je zcela reálné. Chce to lítat venku, samozřejmě ty listy se točí a doma by to mohlo něco rozbít. Pokud to chce vyloženě na doma, tak hlasuju pro tu "kouli" co jí někdo navrhuje o kousek výše.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 18:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Woita píše:
Drondys píše:
Předpokládám, že nabídka T-34 pro sedmileté dítě je od tebe buď myšlena ironicky a nebo si jen děláš srandu čemuž by napovídal ten smajlík. Jinak to je jako dát dítěti sirky a poslat ho hrát si na seník. Vždyť tak malé dítě by s takovým velkým "hovadem" někoho akorát tak sejmulo.

Ne-e, myslel jsem to vážně. Je to hračka, a nepřipadá mi to tak nebezpečné. Ta sedmiletá holčička s tím normálně lítá. Ono je to velký, ale s velkýma nebezpečnýma vrtulníkama to má pramálo společného. Listy jsou měkké, lítá to pomalu atd. Můžu to porovnat, tu T-34 jsem viděl, viděl jsem s ní lítat to dítě i jejího tátu (který nikdy žádný jiný vrtulník neřídil), a několikrát jsem s tím letěl taky. Mám i T-rexe 450 a zodpovědně říkám, že je to z hlediska nebezpečnosti něco ÚPLNĚ jiného. S tou T-34 si klidně seknu listem do ruky (řeknu "au" a možná ani to ne)...

To, že je něco hračka ještě neznamená, že je to vhodné pro tak malé děti a rozhodně ne zhruba půlkilový létající kovový model s průměrem rotorů skoro půl metru jako je T-34, se kterým se dá nastoupat do výšky kde ztratíš signál a pak to při troše smůly někoho bací po hlavě nebo s tím nezkušeně nalétne na nějaké jiné malé dítě a při zásahu třeba do obličeje, do očí apod. to může dopadnout podstatně hůř než jak to tady zlehčuješ ty. Ať už se ti to zdá jakkoli použitelné pro tak malé dítě to prostě vhodné není a i výrobce v manuálu zmiňuje vhodnost pro děti od 14 let.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 20:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2012
Příspěvky: 147
Bydliště: Přerov
Obrázky: 30
T-34 už je opravdu tank. Bude zima a kluk bude chtít létat hlavně doma.
Něco jsme tady pánovi nahodili, tak snad se rozhodne dle zdravého rozumu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2012 9:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.2011
Příspěvky: 470
Bydliště: novojičínsko, ČR
Díky pánové za vaše odpovědi, tak jsem zvědavý, co z toho nakonec vyleze. :mrgreen: CharlieCh

_________________
...s větrem o závod.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2012 10:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2012
Příspěvky: 147
Bydliště: Přerov
Obrázky: 30
Charlie, až to dopadne, dej pak ze zajímavosti vědět jak :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2012 20:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.9.2012
Příspěvky: 166
No nevím,cena do 2000kč za vrtulník pro sedmiletého kluka? :o Není náhodou spíš ten vrtulník pro tatínka a skrývá se za sedmiletého syna? :lol: Já se synem začínal(syn měl 6 let) s IR-Silverlit-soubojové vrtulníky,naprostá spokojenost,pokračování Swift S929,spokojenost ale pak to syna přestalo bavit,já se Swiftem lítám stále,nyní s dcerou (lítám já,dcera kouká,jsou ji 3 roky a vyblbnem se s ním) a k tomu jsem si koupil velkého na ven F-45 a taky velká spokojenost. Je pravda,že je na každé komu co koupí .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2012 20:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.12.2010
Příspěvky: 483
Bydliště: Bratislava
Ja som objednal tento microquad tak uvidime. http://www.focalprice.com/YE0334X/Mini_ ... IwtcLcayc0

_________________
Axial SCX10 Dingo/Tamiya TA-02T F150/HobbyZone Champ/EasyStar/QuadCopter
Fotky:bratko.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2012 10:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.2011
Příspěvky: 470
Bydliště: novojičínsko, ČR
tlavelza píše:
No nevím,cena do 2000kč za vrtulník pro sedmiletého kluka? :o Není náhodou spíš ten vrtulník pro tatínka a skrývá se za sedmiletého syna? :lol:


Tlavelzo, Tlavelzo, stačilo by si přečíst můj úvodní článek, potom by byly podobné narážky vůči mně naprosto zbytečné, takhle jsem akorát naštvaný, ale jestli ti to stálo za to, ... tak i tobě děkuji za radu. CharlieCh

_________________
...s větrem o závod.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2012 10:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.2011
Příspěvky: 470
Bydliště: novojičínsko, ČR
BrAtKo píše:
Ja som objednal tento microquad tak uvidime. http://www.focalprice.com/YE0334X/Mini_ ... IwtcLcayc0


Ahoj, bohužel to musí být vrtulník, obávám se od té doby, co u mně viděl potácet se vzduchem mého "hmyzáka". CharlieCh

_________________
...s větrem o závod.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2012 10:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.12.2010
Příspěvky: 483
Bydliště: Bratislava
Ked vrtulnik tak vrtulnik http://www.focalprice.com/YE489X/Mjx_RC ... I2bjGt5mSM

_________________
Axial SCX10 Dingo/Tamiya TA-02T F150/HobbyZone Champ/EasyStar/QuadCopter
Fotky:bratko.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2012 17:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2012
Příspěvky: 147
Bydliště: Přerov
Obrázky: 30
Tak ten je super! Hlavně pro 7mi letého kluka s nulovýma zkušenostma, se kterým to ani nemá kdo zalétat. Navíc mne děsí ta velikost a nerozbitnost... Vypadá sice zajímavě, cena je v limitu, ale co náhr.díly, atd. Bude zima, chce to prcka do obýváku a rovnou dva.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2012 18:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.9.2012
Příspěvky: 166
CharlieCh píše:
tlavelza píše:
No nevím,cena do 2000kč za vrtulník pro sedmiletého kluka? :o Není náhodou spíš ten vrtulník pro tatínka a skrývá se za sedmiletého syna? :lol:


Tlavelzo, Tlavelzo, stačilo by si přečíst můj úvodní článek, potom by byly podobné narážky vůči mně naprosto zbytečné, takhle jsem akorát naštvaný, ale jestli ti to stálo za to, ... tak i tobě děkuji za radu. CharlieCh

Pokud jsem tě naštval,tak se ti omlouvám ale zarazila mě ta cena do 2000kč pro sedmiletého kluka.Já mám obyvák 25m2 a bohatě postačí Swift S929,pokud to synovec nikdy nedržel v ruce tak by mu mohl stačit a dá se už pořídit kolem 500kč a nebude to nikoho tolik bolet,když to rozmlátí.Pro malého pilota bych do obyváku ostřejšího vrťase moc nedoporučoval,spíš něco levnějšího a až si to ochmatá,přejít na lepší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2012 21:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.2011
Příspěvky: 470
Bydliště: novojičínsko, ČR
tlavelza píše:
Pokud jsem tě naštval,tak se ti omlouvám ale zarazila mě ta cena do 2000kč pro sedmiletého kluka.Já mám obyvák 25m2 a bohatě postačí Swift S929,pokud to synovec nikdy nedržel v ruce tak by mu mohl stačit a dá se už pořídit kolem 500kč a nebude to nikoho tolik bolet,když to rozmlátí.Pro malého pilota bych do obyváku ostřejšího vrťase moc nedoporučoval,spíš něco levnějšího a až si to ochmatá,přejít na lepší.


Ale jo, v pohodě, jde o to, že jsem psal, že s tímto druhem modelařiny nemám zkušenosti, notabene moje švagrová už vůbec ne :mrgreen: a ta cifra byla od ní, tak jsem prostě jen využil celou částku, ať si to synovec těch "pár" letů užije.

Jelikož si myslím, že osud vrťase bude asi dost nezávideníhodný, tak budu navrhovat Nanocopter 3G, přece jen ta cena okolo 750,- není žádná hrůza.

No, a jelikož jsem se nad tvým tvrzením zamyslel, tak jsem sám sobě objednal V911, když už funguje s T9x :mrgreen: a když přichází takové hnusné počasí. Na takové to domácí polétání.

_________________
...s větrem o závod.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2012 22:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2009
Příspěvky: 342
Bydliště: Havl. Brod
Sice to není klasický vrtulník, ale koaxiál a kluk si s ním užije dost radosti. Když jsem ho koupil tak mu bylo 7, dnes 9 let a stále s ním blbne.
Jedná se o Syma S107. Díly drží, jen jsem měnil baterii.
Na Ebay se prodává za cca 400 Kč :wink:
Za jeho mohu doporučit. Mladší syn ho kolikrát přišpendlí ke stropu :lol:

_________________
Spektrum DX6i mode 4.
List u vrtule se při létání používá k namotání vzduchu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.08.2013 15:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno
Zdravím,
chtěl bych poprosit o radu s výběrem vrtulníku/hračky pro mého 6ti-letého bratra. Hlavní požadavky jsou:
-bezpečnot (takže něco malého a lehkého)
-odolnost
-dostupnost náhradních dílů
-stabilita

Také bych byl rád, aby ten vrtulník měl externí baterii, které je možné dokoupit, protože určitě nechci vrtulník, se kterým bude pět minut létat a pak čtvrt hodiny čekat, než se znova nabije.
Viděl bych to asi na nějaký 3 kanál, protože to bude mít poprvé v ruce. Pokud ale víte o nějakém vhodném čtyřkanálu, nechám si rád poradit.

cena cca. 1500kč

Co jsem zatím našel:
Scorpio
Blade

U toho Blade mě celkem zaráží cena náhradních dílů, ale pokud to vydrží opravdu hodně a nebude potřeba každý druhý týden kupovat nějakou novou součástku, přestože s tím bude pravděpodobně ze začátku hodně mlátit, tak bych ho klidně vzal.

Předem díky za rady.

....a vrtulník opravdu není pro mě, já už svůj mám :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz