Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2012 13:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Sim je prave nejvhodnejsi na to co ted delas. Pro zacatecnika je neocenitelny. Pro vis, osmicky, couvani a inverty. Pak pro pokrocilejsi akro uz to tak super neni, protoze ti tam chybi ta prostorova orientace. Ze zacatku ti sim strasne pomuze.
Jen snad, nechce to jit na simu moc dopredu od reality. Staci tak o jednu uroven napred.
No a pokud jsi si jisty na simu, tak do realu a das to taky. Pak uz to je jen v hlave.
No a dobre nastavena a zalitnuta heli je taky samozremne zaklad. A to zacatecnik skoro nema sanci zvladnout, protoze neumi litat a nepozna co je dobre a co spatne. Proto se tu radi zacinat pod dohledem nekoho zkusenejsiho.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2012 14:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
pkotatko píše:
...
Otacky konstantni ( nastaveno v simu ) a jen vypinac motoru - autorotace. Nic vic.
...

Tak tohle je asi stou walkera-konzolou problém. Je pouze 4-kanálová.
Dás e ten motor zapínat/vypínat na klaávesnici? Nejspíš by to šlo tak nějak nastavit, tohle se přece nemusí z vysílače, že?

pkotatko píše:
K simu ale pristupuji jen tak, ze se na nem ucim packovat. Jak, kdy a priblizne jakou vychylku pro ten ktery obrat. Dopilovani a zpresneni rizeni uz je pak na realu.
...

To je samozřemé. Přesně tak i u obyčejných letadel. Dnes už sim jen na udržování kondice (když z nějakého důvodu nemohu delší období létat) a taky ten nácvik nových figur a občas jen takové blbnutí. :D

pkotatko píše:
Proste ten sim a jeho nastaveni moc neprozivam. Chci novy obrat, dobre. Natrenuju zaklad na simu, abych vedel na kterou stranu mam dat vychylku. A kdyz si jsem v tomto jisty, hura na plac.

K tomu prožívání.
Když na něm neblbnu, ale opravdu trénuji, tak se snažím se i mentálně nastavit tak, jako kdyby to byl reálný model - prostě snažit se za každou cenu létat bez chyb a abych ho nerozbil. :!: A když ho přece jen rozmlátím, tak mě to doopravdy mrzí. :( Prožívám to jako kdyby mě za to měl někdo známkovat.
Když si ale řeknu, že prostě jen blbnu, tak je mi to jedno. :D

Tak vy ty obraty asi často páčkujete tak, že máte doslova natrénované sekvence pohybů a počas letu už o tom kdy a kam a do které strany ten který knipl ani moc nepřemýšlíte? No ale co když se stane něco nepředvídaného - tedy nějaký závan větru, který ten obrat zkrátí, nebo prodlouží - to pak už asi v reálu nestihnete korigovat, nebo jó?
Faktem je, a to jsem po svém návratu na modelářské nebe po 25-leté pauze zaznamenal znovu a naplno, že zhruba po 20 hodinách přestává modelář-pilot uvažovat kam a do které strany. Prostě už nereaguje na pohyby modelu přes mozek (aha, jdu proti sobě tak naopak křidélka a směrovku, nebo jsem na zádech, tak je naopak výškovka a směrovka a pod), ale to začíná dělat automaticky. Někdo se do toho stavu, kdy neřídí model jeho ale on řídí model, dostane dřív, někdo později (někdo taky nikdy, ale to je spíš tím, že netrénuje dost na to aby se do toho stavu vůbec dostal). Možná tím, že jsem předtím už docela dobře létal (soutěžně F3B a V2, a rekreačně cvičné motoráky kolem všech 3 os), to bylo u mne mnohem dřív a u úplného začátečníka se to může dostavit třeba až po 40 hodinách - nevím.
:?
Jenže to jsou letadla-plošníky, a tam se skoro vždycky dá i případná hrubá chyba napravit (pokud to není půl metru nad zemí). Co však vím i ze simu, vrtulníky chyby prostě neodpouštějí. A to i ty docela malé.
:wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2012 14:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
pkotatko píše:
...
Pak pro pokrocilejsi akro uz to tak super neni, protoze ti tam chybi ta prostorova orientace
...

jó, jó, opravdu je to tak :( a k tomu ještě i ta omezení stupněm rozlíšení displeje. Nevím jak je to s helinou v reálu (tedy ty pocity a zrakový prostorový vjem), ale v simu, když náhodou odletím moc daleko, tak jen stěží poznám, zda je ke mne ocasem, nebo předkem. Jelikož na rozdíl od letadel-plošníků helina umí couvat, nebo v zásadě letět kterýmkoli směrem bez ohledu na natočení trupu, tak je pak už dost obtížné vrátit ji zpět. U normálních letadel to problém není, protože letí vždy jen čumákem dopředu a reagují stejně. Proti tomu couvající helina reaguje obráceně než by měla a pokud si pilot polohu ocasu splete, tak je o problém postaráno. :cry:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2012 14:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
VTjr píše:
Tak vy ty obraty asi často páčkujete tak, že máte doslova natrénované sekvence pohybů a počas letu už o tom kdy a kam a do které strany ten který knipl ani moc nepřemýšlíte? No ale co když se stane něco nepředvídaného - tedy nějaký závan větru, který ten obrat zkrátí, nebo prodlouží - to pak už asi v reálu nestihnete korigovat, nebo jó?
Faktem je, a to jsem po svém návratu na modelářské nebe po 25-leté pauze zaznamenal znovu a naplno, že zhruba po 20 hodinách přestává modelář-pilot uvažovat kam a do které strany. Prostě už nereaguje na pohyby modelu přes mozek (aha, jdu proti sobě tak naopak křidélka a směrovku, nebo jsem na zádech, tak je naopak výškovka a směrovka a pod), ale to začíná dělat automaticky. Někdo se do toho stavu, kdy neřídí model jeho ale on řídí model, dostane dřív, někdo později (někdo taky nikdy, ale to je spíš tím, že netrénuje dost na to aby se do toho stavu vůbec dostal). Možná tím, že jsem předtím už docela dobře létal (soutěžně F3B a V2, a rekreačně cvičné motoráky kolem všech 3 os), to bylo u mne mnohem dřív a u úplného začátečníka se to může dostavit třeba až po 40 hodinách - nevím.


To zase ne... Ale zcela urcite bych nechtel zkouset zalitnout osmicku v invertu hned v realu. Takhle si na simu osaham, co jaka packa dela a jak je dobre s ni kvrdlat, aby se model choval jak ja potrebuju. Pak se to nejak zafixuje a z retezu mozek > packy > model tak nejak vymizi ten meziclanek ve forme pacek. Uz proste nemusim myslet na to, ze ted je doprava doleva a ze ocas je obracene. Jenom, ze udelam zatacku doprava. A jsem machr, tak ji tam hvizdnu vic z ostra... Fik ho a je tam. :D

Ale vzhledem k tomu, ze jsem tuhle sezonu zacal, tak jsem ten meziclanek v podobe pacek vyradil jen v letani popradu, viseni a par zakladnich obratech. :lol:

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2012 15:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Tak vy ty obraty asi často páčkujete tak, že máte doslova natrénované sekvence pohybů a počas letu už o tom kdy a kam a do které strany ten který knipl ani moc nepřemýšlíte? No ale co když se stane něco nepředvídaného - tedy nějaký závan větru, který ten obrat zkrátí, nebo prodlouží - to pak už asi v reálu nestihnete korigovat, nebo jó?
No tak na to zapomen. Heli ridis porad a v kazdem obratu. I behem obratu jsou nutne korekce. Jde o to se na simu naucit smery kdy co a jak. Pak uz v realu bez premysleni kam pohnout kniplem. Na to proste neni cas. Ale to kolik kniplem pohnout se ridi podle pohybu heli.
Predstav si treba tictoc ocasem dolu a radio v modu 1. Na jednom kniplu kolektiv a kridelka, na druhem vyskovka a vrtulka. Najedes do obratu a vlastne stridas vyskovku a kolektiv. Fajn, ale nejde to delat automaticky. Je treba korigovat kolik das vyskovky a kdy a to same s kolektivem. Musis udrzet vysku a idealne se musi heli tocit okolo osy vrtulky. Dodnes mi jeste dela problem v tictocu lezt ve vertikale rizene nahoru a dolu. A aby se to nepletlo, je jeste obcas nutne si pri tom nepatrne sahnout do vrtulky a do kridelek aby jsi si heli srovnal. A tictoc je zrovna jeden z jednodussich prvku. Bez stovek hodin treninku to proste nejde.
I jednoduchej obrat jako je premet. U letadla pritahnes vyskovku a nahore uberes motor. Za idealnich podminek je premet hezkej. U heli to neplati. Ta ti udela sroubovici (protoze nabihajici list ma vetsi vztlak nez ubihajici), takze k vyskovce a kolektivu ji jeste musis srovnavat kridelkami. Podobne jako kdyz u letadla mas jedno kridlo tezsi.
Kdyz chci relax, tak si vezmu FunJeta a zalitam si. Tam je na vsechno tak strasne moc casu....... :mrgreen:
S heli litam ted sedmy rok a pokud mam byt seriozni, mam zvladnute vsechny polohy a velkou akro. Pomalinku potviram dvere do 3D akrobacie. Udelam nejake lehci obraty a treba i piroflip, ale jeden kompletni a jsem u toho zpocenej. Dat jich nekolik po sobe a mit pri tom heli srovnanou v jednom bodu... tak o tom si muzu nechat jeste dlouho jenom zdat. Posledni rok treba docela casto trenuju litani v piruetach. Kruhy, osmicky. neskutecna pakarna to zaletet hezky.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Naposledy upravil pkotatko dne úte 25.09.2012 15:28, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2012 15:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 510
Bydliště: Senec
Ako pise pkotatko, je nesmierne dolezite pochytit zaklady za co najmenej penazi.(tym myslim nehody) Pri pilotazi nemas cas rozmyslat, nad polohou kniplov, mas co robit aby si urcil silu a pomer paciek na dany manever, popripade krizovku. Ak potrenujes dostatocne zakladne veci, nebude pre teba problem zvladat aj krizove stavy kedy naozaj nemas na nic cas.

Preto ak Ti mozem doporucit ako zaciatocnik zaciatocnikovy.

nauc sa poctivo visiet vsetkymi smermi aj invert. Mozok sa nauci prepinat riadenie podla toho v akej polohe sa heli nachadza, co je nesmierne dolezite.
nauc sa zvladat zakladne krizovky, natocit helinu spravnym smerom docuvat k sebe a ukludnit sa. Toto velmi pomoze aj v reale.
Ver tomu, ze ak sa proti Tebe vyruti 500vkova heli slusnou rychlostou z 8smicky ktoru ti postuchol vietor tak pustis do gati. :-) Tam z nejakym racionalnym myslenim nemas najmensiu sancu, jedine co Ta zachrani su automatizovane pohyby, ktore uz mas natrenovane.

_________________
DX9
Goblin 570 + Spirit
Compass Chronos + VBar


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2012 16:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
pkotatko píše:
Tak vy ty obraty asi často páčkujete tak, že máte doslova natrénované sekvence pohybů ...
No tak na to zapomen. Heli ridis porad a v kazdem obratu. I behem obratu jsou nutne korekce.

Hele zpomal! Ja to tak nemyslel. :D
Prostě jsem se zeptal zda jsou ty obraty jen mnemotechnicky nacvičené, nebo přitom ještě v tom fofru stíháte i nějaké korekce. Protože v tom prvním případě by to u lepších vysílačů šlo i naprogramovat, ale ze špatného pilota dobrého by to stejně neudělalo, protože bez zpětné vazby by v lepším případě vyletěl z toho obratu pokaždé jinak a bylo by to stejně k ničemu. :(
Čili základem je to sice i mechanicky nacvičit ale přitom být už ve stavu, kdy nemyslíš v žádné poloze kam páčkovat.
:wink:
pkotatko píše:
Jde o to se na simu naucit smery kdy co a jak. Pak uz v realu bez premysleni kam pohnout kniplem. Na to proste neni cas. Ale to kolik kniplem pohnout se ridi podle pohybu heli.

Jasně. Jen já jsem se ptal, zda je v tom fofru vůbec na něco interaktivního čas. Nevím jestli mi rozumíš?
pkotatko píše:
Predstav si treba tictoc ocasem dolu a radio v modu 1. Na jednom kniplu kolektiv a kridelka, na druhem vyskovka a vrtulka. Najedes do obratu a vlastne stridas vyskovku a kolektiv. Fajn, ale nejde to delat automaticky. Je treba korigovat kolik das vyskovky a kdy a to same s kolektivem. Musis udrzet vysku a idealne se musi heli tocit okolo osy vrtulky. Dodnes mi jeste dela problem v tictocu lezt ve vertikale rizene nahoru a dolu. A aby se to nepletlo, je jeste obcas nutne si pri tom nepatrne sahnout do vrtulky a do kridelek aby jsi si heli srovnal. A tictoc je zrovna jeden z jednodussich prvku. Bez stovek hodin treninku to proste nejde.

Radši si to ani nebudu představovat :lol: Asi jsem na to už příliš starý :(
pkotatko píše:
I jednoduchej obrat jako je premet. U letadla pritahnes vyskovku a nahore uberes motor. Za idealnich podminek je premet hezkej. U heli to neplati. Ta ti udela sroubovici (protoze nabihajici list ma vetsi vztlak nez ubihajici), takze k vyskovce a kolektivu ji jeste musis srovnavat kridelkami. Podobne jako kdyz u letadla mas jedno kridlo tezsi.

To vím. Už i to, že po dobu přemetu musíš mixlovat s kolektivem dá zabrat a ještě k tomu křídélka. :roll:
pkotatko píše:
Kdyz chci relax, tak si vezmu FunJeta a zalitam si. Tam je na vsechno tak strasne moc casu....... :mrgreen:
S heli litam ted sedmy rok a pokud mam byt seriozni, mam zvladnute vsechny polohy a velkou akro. Pomalinku potviram dvere do 3D akrobacie. Udelam nejake lehci obraty a treba i piroflip, ale jeden kompletni a jsem u toho zpocenej. Dat jich nekolik po sobe a mit pri tom heli srovnanou v jednom bodu... tak o tom si muzu nechat jeste dlouho jenom zdat. Posledni rok treba docela casto trenuju litani v piruetach. Kruhy, osmicky. neskutecna pakarna to zaletet hezky.

Tak to Ti věřím :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2012 16:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
papaya píše:
Ako pise pkotatko, je nesmierne dolezite pochytit zaklady za co najmenej penazi.(tym myslim nehody) Pri pilotazi nemas cas rozmyslat, nad polohou kniplov, mas co robit aby si urcil silu a pomer paciek na dany manever, popripade krizovku. Ak potrenujes dostatocne zakladne veci, nebude pre teba problem zvladat aj krizove stavy kedy naozaj nemas na nic cas.

Veď áno, naučiť sa lietať heliny bez simu si ani neviem predstaviť. Obdivujem priekopníkov, ktorí s nimi u nás začínali niekedy v polovici 80. rokov (napr. ten čo uverejnil v edícii modelára plánik Helixa, ale už v roku 1980 doviezol kamarát nejakú knihu o veľkých modeloch vrtuľníkov z Poľska). Jednak už len postaviť vrtulník bolo neuveriteľne náročné (to si mohli dovoliť takí, čo robili v nejakej špičkovej strojárskej fabrike). No a potom lietanie. Nehovoriac o tom, že vtedy sa o rýchlych servách a nejakých gyrách nám mohlo iba ak snívať. V roku 1991 som bol služobne v Japonsku a tam som videl v modelárskom obchode (jasné že som ho nevynechal keď bol jeden deň trochu volnejší) taký malý vrtulník, už vtedy elektro s rotorom s litami asi 200mm. A v presklenej kabíne som videl maličké gyro - tak to som vtedy fakt čumel. Ale cena bola neskutočná - celkom mimo moje finančné možnosti. :cry:

Lenže sú aj takí, čo sa učia bez simu - asi majú veľa peňazí :lol:
Nedávno v obchode ktorý má môj kamarát bol jeden, čo si prišiel pre vrtulníka po oprave, za ktorú zaplatil okolo 200€. Tak som mu poradil, nech si kúpi Phoenixa a ešte vyše 100€ ušetrí ak by znova tresol. Jeho odpoveď bola, že on si sima kúpi až keď bude trénovat 3D, že až potom ho bude potrebovať. Pritom to bol začiatočník, ktorý trochu lietal s dvojrotorovkami a toto bol jeho prvý skutočný vrtulník. :wink: Kamarát na nôm aspoň zarobí, pokiaľ ho to ale neprestne baviť.
papaya píše:
Preto ak Ti mozem doporucit ako zaciatocnik zaciatocnikovy.

nauc sa poctivo visiet vsetkymi smermi aj invert. Mozok sa nauci prepinat riadenie podla toho v akej polohe sa heli nachadza, co je nesmierne dolezite.
nauc sa zvladat zakladne krizovky, natocit helinu spravnym smerom docuvat k sebe a ukludnit sa. Toto velmi pomoze aj v reale.

Vďaka za rady, ale ja zatiaľ reálne vrtulníky neriešim. Budem sa s nimi hrať len v tom sime. Realisticky som zvážil, že momentálne nie sú na to dostatočné finančné rezervy a ak to čo mám investujem do lietadiel-plošníkov, tak mi to prinesie omnoho viac radosti.
papaya píše:
Ver tomu, ze ak sa proti Tebe vyruti 500vkova heli slusnou rychlostou z 8smicky ktoru ti postuchol vietor tak pustis do gati. :-) Tam z nejakym racionalnym myslenim nemas najmensiu sancu, jedine co Ta zachrani su automatizovane pohyby, ktore uz mas natrenovane.

Tak tomu verím, druhý dôvod, prečo vrtulníky zatiaľ (a možno nikdy) nie, je ten, že ja sa ich naozaj bojím a myslím to celkom vážne. :( Mne celkom stačilo, keď som videl ako začínajúci pilot nezvládol riadenie elektrického (asi 320) vrtulníka, zrazu sa všetci začali vrhať k zemi a on sám si prešiel rotorom po chrbte. Napriek tomu, že mal hrubú zimnú vetrovku, tak mal na ňom modriny akokeby ho šľahali bičom. A to môže hovoriť o šťasti, že to nedostal inde a že bola zima a mal tu vetrovku. 8O

Okrem toho také to realistické pohodové lietanie s nimi mi pripadá pomerne nezáživné (teda pre oko diváka, pravdaže pilot sa možno potí a tak to nepociťuje) a keď s nimi lietajú 3D (napr tie rôzne videá na nete, Sabó a spol.), tak to mi zas pripadá také strašne nerealistické, ako nejaký hmyz (a zase ten pilot to vidí celkom inak).

Pritom ja som vrtulníka už kedysi mal, ešte v roku 1983 som si postavil volne lietajúceho. V Modelári bol taký plánik Pirueta a bolo to na motor 1cm3. Dokonca to aj celkom pekne lietalo a pristávalo v autorotácii. Dodnes sa mi z neho zachoval trup a listy rotora. Hlava sa pri jednom pristáti rozlomila a už som to nikdy neopravil. Ale my sa tu bavíme o trochu iných vrtulníkoch, však? :lol:
A keď som si niekedy v polovici 80. rokov kúpil plánik Helixa, tak po jeho preštudovaní som pochopil, že nemám k dispozícii fabriku, ktorá by mi všetky tie súčiastky vyrobila a peniaze na ich nákup spoza železnej opony už vôbec nie. Tak som s nimi skončil skôr než som vôbec začal. :D
Dnes je iná doba a možno keby som bol o 25 rokov mladší, tak s nimi začnem. Naprie tomu, aké su drahé, tak sú dnes relatívne omnoho lacnejšie ako voľakedy. Teraz ho môžeš mať už za jeden priemerný plat (menší nový, alebo väčší lietaný), vtedy na to nestačilo ani 5~10 platov.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne úte 25.09.2012 17:01, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2012 16:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 404
Bydliště: Praha 8
OrDa píše:
Teda pánové, že jsem tak smělý - henoný Phoenix ví, že vrtulník visí v náklonu (ty naše v pravém)?


Ví to. Při nácviku to není moc vidět, ale když si ho nahraješ do frapsu a přehraješ jako video, je ten náklon jasně patrný. Třeba tady:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
ex Modela T4, QB-15
Phoenix, DX6i, Easystar II, Blade Nano CP X


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2012 16:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Čili základem je to sice i mechanicky nacvičit ale přitom být už ve stavu, kdy nemyslíš v žádné poloze kam páčkovat.
Zaklad je naucit se vnimat heli ve vzduchu jako celek. A rozhodne nepremyslet kam packovat k dosazeni chteneho pohybu. To je to nejtezsi. Obcas mas vsechny ctyri funkce obracene. Navic heli umi i couvat, vzlaste kdyz se ti to nehodi. :D
Jen já jsem se ptal, zda je v tom fofru vůbec na něco interaktivního čas. Nevím jestli mi rozumíš?
Rozumim a rikam ano, rozhodne ano. Je to nutnost. Korekce treba vetru, korekce necnosti heli atd.
Asi jsem na to už příliš starý
Me je 47. Ucim tu kolegu prvni inverty a tictocy. Tomu je 58. Ano, uz nemame sanci dohonit mlady sedmnactilety kluky, ale na to delat si radost jeste stale vek mame. Nebo ne ?

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2012 17:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
pkotatko píše:
Zaklad je naucit se vnimat heli ve vzduchu jako celek. A rozhodne nepremyslet kam packovat k dosazeni chteneho pohybu. To je to nejtezsi. Obcas mas vsechny ctyri funkce obracene. Navic heli umi i couvat, vzlaste kdyz se ti to nehodi. :D

Jsou to potvory :lol:
Ale to samé platí i pro letadla-plošníky, pokud chceš s nimi lítat opravdu dobře. Já nejradši létám akrobacii poměrně blízko od sebe a v ne přílš velké výšce. To dovedu dobře vnímat polohu modelu a včas korigovat odchylky. Blízkost země mi příliš nevadí (asi dŮsledek někdejšího U-čkaření). Když ale dělám to samé o 50m výš, nebo o 100m dál, tak je to o poznání hůř provedené. :(
Ale fakt výhoda letadel je, že ony couvat neumí. Teda samy od sebe a když je k tomu chceš donutit třeba ve visu, tak to dá pořádně zabrat. :D
pkotatko píše:
Jen já jsem se ptal, zda je v tom fofru vůbec na něco interaktivního čas. Nevím jestli mi rozumíš?
Rozumim a rikam ano, rozhodne ano. Je to nutnost. Korekce treba vetru, korekce necnosti heli atd.

Myslel jsem si to. Nevím ale, zda mám ještě tak rychlé reflexy abych to zvládl. :(
pkotatko píše:
Asi jsem na to už příliš starý
Me je 47. Ucim tu kolegu prvni inverty a tictocy. Tomu je 58. Ano, uz nemame sanci dohonit mlady sedmnactilety kluky, ale na to delat si radost jeste stale vek mame. Nebo ne ?

Mne je 51, tak to jsem někde mezi Váma.
Koukám, že mi tím vlastně ještě dávaš šanci. :wink: Mám zřejmě ještě asi 5 let na rozmyšlenou. :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2012 22:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2009
Příspěvky: 814
Bydliště: JM
No na Phoenixu lítám taky jen s jakousi setovkou 4k. Zbytek si nastavim přímo v simu. Třeba T-rex 450 mám nastaveni takové že skutečnost je proti tomu mnohem jednodušší. Pozor nelítám žádné vylomeniny 3D, pouze let podobný skutečnému vrtulníku. Ze začátku mě taky připadalo že řídit vrtulník v Normal modu je prima ale ve skutečnosti to opravdu moc nejde. Jinak jsem taky věčný začátečník - lítám a proto i občas padám. Někdy i docela často :D

_________________
F 104 je můj sen


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2012 6:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
shrubber píše:
OrDa píše:
Teda pánové, že jsem tak smělý - henoný Phoenix ví, že vrtulník visí v náklonu (ty naše v pravém)?


Ví to. Při nácviku to není moc vidět, ale když si ho nahraješ do frapsu a přehraješ jako video, je ten náklon jasně patrný...

Dík za odpověď. Simuluje tedy i to, že když se ve visu otočím vpravo, rozjede se dopředu a když se otočím vlevo, začne couvat?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2012 7:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
OrDa píše:
Dík za odpověď. Simuluje tedy i to, že když se ve visu otočím vpravo, rozjede se dopředu a když se otočím vlevo, začne couvat?


Pak tedy děláš něco blbě. Když se ve visu otočíš kamkoliv, heli musí zůstat na místě. Tedy nezůstane tam sama, stejně jako na místě nezůstane ve standarním visu. Na to pak máš ruce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2012 7:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
VTjr píše:
pkotatko píše:
Tak vy ty obraty asi často páčkujete tak, že máte doslova natrénované sekvence pohybů ...
No tak na to zapomen. Heli ridis porad a v kazdem obratu. I behem obratu jsou nutne korekce.

Hele zpomal! Ja to tak nemyslel. :D
Prostě jsem se zeptal zda jsou ty obraty jen mnemotechnicky nacvičené, nebo přitom ještě v tom fofru stíháte i nějaké korekce. Protože v tom prvním případě by to u lepších vysílačů šlo i naprogramovat, ale ze špatného pilota dobrého by to stejně neudělalo, protože bez zpětné vazby by v lepším případě vyletěl z toho obratu pokaždé jinak a bylo by to stejně k ničemu. :(
Čili základem je to sice i mechanicky nacvičit ale přitom být už ve stavu, kdy nemyslíš v žádné poloze kam páčkovat.
:wink:


Helinu musíš řídit úplně podvědomě. Když se přistihneš s myšlenkou "Abych letěl tak a tak, musím s kniply udělat to a to.", tak rychle přistaň. Jinak budeš za několik desítek vteřin sbírat a třídit trosky. Na myšlení totiž není čas.

Je to sice kravina, ale dost to pomáhá a není to nuda. V PHOENIXU je režim, ve kterém modelem srážíš náhodně se vyskytující balonky. Chce to střídat. Jedno kolo v dopředném letu, druhé na couvačku, třetí na zádech, čtvrté záda na couvačku... Musíš sledovat balonky, odhadovat výšku a vzdálenost, dostat se na dané místo daným pohybem. Relativně zábavně se naučíš řízení ve všech režimech. Drilovat osmičky totiž je příšerná pakárna...

A proč střídat? Jeden čas jsem dřel soustavně couvačky, abych potom zjisti, že pro změnu už neumím letět normálně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz