Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2012 22:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Model: Grifin 450 RTF

Zdravím vás.
Mam výše zmíněný problém a nejsem schopen ho odstranit.
Zkusil jsem snad vše.

Když jsem se nad problémem zamyslel, tak sem si řek, že stačí trochu více vychýlit rotorové listy (jenom na páce serva). Nepomohlo vrťas se točí stále proti směru i při maximálním natočení listů... Nechápu... Fyziku snad chápu, ale pro jistotu jsem natáčel listy i opačným směrem... :-) Stále to samé navíc daleko větší - rychleší rotace kolem osy - pochopitelně...

Ale co mi nejde na mozek to je, že když se rotor točí po směru hodinových ručiček tak by skrze odpor všech ložisek na hřídeli by se měl spíše točit také po směru hodinových ručiček... (takže přidřené ložisko to být nemůže)...
Že by můj vrtulník obcházel fyzikální zákony?... I když u grifina je všechno možné... :-D :-D :-D

Díky za reakce...

PříspěvekNapsal: sob 21.07.2012 22:35 
Mazák
Mazák

Obrázky: 6
Nemáš obráceně zadní listy? Jednou sem měl podobný problém ale na jiné hračce. Najdi si obrázky té tvé hračky a koukej jestli to máš dobře, stačí i otočený zadní unašeč :!:

Naposledy upravil MarthiR dne sob 21.07.2012 22:36, celkově upraveno 1

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 21.07.2012 22:35 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Točí se vyrovnávací rotor (vrtulka) správným směrem?
Jsou správný úhly náběhu jejích listů - reaguje gyroskop, servo ocasu chodí?

PříspěvekNapsal: sob 21.07.2012 22:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Právě vše chodí jak má. Řekl bych. No listy už z výroby byly dle mne obráceně, nedalo mi to a zkusil jsem je otočit, ale chovalo se to stejně tak jsem je vrátil z5 do původního stavu...

Schválně, jsou tak správně? Obrázek

Všecko to začlo výměnou hlavního ozubeného převodu...

PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 3:17 
Mazák
Mazák

Blog: Zobrazit blog (1)
Pravděpodobně máš špatně směr gyrování.. Zapni to, pohni čumákem doleva a koukej kam se pohnou náběžné hrany listů vrtulky. Musí jit směrem k ocasní trubce. Pokud jdou obráceně, zreverzuj gyro ( gyro- ne servo vrtulky !! ) a máš to vyřešeno. :)

PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 10:39 
Mazák
Mazák

Obrázky: 12
Smer gyrovani bude obracene, ale rekl bych ze to vniklo tim ze si blbe nasadil reminek a ted se ti toci vrtulka obracene. Ma se tocit tak, ze kdyz pri pristavani trefis kaminek na zemi vystreli ho to proti trupu vrtulniku :D . Tedy spodni list smerem ke kabine

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 11:41 
Mazák
Mazák

Obrázky: 6
Tak ono stačí i otočit táhlo k unašeči i tam může být problém, otázka, rozdělaval si to někdy nebo ti to takhle blbne co si to koupil?
Mě to dělalo tohle a to sem koukal na fotky a nevšiml sem si toho, přitom je to prkotina
http://www.youtube.com/watch?v=2JcA80BiFsg

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 11:56 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Maxipes píše:
......si blbe nasadil reminek a ted se ti toci vrtulka obracene. Ma se tocit tak, ze kdyz pri pristavani trefis kaminek na zemi vystreli ho to proti trupu vrtulniku :D . Tedy spodni list smerem ke kabine

:lol: A tuhle blbost si slyšel kde :?: :lol:

LAheli ³
Mikado Logo

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 13:08 
Mazák
Mazák

OPR píše:
Maxipes píše:
......si blbe nasadil reminek a ted se ti toci vrtulka obracene. Ma se tocit tak, ze kdyz pri pristavani trefis kaminek na zemi vystreli ho to proti trupu vrtulniku :D . Tedy spodni list smerem ke kabine

:lol: A tuhle blbost si slyšel kde :?: :lol:

Jakou blbost? Vsechny trexy toci vrtulkou timhle smerem, grifin podle obrazku taky... Co se ti nezda? Reminek se da jednoduse nasadit obracene a pak se i vrtulka toci obcacene. Nebo se ti nezda terminologie? Takhle je to jasne a prehledne pro zacatecnika (soudim podle sekce "zacatecnik"), nebo ti snad prijde lepsi napsat ze se vrtulka ma tocit CCW pri pohledu zprava na VR? Ale ty zajiste zase vymyslis nejakou svoji super zkratku ktera vsechno zneprehledni... A vubec nemusis se vyjadrovat uplne ke vsemu

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 13:15 
Mazák
Mazák

Blog: Zobrazit blog (1)
Kluci nehádejte se,jediné co tím dosáhnete, že další nadějný helinář s tím sekne dřív než pořádně začne. Stačí jen napsat, že hlavní rotor se točí ve směru hodinových ručiček a ocasní vrtulka v proti směru hodinových ručiček :mrgreen:

PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 13:26 
Mazák
Mazák

Maxipes píše:
Jakou blbost? Vsechny trexy toci vrtulkou timhle smerem, grifin podle obrazku taky... Co se ti nezda? Reminek se da jednoduse nasadit obracene a pak se i vrtulka toci obcacene. Nebo se ti nezda terminologie? Takhle je to jasne a prehledne pro zacatecnika (soudim podle sekce "zacatecnik"), nebo ti snad prijde lepsi napsat ze se vrtulka ma tocit CCW pri pohledu zprava na VR? Ale ty zajiste zase vymyslis nejakou svoji super zkratku ktera vsechno zneprehledni... A vubec nemusis se vyjadrovat uplne ke vsemu

Ne to vůbec nebylo myšleno ve zlém, nebo nějak špatně. Já mněl na mysli tu část, kdy jsi mluvil o tom přistání, a hrozbě toho odmrštěného kamínku. S tím kamínkem, to totiž vůbec neber vážně, to vůbec totiž není důvod, proč se vrtulka točím, kam se zrovna točí.

Jen tohle samé někdo kdysy řekl na nějakém diskuzním foru. :mrgreen: Tak mne jen zajímalo od kud to máš.

LAheli ³
Mikado Logo

Naposledy upravil OPR dne ned 22.07.2012 13:41, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 13:41 
Mazák
Mazák

OPR píše:
Maxipes píše:

Ne to vůbec nebylo myšleno ve zlém, nebo nějak špatně. Já mněl na mysli tu část, kdy jsi mluvil o tom přistání, a hrozbě toho odmrštěného kamínku. S tím kamínkem, to totiž vůbec neber vážně, to vůbec totiž není důvod, proč se vrtulka točím, kam se zrovna točí.

Jen to někdo kdysy řekl na nějakém diskuzním foru. :mrgreen:

Jasne ze vrtulka neni na strileni sutru, to je jasny snad kazdymu a jakej duvod ma ta rotace vubec neni podstatny pro uzivatele. Ale dobre se tim popisuje ten smer rotace... Opravdu se zkus zamyslet nad frekvenci svych nic nerikajicich prispevku

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 13:46 
Mazák
Mazák

Klíííd, zejtra bude pondělí.

LAheli ³
Mikado Logo

PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 14:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

To: MarthiR - to je přesně vono!!!

Nejsem úplnej dement pochopil bych to i bez kamínků... :-D
Grifina jsem opravdu půlil. Řemínek asi určitě přetočil. Taková hovadina... no ono v té trubce to šlo jaksi divně, tak jsem to dal, tak aby se to co nejmíň "křížilo" LOLek :-D
A pak, že jsem zkusil všechno :-D :-D :-D Já už z toho byl tak v pr.eli, že jsem na to měsíc nešahal...

Chlapi díky vám si snad konečně pořídím Toho Trexe 550... Sem myslel, že už mě to do čista přešlo to lítání, když jsem takhle selhal... :-D

Jinak díky za bleskové reakce.
Dik a zdar.

PS: Du ho mrsknout o vedení VN za to, že mi zebral tolik hodin života a že jsem se musel tak hlavou zapotit, než mě napadlo obrátit se na vás... :-D

PříspěvekNapsal: ned 22.07.2012 20:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Tak, paráda už to skoro lítá.
Tím to bych chtěl všem poděkovat.

Nastal, ale nový problém vrtulník když ho "zvedám" tak jde všechno pěkně, ale jak uberu plyn tak se neskutečně rozkolíbe a musim ho ihned posadit...
Myslíte že je hlavní hřídel pokřivená? Měla by k tomu pádný důvod od poslední havárky...
Celkově dost vibruje - chvěje se a je neklidný...

Díky všem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další