Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1500 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 16:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 227
Bydliště: Hradec Králové
Ted jsem ti změřil 2 nové trubky a obě mají naprosto přesně 9 mm díru.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 16:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 227
Bydliště: Hradec Králové
V pátek mi týden po objednání sledovanou poštou dorazil kovový vršek hnací hřídele: http://www.xtreme-production.com/xtreme ... 5be7263087 vřele doporučuji každému, komu se lámou plastové unašeče cykliky a neumí si je udělat sám. Mají to pefektně udělané, nehází to a celkově se helina dost uklidní, pokud chce někdo používat kameru. Doporučuji pouze závitníkem M-2 přeříznout z obou stran otvor pro šroubek M-1,8 mm, nevím, co je vedlo k tomu ho zeslabit a dal jsem tam původní M-2. Hřídelka rotorových listů je uložena ve 4. O kroužcích jako plovoucí což též napomáhá k uklidnění vibrací. Musel jsem vyrobit novou vrchní pružinu nad cykliku, neboť je od kovového dílu k cyklice zhruba o 1,5 mm dál. Ted jsem byl vylétat jedny baterky na zkoušku dole v baráku u schránek na place tak 3,5 x 4 m a poslouchá to na mm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 17:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 227
Bydliště: Hradec Králové
Ještě jedna výhoda, pokud potřebujete perfektně srovnat flybare, nemusíte vytloukat násilím vroubkovanou hřídelku, je tam nová, hladká, držená 2. červíky.
Původní hezčí růžový vršek taky pasuje přesně, jen musíte použít menší přibalený šroubek. Myslím, že za dobytské ceny náhradních dílů u nás se tato koupě velmi brzy vyplatí, výměny těch plastových unašečů byly nekonečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 17:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 227
Bydliště: Hradec Králové
Diky tomu jsou uz na videich z podveseny kamery videt i objekty mezi nebem a zemi- do ted se heli permanentně kymacela nebo houpala... :'(
Pro thombu a ostatní.

Proti kymácení a poskakování po nebi občas dost pomůže, když se odmontují zadní 2 vzpěry, které jsou tam pouze pro parádu v původním provedení a nezabraňují rezonančnímu kmitání těžkého zadku s motorem za jistých okolností. Stačí je odšroubovat, trubičky nahřát nad plynem a konce protočit v nějakém matlavém vosku, nejlepší skare, nebo jiný lyžařský a za tepla je vrazit zpět do plastu, aby v něm držely, pak teprve výztuže začnou plnit svojí funkci a opětným zahřátím se dají rozebrat v případě poškození.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 17:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.1.2014
Příspěvky: 14
Bydliště: Ždírec Doksy
Po likvidaci vule mezi drzakem listu a cyklikou (vule na FLYBAR CONNECT SHOULDER) a fixaci cykliky miralonem nebo pruzinkami je vse ok i s volnymi vzperami. Unasece vydrzeli take déle, ale stejne pak odešli, takze navrat k ohnutemu dratu byl jasny... Mimochodem je asi kazdemu jasne, ze gumickovani cykliky nebo podpirani sviracim spendlikem nebo ohnutym dratem znamena sice odstraneni vibraci cykliky, ale zkraceni jejiho naklonu na polovinu! Takze polovinu zabavy...

_________________
ESKY HB CP3, MJX F-45, dji Phantom 3 Advance


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 18:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.1.2014
Příspěvky: 29
Bydliště: Plzeň
Zdravím. Hledal jsem régl k zadnímu motoru co by pracoval rovnou se signálem PWM z desky přijímače od g-fetu. U tohoto píší že je vhodný i pro multi-koptéry a jestli to chápu tak pracuje se signálem PWM.

http://www.emotors.cz/regulatory/1796-hk-20a-esc-3a-ubec.html

Možná že tu píši úplnou kravinu, jelikož se v těch parametrech moc nevyznám. Budu rád když mi někdo zkušený poradí. Počítám že kdyby to bylo tak jednoduché a fungovalo to, už by jste to všichni používali. Sám bohužel régl nepřehraji a převodník taky sám nedám dohromady :( . Nebo mě můžete ukamenovat :lol:

_________________
Colibri V4.5, EasyCopter V6, Mjx F-45,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 18:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.1.2014
Příspěvky: 14
Bydliště: Ždírec Doksy
Ital píše:
Pokud to chceš vysvětlit technicky, namaluj si na vrtuli fixem čárky po 1. cm od osy, změř si přesně průměry, pro které si spočítáš obvod, tj vzdálenost, kterou urazí za 1. otáčku, pod každou..................ablovatí, bez tepla jsem jí znásilnit nezkoušel, ale možná by to šlo také. Přeji mnoho zdaru a pokud by si někdo troufl dokopat výrobce ke změně tvaru vrtule, fandil bych mu. Je fakt, že by pak nešly tak na odbyt zadní motorky. :D


Zkus to prosim nakreslit, z toho textu se ta myslenka neda pochopit ani teoreticka, ani tak praktická.
Diky

_________________
ESKY HB CP3, MJX F-45, dji Phantom 3 Advance


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 18:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 227
Bydliště: Hradec Králové
Bohužel asi nikde nenarazíš na regler, který bude umět přímo PWM, tento druh modulace je lokální záležitost, neboť už z principu nejde na dálku přenášet více, než 1 kanál. Zabírá totiž celý přenosový kanál rozsahem 0-100 %. Obvykle si ho vytváří až samotný regulátor z PPM modulace, nebo v případě F-45 přijímačová deska v kooperaci s gyroskopem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 18:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 227
Bydliště: Hradec Králové
Na netu toho najdeš o vrtulích mraky, stačí se podívat a zadat teorie vrtulí.
Na. př. http://www.minimakety.cz/howto/2010/Vrtule/index.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 19:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.1.2014
Příspěvky: 29
Bydliště: Plzeň
Ital píše:
Bohužel asi nikde nenarazíš na regler, který bude umět přímo PWM, tento druh modulace je lokální záležitost, neboť už z principu nejde na dálku přenášet více, než 1 kanál. Zabírá totiž celý přenosový kanál rozsahem 0-100 %. Obvykle si ho vytváří až samotný regulátor z PPM modulace, nebo v případě F-45 přijímačová deska v kooperaci s gyroskopem.


Děkuji za radu. Asi dojedu ten kompletní zadní motor s převodovkou co mám náhradní doma. Pak mi nezbyde než požádat nějakýho machra v okolí Plzně nebo tady na fóru o pomoc s tim programováním réglu nebo převaděče PWM/PPM. :( Samozdřejmě s úplatou. Kdyby se někdo hlásil dobrovolně, tak se bránit nebudu :wink: Jsem v tom ztracenej...

_________________
Colibri V4.5, EasyCopter V6, Mjx F-45,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2014 8:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.1.2014
Příspěvky: 19
Bydliště: Hodonín
ebenoskabanos píše:
Děkuji za radu. Asi dojedu ten kompletní zadní motor s převodovkou co mám náhradní doma. Pak mi nezbyde než požádat nějakýho machra v okolí Plzně nebo tady na fóru o pomoc s tim programováním réglu nebo převaděče PWM/PPM. :( Samozdřejmě s úplatou. Kdyby se někdo hlásil dobrovolně, tak se bránit nebudu :wink: Jsem v tom ztracenej...


Napiš soukromou zprávu Srabsrabovi. Je to s ním domluvené - bude nám přehrávat regulátory na zadní motor - jsme tři, čekalo se na 4tého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2014 10:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.1.2014
Příspěvky: 29
Bydliště: Plzeň
Endy píše:
Napiš soukromou zprávu Srabsrabovi. Je to s ním domluvené - bude nám přehrávat regulátory na zadní motor - jsme tři, čekalo se na 4tého.


díky :wink: napsal jsem mu tak uvidím

_________________
Colibri V4.5, EasyCopter V6, Mjx F-45,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 18:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.1.2014
Příspěvky: 14
Bydliště: Ždírec Doksy
O nabijeckach už se tady diskutovalo, ale...
Mám celkem 3 baterky - 2x origo a 1x RAYku 2700 mAh. Origo nabijecku jsem zahodil hned a používám balancer e-sky se kterym jsem zatím neměl problém, ale zkusil jsem použit imax b6, ale u všech 3 baterie mi hlásí connection break, nemate s tím někdo zkušenost?
Mimochodem ta Rayka je dlouhá jak tejden, ale po odříznuti vnitřního dorazu jde zasunout a výdrž je úplné úžasná, az mám obavu u výdrž motoru... :twisted:

_________________
ESKY HB CP3, MJX F-45, dji Phantom 3 Advance


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 19:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.1.2014
Příspěvky: 29
Bydliště: Plzeň
thomba píše:
O nabijeckach už se tady diskutovalo, ale...
Mám celkem 3 baterky - 2x origo a 1x RAYku 2700 mAh. Origo nabijecku jsem zahodil hned a používám balancer e-sky se kterym jsem zatím neměl problém, ale zkusil jsem použit imax b6, ale u všech 3 baterie mi hlásí connection break, nemate s tím někdo zkušenost?
Mimochodem ta Rayka je dlouhá jak tejden, ale po odříznuti vnitřního dorazu jde zasunout a výdrž je úplné úžasná, az mám obavu u výdrž motoru... :twisted:


máš připojený silový i servisní konektor od baterie k nabíječce? když jsem zahodil originál nabíječku tak jsem myslel že stačí nabíjet pouze přes servisní konektor od mé equilibrium mini V2, ale musí být zapojeny oba konektory k nabíječce.

_________________
Colibri V4.5, EasyCopter V6, Mjx F-45,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 19:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.1.2014
Příspěvky: 14
Bydliště: Ždírec Doksy
Fakt? Tak to slyším poprvé... Jsem zvyklej na balancer, tak jsem ani neschanel manuál...
Díky, vyzkousim

_________________
ESKY HB CP3, MJX F-45, dji Phantom 3 Advance


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1500 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz