Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2012 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
Zajímavý článek o vlivu vnitřního odporu aku (+ přívodních vodičů!) a jeho vlivu na vypínací napětí regulátoru http://mgm-compro.cz/pdf/vnitrni-odpor- ... latoru.pdf


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2012 10:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.4.2010
Příspěvky: 81
Bydliště: Pouzdřany (v týdnu Šlapanice)
Zdarec, chtel bych se zeptat na vybijeni. Napeti na clanku by nemelo klesnout pod 2,7V. Bere se to pod zatezi? Protoze kdyz litam tak uz se dostanu i pod, ale kdyz pristanu, tak su zase nad.
Dik za radu.

_________________
DX6i Mod 1, FunCub, CAP 232 40


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2012 11:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Jochla píše:
Zdarec, chtel bych se zeptat na vybijeni. Napeti na clanku by nemelo klesnout pod 2,7V. Bere se to pod zatezi? Protoze kdyz litam tak uz se dostanu i pod, ale kdyz pristanu, tak su zase nad.
Dik za radu.

Obecně by se z hlediska zachování delší životnosti nemělo z lipolky vybíjet více než cca 80% výrobcem definované jmenovité kapacity což odpovídá napětí naprázdno cca 3,7V na článek po odpočinutí cca 10 až 15 minut kdy je lipolka odpojena tj. není z ní žádný odběr.

Takže po přistání odpojit lipolku od modelu a nechat ji cca 10 až 15 minut odpočinout bez odběru. Pak změřit napětí jednotlivých článků lipolky. Pokud bude mít kterýkoli z článků lipolky po tom odpočinutí napětí pod 3,7V znamená to, že jsi létal příliš dlouho (tj. vybil jsi více než 80% jmenovité kapacity). Poté lipolku plně nabit a příště létat kratší dobu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2012 11:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.4.2010
Příspěvky: 81
Bydliště: Pouzdřany (v týdnu Šlapanice)
Supr odpoved, presne to sem potreboval. Diky moc ;-)

_________________
DX6i Mod 1, FunCub, CAP 232 40


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2012 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Ještě k tomu doplním následující.

Lipolka by neměla být přetěžována ani proudově nad parametry definované výrobcem a raději o něco níže než jsou výrobcem definovaná maxima (do cca 0,75 násobku tzv. výrobcem definovaného trvalého vybíjecího faktoru pro danou lipolku).

Vezmeme-li tedy jako doporučené nejnižší napětí bez odběru 3,7V na článek pak při doporučeném proudovém odběru do 0,75 násobku výrobcem definovaného trvalého vybíjecího faktoru pro danou lipolku by napětí žádného článku nemělo poklesnout o více než 10% oproti aktuálnímu stavu bez odběru tj. 3,7 - 0,37 = 3,33V. Pokud napětí na kterémkoli článku lipolky při odběru v modelu klesá víc pak to znamená, že je lipolka příliš proudově přetěžována tj. že proudový odběr je pro tuto lipolku příliš vysoký a neodpovídá její aktuální kondici.

Maximální doporučený proud pro danou lipolku jako pro nový kus vypočteme z hodnot definovaných výrobcem takto:

Proměnné:

Io = orientační maximální trvalý odběr v ampérech vhodný z hlediska zachování delší životnosti lipolky

Cd = maximální trvalý vybíjecí faktor C deklarovaný výrobcem (bývá uveden na lipolce např. Constant Discharge 20C apod.)

Cj = jmenovitá kapacita lipolky definovaná výrobcem (v Ah tj. např. pro 2200 mAh uvedete 2,2)

Výpočet:

Io = Cd * Cj * 0,75

Tento výpočet samozřejmě vychází z jmenovitých hodnot jímž by měl odpovídat stav zcela nové lipolky.

Starší lipolka už tomuto stavu nemusí odpovídat.

Ukazatelem kondice článků lipolky je vnitřní odpor, který lze orientačně změřit a z něj pak vypočítat vhodný maximální proudový odběr vycházející z aktuální kondice příslušné lipolky dle popisu co jsem k tomu napsal v jiném tématu viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2013 16:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2011
Příspěvky: 405
Bydliště: JBC
Obrázky: 13
Mam dotaz,nutně bych si potřeboval vytvořit podobný nabíjecí kabel,něco jako je na obrázku,ale jen na dvě baterie 300mAh (gn-752030 25c).
Příloha:
nabijeci-kabel-s-balancerem-na-3ks.jpg
nabijeci-kabel-s-balancerem-na-3ks.jpg
[ 29.44 KiB | Zobrazeno 4571 krát ]


Nevim uplně přesně jak to tam je všechno propojené,hlavně ten silový kabel(jst konektor) a nerad bych si baterky zničil špatným zapojením.Mam k baterkám origo nabíjení z usb,ale to se mi moc provozovat nechce, neb mam doma dospělou nabíječku.Koukal jsem,že na baterkách neni uvedeno ani 3,7V ani 1S ,je tam jen 300mAh 25C.Nikde jsem to na netu nenašel,tak snad to je standart voltáž.Poradíte ?

_________________
Skyfun pulse projekt a pár poletuch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2013 16:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Dáva píše:
Mam dotaz,nutně bych si potřeboval vytvořit podobný nabíjecí kabel,něco jako je na obrázku,ale jen na dvě baterie 300mAh (gn-752030 25c).

Nevim uplně přesně jak to tam je všechno propojené,hlavně ten silový kabel(jst konektor) a nerad bych si baterky zničil špatným zapojením.Mam k baterkám origo nabíjení z usb,ale to se mi moc provozovat nechce, neb mam doma dospělou nabíječku.Koukal jsem,že na baterkách neni uvedeno ani 3,7V ani 1S ,je tam jen 300mAh 25C.Nikde jsem to na netu nenašel,tak snad to je standart voltáž.Poradíte ?

Tři jednotlivé 1S konektory by měly být na tom bílém sdruženém balančním konektoru zapojeny postupně do série a ten silový kabel bude připojen na krajní vodiče tj. červený a černý vodič na tom silovém konektoru by měl odpovídat červenému a černému vodiči na tom sdruženém bílém balančáku.

1. Balanční konektor
1.1. minus prvního 1S na černý vodič
1.2. plus prvního 1S a současně minus druhého 1S na bílý vedle černého vodiče
1.3. plus druhého 1S a současně minus třetího 1S na bílý vedle červeného vodiče
1.4. plus třetího 1S na červený vodič

2. Silový konektor
2.1. minus prvního 1S na černý vodič
2.2. plus třetího 1S na červený vodič

Pro dvě lipolky 1S by se použil kratší balančák jen pro tři piny (uprostřed by byl jen jeden bílý vodič, na jednom kraji černý a na druhém červený vodič ve vzájemné pozici při pohledu na konektor z téže strany tak jako na tom obrázku) a zapojení by bylo následující.

3. Balanční konektor
3.1. minus prvního 1S na černý vodič
3.2. plus prvního 1S a současně minus druhého 1S na bílý prostřední vodič
3.3. plus druhého 1S na červený vodič

4. Silový konektor
2.1. minus prvního 1S na černý vodič
2.2. plus druhého 1S na červený vodič


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2013 17:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2011
Příspěvky: 405
Bydliště: JBC
Obrázky: 13
Děkuji Ti Drondýsku moc jsi mi pomohl :wink: .A ještě se zeptám hloupě,na kabel se dvěma baterkama 1S budu na nabíječce nastavovat balanční nabíjení 2S a 300mAh žejo?

_________________
Skyfun pulse projekt a pár poletuch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2013 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Dáva píše:
...A ještě se zeptám hloupě,na kabel se dvěma baterkama 1S budu na nabíječce nastavovat balanční nabíjení 2S a 300mAh žejo?

Ano.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2013 17:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2011
Příspěvky: 405
Bydliště: JBC
Obrázky: 13
Drondys píše:
Dáva píše:
...A ještě se zeptám hloupě,na kabel se dvěma baterkama 1S budu na nabíječce nastavovat balanční nabíjení 2S a 300mAh žejo?

Ano.

Super děkuji :wink: .

_________________
Skyfun pulse projekt a pár poletuch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2013 17:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2011
Příspěvky: 405
Bydliště: JBC
Obrázky: 13
Tak huš mi to funguje :D .Baterky nabilo v poho..
Příloha:
17012013386.jpg
17012013386.jpg
[ 146.84 KiB | Zobrazeno 4562 krát ]


_________________
Skyfun pulse projekt a pár poletuch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2013 13:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 2
ahojte, mozem len jednu otazku?

kupil som si WLtoys quadrokopter a tam mam tiez baterky 3.7V 300mah kod DS 702030 a zhanam tie konektory ktore su na fotke naspajkovane do toho kabla - kde ich viem kupit alebo ake maju kody? treba mi samicku no a aby jej nebolo smutno tak aj samceka :D

dik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2013 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
pilot001 píše:
ahojte, mozem len jednu otazku?

kupil som si WLtoys quadrokopter a tam mam tiez baterky 3.7V 300mah kod DS 702030 a zhanam tie konektory ktore su na fotke naspajkovane do toho kabla - kde ich viem kupit alebo ake maju kody? treba mi samicku no a aby jej nebolo smutno tak aj samceka :D

dik

Třeba viz tento odkaz v ČR nebo viz tento odkaz v SR nebo viz tento odkaz na eBay.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.07.2013 10:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 2
Drondys - dakujem!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.05.2014 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Mám dotaz, jak je to s novýma Lipolkama ? Je možné, že LiPol nabírá své parametry (kapacita a vybíjecí C) třeba až po 3 cyklech ? Jedná se mi o to, že mám celekm 3 GensAce 2200mAh 25C. První dvě jsem kupoval dohromady, další jednu jsem koupil tento týden..
A dnes když jsem dal tu novou do své 450ky chovala se jakoby měla o 5C nižší vybíjecí proud, než ty ostatní dvě :( Dnes jsem jí tam dal po prvním nabíjení od koupě, prvně jsem jí nabíjel 1A..
Díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz