Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 01.05.2014 19:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
Ano, castecne. Pri dnesnich technologiich to vsak plati jiz mene. Kazdopadne nabijecka miňimalne provede srovnani napeti a ty chemikalie se probudi k zivotu. Spis bych to prisuzoval jinemu vnitrnimu odporu clanku. Jeste je otazka, zdaliu je to jen tvuj dojem nebo si odber premeris.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.05.2014 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
No, nemám moc dobrý ampermetr, mám jen normální multák..
Spíš dám na svuj dojem a baterku ještě jednou nabioju pomalinku..
Ale nechápu to, v tomhle bych se nespletl, když jsem vzal za plyn u tech starších baterek to uplně jinak burácelo :D

No, nedá se nic dělat, ta první serie se asi povedla líp, reklamovat to nemá smysl.. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.05.2014 19:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
Jasne. Taky u letadla poznam, ze jsem dal novejsi lipolku. Vnitrni odpor muzes premerit ale bacha na zkrat. V pripade velkeho rozdilu bych reklamoval. Cim vetsi odpor tim horsi parametry.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.05.2014 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Jak mám zmerit ten vnitrni odpor ? Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.05.2014 20:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Buď máš nabíječku, která to umí změřit nebo třeba takto.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.05.2014 7:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Tak jsem včera ještě nabil tu novou baterku, nabíjel jsem jí proudem 2700mA a musím říct, že to balancování na konci bylo nekonečný..
balancovalo to snad 20 minut, měl jsem články 4,2-4,2-4,18, nakonec 4,19..

Jestli to dnes pujde, zkusím jí proletet a uvidim, zda se to nesrovnalo tím druhým nabitím a zda netáhne už jak má.

Ještě mám dotaz, pročetl jsem si vlákna o LiPol a:

1) Jak zminoval Drandys pokud mám baterku LiPol která má 2200mAh a já jí vybiju tak, že po 20 minutách po letu jí dám nabíjet a má naprázdno 3,72V na článek a natlačím do ní 2050mAh, vybíjím jí moc, nebo ne?

2) Nebo se mám řídit jen kapacitou a dobíjet max 1760mAh a pokud budu dobíjet víc, hned snizit letovou dobu?

Vždy jsem se při vybíjení řídil napětím, které potom baterka ukazovala, ale ted si nejak nejsem jistý, nechci si ty všechny GensAcky zníčit :\


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.05.2014 8:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
dobijet vzdy do plna a pokud to bude pres 80% jmenovite kapacity dane baterky, pak prislusne zkratit letovou dobu.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.05.2014 8:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
EvzEn píše:
1) Jak zminoval Drandys pokud mám baterku LiPol která má 2200mAh a já jí vybiju tak, že po 20 minutách po letu jí dám nabíjet a má naprázdno 3,72V na článek a natlačím do ní 2050mAh, vybíjím jí moc, nebo ne?

Je vhodné změřit články lipolky externě třeba nějakým multimetrem ještě před nabíjením a pokud mají cca 3,7V na článek tak je vše OK a lipolka byla vybitá z cca 80% což je optimální stav vybití.

To, že bylo podle nabíječky následně nabito víc než 80% může být způsobeno tím, že se část z toho ve skutečnosti promrhala při balancování. K tomu, abys vyloučil tuto chybu v nabitém množství mAh při balancování bys musel nabít lipolku v režimu bez balancování a pak by to mohlo lépe odpovídat tomu co se skutečně nabilo do lipolky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.05.2014 8:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
S balancovanim nabijim jen vyjimecne, ale jinak vetsi sady nabijim s pripojenym balancnim kabelem; nabijec jen monitoruje clanky a pokud nektery diky svemu vyssimu vnitrnimu odporu dosahne 4.20V, snizi nabka celkovy proud a tak nabije celou sadu celkem uspokojive, treba cca 4000mAh do sady 6s 5000mAh to natlaci za cca 30 min. Predpoklad jsou zdrave sady; pokud potrebuji opravdu balancovat pri kazdem nabijeni, neco neni dobre.
Mam nabijece iCharge106B+ , nastaveno 4.18V na clanek.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.05.2014 8:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
EvzEntady už psal, že mu nabíječka poměrně dlouho balancovala 3S lipolku a měla problém dotáhnout jeden z článků což naznačuje, že jeden z článků je na tom patrně z hlediska vnitřního odporu o dost hůře než zbylé dva.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.05.2014 11:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Drondys píše:
EvzEntady už psal, že mu nabíječka poměrně dlouho balancovala 3S lipolku a měla problém dotáhnout jeden z článků což naznačuje, že jeden z článků je na tom patrně z hlediska vnitřního odporu o dost hůře než zbylé dva.


Přesně jak říkáš, nejhorší na tom je, že tu mluvím o uplně nové baterce, která má za sebou jeden cyklus. Ještě jí vyzkouším tak na 2 až 3 cykly a pokud bude mít ten článek stále nižší napětí pošlu ji na reklamaci..

Ty přechozí dvě baterky taky měli ze začatku cca o 0,1 max 0,2V na některý z článků mín, ale nabíječka to srovnala a ted už je to naprosto v klidu.. Kdežto u této poslední nevím nevím..

Zkusím jí dnes proletet a uvidim..

Napadlo mě, že hned po doletání, pokusím se letat stejným stylem, přemerim teplomerem teplotu baterky, pokud ta nová bude teplejší, musí být vnitřní odpor vyšší a pujde na reklamaci :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 20:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Tak jsem ještě chvilku googlil, jak se mám chovat k novým baterkám a nšel jsem, že prý je dobré, když koupíš baterku jí nejdriv 3x nabít a vybít na nabíječce, nabíjet i vybíjet max 1C.

Co mě však zarazilo bylo, že tam psali, že je dobré tento cyklus provest na hodnotu 3-3,2V na článek, že tak jedině se to probudí k životu, že když se to vybíjí malým proudem, že to nevadí, protože ta zatež neni zas tak vysoká a tak napětí neklesne pod 3V. To je blbost, ne ?
Všude čtu nikdy nevybíjet pod 3,7V na článek a pak nové baterce udělat tohle ?
Dodržujete tyto tři cykly u nových baterek ?

Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 21:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Ne. Žádné cyklování nedělám.
koupím baterku, zkontroluji napětí, nabiji, lítám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 8:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Ticcino píše:
Ne. Žádné cyklování nedělám.
koupím baterku, zkontroluji napětí, nabiji, lítám.


Díky :)
Ted me ještě napadla otázka, když si tak hledám info na helifreak atd. nalezl jsem párkrát info, že paralelní nabíjení baterkám prý moc neprospívá, což se mi nejak nezdá..

Co je pro baterku lepší nabíjet dvě baterky stejné kapacity 2200mAh paralelně 4,4Ah tedy 1C na každou, přičemž využiju svojí 50W nabíječku na 100%, nebo nabíjet každou zvlášt 4,4A tedy 2C??
Zdá sem i totiž, že paralení nabíení by baterkám škodit nemělo..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 11:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.9.2009
Příspěvky: 1046
Bydliště: Trenčín
pokial pouzivas rovnaky pocet clankov tak neskodi.
Dokonca ani kapacita nemusi byt rovnaka ...

_________________
http://www.elektromodely.sk/?page_id=622


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz