Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: z čeho si vybrat?
PříspěvekNapsal: sob 21.01.2012 6:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Na toho Lark/ Solo Pro 328 bola dost pozitivna recenzia v RC Revue na jesen ( odhadom tak 9/2011 ), osobne skusenosti nemam. Tiez som nad nim uvazoval, ale na doma sa mi uz zdal trochu velky, tak som skoncil pri HK190 a V911. Na von mam mCP X.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: z čeho si vybrat?
PříspěvekNapsal: sob 21.01.2012 12:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2011
Příspěvky: 317
Bydliště: Brno
Mně JirkaA radí, abych si na učení vzal Blade mSR X. Stojí teda 3,2k. Já to chci ve verzi s vysílačem, protože spectrum nemám a neplánuju. Bez vysílače stojí 2,6k.

Jinak když už se tu řešil mód, co takhle mode 3? Vpravo je plyn a rotace, zbytek je vlevo. V podstatě jde o mode 2 s přehozenejma páčkama.

_________________
Tricopter ála RCExplorer, Rabbit, FlySky TH9x
Tamiya TT-01D typ E, FlySky GT3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: z čeho si vybrat?
PříspěvekNapsal: sob 21.01.2012 13:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
takže rozhodnuto a dnes obednano -EasyCopter V4.5 Colibri PRO- dekuju za rady a vase postrehy.. a mel bych jeste otazku,mate vami oblibeny obchod pro nakupovani nahradnich dilu a prislusenstvi? napriklad nemuzu sehnat pristavaci kriz...dekuju panove :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: z čeho si vybrat?
PříspěvekNapsal: sob 21.01.2012 17:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
:)Na Colibriho nepotřebuješ kříž. Do středu místnosti dáš krabici od bot a na ni postavíš Colibriho. Kousek odstoupíš a energicky dáš tak půl plynu. On se zvedne a možná bude někam utíkat, tak pomalu stáhneš, přistaneš a dotrimuješ. Vzlet zase z krabice. Pokud bys ho zvedal pomalu, tak bude utíkat do strany. Je potřeba ho zvednout rychle. Nelítej blízko stěn, nábytku a stropu. Má snahu se přisát a to vždy končí ranou. Baterky nepodvybíjej. Jakmile začne sám klesat a ty budeš mít páku plynu nad středem, tak hned přistaň a vyměň baterku. Pokud to budeš přetahovat, tak baterky rychle odejdou. Já nechávám při výměně baterky trochu ochladit motůrky. :)

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: z čeho si vybrat?
PříspěvekNapsal: sob 21.01.2012 23:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2010
Příspěvky: 1177
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Myslím, že ešte menej. Tak 6.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: z čeho si vybrat?
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2012 20:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.1.2012
Příspěvky: 53
Bydliště: Teplice
Zdravím všechny a přidávám můj první post na tomto foru :lol:

petr1990: objednával si v profipacku?? a pokud jo tak kde prosím? já jsem objednal na hobbyeshop.cz ale čekají na dodávku od výrobce a nevědí nebo nechtějí říct kdy jim nějaké dorazí :-(

Jinak tedy dál vlastním nějakou hračku jednorotor od Silverlitu - nedá se skoro ovládat takže je úspěch vejít se do pokoje a Blade Scout Micro kterému po asi desáté baterce odešlo servíčko takže je v reklamaci. Už se na toho Kolibříka moc těším tak snad bude aspoň do Velikonoc :D

_________________
Blade Scout CX > Colibri V4.5 > Blade mCPX V2
SCOUT Pelikán
Spektrum DX6i - Phoenix v4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: z čeho si vybrat?
PříspěvekNapsal: pát 01.03.2013 16:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
10 min je trochu veľké očakávanie :-) radšej počítaj tak 7 min. Mám tento vrťas, lietam s ním v byte v izbe a za bezveterného počasia aj vonku (ale to musí byť ozaj ideálne počasie), medzi domami sa s ním dá v pohode, ale na otvorenom poli to už také extra nebolo :-)

Na otvorený priestor sa mi skôr osvedčil 4ch NE 328A (Lark, bell 206) alebo MJX F645), skrátka niečo trochu väčšie.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: z čeho si vybrat?
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2013 12:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno
Zdravím,
byl bych rád, kdyby jste mi mohli pomoct se rozhodnout při výběru mého dalšího vrtulníku (a vysílače).
Zatím mám za sebou 4 kanálový koaxiál a na poličce mi leží Honey bee FP V2, se kterým jsem si hrál při posledním letu na rypadlo. Čas strávený na simulátoru se u mě počítá v desítkách hodin. Vím, že to není nic extra, ale už si lítám celkem hezký osmičky, obyčejný looping mi taky nedělá problém a začínám se učit vyset vzhůru lyžinama.
Popravdě by mi Honey bee zatím stačil, jen mě dost vadí, že si s ním nezalítám, protože na doma je moc velký a venku s ním lze létat jen za mírného větru, kdy není nárazový vítr. To byl taky problém mého posledního letu, z ničeho nic se do vrťase opřel vítr a chtěl si ho vzít s sebou. Vzhledem k tomu, že to je FP, tak jsem s tím ani nemohl nic moc dělat, Protože se mi opřel zespodu do rotoru, tím ho vynášel docela rychle nahoru a dozadu (směrem do hustě prorostlého stromu, kam by se mi lézt nechtělo), když jsem ubral plyn, tak se vrťas nedal ovládat (abych ho naklonil proti větru), a když jsem přidal, tak naopak nekontrolovatelně stoupal. To mě už docela zamrzelo a rozhodl jsem se, že si pořídím něco jiného, s čím si i zalítám.
Vzhledem k tomu, že mám jiný drahý koníček, tak vrtulníky beru spíš jako velmi příjemné odreagování a nechci tedy do tohoto koníčku vrážet většinu svých financí (jsem student, tak jich navíc ani není moc, samozřejmě chápu, že to několik tisíc ročně stát bude).

Teď co vlastně chci:
Byl bych rád, zda byste mi mohli poradit kudy se dál vydat. Časem si chci pořídit 450tku, něco v rozmezí mini titan a t rex 450 pro (nejlépe DFC). Teď na to rozhodně nejsou peníze a mám po rozbití Honey bee docela absťák. Proto se rozhoduji nad koupí Blade nano v RTF setu se kterým si doma snad zalítám a ven se s ním dá taky za stejných povětrnostních podmínek jako s Honey bee. Další možnost vidím v sadistickým šetření (cca. 3/4 roku) na 450tku s komplet výbavou (i potřeby k údržbě). Ještě mě napadlo pořídit si nano nebo nový Mcp x BL a k tomu RX Dx6i, který bych pak mohl použít i na 450tku. Problém je v tom, že jsem si o vysílačkách tady už něco přečetl a zrovna moc chvály na Dx6i není. Navíc mi příjde, že ve stejné cenové kategorii je např. Graupner MX-12 mnohem lepší volba (ve vysílačích, značkách a kvalitě se nevyznám).

Co je pro mě u jednotlivých voleb důležité:

1) nejdřív Nano v RTF, pak časem 450: Nano už je 6ti kanál, tak si s ním i trochu zablbnu. Další velké plus vidím v jeho odolnosti a možnosti trochu létat i doma. Největší výhoda je asi v tom, že si ho můžu pořídit hned a kdo ví, třeba mi to nakonec bude i stačit. Nevýhodou je, že si 450tku budu moct pořídit později.

2) Nano nebo Mcpx Bl + Dx6i: Na to už bych musel trochu šetřit, ale nebylo by to tak hrozný. Výhodu vidím v tom, že už budu mít koupený vysílač, který budu moct používat případně i na větší vrtulník a navíc si k Dx6i můžu pořídit i, jen o tisícovku dražší, Mcp x Bl. Nemluvě o možnostech Dx6i vs Dx4e. Velká nevýhoda je v tom, že si pak už asi nebudu pořizovat toho Graupnera MX 12, který mi, jak už jsem psal, přijde za stejný peníze mnohem lepší.

3) rovnou 450: Létat s velkou (větší) heli je prostě mnohem lepší zážitek. Koukal jsem i na bazarové ceny, které jsou velmi příznivé, ale když k tomu přičtu vybavení okolo, baterky a vysílač, tak se stejně nezastavím ani na 10 000,-. To si v bližší době prostě nemohu dovolit. Pravděpodobně ani za toho 3/4 roku, spíš opravdu až příští rok.

Teď raději shrnu, na co se chci hlavně zeptat:
-mám si k Nanu (případně Mcpx Bl) pořídit Dx6i nebo Dx4e => má to smysl, pkud bych pak raději používal MX 12?
-další dotaz vychází z předcházejícího, jaký je rozdíl ve kvalitě a výbavě mezi Dx6i a MX 12
-má smysl pořizovat si takového prcka, když bych raději létal se 450tku (kolik zábavy si s nanem užiju a zda mi aspoň trochu pomůže s přechodem na 450)?
-pro majitele Blade Nano: jak často měníte motorky (bojím se výdajů na častou výměnu spálených SS motorků, ale vzhledem k váze vrťase by to nemuselo být tak hrozné), případně má tento strojek nějaké zásadní mouchy (žádné jsem v diskuzi nenašel)

Pokud máte jakékoliv jiné doporučení, tak sem s ním. Mezi vrtulníky jsem zatím nováček a třeba existují mnohem lepší řešení.
V brzké době si můžu dovolit utratit max. 5000,-


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: z čeho si vybrat?
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2013 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Pokud nechces moc investovat a jsi smireny cca z 5k jako investici tak bych koukl rovnou po nejake bazarove 450 a k tomu nejake radio. U bazarove vetsinou pridaji i nejake aku a nabijecku koupis i za 1k. Jako radio bych asi doporucil bud nejakou DX6 nebo napriklad OPTIC 6, kterou sezenes neco kolem 2k. Aku stejne dokoupis a na velikost 450 staci nejake spotrebni turnigy za par kacek.

co treba tento vrtas
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Vrtulnik-Align-T-REX-450/489785/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: z čeho si vybrat?
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2013 13:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno
hates píše:
Pokud nechces moc investovat a jsi smireny cca z 5k jako investici tak bych koukl rovnou po nejake bazarove 450 a k tomu nejake radio. U bazarove vetsinou pridaji i nejake aku a nabijecku koupis i za 1k. Jako radio bych asi doporucil bud nejakou DX6 nebo napriklad OPTIC 6, kterou sezenes neco kolem 2k. Aku stejne dokoupis a na velikost 450 staci nejake spotrebni turnigy za par kacek.

co treba tento vrtas
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Vrtulnik-Align-T-REX-450/489785/


Nad tím jsem už uvažoval, boohužel jsem se naučil na Mode2 a na bazarech jsem zatím našel vhodné kandidáty jen v mode1, přeučovat se mi moc nechce, protože by z toho vyplynulo asi mnoho pádů. Nemluvě o tom, že se ve vrťasech ještě nevyznám a bojím se, že nepoznám případné závady, nevhodné vůle atd. Nikoho známého nemám a cizí se mi otravovat nechce, navíc netuším kterej blázen by jezdil s cizím člověkem kdo ví kam, aby mu pomohl vybrat si vrtulník. Na dostatečnou náhradu za čas a námahu bych taky neměl, možná pár stovek, ale to by asi nikomu nestačilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: z čeho si vybrat?
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2013 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
crashking píše:
Zdravím,
byl bych rád, kdyby jste mi mohli pomoct se rozhodnout při výběru mého dalšího vrtulníku (a vysílače).
V brzké době si můžu dovolit utratit max. 5000,-


Přečti si soukromou zprávu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: z čeho si vybrat?
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2013 13:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
radia minimalne optic lze predelat z modu 1 na mode 2. V radiu prehodis pruzinky a v radiu si pote nastavis ze litas mode 2. Ono u 6k vrtasu se beztak nevyhnes padum.a to jsou dalsi investice.
Ja se zacal ucit na mixeru vloni a prastil jsem s tim zatim 3x jednou na ruce podruhe na blbost. Lital jsem blizko stromu a ted potreti na zavadu. Ustrihnuty sroub na vrtulce a ztratu gripu. Jinak zacal jsem rovnou na 500 heli z HK. Naucil jsem se ji alespon poradne serizovat. Nejlepsi je najit nekoho kdo lita ve tvem okoli a pobavit se s nim.

Dopis si bydliste a mas sanci ze se ti nekdo nabidne a ukaze ti co a jak. Pokud budes mit i heli tak ti ji pomuze seridit a zalitnout. Cesta jit sam, protoze nemam zadneho znameho je dosti narocna, protoze nebudes vedet proc heli dela to co dela. Ja si tim prosel a priste bych zvolil, ze budu radeji litat s nekym cizim, ale muzeme se o problemu pobavit a napriklad jej i vyresit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: z čeho si vybrat?
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2013 14:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno
hates píše:
Ono u 6k vrtasu se beztak nevyhnes padum.a to jsou dalsi investice.


Právě proto se mi jako nejlepší volba zdá pořídit si na vyblbnutí to "nerozbitný" Nano a šetřit. Kdybych si za všechny peníze koupil i třeba z bazaru velký vrtulník a spadl, tak si zase dlouho nezalítám. Raději bych měl po koupi vrtulníku i nějaký finance na opravu. Do pěti tisíc bych se podle mě stejně se vším všudy nevlezl. Navíc u koupě vrtulníku za 3000 tisíce bych se docela bál kvality a spolehlivosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: z čeho si vybrat?
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2013 21:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno
O Blade Nano jsem četl naposledy před měsícem, zkusil jsem se do vlákna podívat znova a pročetl poslední stránky a už vím, že je asi hloupost ho pořizovat. Nakonec se tedy budu muset smířit s nejobávanějším, nasadím odvykačku :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: z čeho si vybrat?
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2013 21:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2013
Příspěvky: 272
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 2
Já jsem student a tak jsem si ted koupil Tarot 450 sport. Az nasetrim z brigád tak dokoupim vybaveni. Zatím ho mám na ozdobu na poličce. :D

_________________
WL toys V911, Tarot 450 Sport v3 - Prodám
Phoenix v4
DX6i


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz