Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: HT8 radio adapter hisky
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 22:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.1.2014
Příspěvky: 2
Přes banggood.com jsem si zakoupil malý vrtulníček hisky fbl80 s radio adapterem HT8. Jsem pouze začátečník, vlastním T texe 450 s vysílačem Turnigy TGY 9x. Rex je na mne moc náročný a ptoto jsem si vybral uvedený nano vrtulníček. Celou věc jsem pojal tak, že jsem si myslel, že prostřednictvím uvedeného radio adaptéru uvedu vrtulníček do pohybu. Věřte, že jsem nad tím strávil několik večerů, stáhl jsem vše co se dalo, ale dosud nelítám. Prosím o pomoc, zda měl někdo podobnou zkušenost. Na odkazech jsem viděl i lítání vrtulníčku s turnigou 9x, ale jak jsem uvedl, zdá se mi to nekompatibilní. Pokud tedy někdo máte s tímto nějakou zkušenost, byl bych moc rád o radu. Děkuji předem....

_________________
T9X, Hisky Fbl80, T-rex 450 + ZYX Tarot


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: HT8 radio adapter hisky
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 23:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Heli.bk píše:
Přes banggood.com jsem si zakoupil malý vrtulníček hisky fbl80 s radio adapterem HT8. Jsem pouze začátečník, vlastním T texe 450 s vysílačem Turnigy TGY 9x. Rex je na mne moc náročný a ptoto jsem si vybral uvedený nano vrtulníček. Celou věc jsem pojal tak, že jsem si myslel, že prostřednictvím uvedeného radio adaptéru uvedu vrtulníček do pohybu. Věřte, že jsem nad tím strávil několik večerů, stáhl jsem vše co se dalo, ale dosud nelítám. Prosím o pomoc, zda měl někdo podobnou zkušenost. Na odkazech jsem viděl i lítání vrtulníčku s turnigou 9x, ale jak jsem uvedl, zdá se mi to nekompatibilní. Pokud tedy někdo máte s tímto nějakou zkušenost, byl bych moc rád o radu. Děkuji předem....

Zdar asi máš smůlu našel jsem že to komunikuje s walkerou, futabou JR a spectrum.Dokonce je to na adapteru napsané

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HT8 radio adapter hisky
PříspěvekNapsal: stř 22.01.2014 7:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.1.2012
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnávka u Mošnova
Obrázky: 4
beka píše:
Přes banggood.com jsem si zakoupil malý vrtulníček hisky fbl80 s radio adapterem HT8. Jsem pouze začátečník, vlastním T texe 450 s vysílačem Turnigy TGY 9x. Rex je na mne moc náročný a ptoto jsem si vybral uvedený nano vrtulníček. Celou věc jsem pojal tak, že jsem si myslel, že prostřednictvím uvedeného radio adaptéru uvedu vrtulníček do pohybu. Věřte, že jsem nad tím strávil několik večerů, stáhl jsem vše co se dalo, ale dosud nelítám. Prosím o pomoc, zda měl někdo podobnou zkušenost. Na odkazech jsem viděl i lítání vrtulníčku s turnigou 9x, ale jak jsem uvedl, zdá se mi to nekompatibilní. Pokud tedy někdo máte s tímto nějakou zkušenost, byl bych moc rád o radu. Děkuji předem....



Ten adaptér 100% funguje i s T9x. Problém může být v původním modulu který kazí signál. Vyzkoušej ho povytáhnout. Pokud to pomůže je příčina jasná. Nové verze software ER9x a Open9x mají možnost upravit PPM signál tak aby to fungovalo. Starší verze nebo orginál firmware vyžadují dopájení odporu (úprava pro simulátor), popis je na stránkách Rimra. Hisky teď vydali novou verzi jejich vrtulníků s FlySky protokolem které komunikují s T9x bez dodatečných modulů. Viz: http://www.massiverc.com/PrestaShop/en/ ... tible.html
Myslím že v nejbližších dnech se objeví i nový samostatný přijímač jako náhradní díl. Asi to bude lepší volba než bastlit modul k vysílačce. Zatím mají ale jen 4-kanály, 6-ti kanály budou následovat.

_________________
Heli: CopterX 450, HCP100S
Letadla: F3K Fenix, Super Zoom 4D, Discus 2,6m, Albatros 4,5m. T9x+FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: HT8 radio adapter hisky
PříspěvekNapsal: stř 22.01.2014 13:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Burys píše:
Ten adaptér 100% funguje i s T9x. Problém může být v původním modulu který kazí signál. Vyzkoušej ho povytáhnout...

Přesně tak. Pokud tam má původní Turnigy modul a nemá udělanou tu zmíněnou HW úpravu tak mu Turnigy modul mrví PPM signál a tudíž je potřeba ho vytáhnout ze slotu.

Je ovšem třeba dávat pozor na to, aby si při tom nepoškodil přívod k anténě, protože původní Turnigy modul má přívod k anténě v Turnigy 9X vedený bez konektoru vnitřkem tak, že nejde úplně oddělit tj. modul po vytažení ze slotu zůstane viset na tom přívodu k anténě viz obrázek.

Obrázek

Pokud jde o adaptér HT8 ten by měl být pro provoz s Turnigy 9X nastaven tlačítkem mezi LEDkami na adaptéru do režimu JR a s připojenou Turnigy 9X by měly LEDky na adaptéru svítit dle obrázku níže tj. levá LED červeně a pravá zeleně.

Příloha:
ht8.jpg
ht8.jpg [ 6.76 KiB | Zobrazeno 2551 krát ]


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: HT8 radio adapter hisky
PříspěvekNapsal: stř 22.01.2014 22:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.1.2014
Příspěvky: 2
Já Vám pánové děkuji, že se mi někdo ozval. Popravdě vím, že musím modul povytáhnout nebo předělat. Jinak by mi adapter nefungoval. Když to mám zapojené tak mi adaptér svítí vlevo červeně, vpravo zeleně a na vrtulníčku se ni rozsvítí zelená dioda. Pokud nic nedělám tak se mi svítí zeleně asi 10 sekund a pak se mi samovolně roztočí motorek. Když se snažím pohybovat deskou cykliky, tak se nic neděje. Po rozsvícení se mi pouze podaří spustit motorek. Mám pocit, že musím něco udělat v nastavení turnigy a to u programu učitel-žák. Protože nemohu k tomuto nic najít, tak se s tím nemohu domluvit. Můžetemi někdo poradit jak mám nastavit program "Trainer" nebo je nutné mít přesně nastaveno i něco jiného, třeba typ "HELI 1" nebo "HELI 3-1" (120 stup.). Víte jak jsem snáněl nmateriál pro napojení, tak někde uveli, že mám nastavit HELI1 a jinde pak HELI3-1. Pokud máte někdo s tímto zkušenost, tak bych byl rád, kdyby mi někdo poradil. V příloze zasílám překlady k tématu, které mi zatím nepomohly.


Přílohy:
FBL80 + HT8.docx [19.02 KiB]
141 krát

_________________
T9X, Hisky Fbl80, T-rex 450 + ZYX Tarot
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HT8 radio adapter hisky
PříspěvekNapsal: čtv 23.01.2014 1:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Heli.bk píše:
...Mám pocit, že musím něco udělat v nastavení turnigy a to u programu učitel-žák. Protože nemohu k tomuto nic najít, tak se s tím nemohu domluvit. Můžete mi někdo poradit jak mám nastavit program "Trainer"...

Když vytáhneš původní Turnigy modul ze slotu Turnigy 9X tak na volné piny ve slotu můžeš připojit HT8 adaptér dle obrázku v popisu na RC Groups viz tento odkaz a pak nemusíš vůbec řešit nastavení učitel-žák, protože PPM signál půjde do adaptéru namísto do původního VF modulu, který bude vytažen a mimo provoz.

Heli.bk píše:
nebo je nutné mít přesně nastaveno i něco jiného, třeba typ "HELI 1" nebo "HELI 3-1" (120 stup.). Víte jak jsem snáněl nmateriál pro napojení, tak někde uveli, že mám nastavit HELI1 a jinde pak HELI3-1. Pokud máte někdo s tímto zkušenost, tak bych byl rád, kdyby mi někdo poradil. V příloze zasílám překlady k tématu, které mi zatím nepomohly.

Budeš muset zvolit typ modelu HELI, ale která varianta HELI1 nebo HELI3-1 bude nejvhodnější pro ten model a jaké zvolit další parametry s tím už ti podrobněji neporadím, protože heli neprovozuji.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: HT8 radio adapter hisky
PříspěvekNapsal: pon 02.03.2015 21:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.3.2015
Příspěvky: 3
Bude tento adapter funkční i s HiTEC OPTIC 6 - redukci jack - 6 pin trainer mam.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz